Asthenospermie. Dá se to zvrátit?

monulkab
7. zář 2009

Ahoj, zárvěr našeho spermiogramu je asthenospermie, chtěla bych se dozvědět, jestli se tato diagnóza dá nějak zvrátit a zda je šance dopracovat se k miminku přirozenou cestou.
Díky předem za reakce.

chrobacek
8. zář 2009

jojo už jsem se koukala 🙂)) ted ještě to miminko že?

tesinka
8. zář 2009

Zdravím,
chtěla bych taky uklidnit všechny, které si myslí, že tato diagnóza je katastrofa. Fakt není. 😉
U nás byla chyba na obou stranách, já anovulace kvůli FSH a manža morfologie kolem 8-10%, ostatní výsledky dobrý.
Mě nasadili Clostilbegyt a manža bral 3 měsíce Cem-M pro muže a macu. Léčbu jsme zahájili na přelomu září - října 2008, pak proběhlo 2x neúspěšné IUI a v prosinci, když byl CAR zavřený jsme se doma preventivně řádně posnažili a já na začátku ledna 2009 zjistila, že jsem přirozeně otěhotněla 😀 , ani jsme to nečekali a vyšlo to, myslím, že svoje hraje i psychika 😉 .
Takže hurá do boje, určitě se zadaří i Vám 😉 🙂

vendulak
8. zář 2009

Crobi to mi povídej ☹ , někdy je mi z toho že není už fakt hooodně moc smutno a je to taková bezmoc 😢

tesinko, dík! Takovéhle příběhy dokážou krásně vnést optimismus do žil a dodat naději 🙂 😉

chrobacek
8. zář 2009

ven... no tu bezmoc mám ted taky ..... a dost velkou ...

tesinko 🙂)) už to máš za pár 🙂)

vendulak
8. zář 2009

chrobi koukala jsem že vty máš teď po IVF moc a moc držím palečky!!! 😉

chrobacek
8. zář 2009

děkuju, ale negativní testy ☹

tesinka
8. zář 2009

chrobi, jj, už je taky čas, aby se Kubík podíval na svět, ale zatím se mu nechce, má u mě full service, tak se mu ani nedivím 😀
Držím palce, aby se co nejdříve zadařilo i tobě 😉

vendul, opravdu se osvědčilo se na vše vyprdnout, a říct si, děláme pro to maximum, víc dělat nemůžeme, určitě se zadaří. Vždycky, když mi někdo říkal, klepala jsem si na hlavu a mezi Vánocema jsem měla takový práce, že jsem na nějaký otěhotnění neměla ani myšlenky 😀. Prostě si myslím, že když člověk něco chce a dělá maximum pro to, aby se to povedlo, povede se, škoda, že nikdo ale přesně neřekne kdy. 😅

monulkab
autor
8. zář 2009

chrobi, já těm tvým dvoum prckům věřím, prostě se chytnou a basta!

monulkab
autor
8. zář 2009

tesinka....doufám že to u nás dopadne se stejným výsledkem jako u vás! sakra, to je hrůza co všechno musí člověk vytrpět aby si pořídil mimi...a přitom za mladých let našich mamin to bylo jako chřipková epidemie, každá druhá se musela vdávat, a to nadělali psích kusů než jim potvrdili těhu, moje mamka si myslela že má jen zpoždění, takže se máčela v teplé vaně, dávala si červený víno (ne po litrech, ale dala si) no a nakonec zjistila že se jená o zpoždění, ale devíti měsíční 🙂 ještě že to brácha přežil bez újmy!!!!!! 😀

vendulak
8. zář 2009

Jo Monu tohle jsem si taky nedávno říkala, když sme teď koukali na chalupáče a tam se vnuk "musel" ženit, teď v tom retro seriálu na jedničce taky 😒 .
A dneska se některým taky těhotní snadno, těm co o to nestojí 😒 . A my ty jo...co já už se kvůli tomu navztekala a nabrečela 😢 .

chrobacek
8. zář 2009

monul 😉 jojo ještě mají čas 🙂)
tesinko dík ... ale letí to já si pamatuju na ty tvoje // 🙂
my ted taky uvažujeme čím se dopovat.... maca asi pomohla na morfologii.... ale pohyb máme furt špatnej

monulkab
autor
8. zář 2009

chrobi, nemůžeš mi poradit s grafem na WK? zaregistrovala jsem se, dostala jsem potvrzující email, šla jsem se přihlásit a ejhle, nejde to...chtěla jsem si vytvořit zpětně 3 grafy pro Čadovou na ten příští týden, aby to nějak vypadalo, ale asi to nepůjde či co... 😠

chrobacek
8. zář 2009

mon... já jsem na FF německy neumím ☹.....

monulkab
autor
8. zář 2009

já umím a je mi to na prd! 😒

monulkab
autor
9. zář 2009

tak ještě nějaké ty pozitivní zprávičky sem....šup!

lentilkal
10. zář 2009

Ahoj holky chtela bych radu myslite že se dá s tímto spermigramem otehulit.
Koncentrace mil/ml- 40ml
Objem 4ml
ph 8,6 Konzistence -silně viskozní
Zkapalnení -silná porucha
Pohyb rychlý progresivní 10%
pomalý progresivní 5%
neprogresivní 5%
imobilní 80%
morfologie - a=15%
b1=15%
b2=20%
c1=20%
c2=20%
c3=10%
zavěr je asthenospermie a dle dr mužem otehotnet ale nevim jestli se jim dá věrit predem moc diky za odpovedi

chrobacek
10. zář 2009

len... no popravdě to žádná pecka není množství dobrý, tu morfologii takto moc nechápu, ale určite jste v normě ... a máte je 15% pohyb norma je 50% nebo 25% toho progresivního tak to chce zkusti nějakou kůru upravit zivotosprávu atd... a doufat ve zlepšení

chrobacek
10. zář 2009

ale pochopitelně se otěhotnět dá ale asi ne na první pokus jak dlouho se snažíte? resp dítě máte takže se to povedlo

chrobacek
10. zář 2009

Asthenozoospermie:
snížená pohyblivost spermií, norma je alespoň 50% spermií s pohybem vpřed nebo rychle vpřed, nebo 25% s pohybem rychle vpřed

jo a ještě mě zaráží to že má silnou poruchu zkapalnění a silně vizkozní tak aby v tom taky nebyl problém při otěhu, ale k tomu jsem nic neslyšela

monulkab
autor
10. zář 2009

viskózní...to má spojitost s ph???

lentilkal
10. zář 2009

tak vam moc dekuji za odpovedi ja si to myslela že to nebude zadnej zazrak.A jestli viskozni ma spojitost s ph opravdu netusim.
Jo dite mam ale po IVF ale už mame všechny pokusy vyčerpane.I když po IVF jsem byla tehu da se rict hned Ze 3IVF a ketu jsem byla 3x tehotná.Jinak antiko nepoužívám už skoro 9 let takže šance bude asi nulová

kebule82
11. zář 2009

ahoj holky, my měli taky astenozoospermie... manžel bral 3 měsíce Selzink a mandžurský ženšen (nejsou to vůbec drahé vitamíny - každý do 100 Kč). Po 3 měsících jsme byli na kontrolním odběru a máme normospermie!!! Takže super. Teď ještě vyřešit můj problém s ovulací a snad se zadaří 😉

držím Vám všem pěsti!

monulkab
autor
14. zář 2009

Takže při příští návštěvě lékárny beru Slezink a Mandžurský ženšen...no to si musím napsat, z hlavy to nedám! 😅

chrobacek
14. zář 2009

já to taky objednala 🙂))))

monulkab
autor
14. zář 2009

uf, teď jsem nejspíš unikla pokutě....
já jsem hafo zvědavá na tu středu, jdeme za Čadovou na konzultaci.....jinak jsem si na nějakých webovkách našla propočet plodných dnů podle Jonáše, a zjistila jsem že jsme se do žádnýho netrefili, tak doufám že to jsou jen blbosti, ty jeho termíny určený dne data narození...

oriolka
25. říj 2009

ahoj holky, my máme taky asthenospermii. Před dvěma měsíci jsme byli na spg (po dovolené v chorvatsku) měli jsme výsledky:objem 3,3 ml, viskozita normální,, koncentrace 115 mil/ml, zkapalnění 20min, pohyblivost c-d, pohyblivých 12%, lineární pohyb 2%, nelineární 10%, morfologie normální 60%, patologická 40%, závěr závažná asthenospermie, léčba 2x1 tbl Zinkosan po dobu 2měsíců, nepodaří-li se otěhotnět pak vhodná inseminace AIH v podstatě je to IUI.

kontrola po 2měsícich, tuto středu výsledky:
objem 2,0 ml, viskozita normální, koncentrace 49mil/ml, zkapalnění 20 min, pohyblivost c, pohyblivých 40%, lineární pohyb 7%, nelineární 33%, morbologie normální 65%, patologická 35%. Závěr: asthenospermie-snížená kvalita pohybu spermií, zlepšení pohyblivosti spermií po vitamin. kůře. Vhodná inseminace AIH dle gynekolog. nálezu.

Ted jsem objednala vitamíny SELESAN, má to obsahovat zinek, selen, mangan, bioflavonoidy, oxid křemíku, hořčík a výtažky z ovoce, asi kvůli vitaminu C. K tomu mu ještě dávám Ečko jednou za dva dny, je dost silné.

Chci ještě zkusit tuhle vitamin. kůru, ale asi nebudem vědět výsledky jinak než když by se zadařilo mimi. Ještě sháním androloga, ten se zabývá těmihle mužskými problémy, nebo urolog. Aby nám napsal kontrolní spermio, nebo poradil co a jak.

oriolka
25. říj 2009

Nechci se smířit s tím, že nás cpou na IUI, všude o IUI čtu, že musíte mít zjištěnoiu průchodnot vejcovodů (nemám zatím), ovulovat (musím s pomocí clostilgebitu) a dobré spermio alespon pohyb 50% z toho lineární 25%, tj. kategorie a+b. My máme 40%, lineární jen 7% v kategorii c a pořád nás do toho cpou. Při úspěšnosti IUI jen 12% mi to přijde divné. Bez vyšetření průchodnosti a s takovýmto spermiem mi to připadá, že z nás jen chtěj vytahnout peníze:( Zbytečně se na to upneme a budeme zklamaný a vyčerpáme pokusy, když se spemouší zlepšují. 😒

monulkab
autor
25. říj 2009

orioka, máte super morfologii, s pohyblivostí vám pomůžou při iui, vyberou jen ty pohyblivé spermie. být tebou tak do toho jdu, iui s clostilobegytem je bezplatná, takže za to nic nedáš. My jdeme na iui s injekční stimulací a budu doplácet asi 1500kč. Ale jsem ráda že nám to nabídly, v nějakém soukromém caru by mi nutili jen ivf....za pokus nic nedáš.

oriolka
25. říj 2009

monulkab, jo já myslela, že zkušíme tu průchodnost před tím.

monulkab
autor
25. říj 2009

pokud nemáš nějaké gynekologické problémy které by na neprůchodnost mohly upozorňovat, tak tě na laparku nikdo posílat nebude. laparoskopie je normální operace s plnohodnotnou anestezií a pro tělo znamená velkou zátěž, proto tam nebudou posílat nikoho na začátku léčby neplodnosti.