2 zamlklá těhotenství, jdu na odběry. Máte zkušenost?

bibianca
5. únor 2014

Ahoj holky, jímá se mě panická hrůza.. Během minulého roku jsem měla 2 zamlklé těhotenství. Šla jsem na vyšetření z hematologie a dnes jsem si volala a vše je OK. Já se bojím, co s námi bude. Zítra jdu ještě na nějaké vzácné odběry a za dalších 14 dnů budou výsledky. Bojím se jak čert kříže. Máte některá podobnou zkušenost?

bibianca
autor
6. únor 2014

Asi to byl hloupý nápad založit tuto diskuzi :( Škoda... 😒

elvira
6. únor 2014

Myslím, že diskuse na téma několikanásobných potratů tu někde je...
Je mi líto, co vás potkalo, když se to stane poprvé, tak to člověk vezme, ale pak už to srazí na kolena...
Uvidíš, jak dopadnou ty odběry - kamarádka měla jet na nějaké imuno testy do Plzně, nakonec ale napotřetí / po 8 letech snažení/ otěhotněla a narodil se jí zdravý chlapeček.
Tak se držte. 😉

bibianca
autor
6. únor 2014

@elvira Jjo, vím jsem v té diskuzi, ale já spíš řeším to, že výsledky jsou negativní... Vůbec to nechápu.. Dneska jsem dostala do rukou zprávu, že pravděpodobně v dalším těhu bude nějaká profilaxe LMWH, ale nevím jestli to něčemu zabrání, když výsledky jsou negativní.. Co když je to úplně z jiné příčiny?

nerreidda
6. únor 2014

@bibianca Tak počkej na nové výsledky.Zatím se nestresuj a nestraš se....až ti potvrdí něco špatného,budeš pak mít spoustu času na stresování. Držím pěsti,ať všechno dopadne dobře a dočkáte se miminka 🙂

bibianca
autor
6. únor 2014

@nerreidda Jjo, určitě počkáme. Bojím se otěhotnět, aniž bych nebyla pod lékařskou kontrolou.. Dokud mi to neposvětí Dr. nejdu do toho. Byl by to risk. Na druhou stranu si můžeme ještě trochu užít. To co jsme ještě nestihli můžeme prožít teď, aniž bysme drželi každou korunu. Všechno má své pro a proti. Jen mě mrzí, že jsme s tím mimi tak dlouho otáleli. Vědět to dřív, tak na nic nečekám.. Teď bych radila všem mladým holkám a kamarádkám at se těhotenství nebrání. Prostě, když to přijde tak to přijde. Ve 30 začít něco řešit je asi už pozdě. Já už rok chodím po gyn. a za sebou mám 2 potraty a zatím nikdo nic neví... 30 mi ještě nebylo, ale původně jsem měla v plánu do 30 dvě děti. Teď už to asi nestihnu. Budu možná ráda za to jedno...

nerreidda
6. únor 2014

@bibianca já měla první mimčo ve 31 letech...a taky jsem si říkala,že je to pozdě.Měla jsem kdysi představu, že se v 25 vdám,v 26 budu mít jedno a ve 28 druhé dítko....a pravda je jinde...svatba ve 30, první dítko v 31 a druhé v 35 🙂 Aspoň si něco užijete a taky si bokem nastřádáš peníze na výbavičku a věči pro prcky,nemusíš pak přemýšlet jestli si to můžeš nebo nemůžeš dovolit 🙂

bibianca
autor
6. únor 2014

@nerreidda Jjo, na jednu stranu, když to řeknu blbě se nám to "hodí", protože rekonstruujeme a představa, že bysme měli mimčo, tak bysme se museli vzdát víceméně svých koníčků a toho luxusu, který i když zrovna teď nemáme dostatek, tak by bylo ještě míň.

helik79
7. únor 2014

@bibianca Ahoj, bohužel vím, jak se cítíš. Měla jsem taky 2 zamlklá těhotenství - vždy v 9.-10.tt (vývoj byl v pořádku, přestalo bít srdíčko), to mi bylo 30 let a taky jsem plánovala do 30 stihnout aspoň jedno. Teď mi bude už 35 a děti stále ještě nemáme ☹ Byli jsme na všemožných vyšetřeních a na nic se taky nepřišlo ☹ Měli jsme pak chvíli psychickou pauzu a pak, když jsme se začali zas snažit, už se nepovedlo a nakonec skončili u asistované reprodukce, neboť manželovi zjistili horší spermiogram ☹ Ted jsem po umělém oplodnění (preventivně mně taky nasadili injekce na ředění krve) a čekám ještě týden, jestli to dopadlo dobře, takže mně jímá taky hrůza, co bude dál, když zjistím, že ne ☹ Tak s tebou taky cítím, lidi, kteří si tím neprošli, to nemůžou pochopit...
Je dobré se dívat i na nepříjemné věci optimisticky, na druhou stranu raději bych dítě ve shonu a v "bordelu", než se pak trápit, že to nejde, až by bylo vše dokonale nachystané.... Kamarádce, kterou jsem tenkrát poznala při revizi v nemocnici, nakonec našli po 2 potratech něco na genetice, tak ji upozornili, že se to může opakovat a nic tomu nezabrání a musí to zkoušet, tak pak hned po sobě má 2 zdravé děti 🙂 Tak musíme taky věřit, i když sama vím, jak je to těžký....

bibianca
autor
7. únor 2014

@helik79 Tak to je hooodně smutný příběh. Ale určitě se Vám to teď zadaří 😉 . No a já doufám, že příští těhu budeme mít úspěšné.. Řekla jsem si, že od prvního dne, co zjistím, že jsem v tom nastupuji na dovolenou a pak na neschopenku... ať se děje, co se děje... a doma se budu taky trochu šetřit a vyvarovat se stresu... Už, aby to bylo... A především už budu myslet jenom pozitivně a negativní myšlenky dávat stranou.. 🙂

helik79
7. únor 2014

@bibianca Děkuji za podporu a i tobě přeju, ať je vše v pořádku. Bohužel těch negativních myšlenek se nikdy úplně nezbavíme (a ani nikdo jiný). První týden po umělém oplodnění jsem byla úplně v pohodě a nechápala, že se někdo může dopředu tak stresovat, že mu to nepomůže (spíš naopak), ale nakonec i mě to dostalo....ale takový je život, jednou je nám líp, jednou hůř... Myslela jsem, že když jsem teď doma, že se stresu taky vyvaruju a budu v pohodě, ale v tom jsem se taky mýlila ☹ Právě teď mně volala o pár let mladší kamarádka (mezi vrstevnicemi bezdětné v podstatě došli), že právě před pár dny zjistila, že je těhotná (po 2 měsících), ale při tom si stěžovala, jak děsně náročnej a těžkej život má (i když o mém osudu ví a to nejsou bohužel jen ty 2 potraty...)....tak jsem z toho dost na šrot ☹ V mém okolí budu už asi opravdu jediná bez dětí ☹ Já vím, že někdo je na tom i hůř, ale prostě zrovna teď je mně na nic ☹

pavlii25
13. bře 2014

Ahojky, mám za sebou 3 neúspěšné pokusy. V roce 2011 a 2012 zamlklý potrat - nebylo srdíčko, změnila jsem doktora, aktivně jsem začala užívat léky jako utrogestan - na udržení, prednison - na alergie a clostilbegyt - na podporu vajíček, no bohužel z toho v roku 2013 vzešlo mimoděložní těhotenství a museli mi odstranit levý vejcovod.
Dostala jsem se na kliniku Reprofit, dělali mi hysteroskopii - kontrolovali dutinu děložní, vše bylo OK.
Pomalu smíření s tím, že nám nikdo nezjistil důvod potratů jsme se připravovali pomalu na umělé oplodnění.
Několikrát mi dělali odběr krve - hormonální profil, zjistili boreliózu o které jsem vůbec neměla tušení, tak mi ji přeléčili antibiotiky, a potom nějakou mutaci MTHFR - užívám lék na ředění krve - anopyrin 1 tabletku denně.
Po tomto všem jsme naprosto nečekaně přirozeně otěhotněli a miminko se drží!!!
Užívám pouze ten anopyrin a vitamíny Femibion, nic víc nic míň. Těžko říct čím to dřív bylo že se nedařilo. Takže úspěch se určitě dostaví!!! 🙂

monkapa
22. bře 2014

Ahojky,i já mám po 2 zamlklých těhu,taky mi zjistili MTHFR - Leidenskou mutaci a taky jsem změnila doktora a jsem v Reprofitu a zatím je vše ok...musím si píchat denně injekce na ředění krve 🙂..Všem držím palce !!! 🙂