• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Asthenospermie. Dá se to zvrátit?

9. listopadu 2016 
monulko, no já myslale spíš na tu kontrolu průchodnosti s kontrastní látkou, to nevím jestli je v celkové anestezii, ale není to kuchání, ale napustí tě zespodu
25. říj 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to sice není kuchání, ale taky to není 100% spolehlivé. Ty máš nějaké problémy že to furt řešíš? Bolestivou menstruaci, velmi slabé nebo naopak velmi silné krvácení? Myslím že doktoři vědí co dělají. Teda aspoň u nás v CARu se na všechno podrobně vyptali....
26. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ještě v CAR nebyla, menstruaci sem měl slabou s utrogestanem se to trosku zlepsilo. Ale nevím proč posílají na iui bez tohohle vyšetření, když je nutností je mít průchodné...
26. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a na to iui tě posílá kdo když jsi v caru ještě nebyla?
IUI je v podstatě založené na pokus - omyl, pokud ti např. nevýjde 3x iui, tak bude problém nejspíš někde jinde, než v tom že se spermie nemůžou dostat k vajíčku, buď je problém u manžela, má prostě moc slabé spermie které to ani s takovu pomocí nezvládnou - to se dá vysledovat podle spermiogramů které při iui vždy dělají, nebo je problém "možná" u tebe. Přece tě nebudou kuchat hned, když jste ještě nic nevyzkoušeli!!? Nehledě na to že to není pro tělo žádná sranda, tak to ani nebude nejlevnější zákrok, vzhledem k tomu že se provádí při celkové anestezii.
26. říj 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslale tu průchodnost s kontrastní látkou, to tě nekuchají. Jinak já ovuluju jen s clostilem, manža horší spermio, nevím jaké další problémy máš na mysli?? mrkni na tohle z toho jsem právě zmatená

Pro orientaci na tab.č.1. jsou základní hodnoty normálního spermiogramu dle Světové zdravotnické organizace (WHO).
množství spermií více jak 20 milionů / ml
pohyblivost spermií celková více jak 50% se pohybuje
pohyblivost progresivní ( vpřed ) více jak 25% se pohybuje progresivně
morfologie spermií (tvar hlavičky, krčku, bičíku) více jak 30% má normální tvar

V tab.č.2. jsou normální a základní patologické nálezy. Patologické stavy se označují jako mužský (andrologický) faktor sterility.

Tab. č. 2. Výsledky spermiogramů a možnosti otěhotnění
stav spermií hodnocení způsob oplodnění
normospermie viz tab.č.1. přirozený, IUI, IVF
oligospermie méně než 20 mil. / ml přirozený, IVF, ICSI
asthenospermie omezená pohyblivost IVF, ICSI
teratospermie více jak 70% patologický tvar ICSI
kryptospermie méně než 1 mil. / ml ICSI
azoospermie žádné oplození schopné MESA, TESE, ICSI, dárce

proč nás posílají na IUI, když tady třeba píší, že náš probém se dá řešit jen IVF s ICSI?? Na IUI nás posílá moje gynekoložka a genetická laboratoř, kde nám dělali dva spermiogramy.
26. říj 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Každý car má jiné hranice, v Brně je ve státním caru podmínka mít alespoň 10% pohyblivých. U morfologie nevím, my sme měli 29% dobrých a na IUI jsme šly. Teď máme 10% morfologicky dobrých a na IUI jdeme znovu, ale s injekční stimulkou...není lepší to řešit s carem než s obvodní gynekoložkou? přece jen v caru s tím mají víc zkušeností...
26. říj 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to určitě, ale ja řikam ještě tomu chcem dát čas do konce roku pak do caru. my máme pohyblivých 40% ale jen 7% lineární pohyb :frowning2:
26. říj 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my máme 10% pohyblivých vpřed, zbytek jsou sice pohyblivý ale nepoužitelný...s tím carem, být tebou tak bych nečekala.
26. říj 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak my máme těch 7% vpřed jinak 33%. . Kdy se chodí do car vzhledem k cyklu??
26. říj 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky může se zeptat mi byly taky na spermiogramu a konečný výsledek byl astenozoospermie a teratozoospermie. 46% -úplně nepohyblivé a 54% pohyblivé
Doporučené ICSI
Myslíte že máme nějakou šanci na přirozené početí?????
Moc děkuji za odpověď.
Čekáme do nového roku a když se nezadaří tak to začnem nějak řešit
3. lis 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,

manželovi to taky diagnostikovali. Sice jen mírnou formu a asi to dost kolísá, protože jednou to má v normě, pak zase o něco horší...Když je to tak na hraně, tak to prý není žádná tragédie a i když to otěhotnění asi bude trvat déle, tak je to prý úplně reálné. Říkají doktoři. Realita je taková, že už pomalu tři roky, měsíc co měsíc čekám, co bude a zatím pořád nic :frowning2:
3. lis 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
polesuvka, zkuste nějaké vitaminové preparáty s obsahem zinku, selenu, Céčka a Éčka. My sme brali 2 měsíce na doporučení zinek+C a zlepšila se nám pohyblivost z celkových 12% na 40%. Ted sme nasadili kombinaci zinek, selen, hořčík, mangan, křemík, Céčko, Éčko a občas kyselinu listovou. Ale manža kouří, takže to to zase zhoršuje:( Máme asthenospermii v kategorii c.
4. lis 2009 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
vejirka, když vám to trvá už tři roky, tak bych asi zkusila už nějaké Centrum asistované reprodukce, nám to nejde rok a už mi to leze na nerva. Zkuste také vitamínky pro manžela, říkají, že je dobré volnější prodyšné prádlo, nesprchovat se horkou vodou, varlata raději studenou, že se rozhýbou a jestli ty ovuluješ tak by po 2-3 měsících ste si mohli nechat kontrolní spermio a pak na IUI, ne?
4. lis 2009 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
oriolka-----moc děkuji i přítel kouříl a měsíc už nekouří----snaží se a jde mu to.
Já mu kupuji vitamínky koenzym Q10+ selen+ vitamín E.
Tak snad to pomůže.
Mi čekáme do Nového roku a po svátcích mám Preventivní prohlídku u své gyndařky a když se nezadaří tak se začnem domlouvat co dál.
A já mám asi nízkou sliznici, ale mám náročnou pracovní dobu a na pití kontryhelu vůbec nemám čas abych si ho připravovala čerstvý, není třeba něco v tabletkách-----jinak od 17DC deset dní beru utrogestan.
4. lis 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
já beru taky utrogestan od 15-25DC a na p odporu ovulace beru clostilgebyt, ale ten sliznici zase snižuje, naposled jsem měla jen 3,5 mm, ale doktorka mi tvrdí, že ten utroš, ji zase zvedne.
4. lis 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to jsem taky četla já měla sliznici naposledy 5mm a jsem zvědavá co mi řekle po svátcích.
Já brala taky clostilbegyt a pomáhal, úplně jsem měla nafouklé bříško a BT taky stoupala tak jak má, tak hodně štstíčka.
Mi se snažíme už rok a měsíc, jinak si zkouším dělat i ovu testíky, ale jen sem tam a objevují se mi tam dvě //, tak že aspoň jedno pozitivum.
4. lis 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se tam ukazují pravidelně a když při folikulometrii neviděla dozrávající folikul, tak sem si je ani nedělala. Moje gynekoložka mi řekla, at BZ neměřím, tak jí neměřím. Měřila jsem jí první půl rok cca a pak sem se na to vykašlala.
4. lis 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
polesuvka, nechápu proč ti s takovým spermiogramem nabízejí jen IVF s ICSI???? Příjde mi to jako nesmysl, pokud tedy není problém v morfologii, mám za to že můžeš spontálně otěhotnět přirozeně. My měli 10 % pobyblivých rychlých v před a nabízeli nám IUI, IVF zmiňovala doki jen pro informaci, kdybychom chtěli otěhotnět hned, je to spolehlivější, ale jinak se tomu iui vůbec nebránila...na iui nám udělali 40% pohyblivost, takže být tebou, zeptám se na IUI taky.
4. lis 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
monulkab, takže i my s nyní 40% celkově pohyblivých a z toho 7 % lineární pohyb bysme měli šanci na IUI? Já mám strach, že nás taky poženou kvůli zisku do IVF ICSI...
4. lis 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já nevím jaké mají v tvém caru hranice, ale u nás je to tuším právě min. 10% rychlých pohyblivých vpřed.
4. lis 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uvidíme zítra, tak ty 3% bysme snad mohli nějak nahnat vitamínky, a manža kouří tak když mu tohle řeknou, takk snad ho něco osvítí a přestane, anebo to alespon výrazně omezí.
4. lis 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
oriolka: My chodíme do CARu už pomalu celé ty tři roky :unamused: . Pokud do ledna neotěhotním, tak nás čeká právě IUI, nebo IVF.
4. lis 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
monulkab------uvidím a moc děkuji za odpověď uvidíme jestli se nám to nepodaří do toho nového roku.
Já už si ty výsledky nepamatuji, ale bylo tam napsané i různá deformace spermijky jako hlavička krček a byčíku ale už fakt nevím v jakých procentech.
I moje gyndařka mi řekla že je to dosta špatný tak já fakt nevím.
Ale holky píšeme Ježíškovi tak snad nám přinese to naše vytoužené Vánoční přání :wink:
4. lis 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
vejirka a proč vám to iui nebo ivf do ted neudělali???
4. lis 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
přidávám se k dotazu oriolky, co jste teda celé ty 3 roky v tom caru řešili? my tam došli poprvé na začátku srpna, v září nám udělali první spermiogram a v říjnu jsem už byla na 1 IUI, teď čekám na ms abych mohla začít stimulovat na druhé.
4. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě podotýkám že mám za sebou jak folikulometrii a hormonální profil, tak i test z imunologie. Myslím že to jsou ty základní vyšetření, který se dělají před nějakým návrhem řešení.
4. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protože je prý všechno víceméně v pořádku. Nemám jeden vejcovod, tak to asi brali tak, že normální pár čeká rok a tak my dva :slight_smile: . A když už byla v létě na řadě inseminace, tak mi zjistili změny na čípku a řešilo se to skoro 4 měsíce. Teď jsem po konizaci, takže do ledna zase nic nebude.
4. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vejirka, to bych se na to centrum asi vykašlala. právě proto, že nemáš jeden vejcovod tak to měli řešit dřív
4. lis 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pokud vám nepřišli na nic zásadního, tak měli vyzkoušet aspoň ty inseminace, a nečekat další rok jestli něco bude nebo nebude.
4. lis 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě je to taky divné, hlavně vím, že já bych to tak dlouho nevydržela čekat na zázrak. Když jsou v současné době takovéhle možnosti ....
5. lis 2009 v 05:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek