5 měsíců se snažíme o mimi. Je třeba to už řešit s Dr.?

apolo83
14. kvě 2011

ahojky se s pritelem snazime a nesnazime(nejsme stroje a ja na to konecne prestala myslet ) ale uz 5 mesicu se o miminko a zatim porad nic ..je treba to zacit resit se svym lekarem?Nebo je to jeste v normalu?dekuji za jakoukoli odpoved ...

doldol
14. kvě 2011

může to trvat o rok a podle lékařů je to normální... spíš to řešit po tom roce snažení...

tublatanka
14. kvě 2011

Ahoj,z vlastní zkušenosti mohu říci,že třeba psychika udělá hrozně moc ☹ jestli je to Vaše první dítko,řeší se to asi zhruba po roce..u nás třeba u druhého to trvalo dva roky,a byli jsme oba v pořádku,ale hrozně jsem to nesla,tak to nešlo o to více.Myslím,že u Vás je to zatím v normálu,přeji hodně štěstí 😉

m.magdicka
14. kvě 2011

@apolo83 - Ahojky, u prvního nám to vyšlo hned napoprvé. U druhého jsme čekali půl roku. Taky jsem z toho byla zoufalá, ale pak jsem to přestala řešit (přece už jednoho klučíka máme, říkala jsem si) a najednou to přišlo samo. Ani žádné vitamíny jsem nebrala. Chce to fakt tomu nechat volný průběh. S doktorem bych to řešila, až by to nešlo tak rok - můj názor.
Jinak přeju hodně štěstí, určitě to vyjde.

ladybugie
14. kvě 2011

my se snažili měsíc, pak jsem šla na prevenci na gyndu a řekla to doktorce. Ona žádný rok nečekala, hned nasadila hormonální léčbu a že když se do 3 měsíců nezadaří, vypíše papíry do CARu. Hned další cyklus se zadařilo 🙂
Je fakt znát psychika, díky tomu, že doktora to hned vzala do svých rukou, tak jsem to tolik neřešila. Zkus si k doktorovi zajít a probrat to s ním. Když nic jiného, tak tě to třeba uklidní a mimčo přijde. Držím palce 🙂

kristi
14. kvě 2011

taky bych to cca do roka neresila 🙂

spimira
14. kvě 2011

Nám to trvalo rok a 1/4, po roce šel manžel na spermiogram, ten byl v pořádku, pak jsem šla já na vyšetření a lékař mi doporučil laparoskopii, bylo to před Vánocema, rozohodla jsem se, že po Vánocích půjdu na zákrok, mezitím mi přesně na Štedrý den vyhořela sestra ☹ , tak jsem začala myslet na jiné věci, holky mají pravdu hodně je to i o psychice. Po Vánocích jsem šla na předoperační vyšetření a ke gynekologovi si domluvit termín na laparoskopii v nemocnici, ten den co jsem šla k lékaři jsem to měla dostat a nedostala, řekla jsem to doktorovi, pozval mě za další 2 dny na odběr krve, tam už potom poznal, že jsem těhotná 🙂 .Takže nezoufej a zkus myslet na jiné věci, ono to příjde samo 😎

lenpet
14. kvě 2011

@apolo83 mohu se zeptat kolik ti je?My se s přítelem snažíme domacca 2roky a Caru 3 roky.Mě je 32 a bez dětí.Já bych počkala

crca
14. kvě 2011

Říká se když do roka neotěhotníš,začít řešit,já už bych ale nečekala rok 😅 čekalo se rok a nic,pak bohužel zjištěno u manžela špatné spermio a 5 let jsme jezdili do Car než se zadařilo 😖 ale hlavní je,že zadařilo 😵

coxa
14. kvě 2011

Mně říkal doktor, že průměrná doba než se zadaří je 6 měsíců a řeší se to až po neúspěšném roce. 😉

beatta
14. kvě 2011

@apolo83 Mě doktor řekl že se to řeší až po roce neúspěšnýho snažení

eloana
15. kvě 2011

@apolo83 po zkusenosti bych rozhodne rok necekala.....pokud s tim nemam pritel problem poslala bych ho na spermiogram.... pokud by byl v poradku, tak bych jeste 2-3 mesice pockala.
muj manzel sel po 3 mesicich snazeni na spermiogram a byl problem na svete..... predstava,ze se trapim jeste 7 mesicu....