Asthenospermie. Dá se to zvrátit?

monulkab
7. zář 2009

Ahoj, zárvěr našeho spermiogramu je asthenospermie, chtěla bych se dozvědět, jestli se tato diagnóza dá nějak zvrátit a zda je šance dopracovat se k miminku přirozenou cestou.
Díky předem za reakce.

chrobacek
7. zář 2009

🙂 ty mi furt nevěříš 🙂

Asthenospermie znamená zhoršenou pohyblivost spermií...... s tím se dá otěhu i přirozeně 🙂) zkuste vitamíny a něco na podporu .....

monulkab
autor
7. zář 2009

chrobi já ti věřím, ale chtěla jsem se optat ještě jinde, všimla jsem si že tu takové téma není. Chci vědět jaký jsou možnosti a hlavně jaká je úspěšnost při léčbě víš 🙂 ale samozřejmě si tvé rady vážím!!! 😉

chrobacek
7. zář 2009

😀 jasně ale jste fakt v pohodě

monulkab
autor
7. zář 2009

tak ženský, šup šup sem se zkušenostma!

vendulak
7. zář 2009

Ahoj monulkab 🙂 , i u nás byl závěr po spermiu asthenospermie. Byli jsme z toho docela špatní, protože jsme to vůbec nečekali ☹ , u příti v rodině jsou samý potentní chlapy 😀 , jeho děda měl syna i někdy po šedesátce a ten měl syna těsně po dvaceti na první střelu atd atd.
Měli jsme minimální celkový množství a pohyblivých z toho bylo asi jen 10%, morfologii si ani nepamatuju, sestřička v CARu mi to jen říkala, výsledky sem u sebe neměla a ani nemám. Přítel se od tý doby láduje dost drahýma vitamínama Profertil, dál bere sypanou bio macu, vitamíny CEM-M zdraví muže, vitamín E 400, od GS selen, zinek, a i jód. Dál sme vyházeli všechny trenky z umělého materiálu a nosí jen volné klasické a džíny vyměnil za klasické látkové kalhoty a snaží se i ve sprše dávat sudenou 😀. Už to budou skoro 3 měsíce. Příští týden jdu ke gyndrovi, který nás prý odešle na kontrolní spermio a uvidí se. Teď mu všechny tyhle vitamíny dojdou, měl to jako 3-měsíční kůru. A ten Profertil byl fakt dost drahej na což teď nemáme penízky, přesto víme že něco s tím dělat musíme a bude tedy přítel dál brát Eregmu max power a bioaktivní selen plus zinek a dál ten vitamín E.
těhu nejsem a ani jsem nikdy nebyla. O miminko se snažíme už víc jak rok a půl, ale u nás bude asi chyba na obou stranách. Ale vím i o případu asthenospermika, bral jen selenzink ACE a otěhu jeho přítelkyne, o miminko ale v 17tt přišli ☹ .
Já jsem dost zvědavá na kontrolní spermio a i se ho bojím. A co bude dál to netuším. Je hrozný na to někdy myslet, pro ženský je na všechno spoustu léků, hormonů atd...a chlapy? Asi fakt jen ty vitamíny...

chrobacek
7. zář 2009

vendulak ale nižší pohyb není katastrofa ty to líčíš jak kdyby s tím nešlo nic dělat.... ono záleží jak pod normou to je .... jinak krásnej kočárek v albu ten bílej .... co to je za značku?

jenny73
7. zář 2009

Já se nebudu moc rozepisovat, je se tě pokusím tě trochu uklidnit 😉 Astenozoospermie + teratozoospermie byla naše diagnoza - doporučeno IVF+ICSI - než nám však udělali potřebná vyšetření jsem cca 8+0 až 8+2 přirozeně. A taky jsme zobali jen vitamíny... 😉

monulkab
autor
7. zář 2009

jenny73 nevím co znamená 8+0 až 8+2 😀

monulkab
autor
7. zář 2009

Vendulak, tak pak dej vědět až budeš mít nové výsledky, my s tou pohyblivostí na tom nejsme o moc lím, máme jen 10% rychlých, a 15% pomalejších, zbytek imobilní...morfologie 29% dobrých....

jenny73
7. zář 2009

Aha 😀 Prostě těhotná - 8 týdnů + cca 2 dny - přirozenou cestou 😉

monulkab
autor
7. zář 2009

no toto....a jaký vitamíny jste to papkali???

jenny73
7. zář 2009

Chtěla jsem Selezin ABC, ale neměli ho a dali mi něco se stejným obsahem a mnohem levnější, tak se poraď v lékárně, my už dopapkali 😉 Hlavně buď v klidu, já to taky div neobrečela a vidíš... dnes mi udělali první "foto" mimíse 😉

monulkab
autor
7. zář 2009

🙂 já chci taky! no nic, asi si zajdu po práci do lékárny!

jenny73
7. zář 2009

U nás toho bylo víc, ale na základě těch špatných spermií doporučili to IVF.... prý nemáme čekat na zázrak (s tou bídou..) 😉

vendulak
7. zář 2009

monulkab jo jo určitě dám vědět 😉 , taky jsem na to sama zvědavá 😉 .
Jinak pokud chceš selen a zinek tak jsem teď hodně četla, že nejlepší vitamíny ale trochu dražší jsou ty bioaktivní, jako bioaktivní selen a zinek i pro ženský že lepší než klasická listovka je bioaktivní folic 😉 .
chrobáčku teď nevím jakej bílej 😀 , jestli takovej ten 3. béžovej tak to je Teutonia Mistral P 😉a jestli ten šedozelenej tak to je Firkon Vario 😉 .

vendulak
7. zář 2009

Jinak Jenny vám moc a moc gratuluju!!! 😉 A samozřejmě trochu tiše závidím 😔

monulkab
autor
8. zář 2009

tak tak, taky bych si už chtěla trochu oddychnout od těchto problémů...a mažel by si možná rád už odpočal odemě 😀 😀 😀

stavba
8. zář 2009

Ahojky, taky sem patřím. Manža už má za sebou dva spermiogramy. První mu vyšlo astheno+theratozoospermie. Nedávno byl znova a už je to "jen" asthenospermie. Zlepšila se mu morfologie cca o 10%, má 28% dobrých, což je téměř v normě. Pohyblivost má taky mírně lepší, ale bohužel si nepamatuju %, lékař si výsledky nechal. Každopádně to prý pořád není na IUI, stále doporučují IVF/ICSI. V CAR doporučili manžovi užívat koenzym q10 (60mg denně) a zinek (15mg denně). Ještě to kombinuje se SELZINkem. Stále doufáme, že se příroda umoudří. Jednou už jsem těhotná byla cca po 3 měsících snažení, ale zkončilo to zamlkým potratem. Teď se snažíme už asi rok znova a pořád nic, ale ještě to nevzdáváme, když vidím, jak se to manžovi zlepšilo, pořád doufám v zázrak.

monulkab
autor
8. zář 2009

myslela jsem že se morfologie už nedá zlepšit, že je to geneticky dané...já jsem zvědavá co se dozvím v caru...někdo s touto diagnózou otěhotní přirozeně, někomu cpou IVF...no to jsem blázen...pak má být člověk v klidu...

stavba
8. zář 2009

monulkab: to je nesmysl, morfologie se může změnit. Je pravda, že většinou ne o moc, ale může. Nám říkal Dr., že na to může mít vliv mnoho věcí např. příliš upnuté rifle, prodělaná nemoc, stres, je toho víc. Pravou příčinu nám asi neřeknou. Každopádně jsme byli mile překvapeni, že se to zlepšilo. Otázkou je, zda toto zlepšení vydrží nebo se to opět zhorší.
Taky jsem z toho zmatená. Opravdu i s touto diagnozou lze otěhotnět přirozeně, ale samozřejmě nemá pár tak velkou šanci, jako když je vše v pořádku. My každopádně ještě chvíli dáme šanci přírodě, no a když to nepůjde, tak poslechneme doktory a půjdeme do IVF.

monulkab
autor
8. zář 2009

Dobrá volba! Taky se posnažíme a pak se uvidí. Já doufám že manžu pošle doki ještě na jeden spermiogram, pár měsíců před tím než jsme šli do CARu se teprve manžel přeléčil z jakési infekce kterou řešil na urologii. Tak se tak trochu utěšuju že to spermio mohlo být ovlivněno i tím. Manžel je totiž vzrorňák co se životosprávy týče. Pro naši doki z Caru vezmu příští týden i tu zprávu z urologie, třeba jí to pomůže něco objasnit...odkud jsi?

stavba
8. zář 2009

Já jsem z okolí Jablonce nad Nisou. Chodíme do Gennetu v Liberci. Když byl manža na prvním spermiogramu tak jsme zrovna zažívali obrovský stres, takže ty výsledky jsme přisuzovali i tomu a jak je vidět z části na tom podíl zřejmě měl. V CAR nám řekli, že z jednoho spermia se nedají dělat žádné závěry, že se to opravdu může po několika měsících změnit. Takže když píšeš, že měl manža urologický problém, dalo by se čeakat, že ty výsledky tím byly alespoň z části ovlivněné. Takže neztrácejte naději a snažte se věřit ve zlepšení jako my 😉 Odkud jsi ty?

monulkab
autor
8. zář 2009

Brno 🙂 Jojo, pořád doufám že to bude ok a počneme přirozeně, vždycky jsem si říkala jak bude super až nás to překvapí, ale po půlročním snažení už jsem začala být docela nervózní a po všech těch testech jsem byla chvíli zralá na psychynu...to zas ne, to přeháním, ale vzalo mě to hodně, kor když kolem dokola jsou samý těhule že ano...no ale byla jsem minulý týden u kartářky a ta mě nabila tkovou pozitivní energií, že jsem se nad všechno povznesla a fakt mi bylo dobře...potřebovala bych k ní chodit každý měsíc, to bych byla pořád optimistka jako jsem bývala dřív ! 😀

stavba
8. zář 2009

To mi povídej! Kolem mě už jsou skoro všechny maminy nebo alespoň v očekávání a my pořád nic. Ke všemu nás tlačí i věk mně je 30, manžovi 31. Je to opravdu někdy hodně těžký být pořád nad věcí a vidět to optimisticky, ale snažím se. Život mi dal chlapa, o kterého se můžu opřít, je to nejlepší, co mě v životě potkalo, tak si říkám, že spousta ženských tohle říct nemůže. Mám kolem sebe holky, co sice mají děti, ale manželství stojí za prd. Já vím, život je nevypočitatelnej a člověk nikdy neví, co ho v životě potká, ale já stále doufám, že my budeme ta (v dnešní době) vzácná vyjímka a budeme spolu navždy. No není tohle vrchol optimismu? 😀 🤐

monivo
8. zář 2009

chrobacek: na tvůj dotaz na kočárek - je to značka i´coo, moc pěkný kočárky, ale opravdu drahý.

Abych taky něco přidala do diskuze. Manžel měl diagnozu asthenoteratozoospermie. Androlog nám doporučil koenzym Q10 a ještě do toho jedl vit. E, selen, zinek. U nás tedy i po víc jak 3měsících žádné zlepšení. Androlog nám neřekl, kde je příčina, že to manželovi nikdo neřekne. Že je možné, že někdy v minulosti mohl prodělat virozu, která dobré spermie zabila a že nemáme na nic čekat, že se to nezlepší a s časem spíše naopak. Dokonce nám doporučil zmražení spermii. Nakonec jsme v červenci podstoupili IVF/ICSI. Máme ještě 11mrazáčků.

chrobacek
8. zář 2009

monivo dík 🙂)) je totiž fakt krásnej .....gratuluju k těhu ...

vendulak
8. zář 2009

chrobi to je sice od i´coo, ale je to Esprit classic 😉 , ale tenhle béžovo, hnědo, modrej mě tedy vůbec nenapadlo že myslíš jako bílej 😀

chrobacek
8. zář 2009

ven tak mě přijde takovej bílej 🙂)))))

vendulak
8. zář 2009

chrobi 😀
No ale když po něm na netu koukneš tak dělají ještě i růžovej a černej 😉