Čaj na otěhotnění dle báby Radnické. Máte zkušenost?

petra123
8. dub 2009

Ahojky holky nevím jesli tohle téma už funguje nebo existuje ale chtěla bych se zeptat na tuto směs čaje bo jsem si ho ted objednala a čekam jak dorazí a vidím to jako poslední šanci otěhotnět přírodní cestou jinak když nic tak hold už pak bude plán B a to je centrum,předem díky a doufám že někomu pomohl 😉

len
8. dub 2009

Piju něco hodně podobného, no, už asi půl roku... 125 gramů je naprosto směšné množství, já mám při dávkování 2x 1 lžíci denně minimálně půlkilové balení na dva měsíce (což je asi tak nejkratší doba, kdy by se to mělo nějak projevit). Správná příprava těchhle bylinkových čajů je technicky a organizačně dost náročná, měly by se 15-30 minut louhovat, pít nalačno a po jejich vypití ještě aspoň půl hodiny nic nejíst. Takže zkombinovat to s hektickým ránem se snídaní není žádná legrace, odpoledne po návratu z práce v té 3/4 hodinové pauze cvičím Mojžíšku, takže to líp utíká. Malinko mi to prodloužilo luteální fázi, jinak žádná výrazná změna, těhotná nejsem. Chutná, no, jako bylinkový čaj, mně moc 🙂 Jo a bacha - nepoužívat kovové nádoby/ sítka, ideální je takovej ten porcelánovej bylinkářskej hrnek 🙂

adellaide03
8. dub 2009

Pet možná je to náhoda, možná ne, ale v jedné diskuzi do které chodím každá, která ho pila otěhotněla a to dokonce i já, která se o mimi snažila skoro rok. Pak jsem ho na jiné diskuzi doporučila jedné holce co se snažila skoro tři roky a otěhotněla taky takže nevím jestli je to náhoda nebo ne co, ale pro mě je to každopádně jednička a tomuto čajíku děkuju za to, že čekám miminko.

dorra
8. dub 2009

Ahojte holky, pro mě tento čaj asi není, přesto vás prosím, poslala byste mi některá do IP- o co jde? Děkuju!

rona2
8. dub 2009

Prosím pošlete mi někdo do IP taky receptík nebo o co jde,děkuji mooooc.

strouzek
9. dub 2009

ahoj holky, o tomto čajíku uvažuju už dlouho, našla jsem jednu stránku na netu kde ho prodávaj už namíchanej akorát se chci zeptat jak se pije? je to jako u kontryhelu jen do ovulky?? a nemá nějaké vedlejší účinky?? třeba jako rozházení cyklu, bolest hlavy atd.

adellaide03
9. dub 2009

Strouzku pije se hned jak Ti skončí MS, pije se dvakrát denně nejlépe ráno a večer, ráno 30 minut před jídlem a večer to je myslím jedno aspoň já ho večer pila než jsem šla spát. Já po něm žádné vedlejší účinky neměla protože jsem hned otěhotněla. 🙂

strouzek
9. dub 2009

děkuji adel a pila si ho celý měsíc?

adellaide03
9. dub 2009

Strouzku ano pila jsem ho celý měsíc. Tam to není závislé na ovulce, tam jde spíš o to, že ten čajík způsobuje prokrvení sliznice a tím zajistí to, že se oplodněné vajíčko lépe uhnízní.

strouzek
9. dub 2009

díky moc jdu si ho objednat 😵

adellaide03
9. dub 2009

Objednej určitě doporučuju.

miluse
9. dub 2009

ahojky holky, rozpis najdete taky zde http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/bylin... a určitě vám ho namíchají v každém bylinkářství 😉 taky si je u nás nechávám namíchat.

petra123
autor
9. dub 2009

čaute holky dostala jsem to od kamaradky je to odkaz na BOBSHOP zadejte bylinky a hledejte ten nejlepší a objednala jsem si tam i těžko dostupny drnek obecny a už to mam na poště zítra pro to valím 😀

petra123
autor
9. dub 2009

a jinak děkuji všem co mi napsali do IP a věřím a jsem ráda že pomohl a doufám že brzy budu patřit i ja mezi těhulky konečně 😉

strouzek
10. dub 2009

peti taky jsem si včera objednala ten čajík z bobshopu 😀 k tomu ještě nějaký čaj plodnosti pro muže i ženu ale nevěřím že by můj muž někdy pozřel bylinkový čaj 😝 na co je ten drnek???

bukca
10. dub 2009

ahojky holky .. mě taky zabral a jsem za to moc ráda ... pila jsem ho na doporučení adellaide03

petra123
autor
10. dub 2009

bukca díky moc za tva slova jsou povzbuzujicí a jsem ráda že zabral mě dneska došel a aji ten drnek obecny Marti )strouzku)to je taky na oplodnění a mojemu jsem taky nic neobjednala bo bych taky asi neuspěla ale přemyšlela jsem nad tím ale pokud je OK a ve mě je asi problém tak doufám že čajík pomůže dneska večer ho začnu pít a příští víkend bych měla mít ovulku mam nachystané ovulační testy čaje prostě vše a není možné aby to ted nevyšlo a může se ten čaj pít i jak jsem těhu??prí je na udržení mimiska v bříšku ale nejsem si jista nevíte některá??nebo jak dlouho jste ho pili?? a kdy přestali??

strouzek
10. dub 2009

Peti tak to přeju aby zabral, mě dojde asi příští týden. A co jinak nebyli jste u dr?? já bych zkoušela bylinky ale nějakýmu pořádnýmu vyšetření bych se nebránila, přeci jen se snažíte už dlouho, třeba by stačil nasadit utroš na udržení

adellaide03
10. dub 2009

Peti ne jak si těhu tak už by se pít neměl. Ale neudělá Ti nic i když ho budeš pít po ovulce. Ano je to na lepší prokrvení děložní sliznice a tím pádem udržení mimiška.

eloana
10. dub 2009

ahoj holky🙂 ahoj peto -ja byt tebou asi nejdrive bych nekam zasla treba do caru. aby zjistili kde vlastne ten problem je (rikala jsi ,ze loni jsi brala nejake hormony na otehotneni) bylinky jsou fajn, ale asi je lepsi vedet vcem je problem

michamicha
10. dub 2009

ahojky, no já si myslím to samý co eloana, my už do caru chodíme, šla jsem tam po tom co se mi nezdál postup mého gyndaře a ejhle měla jsem pravdu, cpal do mě prášky, který sice srovnaly cyklus, ale neprobíhala díky nim ovulka 😠 takže teď mi v caru dělají horm. profil, udělali mi stěry, kde se zjistilo, že mám mykozu a ureaplasma, takže teď bereme s manžou ATB, udělali manžovi spermiogram a ten je vynikající 🙂 no a podle výsledků horm. profilu a UTZ kde budem s novým dr. hlídat jestli dozrávají vajíčka, mě začnou konečně správně léčit...
čaje a jiný lektvary jsem vysadila už před měsícem, nechám to teď na odbornících 😉

michamicha
10. dub 2009

jo a jestli jde o peníze, tak my zatím vůbec nic neplatili, všechno pojišťovna... když nepočítám 30 kč u doktora, a prťavej doplatek za ty ATB v lékárně...

michamicha
10. dub 2009

ale furt je to míň než za různý čaje, ovu testy atd 😉

janysek70
10. dub 2009

Víš Michamicho ono ty zatím nic za léčbu neplatíš, ale je nás tu spousta, které jsme si těmito vyšetřeními také prošly a když se nedařilo přirozeně, snažili se nám pomoci inseminacemi, když ty nepomohly, zařadili jsme se do programu IVF a stále se snažíme věřit a čekáme na zázrak. A věř, že to už není nic o žádných 30,- Kč, ale o mnohem vyšších cifrách. A po lékařské stránce se třeba vše jeví v pořádku, přesto se nedaří a tak ti můžu z vlastní zkušenosti říci, že potom se už člověk chytá jakékoliv možnosti a říká si, když nepomůže medicína, proč by nemohly ke zdaru pomoci bylinky..... A já osobně vím, že třeba kontryhel mi vždy od gynekologických problémů pomohl....My máme spermiogram také v pořádku, tak vím, že je chyba u mě a přestože slyším, že výsledky testů a hormonální profil a průchodnost vejcovodu jsou v pořádku a ATB jsme přeléčili ureaplasmu, přesto mám za sebou 3 IUI a 2.IVF (celkem 3 transfery prý jedničkových embryí) a stále se mi můj sen nesplnil, takže já ty korunky za ty čaje klidně dám, když mi nepomohou otěhotnět, alespoň mi pomůžou očistit organismus od těch jedů, které do sebe při stimulce narvu a po kterých se necítím zrovna fajn....

michamicha
10. dub 2009

janysek, znám několik holek, který už byly Xkrát na IVF a stále se jim nedaří, ale já reagovala na příspěvek petry, která žádný vyšetření u odborníka v caru zatím neabsolvovala...je mi jasný, že pokud vyčerpáš všechny pokusy, který ti hradí pojišťovna, tak už si pak platíš nemalý peníze za další pokusy, atd...
jen jsem tím chtěla říct, že než zkoušet různý "zaručený" čaje apod., raději bych se nechala pořádně vyšetřit, obzvlášť když už se snažím víc než rok a stále se nezadařilo... rozumíme si? 😉

janysek70
10. dub 2009

Michi, jj rozhodně to chce lékaře navštívit, vždyť může jít o banalitu.... a nebo naopak třeba můžou být neprůchodné vejcovody a tady opravdu bylinky či ovu testy nepomohou 😉, já jim spíše věřím, že dokáží tělu nějakým způsobem se ozdravit a nebo jako třeba ten kontryhel pomáhá mimo jiného na růst sliznice, jež je na otěhu moc důležitá. Přiznám se, že nejsem nějaký extra příznivec bylinek a odmítám léky, to rozhodně ne, ale v minulosti mi několikrát pomohly. Když si mám vybrat mezi nějakými zázračnými pilulkami či tinkturami, tak raději vylouhované byliny 😉 A rozhodně pokud se dlouhodobě nedaří, tak se přikláním k názoru, vyměnit gyndaře a nejlépe rovnou navštívit CAR, kde se na neplodnost specializují a nečekat příliž dlouho, protože čím déle neúspěch setrvává, tím je to i horší na psychiku a i na vztah obou manželů a tady mluvím ze skušenosti 😒
Jo a pojišťovna sice 3 pokusy IVF hradí, ale částěčně, takže i tak je to dost záhul na peněženku a ani se mi nechce pomyslet na tu palbu, pokud 3 pokusy vyčerpám ☹ 😒

len
10. dub 2009

No, ona cena IVF záleží na - co všecko skutečně potřebujete (některé nehrazené zákroky, třeba ICSI při mizerném spermiu), na kolik věcí se necháte přemluvit, že je zaručeně potřebujete (přístup některých CARů - dáme ICSI pro jistotu), no a taky na cenové úrovni daného CARu (někde je mražení embryí zadara, někde stojí 1000 a někde 5000). V závislosti na těchhle třech parametrech se dá "hrazené" IVF pořídit od ceny třicetikorunového poplatku po několik desítek tisíc korun...

Osobně jsem pro - pokud mám delší dobu problém otěhotnět, navštívit specializované pracoviště a nechat se vyšetřit. Pokud se odhalí závažný problém, tak to holt řešit poněkud násilnějším způsobem, tady byliny moc nezmůžou (i když dokážou tělo třeba před nějakým zákrokem dobře připravit). Pokud se neodhalí nic, tak se nenechat rovnou ukecat do IVF a dát tomu ještě nějaký čas, rok, dva, jak se kdo cítí - a tady je čas na experimenty se cvičením, bylinkami... No a pak je na každém, jak dlouho to vydrží, když tyhle méně násilné metody nezaberou 😉

michamicha
10. dub 2009

len, to jsi krásně shrnula 😉

petra123
autor
10. dub 2009

holky moje tak ja mam vyšetření už za sebou v roce 08 HSG vyšetření jsem zdrava žadné srůsty nic děloha jako malovana a to mi říka i gyndař při každé navštěvě a vidí i folikuly ale těhu zatím nejsem tak proto poslední šance ty bylinky na těhu a myslím si že pomůžou k ovulce a dělohu pořadně připravit na mimiska aby se usadilo a uhnizdilo a můj ma spermiogram na 1 z hvězdičkou 🙂 tak není možne a ultrogestan mi DR napíše kdykoliv budu chtít psala jsem mu maila ale pořad to chci bez hormonu myslím si že příroda je lepší lekař a bylinky ti nehuntují tělo 😉 a pokud nepomůžou tak hold příjdou na řadu prašky ☹

adellaide03
10. dub 2009

peti určo ho zkus já ho opravdu doporučuju. I já to brala jako poslední šanci, pak už nám hrozila souspta vyšetření.
Před tím jsem na bylinky moc nedala, ale teď jsem opravdu změnila názor.
Pro holky co se už léči v caru je jasné, že jsou toto pro ně jen slovíčka a věřím, že ani já bych tomu nevěřila, ale tam kde u obou partnerů není žádný problém bych to jistě zkusila.

petra123
autor
10. dub 2009

adellaide ja to tak beru a jsem moc rada že jse to tobě povedlo a ted se to povede i mě na to se těším moc si přeji mít už mimiska pod srdíčkem 🙂