1. dítě - snažíme se už přes půl roku a stále se nedaří

malze
28. únor 2012

Každý měsíc se snažíme a stejně je na konci vždy jen /. Je to tak nespravedlivé. Někdo děti nechce, a přesto se jim zadaří. My se snažíme už takovou dobu a stejně nic. Najde se tu někdo, kdo je na tom obdobně? Ráda bych sdílela zkušenosti & rady.

barbies
28. únor 2012

Ahoj, tak u nás je to obdobné. V srpnu jsem dobrala antikoncepci a od září se snažíme a zatím nic. I když v září a říjnu se tomu ještě nedalo říkat snad ani snažení 🙂

bobbule09
28. únor 2012

Holky klid, my se snažíme 6 let a pořád nic 😀 😀

barbies
28. únor 2012

Tak já v klídku jsem, nemá smysl se zbytečně stresovat, to by bylo ještě horší. A hlavně se nesnažím testovat hned 1.den vynechané menstruace.

anieanne
28. únor 2012

Sice na tom stejně nejsem, ale údajně je naprosto normální snažit se i rok, tak neklesej na mysli, ten "váš" prcek už na vás určitě čeká 🙂

majinka1981
28. únor 2012

Já pila měsíc čaj z kontryhele a pak hned našla čárku na testu. 🙂

editah222
28. únor 2012

@malze průměrná doba potřebná k otěhotnění při pohlavním styku cca 2x týdně je 12-18 měsiců, takže máte ještě čas 😀 Nám trvalo první mimčo víc jak rok a druhé hned na poprvé.

malze
autor
28. únor 2012

No, my se sice půl roku snažíme intenzivně, ale nechávali jsme tomu volný průběh už předtím. Takže když to sečtu, tak ono už to rok bude. Možná dokonce o něco více. A to už mi tak úplně normální nepřijde. Kontryhel taky piju. Snažím se tím ani nijak nestresovat - našli jsme si s manželem společné koníčky a snažíme se myslet na jiné věci. Ale vytoužené mimčo stejně nepřichází ☹

medi_ivca
28. únor 2012

@malze a co na to doktor/domtorka?

misi.21
28. únor 2012

přesně jak píše @medi_ivca ,domluvila bych se s dr na nějakkém vyšetření,většinou se posílá po roce snažení...

malze
autor
28. únor 2012

U nás je strašně dlouhá objednací doba, ale za 14 dní konečně jdu. No, sama jsem zvědavá. Ale on je takový pohodář, skoro bych řekla, že řekne, že se prostě máme dál snažit... ☹

medi_ivca
28. únor 2012

@malze nenech se odbyt doktorem! Jemu o dite nejde, tobe ano. Obcas me stvou, jak jsou se vsim hned hotovi 😖
A co ovulace? Mas?

alushka
28. únor 2012

no já bych se dr. taky nenechala odbýt, nevím, tedy kolik je ti let, ale pokud mate nejaky problem, tak nez obehnete vysetreni, nez na neco prijdou, nez te preleci, tak to mas mesice a mesice. Nam otehotneni taky neslo, nastesti mam osviceneho dr , ktery rekl, at necekam na to az se budeme rok snazit, ale az budu mit pocit, ze to nejde, tak at prijdu, po 8 mesicich , co jsme se snazili a nic, jsme k nemu sla, on me poslal na vsechny vysetreni (vcetne laparoskopie, genetiky a imunologie), Objevili problem, v imunite, alergii na spermie a lecili me a po 5,5 mesicich od toh, co jsme se to s dr. rozhodli resit jsem nasla //, takze celkem jsme se snazili zhruba rok a ctvrt.
Drzim palce, at taky co nejdrive objevis //

malze
autor
28. únor 2012

@medi_ivca No, vlastne doufam, ze mam. Ale 100-ne jista si nejsem. Nikdy jsem to neresila. MS jsem mela ukazkovou, uz dlouho jsem nebrala HA, tak jsem myslela, ze by vsechno mohlo byt v pohode. Merila jsem BT, a i kdyz vykyvy teploty byly jen asi 3 desetiny stupne, verila jsem si, ze je vsechno, jak ma. Tento mesic jsem si sla udelat ovu testy, abych mela jistotu. Merila jsem v predpokladane dny, ale testy vysly negativni. Zkusim to znovu pristi mesic. Ale to uz doufam, ze se do toho vlozi i muj dr.

medi_ivca
28. únor 2012

@malze No tak okud to mas tak jak pises, nechci te strasit, ale asi nebude vsechno ok. Bez k doktorovi, kdyz se ti nebude zdat jeho pristup, zmen ho! i obcas v tomhle byva kamen urazu. Doktorum se nechce makat, tak ti reknou at to zkousis dal, ze je brzo ..... kecy. Od ceho tady jsou? Od toho aby nam pomohli. Drzim pesti, at vse klapne 😉

mishule12
28. únor 2012

Neklesej na mysli a určitě řekni doktorovi, že už to chcete řešit .... Snažit se můžete pořád 🙂