Čekáte v šestinedělí, kdy se budete moct zase snažit?

summer18
10. črc 2014

Ahojky, založila jsem tohle téma, protože jsem nikde nic takového nenanšla... Chci si popovídat s holčinama které jsou v šestinedělí a čekají na chvíli, kdy se zase můžeme snažit o miminko 🙂 🙂

kami1984
11. črc 2014

@jajinka25 ne, nemela.proto me ani nenapadlo, ze bych mohla otehotnet..no dopadlo. Syn mel koncem cervna uz 3roky a je naprosto zdrave, zive dite...

Tim samozrejme nechci nikoho presvedcovat, ze 6nedel neni dulezitych, ale nekdy se stavaji zazraky..po ztrate dvojcat nam tam nekdo nahore seslal nase miminko..

wlcodlac
11. črc 2014

@kami1984 jj, kazda to mame jinak. Ja jsem ted podle dr. taky ok, i kdyz sliznice samozrejme neni jak by mela, ale nechraneny sex bych si ted proste nelajzla.

wlcodlac
11. črc 2014

@jajinka25 tak ovulace muze byt hned v tom cyklu po revizi, takze ms se uz dostavit nemusi, kdyz se zadari 🙂

kami1984
11. črc 2014

@wlcodlac me to proste nenapadlo, ze bych otehotnela..no kazdopadne uz to je 3.5roku jedno a jak rikam, dite mam zdrave.

lucikpraha
11. črc 2014

@jajinka25 závidím🙂) tak si to užijte

summer18
autor
11. črc 2014

@jajinka25 mám to taky tak... chci jet k moři, ale stále nevíme kam :D

myskaa23
12. črc 2014

ahoj holky, tak se tqaky přidávám,jsem 14 po revizi, o první miminko jsme se snažily 19 měsíců ☹ a až po změně dr. se povedlo..přišel mi na PCO zobala jsem clostík, pila nosifol,dostala jsem injekci pregnylu-vlítly jsme na to a bylo to 🙂 ...bohužel to netrvalo dlouho ☹
dr. mi doporučil listovku, takže ji užívám + od ms začnu pít zase nosifol ....
sex jsme ještě neměly jdu př.týden k dr. uvidím co mi řekne ... před zákrokem řekl 6-8týdnu se nesnažit a pak mě zase bude hlídat -kvůli ovu a začnem se snažit, doufám, že se na nás ZDRAVÉ štěstí brzy usměje
a zvládneme to holky a brzy budem těhulky 🙂 přeji moc,moc štěstí kočky :-*

myskaa23
12. črc 2014

@summer18 v září se chystáme taky 🙂 a je mi jedno kam...hlavně si odpočinout a začít znovu s čistou hlavou :-*

moncakolarova
13. črc 2014

Holky jak se dá podpořit odcházení očistků a zavinování dělohy, jsem po včerejšku po revizi dělohy a mam tam prý dva kousky co by měli sami odejít. Museli mi předčasně vyvolat porod ve 20 tt pro vážné vvv .

summer18
autor
13. črc 2014

Tak se zase hlásím dneska jsem zažila něco neuvěřitelného.. celej den jsem na sobě cejtila napětí a asi jsem se dožadovala od přítele hádky... toho jsem se nakonec nedočkala :D a lehla jsem do postole a v tu ránu jsem začala šíleně brečet... normálně mi tekly slzy jak hrách!! Nakonec se ke mě připlížil přítel a cokoliv řekl, mě rozbrečelo... nakonec mi pomohla sprcha a já se teď cejtim jako znovuzrozená.... zažili jste to taky?
Navíc jsem zjistila, že si to, co se stalo dávám za vinu, nesmířila jsem se s tím, že jsme mohli mít dvojčátka, já je nechtěla a bojim, se že to stalo kvůli mě! :/
Už se zítra těším do práce, abych přišla na jiné myšlenky! :/

summer18
autor
13. črc 2014

@moncakolarova já piju kontryhel a dr. mi dala kys. listovou ale jen 400 🙂

jajinka25
14. črc 2014

@summer18 určitě si to nedávej za vinu...vše bude ok, je to příroda mocná čarodějka. 😒 taky piju kontryhel a beru chytré miminko to jsou vitamíny s listovkou 😉

jajinka25
14. črc 2014

@zujas je těžký čekat dlouho viď no já asi ty 2měsíce počkám...stavíme baráček no už finalujem štuky a obklady a jakž takž hotovo ale nedá mi to sedět s rukama v klíně, nechci dopadnout stejně jak teď. Ale kdybychom nic tak velkého nedělali asi neváhám a jdem taky po 1 MS na to 😎

gepe
14. črc 2014

@moncakolarova mely by odejit kdyztak pri prvni ms po revizi.

Jinak, ja mela samovolny prirozeny potrat v 11tt v polovine dubna, bez revize. Resp. ani jsem se nehnala k Dr., jelikoz jsem vedela, ze je to v ***. Na ko jsem sla na klasik tehotenskou az po 14ti dnech, vse ok jen jeste trochu zvysena sliznice delohy. Bez chirur. zasahu se clovek muze zacit snazit hned po prvni ms, kdyz je vse ok. Po dobu potratu az do kontroly jsem si akorat hlidala miru bolesti, krvaceni a teplotu.
Po revizi/kyretazi az po trech mesicich, jelikoz dochazi k zasahu v deloze i na deloznim cipku a vnitrek potrebuje chvili cas na regeneraci.

zujas
14. črc 2014

@gepe docela jsi mě potěšila tím, že se po samovolném potratu bez revize člověk může začít snažit hned po první MS. Jsem na tom podobě, taky se to u mě obešlo bez revize měla jsem jenom ATB. Nám Dr. říkal, že máme počkat 2 MS než se můžeme zase začít snažit, ale už víc než 5 týdnů čekám na tu první a už je to fakt dlouho, takže nevím jestli to doporučení od Dr. dodržím.

zujas
14. črc 2014

@jajinka25 jj máš pravdu je to těžké, navíc u nás v práci to teď stojí fakt za houby takže by se mi hodilo být těhotná co nejdřív. No uvidíme jak se nakonec rozhodneme, teď je hlavní aby konečně přišla ta první MS.

gepe
14. črc 2014

@zujas ja prave trochu "zaharzadovala", ze jsem nesla ani pro atb. 😅 avsak Podoli mame kousek a to uklidnilo manzela a zna muj pud sebezachovy 🙂 hele me prvni MS prisla az po sestinedeli a pockali jsme s "napoprve" az po ni. Preci jen jsem si rekla, ze deloha si kdyztak potrebuje oddychnout 😉 ted jsem po druhy ms a uz nic neresim 😅 po revizi bych pockala ty tri mesice, preci jen je to chirurgicky zakrok. Ne jako u nas dvou 🙂 Jo a to cekani na prvni ms mi prislo nekonecny 😀

broukarici
15. črc 2014

Ahoj holky, taky se přidávám.... 10.07.2014 jsem byla na revizi zamlklého těhotenství v 7tt, dneska je to tedy 5 dní.... vůbec nekrvácím, jenom lehoučce špiním, nic mě nebolí a tak si říkám, jestli je to vůbec v pořádku.. zadařilo se nám hned napoprvé po vysazení HA a nějak se pořád nemůžu smířit s tím, že je po všem ☹ mám strach, aby se to neopakovalo, abychom teď nečekali moc dlouho..... v září jedeme na dovolenou, když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsme řešili, jestli vůbec jet, protože mě čeká 20 hodin v letadle, tak teď se utěšuju tím, že si to alespoň užiju. A tam bych se i ráda znovu začala snažit, bude to po 2 měsících od revize 🙂 Akorát doufám, že MS dorazí brzy, když tak čtu, jak dlouho na ni některé už čekáte.... ☹

jajinka25
15. črc 2014

@broukarici no já byla na kyretáži...nevím zda je revize to samé 😒 ale jen ten den jsem mírně špinila, pak tři dny nic byla jsem nervozní tak mně doktorka vzala na sono abych se uklidnila a videla že je vše ok a bylo děloha téměř placatá, až mi z toho bylo zle, no píchli mi injekci na zavinuti dělohy a že se vyplaví když tam něco bude , den po ni jsem mírně špinila dva dny ale opravdu málo. 😉 tak neboj nejspíš to bude v pohodě. Taky asi v září pojedeme k moři taky nam prolitlo hlavou že začnem tam 🙂 no taky jsem zvědava kdy dorazi MS 😒

broukarici
17. črc 2014

@jajinka25 Ahoj, revize a kyretáž by mělo být to samé...nakonec se mi krvácení ještě ten den rozjelo, takže snad je všechno jak má být.

Holky a co sexuální půst, držíte? 😅 já jsem teprve týden po revizi a jako opravdu mám co dělat..... 😀

wlcodlac
18. črc 2014

@broukarici my vydrzeli 3 tydny, pak jsme to opatrne zkusili a dobry. Dyl uz to vydrzet neslo 🙂 Ale s ochranou, bez ni bych si to nelajzla.

luci_k
19. črc 2014

Ahojky holčiny, taky bych se přidala. 13. června jsem byla na revizi. Teď už je to 5 týdnů po. Čekám až dostanu menstruaci. Už od čtvrtka mě pobolívá břicho (příznaky stejné jako, když jsem to měla dostat před), tak snad to přijde. Snažím se na to nemyslet, ale moc mi to nejde. Pořád mě to tak bol,í ikdyž si říkám, že to tak asi mělo být. Už se těšíme s manželem až se budeme moct zase snažit. Když se mi to stalo vůbec jsem netušila, že něco jako zamlklý potrat existuje a že to potká mě. Bohužel jsem pak zjistila, že se to stává hodně často. Je nás hodně, co si tím prošly.

kopetrinka86
19. črc 2014

Ahoj holky, také bych se k Vám ráda přidala. Už pár dní tady listuji diskuze o zamlklém potratu... je hrozný kolika ženám se to děje, i já mám bohužel takovou zkušenost. Na revizi jsem byla ted 16.7. dle PM jsem končila 9tt a dle miminka 8+1tt...neměla jsem žádné komplikace, krvácení, špinění..miminku prostě přestalo bít srdíčko, byl to pro mě šok ☹ mé první těhotenství... s přítelem jsme se moc těšili a asi až příliš.. i když se říká že v prvním trimestru by se měl těšit člověk potichu, tak v ten moment prostě tu radost a štěstí neskryje...i přes zdravotní problémy které mám s ledvinama se nám to podařilo po třetí menstruaci... Chci se Vás zeptat jak jste to překonaly? Protože každý den si říkám, že to bude lepší, ale je to spíš naopak...mám doma hafana kterému se snažím věnovat, ale prostě po chvilce mě přepadne smutek a prázdnota a jsem naprosto nepoužitelná. Děkuji za Vaši reakci a přeji Vám pěkný den

luci_k
19. črc 2014

kopetrinka86 Ahojky já jsem to ještě nepřekonala. Já byla dle PM ve 11 tt ale dle velikosti mimi v 9 tt. Snažím se být silná a nemyslet na to. Pro mě to také bylo první těhotenství, moc jsme se s manželem těšili. Všechno probíhalo bez komplikací až do té doby, kdy jsem začala krvácet a z práce mě vezli do nemocnice, kde jsem ještě ten den podstoupila revizi a musela jsem se smířit s tím, že moje miminko už nežije. Já jsem byla týden po revizi doma a už chodím do práce a snažím se zase zapadnout do toho pracovního režimu, ikdyž je to mnohdy těžký. Jsem ráda, že takovéto blogy existují a že si můžu o svém trápení popovídat. Teďkon čekáme s manželem až se budeme moct zase snažit o "fazolku". My se ke konci srpna chystáme k moříčku, tak snad to bude lepší. Myslím si, že na tohle trápení není lék....jen další těhu.

kopetrinka86
19. črc 2014

@luci_k ahojky, děkuji za tvůj vzkazík 🙂 Je mi moc líto co se stalo ☹ neni to pro nás snadné období a doufám, že ho brzy překonáme...To je fajn, že si s manželem takhle vyrazíte. Člověk by možná měl alespon na chvíli od všeho utéct, načerpat novou energii a pozitivní myšlení🙂 a třeba se vrátíte už tři, když se zadaří 🙂 Já jdu 28.7 na kontrolu tak doufám, že se bude vše hojit tak jak má, aby jsme to mohli taky co nejdřív zase zkoušet.A doktor ti doporučil za jak dlouho se můžete snažíkovat? Mě řekl 2-3 měsíce. Sice nechci nic zanedbat ale to čekání by bylo taky moc dlouhý🙂 když čtu, že někdy to přijde i brzy.. Máš naprostou pravdu, jediný lék na tohle, je opět být těhu 🙂 a jsem ráda za tyto stránky též. Moc Ti přeji, aby se Vám co nejdřív zadařilo🙂 pěkný den

luci_k
19. črc 2014

@kopetrinka86 Já jdu na kontrolu k doktorce v pondělí. Z histologie nic nezjistili. Mě doporučila paní doktorka počkat šestinedělí (jednu menstruaci) a potom se zase začít snažit. Říkala mi, že nemá smysl čekat, pokud budu v pořádku jak uvnitř, tak i psychicky. No v to tak trochu doufám, že si o moříčka přivezeme mimi. Je mi líto, že to potkalo taky tebe. Musíme bojovat a nevzdávat to. A jak dlouho jste se snažili. Nám to šlo celkem rychle. Řekli jsme si, že tomu necháme volný průběh a zadařilo se. Tak snad to půjde těď taky rychle. To čekání je hrozný. Už se těšíme s manželem až se budeme moct snažit, teď jsem měli oba přes měsíc "bez sexu" a chybí mi to. Přeju ti ať ti to vyjde co nejdřív.

kopetrinka86
19. črc 2014

@luci_k To budu držet pěstí, at ti jen podává dobré zprávy 🙂 Mě taky čeká zpráva z histologie tak doufám, že to bude dobrý. No, mě právě urolog těhotenství vůbec nedoporučoval, ale výsledky nebyly až tak špatný, abychom se alespon nepokusili, a nefroložka mi zase řekla, že at do toho jdu, že mi to možná i prospěje 🙂 takže jsme si ted koncem února řekli, že to zkusíme. Ty první dva měsíce jsem s napětím sledovala zda měsíčky dorazí a ten třetí to nějak vypustila a řekla si, že to asi tak rychle zase nepůjde a ejhle... v květnu se zadařilo 🙂 a u vás po kolika cyklech? Taky doufám, že to zase vyjde 🙂 No abych pravdu řekla, já už jsem ztratila nějak chut na sex ještě než jsem dozvěděla, že jsem těhotná, pak jsme to zkoušeli jednou ale to sem se zase bála abychom něco nepokazili nebo abych nezačala krvácet a spíš sem teda chut neměla...a ted už se nemůžu dočkat až budeme moct 😀 a ne jen kvůli mimi ale tak celkově, a přítel už jen odpočítává kdy se na to budeme moc vrhnout 😀 Přeji Vám jen to nej 🙂

luci_k
19. črc 2014

@kopetrinka86 Určitě to bude dobrý, věřím, že už bude vše jen dobrý. Víš já jsem to měla poněkud složitější, né asi tak jako ty. V prosinci jsem měla úraz kolene, v lednu jsem byla na operaci a po operaci jsem se nemohla dlouho hýbat. Takže jsme s manželem ani nesexovali. Asi dva měsíce nic a když se to trochu zlepšilo, tak jsme se na to vrhly a nechali jsme tomu volný průběh. Měla jsem poslední menstruaci v březnu a pak už jsem to nedostala a byla těhu. Nemohla jsem tomu uvěřit, myslela jsem si, že to nepůjde tak rychle. A ejhle mimi se vydařilo. Pak už jsme se těšili. A těď je to několik týdnů po a cítím se pořád nějak prázdná. Snažím se chodit do práce a "zapomenout" ale nejde mi to. Já jsem na sex v těhotenství chuť vůbec neměla, manžel byl chudák 😉 .......a teďkon mi to chybí. Neboj určitě to vyjde a bude všechno zase zalitý sluncem. Moc ti přeju, aby ti to do konce tohoto roku vyšlo.

kopetrinka86
19. črc 2014

@luci_k ach jo, mrzí mě, že jsi to měla takto komplikované ☹ člověk tomu potom ani nemůže uvěřit když se zadaří a je to pro něj zázrak. Taky jsem si myslela, že to třeba nevyjde vůbec, trpěla jsem a trpím dost na záněty močových cest a ledvin.. a když se tohle stalo, dávala sem si za vinu, že jsem třeba měla nějakou bakterii v sobě, ale na to mi doktoři řekli, že z toho to být nemohlo...samozřejmě, že mým kamarádkám se nic takového nestalo, mají zdravé děti...takže pořád sem si říkala, proč zrovna já...a i když se moje rodina snaží nějak mě rozveselit, prostě to pořád nejde...pořád mám v sobě ten smutek a prázdno, že stačí maličkost a už bulím... 😢 tak to ti naši chlapí to měli s námi těžký 😀 ale ještě si s námi užijí, v dobrém slova smyslu 🙂 Drž se, kočko!!! Zase bude dobře, musíme věřit 🙂

luci_k
19. črc 2014

@kopetrinka86 Ahojky omlouvám se, že jsem neodepsala hned. Musela jsem vařit večeři pro manžela, který přijde určitě hladovej z práce. 😀 Nesmíš si to dávat za vinu, není to totiž ničí vina. Bohužel se to stává. Já jsem si taky před několika týdnama říkala, že jsem to zavinila já, že to bylo moc brzy po tý operaci, ale změnilo se to, když mi moje maminka řekla, že tohle mimi muselo odejít (nebylo by v pořádku), aby mohlo přijít jiné a to už bude určitě zdravé. Ikdyž se nic z výsledků nepotrvdilo, tak asi nebylo v pořádku. V pondělí po dohodě s paní doktorkou mi odebere krev a pošle jí na genetické testy (jestli není problém někde tam). Hodně mi pomohla moje doktorka, povídala jsem si s ní o tom. Ona tohle prý zažila taky a teď má tři děti. Říkala mi že to nesmíme vzdát, že jeden nezdar neznamená konec. A že budu mít ještě spoustu dětí. Tak se tím snažím řídit. Ale opravdu už se nemůžu dočkat, až se budeme moct snažit, chybí mi hlavně ten intimní vztah (víš určitě co tím myslím) 😉 😉