5 základních vyšetření neplodnosti. Máte zkušenost?

janulda01
23. led 2008

Ahojdá holky.Rozhodla jsem se založit toto téma pro náš všechny, které máme problémy s početím, které navštěvujeme či teprve budeme navštěvovat nějaký CAR nebo už mimi máme či máte nějaké zkušenosti s těmito základními testy. Nám v Caru bylo řečeno že se dělají tyto testy: hormonální profil, pohlavní choroby, spermiogram, průchodnost vejcovodů, imunologie a genetika.

jana.cb
24. led 2008

Nu presne tak to bych taky udelala byt na tvem miste 😉 hjo ty jo ono je umeni se donutit hejbat se coz? :o) to taky znam 😀 ja jsem v tomhle linej clovek a musim mit nejakou sakra motivaci aby jako uz :o) ale zavidim te¨m nasem ceskejm celebritam ze otehotni hnedka, porodi a jsou jeste hezci a hubenejsi nez pred otehotnenim 😖 se nekdo ma no ...

adinka22
24. led 2008

no vidíš,to je taky jedna z možností motivace-vypadat jako nějaká celebrita... 🙂 ale můžu ti říct,že to co vydíš v TV a v nějakým bulváru,se taky dost liší od skutečnosti (dělám v modelingové agentuře a měla jsem možnost se s někým takovým už setkat...a realita je mnohdy poněkud jiná"horší") 😎

adinka22
24. led 2008

teda "vidíš" mi to nějak ujelo 😉

jana.cb
24. led 2008

no ani bych se tomu nedivila 😉 jasny mno .....takze Ivana Gottová zeme teda jako nebude chces rict jo? 😀 😀 sakrys zivot spackanej 😀 😀

margarita1
24. led 2008

NO HOLKY, Ivča je opravdu krásná ženská, no já mám prej kouzelný oči, tak aspoň něco 😀 😀 😀
Hele dámy, každá je svým způsobem krásná a těhu ještě hezčí , aspoň pro toho svýho 😀

margarita1
24. led 2008

adi a co děláš? Modelku? 😀

adinka22
24. led 2008

asistentku 🙂 (na modelku už jsem moc stará) 😉
ale s tou Ivanou máš pravdu,vypadá skvěle a prý má krásnou dušičku (což je asi to nejdůležitější)....

jana.cb
24. led 2008

No ona je celkove super zenska nejen krasna ale i inteligentni 😉navic si od 12 let prata stat se Gottovo manzelkou a ta mala Charlotka je cela ona z ni bude taky pekna slecna 😉a ty svatebni fotky jsou jako z pohadky moc ji mto tam sluselo 😎 jim preju toho kluka aby konecne meli .......mas recht Margí s tou krasou 😉

jana.cb
25. led 2008

Ahojky holky mam mozna debilni dotaz ale nedal ose mi na to nekoho zeptat.Zajimalo by me jestli kdyz zenska nechce podstupovat stïmulaci pred IVf a rozhodla by se nechat si dat od nejaky darkyne vajicka ale normalne by jeji manzel dal sperma takze jen vajicko by bylo cizi tak A - zda je tohle u nas mozny, B kolik to cca stoji C - jestli to dobre chapu tak to ditenebude mit s tou zesnkou nic spolecnyho myslim genama a krvi to bude mit po darkyni takze v podstate nebude mit nic s matkou spolecnyho pouze s otecem protoze dal sperma.Rozumite tomu nekdo?Ja jsem na tohle antitalent.

margarita1
25. led 2008

Ahojky,
jani- nevim jak to je,ale myslím si, že mohou být vajíčka od dárkyně,ale podle mě genově s matkou, ve které roste , nebude mít asi nic společného. Ženy taky mohou mít podle mě darovaná vajíčka.Jako spermie od dárce. Ale jak to přesně je, tak to netušim.Jak tě to napadlo prosímtě?

jana.cb
25. led 2008

No jako vcera u nas byla manzelovo kamoska s mazelem aty to prave tak museli udelat ale me bylo blby s eji na to zeptat oni uz se snazi i mimi cca 5 let a nic no takze zkusili tohoe a me jen zajimalo jako jak je to ve skutecnosti prave zda to ma s ni neco psolecnyho ale logicky ne no :o(( tak oni jinak nemohli takze jsou radi i za tohle nez adopce to je jasny ale chapal jsem to u spermii ale ne u vajicek prave ...a tak jsem si rikala po kom jako bude mit krev nebo kdyz se nedej boze neco stane tak to vlatsnenneni jeho matka no ja nevim vrtalo mi to hlavou prave

margarita1
25. led 2008

no asi bude mít tyhle věci společné,ale jinak spíš genově podle asi biol. matky.

jana.cb
25. led 2008

jasny jasny no ....ty jo ja nevim jestli bychdokazala kousnout to ze kdybych byla na jejim miste a neco se nedej boze ecku stalo a ja bych mu nemohla dat nic myho protoze nemame spolecnyho vubec nic .-( jen to ze jsem ho donosila ....no asi bych to musela dat to je ajsny ale ten pocit no ja nevim no je mi ji moc lito ale urcte s e nic nestane a vyjde jim to jako 5 let je nejaka doba no ......

margarita1
25. led 2008

no já nevim, co by mohli mít společné a co ne,ale určitě něco joooo 😉

jana.cb
25. led 2008

no max to ze to odnosi ale geny budou po darkyni no 😒

margarita1
25. led 2008

jani- tohle myslím, ty řešit nemusíš 😉

evamik
25. led 2008

Jani, myslím, že se k tomuhle přistupuje v případě, že žena nemá vlastní vajíčka, n. je nelze použít. Pak má dítě pochopitelně genetickou výbavu od otce a od dárkyně. Dárcovství vajíček se u nás provádí - kdyby Tě zajímaly podrobnosti, tak to určitě najdeš na netu! 🙂

jana.cb
25. led 2008

No jako ja vim ze se me to netyka ale zase nenapadlo me ze to ani jde tady u nas dokud to ta znama nerekla no a napadlo me to ze bych to treba taky prubla kdybych musela nekdy na ivf a nechtela podstupovat pichani injekci a kortikoidy a to vs ekolem no ale zase ne rozhodne za cenu ze to dite bude jen z pulky nase v podstate kdyz to u nas jde no ....ja jsem jen nevedela jak se pak othle bere a posuzuje no ale to me proste jen tak napadlo debilni napad no 😒

margarita1
25. led 2008

jani a jak ty teď na tom jsi, čekáš ms, nebo ovu? .-)

jana.cb
25. led 2008

ja tedka cekam Ovulku ... v pondlei jdu na UTZ zda filík narostl jak mel coz je muj 13DC takze pokud tam nejaky dr najde tak to znamena dobry zrpavy ze sama ovuluju a telo se samo rozjelo 😉

jana.cb
25. led 2008

tak se nechame prekvapit ale moc tomu nevrim ze by se to stalo a zacalo to byt pravidlem ☹

dadunka
28. led 2008

Margarita1, nevíme proč to nejde, zatím u nás vše v pořádku, bez problémů, čekáme na imuno a genetiku. 😒 Lenickan, zkoušíš pít čaj a kapat jeřáb na srovnání cyklu? Nebo jiné přípravky?

jana.cb
28. led 2008

ja jsem taky dneska v Artu uspela mam obe dve zadanky jak na imuno tak na genetiku a dali mi to bez problemu 😉 takze tedka si dame 2 mesice voraz zadny prasky zadny hlidani ovulky apod a v dubnu se dle vysledku ukaze bud pujdeme na ivf nebo ne IUI zalezi to tedka hlavne na te genetice a imunu no 😉 a pak uz mi ¨zbyva jen pruchodnost vejcovodu ale to nechavaji az na konec a nemam se tim zatezovat zbytecne 😉 no a pak uz nevim jestli i to bude ok protoze pak budeme mnit vsechny vysetreni za sebou a zatim ty co mame jsou plne ok a dopadne to dycky stejne 😒 jsem zacala uzivat Femigard tak snad taky v necem pomuze a centrum babyplan beru uz cca 4 mesice mno 😉 takze vam vsem drzim palecky at se zdari 😉

margarita1
28. led 2008

Ahojky holky
tak jak se dneska vede?
jani- tak to gratuluji, že to šlo takhle hladce. Tak uvidíte, jak dopadnete. Já ještě ms nedostala, ale vypadá to, že teď o víkendu byla ovulka, tak uvidíme, jestli ms ještě dorazí. Asi bych ji čekala tak za týden a když nic, tak opět návštěva dr 😠

jana.cb
29. led 2008

Nazdarek kočko 😉 nehazej flintu do žita dokud neni rozhodnuto jasny? 😉 Budu drzet palecky aby to dopadlo dobre a ono dopadne snad uvïdis 😉 taky jsem rada ze to takhoe hladce slo ja mela v rukavu spousty argumentu a bala jsem se ze bude Dr.hudrovat ale ono ne :o) pohodicka klidek ..akorat trvalo dlouho nez napsal tu zpravu celkovou jako jak dlouho se lecime nase vysledky a tak no a fakt kdyz si to precte nekdo v tej instituci tak se asi musi divit protoze 3/4 roku snazeni a vysechny vysledky ok a jdiu k nam 😀 navic tyhle vysledky se pry delaji az po neuspesnem prvnim IVF a my mame teprve 2 IUI takze jsem asi byla fakt moc aktivni no ale zase co ..mam na to narok mam a cekat se mi nechce abych zjistovala kde je problem takze tim jsem to jen uspisila a nebudu si to nidky vycitat ze jsem na to sla panz treba diky tomu nahodou nebudu muset na ivf ale pujde to normalka panz zjisti protilatky 😉 kez by ...ale na ivf jsem pripravena ..jinak diky tomuhle rozhozeni jak jsem pak kravcela po ms a ms byla 7 dni oproti 5, jako drive atd. tak pry budu mit nejspis anovulacni cyklus zatim 13 dc folík nevidel ale taky ani nevyloucit ze treba nastane az ja nevim 20 DC prosote tohle na to ma vliv pry jako blazen takze nejspis ovulka u me nebdue tenhle mesic 😒

margarita1
29. led 2008

Ahojky
jani- vim jak to mxslíš,ale třičtvrtě roku chodit a injekce a nic, to už mě prostě unavuje. Jinak sem si ráno opět změřila BT a opět tplota dole, tzn. , že ještě ovu nebyla a já měla ms dostat někdy 22.1. Je pravda, že asi dvakrát se mi zvýšila,ale vždy po ovu se držela trochu nahoře. je fakt, že mamka měla to samé než znovu otěh . a ta říkala, ať se na to vyprdnu a počkám, až to samo dorazí, že si to tělo pak srovná jak potřebuje, na druhou stranu, zase jsem radši. Tak já nevim.
Jinak podle toho co píšeš o vás, tak já tě obdivuji, že se do toho hrneš, kdž víš, že jste oba ok 😉 , ale držím ti moc a moc palečky!!!!

jana.cb
29. led 2008

hjee dekuju moc Margí 😉 no jako vis me strasne deprimuje kdyz je svechno ok ale porad neco nejde a to vseobecne 😠 no a kdyz dycky ctu jak se nekdo snazi 4 roky 5 let avic a porad nic tak jako si rikam tak preci skoncit nemuzu to bych byla psycho asi 😖 jasny muze se stat ze fakt budeme mit i tyhle zbyle ok a nepodari se ani pres ivf to nerikam ze ne ale alepson si nebudu vycitat ze jsem na nejaky testy nesla a ze jsem ivf nezkusila treba no ...takhle kdybych mela dat va sechny tak porad jen cekam snazim se a nic 😖 takze uz se to nekam hne v tom dubnu a to uz je uspech at to dopadne jakkoliv ale to cekani a snaze n ise je fakt desny kord kdyz mas kolem sebe spouty mrnat tehuli a kamaradek co maji ci cekaji no 😢 takze ja to tim jen trosku urychlim nic vic na pilu tlacit nebudu ale aktivstka a organizatorka to ja jsem dobra 😀 ono spis dr prekvapila moje iniciativa panz prej vetsina se jich pta co dal a ne on me co tedka dal 😀 a ja na nej nedka spustila a to jsem se jeste pred nim oblikala do spodaru a uz jsem to na nej valila 😀 😀 ale on se tak rasne usmival a pak jek rekl zda amm chvilku cas ze napiseme zprvau coz je 1 cela A4 😖 no apak jsme kecali celkove o ivf nakoze co by me eventuelne cekala a tak no ...a ja se toho docela bala 😉 tady si palecky drzime vsichni na vzajem titoz a to hodne pomaha 😉 ale neco na tom bude ze kdyz to telo na to neni 100%pripraveny tak se to proste nepodari no kdyz samo nechce 😒

margarita1
29. led 2008

jani , ono hlavně pracuje psychyka, čím víc do toho člověk zabředává ☹

jana.cb
29. led 2008

no presne tak navic je mi 28 no takze cim clovek starsi tim je mensi sance ☹

margarita1
29. led 2008

jo,alr ta šance se snižuje asi po 35 roku, jinak to není nijak valné, takže být tebou, tak se nebojím. Je fakt, že mě je 25, takže mám asi trochu víc času,zase oproti tobě, se mi ještě nepodařilo otěh a bojuju tady s cyklem ☹