Cervikální gravidita. Kdy plánovat další těhotenství?

frufrunka
25. kvě 2010

Ahoj holky, nevím, jestli tohle nepatří spíš do "těhotenství", ale jsem vlastně znovu na začátku. Postilha mě taková rarita, jakou je živé, prosperující těhotenství v děložním čípku. Prý šance na tenhle případ je 1:95 000... Takže ani moc nedoufám, že se tu nějaká s podobným problémem setkala. Nám se to stalo po IVF, jedno mimčo bylo v děloze, druhé bohužel v čípku. Měla jsem 60% "šanci", že přijdu o dělohu, naštěstí to snad prozatím dopadlo dobře, i když jsem teprve týden po zákroku. Pokud by se tu našla alespoň jedna z vás, která má něco podobného za sebou, budu moc ráda za zkušenosti, za to, jak je to s plánováním dalšího těhu... Zatím se k tomu vyjádřili 4 doktoři - 3 měsíce, 6 měsíců, 5 let, nikdy. A teď si vyberte... ☹

captorsin
21. čer 2011

Ahojky.Nedávno se mi stala ta samá věc co tobě.U mě ale nezvolili zákrok ale konzervativní léčení cytotstatiky.Bylo mi řečeno,že pokud mi udělají zákrok začnu krvácet a přijdu o dělohu.Takže zatím čekám až se obě embrya vstřebají.Řekli mi že to může trvat i měsíc.Jinak co se týká otěhotnění mi bylo řečeno že se mi to jen o pár měsíců odloží a budu moct otěhotnět znova.

frufrunka
autor
27. čer 2011

Ahojky... No, u mě to mělo ještě pokračování. Hcg neklesalo, druhé embryo se uhnízdilo dle všeho v jizvě po císaři a pořád tam rostla placenta, i když plod tam už dávno nebyl. Takže metotrexát v Podolí mě taky neminul. Hcg sice klesalo, ale pořád jsem krvácela, najednou se to rozjelo a lila ze mě krev proudem. Takže stejně museli řezat a ložisko placenty z dělohy vyříznout, i když už to bylo mrtvý. A co se týká léčtby cytostatiky, je určitě lepší a šetrnější, máš kliku, že to u tebe takhle šlo, nejspíš plůdek nebyl živý a nebo to chytli uplně včas. U mě to bohužel prošvihli - viděli jedno embryo v děloze a víc neřešili, nehledali, ačkoliv hcg ukazovalo jasně na dvojčata. Takže do správných rukou jsem se dostala až na vlastní žádost s příznaky mimoděložního těhotenství. Mimi v hrdle mělo už srdíčko a stěna hrdla byla miminkem prožraná na pouhý 1 mm od hlavní tepny. Nešlo čekat, do dvou dnů bych vykrvácela, když by se prožralo až k tý tepně. Takže to riskli s tím, že lepší živá žena bez dělohy než mrtvá s dělohou a naštěstí se povedlo. I když to pak mělo další dohru - metotrexát a velká operace (museli jít přes břicho, dělohu mám celou slátanou). Vzhledem k tomuhle vývoji (u mě šlo už o čtvrté nevyvedené těhotenství, příčina byla pokaždé jiná) už další dítě vzdávám, bylo mi řečeno, že by to byl hazard se životem a já tomu věřím. Kdysi mi vědma předpověděla jen jedno dítě, asi na tom něco bude....
Tak se drž, ať si brzo těhulka a je všechno v pořádku! Jo, mě i spoluležící řekli, že po metotrexátu počkat nejmíň půl roku, spíš 9 měsíců....

captorsin
5. srp 2011

Ahojky koukám že jsi si dost užila.Já už jsem zdravá.Jedno embryo jsem potratila a druhé se z části vstřebalo a pak se jakoby rozpustilo při menzesu.Podle doktora můžu zkusit znova otěhotnět v říjnu tak to zkusíme a uvidíme.Jinak metotrexát mi dávali naposledy 3.června tak myslím že v říjnu už to bude v pohodě.Hrozně mi zaráží jak jsou někteří doktoři nezodpovědní.Držím palečky ať se brzo uzdravíš.Verča

medapusik
23. říj 2013

Ahoj, koukám že je tahle diskuse už starší, ale protože jsem jinde žádnou nenašla tak se zkusim ještě zeptat. Kolik aplikací metotrexátu jste dostaly? já už mám za sebou dvě a Hcg pořád roste (už přes 5000), i když těhotenství bylo teprve v 6. týdnu, tak jsem doufala že to zabere rychle.

hamrs
3. dub 2017

Ahoj holky, je tu někdo další kdo toto prožil? Já si tím prošla (nebo spíš ještě procházím) teď a je to docela náročné období. A nejhorší na tom všem je,že na internetu se nedají najít skoro žádné informace... u mě to začalo tak, že jsem byla na kontrole, druhý den na další, za pár hodin na sále na laparoskopii s tím, ze se jedná o mimoděložní těhotenství v levém vejcovodu. Po operaci mi řekli, že vejcovod byl stejně špatný a že mi ho vzali a je všechno v pořádku. Po dvou dnech ale zjistili, že hcg pořád stoupá a poslali mě do prahy s podezřením na cervikální graviditu. Vzhledem k tomu,že jsem ještě neměla děti, rozhodli se pro neradikální formu použitím metotrexátu do svalu. I když jsem si přečetla, co je to za svinstvo, byla jsem ráda, že se konečně po týdnu nervů a deprese, bude něco dít. Píchli mi 3 dávky a zjistili,že hcg stále stoupá. Rozhodli se proto pro podání látky přímo do embrya. I když to dělali zaživa a s komplikacemi, nakonec se podařilo a hcg začalo klesat a embryo odumírat. Teď mám měsíc po laparoskopii a 3 týdny po první dávce metotrexátu a hcg mi z původních cca 9000 kleslo na 54 s tím, že malý terorista je pořád uvnitř a čeká se až se vstřebá. Věřím že brzy budu na 0, zbytek buněk se vstřebá a já budu mít zase normální život. Ale to co jsem prožila v posledním měsíci, bych nikomu nepřála a všem, kteří to prožili chci jen říct, že jsme všechny moc statečné a určitě budeme brzy odměněny zdravým miminkem 🙂

Na ty,které jste to prožily mám jenom dotaz, kdy jste mohly začít opět sexuální život? A jestli je nějaké omezení v tom napustit si horkou vanu? Děkuji moc

giraffe123
6. zář 2020

Ahoj, ted semi to stalo taky ☹ Ja vlastne nevim, kde presne embryo bylo, z kontroly me ani nepustili domu pro veci, okamzite hospitalizace a ten den zakrok. 7 doktoru ve FN se shodlo, ze castecne v jizve po sekci, ale ze jde az do cipku. Delozni stena normalne pry 11mm, v jizve pod embryem 2mm, casovana bomba, kdy praskne. Metotrexat taky navrhovali jako moznost, ja zavrhla. Mam doma rocni dite a nemuzu tu x tydnu lezet (a svinstvu do tela bych se pokud mozno rada vyhnula). Tak se pristoupilo k nejrychlejsimu okamzitemu vyreseni, ktere i jim prislo nejlepsi. Embryo nakonec pry snad bylo vic v tom cipku a zakrok probehl nastesti hladce a nebylo nutne otevirat bricho. Byla jsem v 7tt a HCG bylo 22000, embryo vitalni se srdecni akci a velikostne odpovidajici ☹. Otehotneni prirozene neplanovane. Co se tyce doby do dalsihootehotneni, tak se musim zeptat pri propousteni, ale predpokladam, ze kdyby bricho otevirali, tak to bude standardni aspon rok jako po sekci. Takhle si rikam, ze snad mi naridi treba sestinedeli a kousek, nebo tak neco.