Časovaný pohlavní styk. Myslíte, že se to zadařilo?

mia25
7. říj 2007

Ahoj holky, chci Vás poprosit o radu, hlavně ty co mají třeba za sebou IUI. Ve čtvrtek jsem byla na ultrazvuku vaječníku a našli mi jeden folikul, řekli, že to vypadá na sobotu, dostala jsem Pregnyl 5000 ve čtvrtek ráno a pohlavní styk nám doporučili na pátek, sobota, neděle. A teď k tomu mému problému, ve črvrtek jsme se milovali, ale v pátek neproběhlo nic, protože jsme se s manželem strašně pohádali, hlavně kvůli tomu, že cítí strašný tlak na něj, hlavně ohledně tady těch oplodňovacích plánu. A tak jsem se nakonec udobřili a milovali se až v sobotu ráno, pak v sobotu večer a dnes. Myslíte, že máme šanci, že se to zadařilo? Já si totiž myslím, že když jsme propásli ten pátek, tak žádná šance není, protože prý vajíčko žije jen 12 hod. Prosím o radu.

vikvik
7. říj 2007

ahoj mio
za prve hodne stesti pri snazeni
a pak... covece uprimne se tvemu manzelovi nedivim, ze si pripada jako plemenny kralik a nebavi ho to. Jestli ti rekli, ze to vypada na sobotu, tak to neznamena, ze to opravdu byla sobota. Mi treba doktor rekl, ze v tom nemam hledat zadnou logiku a uz vubec se nesnazit nic vypocitat a NAPLANOVAT. Verim, ze kazde vajicko si zije tak dlouho, na kolik se "citi" a kdyz to ma vyjit, tak to proste vyjde, i kdybyste meli sex tyden pred ;) ja jsem napriklad otehotnela 34DC a to podle me hlavne kvuliva tomu, ze uz jsme na to vubec nemysleli, padz prece ovulace uz byla 3tydny za nama a ono ejhle. Takze nehazej flintu do zita a mysli POZITIVNE
Mia ja vim, ze kdyz uz se clovek snazi dlouho, tak mu to leze na mozek a je to strasny napor na nervy, ale vazne zkus zapomenout na matematiku a jen se proste milujte (kazdy den ;) a uvidis, ze za chvilku budes mit v brisku maleho sviste (a treba uz tam je...ted akorat putuje vejcovodem a zpiva si ;)

chicconi
7. říj 2007

Mia: já tě chápu, u nás tahle hádka proběhla minulý víkend 😀
Neboj, pokud jste měli 4x styk během téhle ovu, tak je jedno jestli v pátek nebo sobotu, fakt. U nás je to horší, já manžela "donutím", resp. svedu, jen tak 2x.. :(

vikvik: ovulace 34DC??? 😲 tak to je pěkný hokej, buď ráda, že to vyšlo 🙂

mia25
autor
7. říj 2007

Holky, moc díky za odpovědi. Dalo mi to kus naděje.

campi
8. říj 2007

Mia, tato "vyroba" je opravdu k nicemu.
Myslim, ze je to tak jako vikvik, ze kdyz zena otehotnet ma, tak otehotni. Pani, u ktere cvicim Mojzisovou, rikala, ze otehotnela 25. DC, manzel byl dlouhodobe v zahranici a radost, ze ho zase vidi, v ni asi vyvolala ovulaci🙂.

Pro nas je casovana souloz hodne traumaticky zazitek.

Mame za sebou 2 cykly takovehoto snazeni a nevysel ani jeden. Prvni mesic jsme byli na chalupe plne lidi, v pokoji s nami spi manzeluv syn, takze jsme si v patek vecer a v sobotu rano "odskocili" nahoru do pokoje a rychle se pomilovali. Jak rekl manzel: z neceho takoveho nemohlo vzejit nic dobreho...

A druhy mesic skoda mluvit. Ve ctvrtek vecer prisel manzel z prace v pul desate, najednou mi prislo strasne trapne se milovat z povinnosti, tak jsem rekla, ze na to nemam a ze se milovat nechci. Manzel me premluvil, ze by byla skoda propast sanci a navic ty hormony nejsou zadna legrace. Jenomze po 45 minutach musel priznat, ze se proste neudela, kdyz vi, ze musi. V patek rano jsme to zkusili znovu, opet nedosahl ejakulace. Po praci hned na chalupu, z Prahy jsme jeli 4 hodiny, proste nalada nebyla.

Ted mame pauzu, manzel je v zahranici, pojedu za nim akorat 12. DC, tak treba zafunguje ta radost ze shledani i bez stimulace🙂

Jeste zkusime casovanou souloz jeden mesic a pak uz nikdy vice (DOUFAM).

Takze si z toho nic nedelej, je to velka zatez pro Vas oba. Verim, ze tato nase namaha se musi projevit pozitivne ve vztahu, sahneme si tzv. na dno a pokud vztah funguje, melo by ho to posilit a stmelit.

ededik
8. říj 2007

Mia podľa mňa sa tým netráp, že ste akože prepásli šancu..Ono spermijky, sú schopné prežiť v tele ženy 4 až 5 dní /niekedy aj 7/ takže, keď ste sa milovali vo štvrtok, tak je to ok..
A campi, presne ako keby si mi hovorila z duše..Tiež je to o ničom, keď je to také z donútenia...Je to úplne hrozné, keď to človek musí robiť len z povinnosti a za účelom, že musí...podľa mňa tá psychika vtedy nedovolí, aby došlo k zdarnému výsledku..fakt je vhodné len si to pekne užiť a nič neanalyzovať a neporovnávať, tak ako to robím napr. ja.
Tento /druhý cyklus po LPK/ som sa rozhodla, že to spravím ináč... 😀

mia25
autor
8. říj 2007

ahoj campi: doslova si člověk sáhne na samé dno, to s tebou naprosto souhlasím. Chce to hroznou sílu a já už mám někdy pocit, že vůbec žádnou nemám. Ale jak to bývá po každém pádu by měl přijít vzestup, tak doufám, že se to všechno nakonec v dobré obrátí a všechny otěhotníme. Opravdu je to velká zkouška vztahu, protože já pořád o tom mluvím a manžel, je už ze mě někdy otrávený a pak zase o tom mluví on, a já na to zrovna nechci myslet. A tak je to pořád. Je to asi i hodně o štěstí.

lemulca
8. říj 2007

holky nedá mi to, musím taky napsat. I u nás tento problém je ☹ Zatímco předtím nás milování bavilo a bylo dost časté, od té doby co se snažíme směrovat ho podle BT to je na prd... 😒 Nebaví nás to ani jednoho takhle načasovaně, není to prostě ono. Mnohem lépe se pomilujeme před nebo po mršce než plánovaně v době ovu. Manžel už mi taky řekl že mi na ty moje propočty se.e 😉

miriamka
8. říj 2007

Baby,u nas to bolo podobne,tiez sme "robili mimi" ked som uzivala v juny,july Clostilbegyt.Vtedy som sledovala hlieny,merala BT,sledovala krcok...a k comu to bolo?Liezlo mi milovanie na nervy.
A auguste som Clostil uz nebrala,ani som sa nesledovala len BT merala lebo to chcel doky vidiet.Isli sme na dovolenku do kupelov,lebo ma v sept.cakala laparoskopia...a milovali sme sa podla chuti,lebo sme boli s laparkou uz zmiereni.
Z podarilo sa presne v ten mesiac,ked sme na to vobec nemyseleli,takze sa potvrdilo,ze psychika je svina!

lemulca
8. říj 2007

miriamko a jak dlouho jste se snažili? U mě ta psychika nefunguje... 2 roky jsme se milovani bez antikoncepce a dite primo neplanovali a stejne nic... 😒

miriamka
8. říj 2007

Lemulca...snazilkovat sme zacali v auguste 07 na svadobne ceste...potom sme mali tento rok 4 mesiace pauzu,a v juny sme opat zacali...takze dokopy tak 6-7 mesiacov.

lemulca
8. říj 2007

to je docela v pohode, nekde jsem četla že zdravému páru se v průměru zadaří do 1 roku, pak už by měli vyhledat pomoc. My 2,5 roku....ale k dr jsem šla až po 2 letech protože předtím jsme na to netlačili a spíš mi vyhovovalo že se zatím nedařilo. Tak proto vím že u mě psych. moc roli nehraje...

miriamka
8. říj 2007

No ja som naivne cakala,ze sa nam podari hned na prvy krat na svadobnej ceste 😉 Ale isla som dokymu a necakala som kym sa nebude darit rok a viac...spravili sme testy na mykozy,chlamydie...potom hormonalny profil...spermiogram...a dalsim krokom mala byt laparoskopia na zistenie priechodnosti,ale nastastie som sa jej uz nedocakala lebo som sa toho fakt bala.

campi
8. říj 2007

Mia25: jj, taky to tak mam(e) - milovani pred nebo po menstruaci je super, ale uprostred cyklu - brrr. Jenom clovek mysli na to, aby uz tam to sperma mel...
Ani se nedivim, ze se chlapi citi jako nejaci darci spermatu.
My jsme se ted super pomilovali, kdyz jsem o vikendu za manzelem - 5. DC. A to nam ani nevadilo, ze s nami byl na pokoji manzeluv syn - proste jsme na to nepohyblivejsi odesli do koupelny. Kdyby se nam podarilo mimi po takovem sexu, tak by to bylo fantasticke.

No, proste si ho budeme muset nechat vyrobit a budeme si milovani opet uzivat

Miriamka: ja nemuzu otehotnet 4,5 roku, zavidim Ti 6-7 mesicu. 😅

lemulca
8. říj 2007

campi ahojky, 4,5 roku je dost, už chodite nekam do CARu?

miriamka
8. říj 2007

Campi,4,5 roka je uz dost dlha doba...aj mas zistene ci je vsetko ok a preco sa moze nedarit?

campi
8. říj 2007

lemulca: nee, ja jsem vuci oficialni medicine neduveriva, tak jsem zkousela ruzne alternativni postupy (caje, astrologie, vietnamske byliny, Mojzisova, chiropraktik...). Ale nic nezabralo, tak jsme nechali udelat vysetreni, podle kterych jsme oba v poradku, zacala jsem v lete stimulaci ovulace, na listopad jsme objednani do Pronatalu na vstupni vysetreni, chtela bych na laparo...

mia25
autor
8. říj 2007

Já už mám po laparo, mám endometriozu. Jsem po tříměsíční hormonální léčbě. V mém připadě je to závod s časem, protože když mám svoje dny tak mám pocit, že bolestí umřu, je to hrůza, nemůžu vůbec fungovat. Když to teď nevýjde mám jít na IVF už mám naplánovaný dlouhý protokol. Jinak se snažili už jednou tři měsíce a nic. Pak už jsem musela na léčení, protože jsem bolestí nemohla.

campi
8. říj 2007

mia25: taky se obavam, ze mam endometriozu, pac me jinak nenapada, proc by to neslo.. Aspon se to diky laparoskopii dozvim. Je to strasna mrcha, ta endometrioza, vid?

mia25
autor
8. říj 2007

campi: endometrioza je opravdu mrcha, už teď se obávám toho co bude za čtrnáct dní. Bolesti jsou opravdu nesnesitelné, nemůžu jít ani na malou, jak to bolí. A hlavně si nedokážu představit, že tak budu dál fungovat.

kamisek82
8. říj 2007

Holky, tak koukám, že tento problém je fakt častý. My se o mimi snažíme rok a půl, nyní čekáme na první IUI. A musím říct, že milování se na povel je naprosto šílený. Taky nemůžu říct, že bych si to nějak užívala a co teprve přítel. Taky mám podobnou zkušenost, že když se nesnažíme, tak je to naprosto super a když máme pravděpodobně ovu, tak je to naprosto strašný. Taky jsme se kvůli tomu jednou pohádali, potom jsme si řekli, že se nebudeme stresovat. Nemyslíme na to, milujeme se jak chceme a tak je to nejlepší. Neměřím BT, nepočítám plodné a neplodné dny a mám klid🙂 Nakonec mi stejně přišli na problém, takže nám budou muset pomoct ☹

campi
8. říj 2007

Mia: jak se ty bolesti projevuji? Kdyz pises, ze nemuzes jit na malou, tak mi to pripomina moje pobolivani v podbrisku v 2. polovine cyklu. Jakoby po vycurani me boli v oblasti, kde konci chloupky, takze se musim jakoby schoulit. A cim bliz je menstruace, tim to boli vic.

Mam za sebou urologicke vysetreni, sono bricha, gyn. vysetreni, chlamydie a nic nevime.. Jenom gyn. rekla, ze by to mohla byt prave endometrioza, ze ji nic jineho nenapada.

mia25
autor
8. říj 2007

campi: jak to popisuješ, tak si myslím, že jde o endometriozu. Ložiska endometriozy se můžou vyskytovat v celé dutině břišní, výjmečně třeba i na plících. A jestli se bolesti s blíží se mentruací a během ní opravdu shoršují, je velmi pravděpodoné, že za to může endometrioza. Já se nemůžu ani vyčurat, jak to bolí a bolestí mi někdy hrknou i slzy. Určitě to poznají při laparo.

lemulca
8. říj 2007

mio já teď jdu studovat co je endometrioza... 🙂
Jinak co se týká bolesti při menses, tak o tom ani nemluvim. Nemůžu chodit, nic, modlim se dokud nezabere brufen (někdy musím vzít i dvě 600) naposledy jsem u toho měla i nutkání na zvracení a zimnici, tekly mi slzy a čekala jsem že umřu. V duchu jsem si říkala že až otěhotnímtak porod bude brnkačka protože to snad ani horší být nemůže... 😒

mia25
autor
8. říj 2007

lemulca: tak s tím porodem si to říkám naprosto stejně. To bude asi oproti každo měsíčním záležitostem pohodička.

lemulca
8. říj 2007

😀 to je super, já si vždycky říkám že jsem švihlá když si říkám tyhle věci a přitom ani nejsem ještě těhotná 😀
Mio kolik ti je a jak dlouho se snažíte?
Nemám moc ponětí co je "dlouhý protokol" a co "krátký"...

mia25
autor
8. říj 2007

je mi 25 roků a před léčbou jsme se snažili tři měsíce, a teď se snažíme první měsíc, tak že žádná hrůza. Ale spíš jsem se na to moc upla a hlavně si moc a moc přeji miminko.

lemulca
8. říj 2007

😀 no já toužila po mimi od 24 let, jenže nejdřív jsme museli naplánovat svatbu a pak se vzít (tak si to přál manžel), takže jsem vlastně HA vysadila měsíc před 26 narozeninami no a teď 2,5 rku prdlajs 🙂 Tak si všechno připrav, zařiď si byt, měj zajímavou práci, vdej se, tak jak to má být, a pak když už by mělo přijít dítě tak jen čumíš (teda já čumím) že to nejde. 😅 no směju se tomu ale někdy je to k pláči. Když si vzpomenu že jsem chtěla mít do 30 tři děti, tak to už asi moc nestíhám 😠

mia25
autor
8. říj 2007

lemulca: před rokem jsem to cítila velmi podobně. Měli jsme s manželem všechno zařídit a pak mít mimi. Teď bydlíme v 2+1 a to mimi jdeme i přes to, že stavět začneme až příští rok a vyhlídky na větší bydlení jsou až tak za dva roky. Teď chceme hlavně mimi a vše jde bokem. Bydlení se určitě časem vyřeší.

campi
9. říj 2007

Vidite, mne je 33, tak to mate furu casu🙂.

Jedna znama rikala, ze kdyz se cloveku narodi dite, tak ty veci kolem bydleni pak vyresi mnohem rychleji.

zabkatt
9. říj 2007

Campi tak to máš naozaj pravdu, pretože ak ťa nemá čo tlačiť, tak si povieš že máme čas. Bambulky my sa snažíme tiež už cez 2roky. Vymenila som už 3 doktorov, ale houby so mnou robia. No totálna katastrofa. S tým sexom je to presne tak ako píšete. Prestalo ma to totálne baviť, aj keď o mojom mužovi sa to povedať nedá, lebo keď ho drapne tá ruja, tak mám po chlebe. Ale my to máme tak nejako naopak. Vždy keď mám ja chuť, tak ju nemá on a zase naopak. A keď mám plodné dni tak sa nechce ani jednému z nás. Niekedy sa ani nečudujem že sa nám nedarí otehotnieť, tak som sa pusdtil do podnikania. Som zvedavá ako to všetko dopadne. Pekný dníček 😀