5 základních vyšetření neplodnosti. Máte zkušenost?

janulda01
23. led 2008

Ahojdá holky.Rozhodla jsem se založit toto téma pro náš všechny, které máme problémy s početím, které navštěvujeme či teprve budeme navštěvovat nějaký CAR nebo už mimi máme či máte nějaké zkušenosti s těmito základními testy. Nám v Caru bylo řečeno že se dělají tyto testy: hormonální profil, pohlavní choroby, spermiogram, průchodnost vejcovodů, imunologie a genetika.

dadunka
23. led 2008

Ahoj, jo máš pravdu, nás teď čeká č. 4 a 5, pokud beru, že pohlavní choroby se dělají souběžně s horm.profilem. 🙂

jana.cb
23. led 2008

ááá koukám nové téma se tu vyskytlo 😉 tak to je prima alespon budeme moc klabosit 😵 jinak mam taky za to ze se to dela soubezne s horm.profilem 😉 no nas ceka imuno a genetika 😎 a pak uz zbyva jen ta pruchodnost 😉

margarita1
23. led 2008

ahojky, holky mohu se zeptat, po jaké době vás dr poslaly? Mě zatím jen moje dr udělala horm. profil, více jsme zatím neřešily, chce tomu pořád dát čas.

jana.cb
23. led 2008

Ahojky Margarito.My se snazime 10 mesicu a od srpna navstevujeme CAr tady v CB. Spermio + pohl.choroby + horm. profil nam udelali hnedka nazacatku a o imuno a genetiku jsem si sama pozadala i kdyz mi bylo receno ze je to v mem pripade zbytecny 😉 a ani bych o otm ai nevedela kdybych se tu na konikovi nedocetla ze i tem kterym bylo receny ze je to zbytecny tak presto si to nechali udelat a odhalili chybu a pricinu nepoceti 😉 takze vicemene je to pro jistotu a muj klid na me pozadani jinak mylsim ze se tyhle testy delaji az po roce snazeni ale zase u toho u koho je nejaky predpoklad tak tam se to dela automaticky.nevim takhle je to sem mno mozna tu ma nekdo jina zkusenosti 😉

margarita1
23. led 2008

No co se týká mě, tak mám nadváhu a snažím se ji teda snižovat,ale myslím, že to má taky na to svůj vliv. Dr mi dělala horm. profil a říkala, že hormony pro opl. mám v pořádku a jediné, co je můj problém, je nepravidelná ms, a i ten hormon sem měla velmi nízký,ale to prý ničemu nevadí, že se to upraví pak až po porodu. No tak nevim,co si o tom myslet. Dlouho jsem brala HA a taky pak ty problémy po vysazení, sliznice mi tak akorát dorostla, až někdy v září. no a stejně nic, tak nevim.

jana.cb
23. led 2008

Ja mela po vysazeni taky problemy s MS abych ji vubec dostala tak jsem chodila na pichani Agolutinu a pak v Caru mi to upravili Duphastonem ale jinak mame zatim taky vechny vysledky ok i hormonalni profil no hubena teda zrovna nejsem ale vylozeze tlustejsi taky ne ale nadvahu taky mam 😉 ale je fakt ze jsem ruzne cetla ze kdyz clovek zhubne tak se ms sama dostavi a upravi se ovulka no ale taky nevim zda je to tak vzdycky 😒

margarita1
23. led 2008

no já i když jsem byla hubenější, tak si to chodilo, jak chtělo, mám s tím problém od jakživa, tak mi píchá agol., prášky mi nechce dávat z důvodu toho, že chceme mimčo,ale já tu nadváhu mám docela velkou, i když jsem vysoká. Dr říkala, že to může trvat déle, no uvidíme.

jana.cb
23. led 2008

Aha ...no tak to ja mam az po vysazeni Ha jinak to bylo v pohode ...no prave ten Duphaston je na udrzeni a podporu pripadneho tehotenstvi a je to pohodlnejsi nez pichani Agolutinu navic upravuje Ms me teda pomohl a dost 😉 a tedka neberu nic takze chci vyzkouset zda sama odovuluju a dostanu Ms no tak uvidime ..v pondeli jdu na UTZ tak me zkouknout a ortel bude vyrceny .o) tak to se chce hebjaat, jezdit na kole, nejist po 5 hodine a hodne sexovat kočko 😉

margarita1
23. led 2008

se neboj 😉 , mám doma jeden stroj, tak na tom zkouším makat 😀 , ale víš jak, jde to ztuha dolů 😕 . A vám nějak řekli, proč to třebas nejde?

jana.cb
23. led 2008

No jako tak to moc drzim palecky aby jsi dostala nejaky to kilco dolu 😉 no kdyz to reknu zkracene tak ja jsem 2x po IUi tehotna byla ale prisla jsem o to ..neda se tomu ani rikat potrat protoze to nebylo ani radne uhnizdene kde ma ale MS 3 tydny spozdeni ukrutny bolesti bricha, hcg kolem 300, testy hnedka pozitivni + vsechny tehu priznaky ale pak jsem to dostala a odplavilo se to s MS takze u me bude problem jinde no ..nejspis v tom inunu ze moje telo odmitne manzou oplodneny embryjko mno ....v otehotneni ani tak ne to mi rpave rekli ze jsou dalsi vysetreni u me zbytecna kdyz s emi 2x stalo tohle coz zname a ze vejcovody pruchony mam jinak by se to nestalo a k oplodneni doslo takze bud genetika nebo imuno reknou vic ale sance mam pry velky a nikdo v nicem nevidi problem jen to chce cas kdyz jsem 9 let brala HA no tak nevim 😒

jana.cb
23. led 2008

takze spolyham ze neco najdou nejakou pricinu proc s e to uhnizdi kde nema a pak to odejde s MS ....takze v podstate my jsme oba dva v poradku a to nam taky i vcari rikaji jenze skutecnost je nekde jinde takze jsem se rozhodla i navzdory tomu ze jsme udajne ok tak si ty testy nechat udelat 😉

jana.cb
23. led 2008

No a kdyz i pres to vsechno budou vysledky ok a nepujde to normalka tak jsme rozhodnuti pro IVF ale to ma jeste cas manza me na nej nechce jeste tedka pustit protoze to zhuntuje telo jako blazen aje to taky velkej zahul pro nej navic financni narocnost no ....takze to nechavame jako posledni moznost az

jana.cb
23. led 2008

Budu koncit takze s eozvu az budu doma ....musim jeste nakoupit a pak s hafikem 😉 tak pa pa zatim

margarita1
23. led 2008

tak máš aspoň jistotu v tom, že můžete mít dětičky 🙂)), u nás je to tak, že mi po Ha to chvíli chodilo,ale tělo reagovalo, jak když je HA, a pak to najednou utlo a já sama ms nedostala, teda vždycky jsem čekala asi mesíc a pll a pak jsem šla. A docela i Ovu byla asi 17 cen cyklu. Dr chtěla, abych meřila bazalku a vše ok.No a pak mi naordinovala 3 včelky, 21 den cyklu a vždycky byla ovu těsně před ms, jak mám jinak delší cykly, tak si myslim, že ani tělo nemělo šanci. No a teď jsem první měsíc bez injekce a teď někdy to mám dostat a teploty mi skačou +-0,2 stupně, tak sem z toho blázen.

dadunka
23. led 2008

Já jsem brala HA 10 let, moje tělo se z toho srovnávalo přes rok. Měla jsem cyklus rozházený, dlouhý - i přes 50 dnů, neovulovala jsem, měla jsem špatný horm.profil, až posledních 5 měsíců je to ok. Ustálila jsem se na 30 dnech, hormony jsou v normě, piju čaje, kapu jeřáb atd. Já jsem byla akční, takže o žádánku na spermio jsem si řekla po 8 měsících snažení, o horm.profil a utz po 10ti, o laparo po roce a pak už jsme byli předáni do centra asist.reprodukce. 😉 Jo a BT jsem taky měřila a odpovídalo to mému rozhašenému cyklu.

lenickan
23. led 2008

dadu: taky mám dlouhé cykly cca 47DC. Už skoro dva roky neberu HA a stále se mi to nesrovnalo

margarita1
23. led 2008

dadunka- a už máte teda nějaké info, proč nejde mimčo?

evamik
23. led 2008

Ahoj holky, myslím, že průchodnost, genetika a imuno není vůbec standard! My máme sice imuno, ale neposlali nás tam z CARu a laparka je prý zbytečná... Takže se to asi dost liší! Já jsem brala HA taky cca 10 let, ale cyklus jsem pak měla hned v poho... Nicméně otěhotnět se nám nedaří, takže příští měsíc mě asi čeká horm. stimulace.

jajicek
23. led 2008

ahojky holky, já dostavám po ultrogestanu každý měsíc M o den dříve je to normální? Stále se mi také nedaří otěhotnět..

jajicek
23. led 2008

mohu požádat doktorku o vyšetření už po 6 měsících neúspěchu??

jana.cb
23. led 2008

Nazdarek holky tak uz jsem tu nejak mi blbnul konik a meli jsme navstevu.Ono je to asi vsude individualni podle me a co doktor tak to nazor ale tady v Budejovickym caru tyhle vysetreni delaji a doporucuji s tim ze pokud neni duvod nijak zvlastni tak imuno a genetiku delaji az po roce ci neuspesnych IVF ale na pozadani to taky napisi 😉 resp ja na to spoleham protoze uz jsem s eobjednala do Podoli a na genetiku tady na PK jih no tak uvidime jak v pondeli dopadnu na UTZ a zda mi to napise Dr. 😉 ja si myslim ze po 6 mesicih je brzo na ¨cokoliv teda to rikali nam ale zkus se zeptat a pokud doktro bdue sdilnej tak ti to napise ale dle me je to brzo jajicku pokud teda nemate vylozene nejaky konkretni problem nez to ze se proste nedari pul roku.Ja to tusila ze u nas bdue neco spatne protoze jsem mela anovulacni cykly a ty kdyz jsou tak je logicky rozhozena MS no takze jsem se na ne obratila hnedka radeji 😉

jana.cb
23. led 2008

ja jsem Ha barala 9 let 😒 a urpimne si myslim ze i kdyz tedka zkousim zda se telo nenastartovalo po stimulaci samo jak tomu dr rikaji, tak ze stejne ovulka nebude tim i rozhazena MS 😖

evamik
23. led 2008

jajicek: Přesně, jak psala Jana - 6 měsíců je brzo, pokud není nějaký jiný problém.... Pokud ne, počkala bych aspoň 10 cyklů.

margarita1
24. led 2008

Ahojky
jana.cb - já jí brala 9 let, a podle BT podle dr ovu je, jenže jak jsem chodila 3 měsíce na včelky 21 den cyklu, tak tento měsíc poprvé to má přijít samo a teploty pořád dole a ms nikde, tak by mě zajímlo, co mi to zas udělalo v těle za chaoz ☹
A prášky mi dát nechce, protože chceme miminko, myslím jako na srovnání, tak já už nevim.
Když je rozházená ms tak může být ovu v poho ne?

jana.cb
24. led 2008

Ahojky holky - no ja odbornik nejsem ale v ledacčem se taky uz vyznam ..pokud MS je i kdyz je rozhazena tak dle me ovulka je ale taky rozhazena no a pokud MS neni vubec tak nemuze byt ani ovulka vubec tosi teda logicky myslim ja z toho co vim ale netvrdim to 100% 😉 no vzdyt ti rikal Margííí že ten Duphaston se dava v CARrech bezne kdyz se snazis o mimi a mas nepravidelou MS to je kravina pokud ti doktorka reklaze ti nic takovyho neda protoze se snazis o mimo ten Duphaston ti tam daji automaticky i po IUI a to z duvodu udrzeni pripadneho plodu takze to neni jen na srovnani ms aby jsi mely cyklus 28 dni ale i dkyby jsi otehotnela tak do 12TT ho proste brat budes 😉 to neni nic skodlivyho a fakt kazdyho koho znam tak mu pomohl a bral ho i v tehu a v Carech to davaji automaticky proste 😉 takze toho se fakt neboj ....a furt lepsi nez pichani Agolutinu takze se tvy dr zeptej avic s einformuj ale tohle je kravina estli te to rekla 😉 mluvim o tom Duphastonu konkretne nevim zda je enco jineho na to

jana.cb
24. led 2008

Eví jo jo to ma srecht ...10 je tak optimalni ono je to taky hlavne z divodu ze po pul roce i kyby jsi kamkoliv prisla a zadala jsi o tyhle vysetreni tak ti je asi nikdo neudela pokud teda k tomu nebude vylozene duvod protoze jim to pojistovna neproplati to mi rekli i v Caru ....ono s eobecne povazuje az po uplynuti 1 roku snazeni se i mimi a bezvysledku tak pak se ma teprve neco dit predtim te muzou zkouset stumulovat lecit a ty zakladny tetsiky ale tyhle odborny az po otm co se neco z toho nepovede nebo je to po roce dle me ....navic neplas pul roku neni zadna doba preci 😉 ja nevim asi bych do nejakyho Caru zasla aby te alespon radne zkouski a udelalai zakladni testiky a tam ti reknou vic kde muze byt chyba no a ty budes klidnejsi ja jsem sla taky po pul roce do caru ale ja tusila ze bdue neco spatne kdyz mam rozhazenou ms a anovulacni cykly no takze proste udellai testiky a zjistili ze jsme oba dva ok takze na stedka ceka ta genetika a imunologoe a uvidi se no ....a stejen se nepodarilo ...vlastne jo ale v podstate jsem oto prisla takze u me bude problem v uderzeni embrijka a ne v poceti 😒 coz vyjde nastejno

margarita1
24. led 2008

jana.cb - no asi se jí zeptám, už mě to neba mít ropíchanej zadek 😖 , s tím, že teda jsem měla problém se štěpením tuků po HA a právě že mi nechce dávat nic, včem jsou obsažené víc hormony. Tak nevim,ale určo se jí zeptám, tak moc děkuji za radu 🙂))
Holk ymůžu se zeptat , kolik vám je?

jana.cb
24. led 2008

Vubec neni zas Margí 😉 kdyz muzu tak rada poradim ...n prave me nebavilo porad mit rozpichany zadek a nekam porad chodit a tak kdezdo u toho Duphastonu mam jistou ze 3 dny po dobrani to vzdy dostanu a cyklus je 28 dni 😉 takze se pozeptej to urcite a kdyby ti tvrdila neco jinyho tak se öhanej tim ze tohle v Budejckym Caru davaji uplne normalne kazdymu kdo ma rozhazenou ms, nebo zadnou, nebo je po IUI nebo chteji aby se udrzelo tehotenstvi 😉 a jestli ti bude tvrdit opak tak je to normalni blbka panz tohle me potvrdila i moje gynekolozka a dala mi vybrat mezi Agolutinem ci Duphastonem ale ja si od zacatku vybrala injekde panz mi je pichal doma manzel 😉 tedka bych za Duphaston memenila protize u toho Agolutinu u me byl velky rozdil zda jsem si ho pichla 21 den nebo 18 a to treba i 15 ¨rozdil nez jsem to dostala kdezto s timhle Duphastonem neni co resit a ani jsem tady ci nikde jinde v diskuzi necetla ze by nekdo s nim mel nejake probemy ci mel nejaky vedlejsi ucinky nacokoliv 😉 ale je to stejnej princip jako Agolutim fakt kočko 😉 jen jsou to prasny a ne injekce jinak jsem tedka mooc stastna protoze mi manzel napsal ze souhlasi s IVF 😉 ufff takze dame umunologgi pak genetiku auvidime jak dopadneme a pokud by nic nenasli a do ty doby s enazadarilo tak IUI posledni ...a kdyz senazadari tak tak rovmnou IVF coz by vychazelo cca na kveten 😉 fakt mi udelal radost manža 😉 jinak me je cerstve 28

margarita1
24. led 2008

jani a není ještě u vás brzo na IVF? Já jen, že si myslim, že máte vše zatím ok , jen třeba tělo potřebuje chvilku čas.
A jinak dík a určo se jí zeptám a co třeba píšou u toho na příbal . letáku? Dopor., se to i když chceš otěhotnět?

blueberry
24. led 2008

Ahoj holky...taky se přidávám se svými zkušenostmi....my se snažíme už rok a pořád se to nějak nedaří...posledních 5 měsíců bylo dost krušných...samovolně mi nepřicházela MS, netvořila se mi sliznice...tak jsem skoro pořád chodila k doktorovi na vyvolávací injekce, až se teda v prosinci rozhodl, udělat mi hormonální profil...zjistil, že mám víc testosteronu v těle a to že je příčínou mého anovulačního cyklu, protože, jak už tady někdo psal, když ženská neovuluje, nemůže mít ani MS....Nasadil mi Léky "Provera"...mám je brát vždycky 20-tý den cyklu po dobu 5-ti dní/2 denně...minulý měsíc jsem začala a MS přišla 28 den cyklu...paráda...dneska je další 20-tý den cyklu, tak uvidíme...buď dostanu MS a nebo ne...když ne, jsem těhotná....každopádně je to děsně nespravedlivé - ty co děti nechtějí je mají a co by si je tak přály je mít nemůžou a nebo to nejde....Nezbývá, než si navzájem držet pěsti...