Čekáte v šestinedělí, kdy se budete moct zase snažit?

summer18
10. črc 2014

Ahojky, založila jsem tohle téma, protože jsem nikde nic takového nenanšla... Chci si popovídat s holčinama které jsou v šestinedělí a čekají na chvíli, kdy se zase můžeme snažit o miminko 🙂 🙂

kopetrinka86
19. črc 2014

@luci_k Ahojík, nic se neděje 🙂 šla jsem mezitím na menší prochazku s hafanem, ale je tam pořád hrozný horko a dusno 😠 tak to jsem zvědavá na tu mojí doktorku, protože ony tam jsou dvě a když jsem tam byla poprvé tak bylo vše ok a byla tam jiná než ta co tam byla když se to stalo... Moje mamka mi říkala přesně to samé s tím mimi, hodně mě v tomhle podržela...ještě že je máme 🙂 To ti rozumím, že ti to chybí, já si ted taky říkám, jak sem mohla ze dne na den ztratit chut 😀 A ty jsi papkala předtím než si otěhotněla nějaké vitamíny? Jako je třeba ta listovka? Já dlabala hořčík, listovku a železo asi tak dva měsíce před těhu... no a ted pokračuju v tý listovce, koupila sem si mamavit, ten je prý dobrý jíst i před těhu a od tý revize popíjím čaj kontryhel, ten prý srovnává cyklus, zvyšuje děložní sliznici a podporuje ovulaci...takže tomu chci trochu pomoc a mít v sobě vitamíny pro příštího mrňouska🙂 musím říct, že po tomto psaní s tebou se cítím tak trochu lépe 🙂 moc Ti za to děkuju 🙂 Zatím přeji pěkný večer, Lucí 🙂

luci_k
19. črc 2014

@kopetrinka86 Jsem ráda, že mamču mám, taky mě podržela a dokonce hned za mnou do Prahy přijela a byla se mnou po tom zákroku. Já jsem zobala listovku, jinak nic jiného...paní doktorka říkala, že to stačí. V pondělí se jí musím zeptat, jestli si mám koupit ještě něco O tom kontryhelu, jsem slyšela. Teď čekám až dostanu měsíčky......tím by to mělo být vše OK, tělo se vyčístilo. Jsem také moc ráda, že jsem tě poznala Pěťo, cítím se taky lépe. hodně mi pomáhá si s někým povídat. Jsem přes víkendy sama, manžel pracuje a pokud něco nedělám, trápím se. Moc mi pomáhá si s někým o svém trápení povídat. Přeju krásnou dobrou noc, sladké sny. Zítra zase napíšu papa.

summer18
autor
19. črc 2014

@kopetrinka86
@luci_k ahojky holčiny, vítám vás tu 🙂
Teď se tu moc nevyskytuju, jsem konečně v práci... a navíc mamka je doma z nemocnice (zbláznila se a darovla ledvinu :D ) takže jí ,,mám na starost" ale spíš jen nechci aby se moc přepínala.... Jinak jsem byla u dr. a vše je ok, dala mi listovku ale jen 400 prej to ted stačí. 🙂
@kopetrinka86 Jakýho máš hafana?

@luci_k Listovku mi při těhu taky doporučovala, prý to v 1. trim. stačí a kontryhel piju teď, dělám si jen slaboučký a jen obden.. Snad to bude mít pozitivní účinek 🙂

luci_k
20. črc 2014

Ahojky, jak se dneska máte. Já se snažím yvhýbat sluníčku a daří se mi to, všichni se koupou v bazénu......a já nemůžu (dneska ráno přišla menstruace), takže si jí užívám doma 😀 .
summer18 @ Ahojky, děkuji za vřelé přivítání, tvoje maminka je hrdinka..... 😉 Obdivuji jí. . Já jsem v těhu zobala jenom listovku. Zítra jdu na kontrolu, tak se s ní poradím co si koupit, aby se nám zase zadařilo. No já o tom čaji taky přemýšlím, ale uvidím až co mi řekne zítra paní doktorka.
@kopetrinka86 Ahojky jsem zpátky, co máš dneska v plánu, půjdete na procházku se psíkem?

wlcodlac
20. črc 2014

@luci_k tak to jsme na tom stejne, me dorazila ms vcera, 5 tydnu po revizi. Manzel uz se tesi, ze se nam to hned musi povest znovu. Ja si ted jen tak koukla na termin porodu, kdyby se to ted povedlo a vyslo mi dva dny pred myma narozkama, to by byl panecku darek. A vcera jsem videla tri capy.

Holky klapne nam to vsem co nejdriv a budou z toho zdrava miminka. Poprve po tech 5ti tydnech se citim spokojena a nabita vsim moznym pozitivnim. Tak snad toho kousek poslu takhle i mezi vas.

Hezky slunecni den!

luci_k
20. črc 2014

@wlcodlac Ahoj, já už špiním od čtvrtka a nevim zda to mám brát za ms.......dnes je to zhruba 5 týdnů a 2 dny. My už se taky s manželem těšíme až budeme moct. No já o tom ještě takhle nepřemýšlím nechci předbíhat....ale kdyby ti to vyšlo, byl by to skvělý dáreček pro manžele. Já mám narozky až v listopadu, tak snad do té doby už budu zase těhu.
Je pravda, že i já se cítím lépe, nevim, jestli je to tím pocitem, že ms dorazila nebo tím, že čas léčí.

wlcodlac
20. črc 2014

@luci_k ja vcera jen spinila, dneska uz to ms opravdu je. I to bricho me dost boli. U me je to urcite tim, ze dorazila ms, beru to jako tlustou caru za tim a ted uz snad bude dobre. Moc mi pomaha manzel, porad mi opakuje at se nebojim, ze tentokrat to proste vyjde a basta.

luci_k
20. črc 2014

@wlcodlac Já špiním od čtvrtka, dneska je to trochu silnější, břiho mě bolelo ukrutně a teďkon už je to lepší. Mě taky manžel moc pomáhá, ještě že je máme co..... 😀 Neumím si představit, že bych na to byla sama.... 😢
Začala jsem chodit do práce a ta si myslím mi taky pomáhá trochu "zapomenout". Ikdyž už se moc těším až budu zase těhu. Doktorka mi říkala, že až zase budu těhu napíše mi neschopenku (prý pro klid), mám trochu stresující práci a budu radši když budu moct být v tý nejrizikovější době v klidu doma. Zítra jdu na kontrolu po revizi, tak napíšu, jak jsem dopadla.

kopetrinka86
20. črc 2014

@summer18 Ahojky, děkuji za milé přivítání 🙂 Tvoje mamča je statečná, přeji jí aby byla co nejdřív v pohodě a musí to být suprová žena když se pro něco takového rozhodne 🙂 Mám doma dvouletou fenku zlaťáka, ještě je takové štěndo nevybouřený ale jinak je to moje zlatíčko 🙂

kopetrinka86
20. črc 2014

@luci_k Ahojky Lucí, dnes to celkem jde akorát už sem těším až se trochu ochladí a trochu zaprší, protože mi ty vedra nedělají dobře a schovávám se před tím jak krtek.. Dnes jsme byli ráno a půjdeme asi až zas navečír, pravidelně jí vypouštím na zahradu když se chce opalovat 😀 A copak máš dnes v plánu ty??? 🙂

luci_k
20. črc 2014

@kopetrinka86 Ahojík, jé jsem ráda, že jsi tady. My máme doma roční fenku labradora, je to naše zlatíčko. Teď spinká na terase a já jí z obýváku pozoruju. Je sladká. Napustili jsme jí vaničku, aby se mohla taky vykoupat, miluje vodu....je úplně šílená blahem 😀 Já dneska budu žehlit a vytřu doma, jinak mě ani tak sluníčko neláká, když nemůžu k vodě je to naprd...... 😢 Můžu se tě zeptat, ty jsi šla po revizi do práce nebo jsi na neschopence.....omlouvám se za otázku. Jsem moc ráda, že jsi tu, krásně se mi s tebou píše. Všera po tom našem povídání jsem měla hned lepší náladu.

kopetrinka86
20. črc 2014

@luci_k tak to by si ty naše holky spolu rozuměly 😀 Amy se kamarádí se všema a do toho mají obě rády vodu, je vášnivej plavec a jednou mi skočila do řeky, kde jí trochu unášel proud, no už jsem měla smrt ve vočích a že jí najdu někde v západním Německu 😀 😀 , ale hned se vrátila, blázen... mám jí jako svý mímíno 🙂 taky chci dnes něco udělat.. no u mě je to tak, že jsem dva měsíce na úp takže jsem doma 😒 když už něco mohlo být tak sem otěhotněla a do toho rizikovka tak to padlo...takže ted začínám nanovo....vůbec se neomlouvej, jsem rádá taky, že tu jsi a poznala sem tě 🙂

wlcodlac
20. črc 2014

@luci_k me prace taky pomohla, ja tedy sla do prace hned, bylo mi fyzicky dobre a potrebovala jsem prijit na jine myslenky. Me dr. rekl, ze neschopenku v dalsim tehotenstvi necha na me. Urcite by se mi libilo zustatvhned doma, jenze by v praci za me okamzite potrebovali nahradu a kdyby to zas nedejboze nevyslo, mela bych po zamestnani... tak vubec nevim, jak tohle budu tesit.
My mame doma bigla, je to nas prvorozeny. Proste mazel nejvetsi.

luci_k
20. črc 2014

@kopetrinka86 určitě by si rozuměly, Sendy miluje ostatní psíky, hlavně ty menší. 😀 Když jdeme na procházku, nejradši by si s nima hrála, ještě mám doma kočičku (britku) a jsou velký kamarádky. My už jí bereme jako člena rodiny. Tchán s tchýní nejprve byli proti tomu, abychom si pořídili psíka a teď by jí už nedali, dokonce s nimi leži na pohovce, a koukají všichni tři na telku 😀 😀 Je to sranda ji pozorovat, pokud po ní něco chci, tak dělá, že neslyší. Připojuju aktuální fotečku, jak si hraje (míček je její kamarád, vystačí si sama) 😀 😀 😀
@wlcodlac dá se říct, že mě práce taky pomáhá. Sice jsem chodila v těhu do práce, nebyly žádné komplikace, tak proč ne. Ale až to vyjde tentokrát, tak zůstanu doma......u mě v práci s tím vedoucí počítá......je zlatá.......hlavně má tu samou zkušenost za sebou, tak to chápe. Bíglové jsou krásní psi.

kopetrinka86
20. črc 2014

@luci_k ta je krásná!!!!! Ten pohled úplně miluju a hafany celkově, jsem do nich blázen 😀 jinak tu červenou známečku jak má, tak máme tu stejnou ale modrou 😀 Můj minulej pejsek se jmenoval taky Sendy 🙂 byla to dalmatinka... a doma máme taky ještě kočku, britku 😀 😀 to je opravdu náhoda 😀 jmenuje se Maggie 😀 a ted se teda o ní převážně stará mladší sestra 🙂 padly si nějak do noty takže přebývá u ní 🙂 Připojuji taky fotečky Amy a Maggie 😀

wlcodlac
20. črc 2014

@luci_k tak to máš dobré, že to máš v práci takhle "zařízené". u nás to věděl jen jeden kolega, jinak jsem to tajila. My jsme malá firma, takže kdybych skončila, musí mě hned někdo nahradit. Proto budu muset s neschopenkou počkat minimálně do tlukoucího srdíčka. i když počítím s tím, že si to další těhoteství neužiju, dokud nebudu mít miminko v ruce, protože budu mít už pořád strach, že se něco může stát.
No a jak z práce odejdu, určitě si za mě najdou mladší, levnější a hlavně bezdětnou náhradu, takže návrat po těch třech letech určitě nehrozí....

Já jsem s prvním synem chodila do práce normálně, to bylo opravdu pohodové těhotentví. Ale teď to bylo takové divné, bylo mi tak nějak špatně, ale jinak. Prostě jsem tušila, že něco není v pořádku. A bylo to tak.

Pejskové krásní! 😀

luci_k
20. črc 2014

@kopetrinka86 No je to opravdu zvláštní náhoda, O naší Jessinku se teď starají rodiče. V době, kdy jsem otěhotněla mi paní doktorka doporučila ať jí dám na nějakou dobu pryč. A ujali se jí rodiče manžela a teď už mi jí nechtějí vrátit.....zamilovali si jí. Máš krásnýho pejska, jo konvičku taky ta naše miluje, hlavně když jí někde nechám, když jí nejde Sendule tak se můžu s konví rozloučit.... 😀 😀 😀 Už takhle zlikvidovala tři..... 😀 Kočička je krásná, pošlu ti fotku naší Jessinky. Jsem ráda, že si s tebou můžu psát, neměla jsem už dlouho nikoho s kým bych si tak skvěle popovídala... 😉 A co že nejsi venku? Já sedím na křesle a koukám ven, na sobě mám notebook a je mi dobře. Odhodlávám se, kdy mám jít na to žehlení....vůbec se mi nechce, ale nikdo to za mě neudělá 😖 , tak asi budu muset.

luci_k
20. črc 2014

@wlcodlac no nemám to zařízené to vůbec ne, jen pracuju ve státním sektoru, tak tam je to trochu jiný. Já si taky myslím, že další těhotenství prožiju ve strachu, že se to bude opakovat. Popravdě řečeno, já jsem taky trochu tušila po druhém ultrazvuku, že něco není v pořádku, paní doktorka mě ujišťovala, že se nemám bát, že je vše v pořádku. Mimi moc nepovyrostlo, tak mě to vyděsilo. Myslím si, že žena to vnitřně cítí, když není vše OK. Ale cítím, že až to znovu vyjde už to bude dobré. Kolik je tvému pejskovi?Ta naše tu teďkon leží ve stínu je jí horko. Už aby se trochu ochladilo, né moc, ale tyhle extrémy jsou děs.

kopetrinka86
20. črc 2014

@luci_k ta je roztomilá! A je svá nebo se ráda tulí??? Té naší stačí 3x pohladit a už se jí to nelíbí 😀 taky sem právě ráda, že se jí ujala sestra . Amy je takovej ničitel 😀 hlavně na igelitky a pet lahve 😀 a pak co se jí líbí tak ukradne a chce aby jí člověk naháněl 😀 my jsme chvíli seděly na zahradě, ale to vedro je děsný tak pravidelně vypouštím Amy když se chce opalovat 😀 Počasí moc ideální neni na žehlení, ale když se musí...taky mě to nějakej den čeká, až toho bude víc... Jinak se budu opakovat ale taky jsem moc ráda, že jsem tě poznala!!!!!! Jsi moc fajn!!!!!!!!! a hned mám o trochu lepší den, když si můžu s někým, s Tebou popovídat 🙂

luci_k
20. črc 2014

@kopetrinka86 Je svá, když se chce tulit, tak přijde, jinak chce klid.......to znám, taky ráda všechno zničí, včera u rodičů tahala nástavec od vysavače (takovej ten se štetinkama). Tchýnka ho hledala a našla ho u ní v pelíšku, nechtěla ho dát, tak jí musela uplatit šunčičkou. Já jsem doma v chládku a je mi tu taky vedro. Sendy běhá po zahadě a občas si někam lehne a zdřímne si. No nechce se mi...už jsem ale zapla žehličku a koš už mám přeplněnej k presknutí....tak musím. No manžel včera trochu žárlil, že nejsem s ním, ale píšu si tu s tebou....ale říkal mi, že mě dlouho (od tý revize) neviděl takhle spokojenou. Jedeš letos někam na dovču? Jo vzpomněla jsem si, že jsi psala, že ti lékař doporučuje snažit se o mimi až tak za 2-3 měsíce (mě to přijde hrozně dlouho), já bych to nevydržela. Doufám, že mi zítra paní doktorka řekne, že je všechno v pořádku....uf už aby to bylo. Nemám ráda čekání..... 😀 😀

kopetrinka86
20. črc 2014

@luci_k Kdo hledá, najde... u nás to samé 😀 Amula je ještě ulítlá na přítelovy ponožky 😀 😀 to opravdu nechápu, zvlášt po celodenním nošení 😀 to pak když jdu prát tak hledám a ona na mě kouká, jako že už přihořívá 😀 a pokaždé je najdu za postelí, kam se schovává 😀 potvora... jinak přítel se taky ptal s kým si to píšu a usmívám se do monitoru🙂 My letos nikam nepojedeme, přítel už měl dovču v červnu, to jsme byli aspon na chatě a ted má další v řijnu, takže nic extra... No, mě to přijde taky hrozný.. už ted odškrtávám dny kdy dorazí měsíčky... a tady sem četla, že to jde i dřív.. takže počkám na tu kontrolu a když bude vše ok, tak se na to vrhneme hned po prvních měsíčkách...ted mám vcelku dobré výsledky z těch ledvin tak nechci něco zameškat....Budu na Tebe myslet, pak mi podej hlášení, budu držet pěstí!!!!!!! A taky nerada čekám, nejraději bych na to vlítla hned 😀

wlcodlac
20. črc 2014

@luci_k ja byla na prvnim utz 6+2 a nebylo srdicko. Dr rikal, ze jeste pockame, ale z jeho vyrazu jsem vytusila, ze to neni dobre. V podstate na ten druhy utz se mi vubec nechtelo a mela jsem fakt silny pocit, ze budd konec.
Nasemu hafanovi bude na vanoce 9, uz je to starik, ale porad vitalni a zdravy. Jen ma za sebou ted druhe cisteni zubniho kamene.

Holky me dr. doporucil taky pockat dva mesice. Ale zas rikal, ze ted je hrozne moderni na to vlitnout hned, no a to mi ani nedoporucil ale ani nezakazal... tak ted aspon zas zacnu merit teplotu a zkusim i ovulacno testy, jestli uz funguju.

kopetrinka86
20. črc 2014

@wlcodlac Ahojky, jestli můžu reagovat na tvé psaní, je mi moc líto co se ti přihodilo ☹ já byla na první utz. 30.6 a bylo vše ok, mimísek byl 6+1 a měl 3mm a srdíčko také tlouklo, a ted sem byla 14.7. na druhém a to už mi oznámil tu špatnou zprávu, že netluče srdíčko a měl 14mm, 8+1 a já končila 9tt dle PM ☹ ach jo... Pejska máš krásnýho, jsou to miláčci🙂 držím pěstí, at Vám to brzy vyjde a přeji jen to nejlepší 🙂

luci_k
20. črc 2014

@kopetrinka86 No jsou to naše zlatíčka, ještě že je máme. My letos právě jedeme do Turecka na konci srpna...už se těším. 🙂 bylo to narychlo, pár dní po tom, co jsme přišli o mimi jsme se s manžele rozhodli zaplatit si dovolenou, abychom si odpočinuli a byly spolu. Jo a jinak já jsem to před pár minutama dostala (právě při žehlení) - jupííí, jsem ráda, ulevilo se mi, takhle jsem se nikdy na ms netěšila. Neboj bála jsem se taky, že to přijde pozdě a je to tady. Jsem ráda, že jsou výsledky dobré, být tebou pokud ti nebrání lékaři, tak bych na nic nečekala, (samozřejmě až po šestinedělí) a snažila bych se o dalšího mimíska, který bude určitě už v pořádku.

@wlcodlac je mi to líto, že ti to taky nevyšlo.....já jsem netušila vůbec kolik nás je. No já teplotu měřit nebudu, necháme to na přírodě, pokud bude tělo připravené, tak se to povede. Bojím se totiž pokud bych se na to zase upnula a těšila se, že to zase nevyjde a bude mi smutno (stačila jedna rána do srdíčka). Naše Sendule má zoubky jako perličky, okusuje kostičky 😀 a i všechno ostatní 😀

wlcodlac
20. črc 2014

@kopetrinka86 nam srdicko nenaskocilo, kazdopadne ja byla na te druhe kontrole 7+5 a mimco bylo 7+3, takze to vzdalo chvili pred druhou kontrolou.
Ja taky netusila, kolik holcin to potka, ale je toho opravdu ted hodne. Snad my jsme si to uz vybraly...

@luci_k tak pod to bych se podepsala, nikdy jsem se na ms tak netesila, jako na tuhle 🙂
Ja bych nejradeji mereni taky neresila, ale manzel je pracovne hodne pryc, tak ja proste musim vedet, kdy na to mame vlitnout, jinak nemame sanci. To nevydarene tehotenstvi jsem taky merila, nejdriv dva mesice, abych si v tom udelala jasno a ten treti mesic si vzal manzel dovolenou a bylo to. Kdyby mi jezdil denne domu, bylo by to bez starosti, s tehotnenim problem nemam.
Nas hafan byl v pohode az tak do sesti let, pak se mu to zaclo delat a bohuzel jinak nez odstranit u doktora to nejde. Snad to mame zas na delsi dobu za sebou.

wlcodlac
20. črc 2014

@kopetrinka86 jinak jak ses ptala, jak to prekonat... chce to cas. Ja uplne prehledla, ze to mas cerstve za sebou. Ja byla v den revize ok, az druhy den rano jsem se totalne zhroutila. Tak do tri tydnu po revizi se mi nalady stridaly, jednou v pohode, pak jsem si pobrecela, pak zas dobry... pomahalo mi chodit do prace a hlavne to, ue doma petileteho prcka uz mam. Kdyz jine mimco neni, verim, ze je to o hodne tezsi. Dej se dohromady a uvidis, ze to zdrave miminko prijde.

luci_k
20. črc 2014

@wlcodlac no to potom chápu, to měření tý teploty. My s manželem jsme spolu akorát večer, protože, když on je v práci, tak já jsem doma nebo naopak. Njn musíme si poradit a trochu tomu i pomoc. Já snad taky nemám problém s otěhotněním...trvalo to pár měsíců ani ne. Držím palečky, aby ti to vyšlo. Manžela bys měla připoutat k postely..... 😀 😀 aby ti neutekl do práce. 😀

Já jsem byla v nemocnici, trochu jsem špinila a tam mi dr řekl, že mimi už nebije srdíčko, stalo se mi to v pátek a on říkal, že mě bude operovat až v pondělí....v tu chvíli jsem si myslela, že se asi zbláznil, nakonec jsem ho přemluvila (bylo mi zle), tak jsem šla na operaci ještě ten den. Operace byla v pořádku, prý bez komplikací, potom jsem hodně krvácela. A dva dny po jsem jen špinila ani břicho mě nebolelo. Máš štěstíčko, že už máš jednoho prcka doma, je to hned lepší tu bolest zvládnout.

kopetrinka86
20. črc 2014

@luci_k To je dobře, že vyrazíte na dovču..aspon si trošičku odpočinete psychicky 🙂 a třeba se zadaří už tam, jak jsem psala včera 🙂 No, tak to je fajn, že už jsi tu mrchu dostala 😀 jen tak dál... A už máš vyžehleno??? Doufám, že tě aspon někdo ovíval 😀 taky jí budu s napětím očekávat 😀

kopetrinka86
20. črc 2014

@wlcodlac Já se to právě 14.7. dozvědala a na revizi jsem šla 16.7., myslela jsem si, že jsem se s tím smířila a další dny to bude lepší, ale je to pořád špatný....Jak píšeš, taky chvíli jsem ok a pak najednou smutek, prázdnota, bulení...jestli to jsou i ty hormony, netuším... každopádně to hodně bolí a těším se až to bude za mnou....a taky doufám, že už jsme si to vybraly, i když daší těhotenství se budu strachovat už od začátku a budu v klidu až toho mrňouska budu držet v náručí... Moc ti přeji aby se Vám to povedlo co nejdřív 🙂

wlcodlac
20. črc 2014

@luci_k muj manzel ma nastesti pochopeni, ze kdyz chceme miminko, musi byt ten sex napovel 🙂
Me byli v tom tehotenstvi spatne, jako zadne bolesti nebo krvaceni, ale proste jsem byla uplne na odpis, natekaly mi nohy, mela jsem takove divne tlaky v hlave... Jak jsem se probudila po narkoze, tak to zaclo vsechno mizet a me se tak ulevilo... proste to tehotenstvi bylo cele spatne a asi to tak melo byt.

Ale fakt mam ted super naladu, ta ms me vazne nakopla...