Zvýšené jaterní testy ve 3. trim., co to pro mě znamená?

kubale
5. únor 2014

Holky měla jste některá zvýšené jaterní testy ve 3.trimestru? Co to pro vás znamenalo?

kamilka007
5. únor 2014

A

kamilka007
5. únor 2014

@kubale Jsem se předtím umáčkla. 🙂
Já je měla zvýšené a vypadá to, že jsou znovu. emoticon Začalo mi to svěděním dlaní a chodidel, když jsem to tehdy řekla doktorce, hned mě hnala na testy a bylo to tam. Brala jsem doplňky stravy Essentiale a Lipovitan (už nevím, jestli současně nebo střídavě) a dodržovala šetřící jaterní dietu (v kostce - nemastné a nesmažené). Jinak nic hrozného, dá se to pár týdnů vydržet i pro takového žrouta, jako jsem já. emoticon Teď jsem měla testy malinko mimo normál a svědění zase začínalo, tak mi po telefonu jen poradila brát Essentiale/Lipovitan ve snížené dávce (beru asi 1/3 doporučené denní dávky) jako prevenci a svědění ustoupilo, tak třeba budou ty testy už taky v pohodě. Držím pěsti! emoticon

kubale
autor
5. únor 2014

@kamilka007 no mě už zítra pošle i do rizikové poradny tak z toho mám trochu strach ☹

funnysunny
7. únor 2014

@kubale Ahoj,ja som mala navysene testy, lekar ma do nemocnice neposlal, ale kazal mi dodrziavat jaternu dietu. Ak mozes, napis ake mas hodnoty (amylaza, lipaza, cholesterol...) Este ma zaujima, ze ako casto Ti kontroluju krv? Neboj sa, vsetko bude ok 🙂

tehulka12
7. únor 2014

@kubale taky jsem měla zvýšené jaterky.Držela jsem jaterní dietu, brala Essentiale a Ursofalk a častěji chodila na kontroly.Když by se to nadále zvyšovalo hrozili hospitalizací v nemocnici ev. vyvoláním porodu.Ale mě to začalo až koncem těhotenstvé.V kterém jsi týdnu ty?

funnysunny
8. únor 2014

@tehulka12 Ahoj 🙂 mozes mi prosim napisat,ako velmi si mala zvysene tie hodnoty?

tehulka12
8. únor 2014

Ono už je to přez rok.Nepamatuju se přesně Myslím ALT okolo 3,5

funnysunny
9. únor 2014

@tehulka12 Jaaj,ale aj aj tak dik za odpoved 🙂

tehulka12
9. únor 2014

@funnysunny Není zač,kolik máš ty jaterky ty?
Já už si to fakt přesně nepamatuju.Mimo to ALT,to si myslím,že tak nějak bylo, ostatní bohužel už nevím.Nějak se mi to při tom kojení vykouřilo z hlavy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru