5 základních vyšetření neplodnosti. Máte zkušenost?

janulda01
23. led 2008

Ahojdá holky.Rozhodla jsem se založit toto téma pro náš všechny, které máme problémy s početím, které navštěvujeme či teprve budeme navštěvovat nějaký CAR nebo už mimi máme či máte nějaké zkušenosti s těmito základními testy. Nám v Caru bylo řečeno že se dělají tyto testy: hormonální profil, pohlavní choroby, spermiogram, průchodnost vejcovodů, imunologie a genetika.

jana.cb
24. led 2008

No to je spravna otazka Margí - ono kdyz mas za sebou dve neuspesny inseminace s timhle vsim co bylo a skoro rok se snazis a vsichni te uklidnuji ze ma vsechny vysledky ok a ze to chce jen cas coz je sice pravda a fan ale na druhou stranu ty by jsi vydrzela cekat treba 3 roky nez se ti telo smao srovna a prirozene otehotnis kdyz je tu sance pres IVf a muze to byt hnedka?Ono je to dost desny na psychiku kdyz vis ze jsi 2x tehotna byla, testy pozitivni, hcg 300 + vsechny priznaky ale s 3 tydenim spozdenim a a ukrutnejma bolestma v briche zasnes krvacet mas to 8 dni cca a lezou z tebe cucky a krev a ty vis ze to embrio co tam bylo pomalu ale jiste z tebe jde ven 😒 to je pak fakt hnusnej pocit ..a bejt to o 14 dnu vic tak je to nazvany klasickym potratem no takze nez tohole prozivat jeste jednou tak je lepsi jit na to ivf panz ti to daji presne kam maji, imunitu utlumi kortikoidama a ty uz pak jen lezis doma v kludi a doufas ze se embryjko zahnizi a bude vse ok.Jasny nikde nei psano ze ivf vyjde hnedka na poprve a ze nenastanou nejaky komplikace jako hyperstimulacni syndrom co tedka mela kamoska po odberu nebo cokoliv jinyho ale proste ja do toho i s timhle jdu ja nechci cekat 2 roky nez bude mimco.Jsme sice ok ale nekde ten problem je a to taky muze trvat dalsi rik nez sena to prijde takze tyhle zakladni testy dame a pak se uvidi a jsem moc rad aze je manza pro a bude me podporovat protoze se tomu branil jak cert krizi jeste vcera a kdykoliv predtim ale mimco si taky moc preje a cekat nechce i kdyz vi cim vsim si budu muset projit takze tak no 😉

blueberry
24. led 2008

Jak si to tak čtu nezbývá, než být nejlepším kamarádem s optimismem...Hlavně přej a bude ti přáno...

jana.cb
24. led 2008

ahojky Blůůůbery 😉 zdravim te tu mezi nami .....no vubec mi nemluv jak je to nespravedlivy protoze manzovo nevastni segra se v 16 rozhodla ze bdue lesba vypardla se na chlapi a od ty doby strida holky jak na bezicim pase.Tedka zije s nejakou 18ti letou holkou ale obe dve trdla na entou ani polivku z pytliku si neumi uvarit a o psa s epostarat a taj eho segra se nechala proste na diskkarne nekym cizim object s prominutim vyslo ji to hnedka na poprve a tedka maji 3 mesicni holcicku ahrajou si na velkou rodinu mama , tata a pes a do toho to jejich mimco ...sila ty jo ...... 😒 tohle je taky pekne nespravedlivy ..chudak dite to uz trpi tedka jak jsou ibe dve svihly a posedli tim lesbictvim ale jeste ze to neni kluk jako janproti nim nic nemam ale ono kdyz to ma clovek v rodine a lesby jako takovy fajn ok ale at nemaj deti protoze ty tim jen budou trpet 😒 jo jo o Provere jsem taky slysela ze hodne pomaha na tohle tak to drzim pesticky at to mas presne na den a v poradku kočko 😉

jana.cb
24. led 2008

Jinak Margí co je v letaku tak to fakt nevim kazdopadne je to na predpis takze ti to musi nejaky dr dat 😉 ale jak uz jsem rekla bere se to na urovnani a vyvolani MS + na udrzeni tehotenstvi takze v podstate i na podporu vseho 😉

margarita1
24. led 2008

jani asi máš pravdu- asi je to i na každém, jak to sám cití 😉
blueberry- jsem na tom podibně, akorát všechny hormony ok, akorát ten, co je pro ms, měl byýt okolo10 a já měla asi 2, což je málo ☹
jinak mi na sliznici pomohly vitamíny cal. Baby plan, dr se uplně divila, jak krásně dorostla, tak je radši beru dál

jana.cb
24. led 2008

Tak tak to ja rikam od mala prej bude ti prano dej bude ti dano 😉 ono stene jednou vsechny budeme tehule jen nekomu to bude trval dyl a nekdo do toho vlitne hnedka no 😉 tak at jsme tehule vsichni tady co nejdrive!!!

jana.cb
24. led 2008

Presne tak je to na kazdem no ...proto to vezmu takhle postupne at se to nelame pre skoleno a ono se to nejak vyvrbi hlavni je je manzel pro IVF protoze to bych jinak bez nej asi tezko absolvovala 😉 a to o tom nechtel jeste predevcirem ani slyse ..to bylo samy: nenecham te huntovat si telo srackama jako jsou kortikoidy nebo ze u me nastana hyperstimulacni syndrom abudu na kapackach v nemocnici, budu mit modriny od injekci a oslabenou imunitu, psychycky o tom vubec nemluvim panz jak jde o narkozu a injekce tak jsem hotova schyza a psycho a neschopna niceho a kacim se automaticky atd. no takze on vedel proc si trvat na NE ..ale vcera jsem mu na prikladech ruznych kamaradek vysvetlila ze taky byli ok oba dva ale nechteli cekat a atedka maji krasny mimca a ta jedna po roce a pul sama otehotnela i kdyz privni maji z IVf nbo takze me uz to prijde jako normalni vec kdyz vidim kolik lidi treba tady v Cb¨caru je denne novych ci uz se leci 😉

blueberry
24. led 2008

Hmm...uvidíme..každopádně pro mě bylo hrozně ponižující chodit na gyndu každý měsíc...odjakživa jsem tam chodila s odporem, bylo pro mě stresující jít jednou za rok na preventivku a teď jsem tam pečená vařená...brr...ještě že nemusím tak často chodit k zubař 😀

margarita1
24. led 2008

jani- ještě k těm lékum,ale já jak mám delší cykly, tak mám i dýl ovu a jak mi dávala ty injekce, tak jsem vždy měla ovu těsně před ms, tak třeba proto nechce
jinak jak říkám, je to na rozhodnutí každého, já jen doufám, že tak daleko nedojdeme ☹

jana.cb
24. led 2008

No me gynda nikdy nevadila i kdyz jsem tam chodila presne jako ty Blůůbery a preventivky ale jakmile jsem prisla do Caru tak tak jsou jen 2 doktori ale moc prima no a taky jsem to musela kousnou ta zvykla jsem si 😉 ale zase vim ze jsem v jejich plne peci a ze mi hldaji ovulku a vse ak co ma byt a to nejen UTZ.Jde jen o zvyk no ..ono kdyz ti nic jinyho nezbyva tak stejne musis 😉
margíí no tak tohle uz je na me moc odborny ty jo to fakt neporadim jak bych se s ni zasla proste poradit a uvidis co ti rekne ale Agolutim je to samy jako DUphaston takze bych se toho nebala a dle me to nema vliv na ovulku a jeji dylku neb i to same s MS ale fakt dej radeji rec s ni 😉 dyt ja mela anovulacni cykly a nikdy jsem nemla ovulku treba 13 den nebo 17 pokazdy jinak prave a to samy MS a timhle se mi vse upravilo na ovulku 13 den a 28 deni cyklus a ms 5,5 dne 😉 kazda jsme jina no takze vic ti asi neporadim ale mylsim si ze je to to samy a nemel by byt problem napsat ti ho ...jo jen se plati asi 100 kc kdezdo Agolutin nedoplacis nic mam za to 😉

jana.cb
24. led 2008

No uvidis ono se vam co nejdrivezadari a nebudes tohle vubec muset resit 😉 to jen ja jsem takova aktivni 😀

margarita1
24. led 2008

jani- všimla jsem si 🙂),ale líbí se mi, že na to koukáš tak hezky s optimizmem 🙂

adinka22
24. led 2008

Ahoj holky, my se taky snažíme,v srpnu 07 jsem vysadila HA a pořád nic..... ☹

jana.cb
24. led 2008

Ono to ani jnak nejde Margíí protože tyhle veci si clovek nemuze pripoustet to by se z neho stal totalni psychous co nemysli na nic jinyho 😒 v zivote se stavaji horsi veci jako kdyz nekdo prijde o nohu nebo se mu zabije syn apod a to je pak katastrofa ale tohle je proti timu brnkacka takze ja si zadny iluze nedelam jen doufam ze se to povede a bude to vse o k a nejen u me 😉

margarita1
24. led 2008

JANI- JÁ MySLÍM, ŽE VY MÁTE HODNĚĚ VELKÉ ŠNACE 🙂)), tady bych to nebyděla bledě .-))). A já si u mě myslím, že ještě trochu zhubnout a pujde vše snáz 🙂

margarita1
24. led 2008

ad ahojky 🙂

evamik
24. led 2008

margarita: Tak mně letos bude 31. 😒

margarita1
24. led 2008

mě letos bude 26 😒

jana.cb
24. led 2008

No ja bych taky brala nejaky to kilco odbourat 😒 ja od vanoc jsem zhubla o 2 kila a to jen nejim po 5 hodine, chodim plavat a na prochazky pesky o vikednku na chalupe a tomi tedka pomohlo k zhubnuti 😉 u me taky to nebude zadnej zazrka a budu po mamce trosku silnejsi ale zas to neni jesze tak hrozny a desny no ale sklony k tomu mam a prdpoklady 😠 takze se musim hlidat ...neboj kočko sedni na rotoped v lete vyraz na kole nekam hejbej se a sexuj a bude to ok uvidis 😉 jééé tak to jsem rada ze je tu nekdo starsi nez ja Evíku 😉

margarita1
24. led 2008

jani- no tak více méně, co říkáš, to dělám 🙂)), sexík teda určo a jinak se snažím doma hýbat 🙂

adinka22
24. led 2008

brala jsem teď 2 měsíce clostilbegyt,doktor mi dle horm.profilu zjistil anoovulační cykly...clostík nezabral první měsíc,druhý už ano...teď neberu nic,nechám to asi na přírodě....jo a mě bude letos už 33 😨

jana.cb
24. led 2008

tak tak hybat se je treba 😉 uvidis az bude leto tak vyrazis i na kole nekam to taky pomaha a ono pujdou hnedka kilca dolu 😉 nebala bych se toho ....
zdravim Adi 😉 mmnt

jana.cb
24. led 2008

tááák uz jsem tu mela jsem telefon ...Adinko ja brala 4 mesice Clomhexal a to je to samy jako Clostibegyt a me zabral hnedka ¨a v prumeru cca 3 folikuly jsem mela 😉 koukam ty anovulacny cyky je peklo nas vsech 😠

margarita1
24. led 2008

JANI- ty píšeš, že máš nějské ty kilča,ale podle svatebních foteček teda žádný nevidim a jinak mooooooooooooooc ti to slušelo 😉

jana.cb
24. led 2008

No jako to no neni videt prave na me normalka 😉 ale v plavkach docela i jo resp hlavne ten špíček na břiše jinak bych byla docela spokojena ...no ja jsem v tomhle po mamce ta je taky silnejsi navic mam velky ramena jak jsem hodne plavavala takze pak to pusobi ze jsem silna no coz jako jsem ale neni to za stak hrozny a takovych 6 kilo dolu a byla bych i spokojena 😉 ja ma spis spicek nez teda kilca no ale je tam a stve me 😠 jinak dikes za pochvalu no ale ono kazdej asi vypada na svetabnich fotkach krasne a skutenost je leckdy jina 😀 ja treba klamu zdáním 😀

adinka22
24. led 2008

ono jde spíš o to, že mě doktor moc nekontroloval, jen první měsíc mi vzal krev a zjistil, že clostík nezabírá a ten druhý měsíc se na mě tak nějak vyprdnul, ale dostala jsem MS-tak si myslím, že konečně ovu byla...
jani-taky si myslím, že ty kilča jsou v poho 😉

jana.cb
24. led 2008

no pokud jsi dostala ms tak byla ovulka urcite to souhlasim 😉 to je dobre znameni ...ono to vzdy chvilku trva nez cokoliv zabere malokdy je to hnedka napoprve takze je to v pohode dle me 😉 bych se vyprdla na pana dochtora 😀 kdyz prdi on na tebe neřád jeden 😠

jana.cb
24. led 2008

No nevim nevim Adi 6 kg dolu by ale vubec neuskodilo 😉 minimalne bych se citila lip ale dobre vim ze modelka ze me nidky nebude 😀 😀 ale zase kdyz chci mimco av tehu se jeste neco nabere tak se to snazim shcodit no abych pak nebyla 2x tolik no ..

adinka22
24. led 2008

jo jo prdím na něj, počkám na další MS (jestli teda nějaká bude 😨 ) a jestli nic,tak změním dochtora 😉

adinka22
24. led 2008

já se taky rozhodla něco shodit, řekla jsem si, že v novém roce začnu cvičit-nu a byla jsem minulý týden v pondělí a od té doby nic 😎 , ale snad dneska...