Chlorella Pyrenoidosa. Máte zkušenost?

makoush
19. lis 2007

Ahoj všem, ráda bych se zeptala,zda jste některá vyzkoušela přípravek Chlorella Pyrenoidosa.Více je např. zde: http://www.ways.cz/chlorella.htm Budu ráda, podělíte-li se se mnou o zkušenosti....

evikk
20. lis 2007

makoush a k cemu je to dobry?

lopka
20. lis 2007

jasne ,my uz to beremsmanzou asi treti mesic a jeste k tomu pijeme mlady jecmen 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Co by si chtela o tom vedet???

christla
20. lis 2007

lopko a kolik to stálo? Já jsem o tom mladém ječmni slyšela a prý je dost drahý.

lopka
20. lis 2007

je to docela drahy,ale tahle davka od teto firmy je pro jednu osobu na tri mesice.Chlorella stala 1600kc a mlady jecmen taky 1600kc,kdyz to rozpocitas tak to nevyjde az tak draho.Jine firmy to nabizeji nekdeaj levneji,ale neni toho takove mnozstvi a pry to neni ani tak kvalitni.

christla
20. lis 2007

Já si teď koupila aloe berry necta a mateří kašičku.Za oboje jsem dala 1600. Je to dost peněz, ale co bysme ro mimčo neudělaly, co?

lopka
20. lis 2007

tak to neznam,pouze jsem o tom slysela.ja jsem brala pul roku Gynex,uz navstevujem CAR centrum a ve CT nam spoji nas genet.material,takze ted to hlavne bere muj manza,ja si ob den beru chlorellu,jelikoz mi snizuji imunitu,tak aby se to vsechno nemlatilo.A kdyz bude vse ok tak jdou dva mimisci o vikendu zpatky domu,ted uz bude zalezet jaky to budou bojovnici a zda se udrzi 🙂

christla
20. lis 2007

Tak to vám držím palce!!! Já uvidím, jestli se to třeba nepovede. Ještě chci začít brát bylinnou kúru, kterou jsem brala i minulý měsíc, když jsem otěhotněa, ale bohužel si to miminko rozmyslelo.

lopka
20. lis 2007

to je neco vid,ale lepsi hned na zacatku nez nekde ve 3.mesici,kdyz uz vidis srdicko.Prirozene jsi otehotnela?

karla6
20. lis 2007

Taky beru chlorelu a mladý ječmen. Zkušenosti mám s chlerelou, protože tu už beru od července a perfektně se mi po ní za tu dobu zlepšily vlasy - co do kvality i dost narůstly a mám pocit, že i zhoustly.
Mladý ječmen piju teď od soboty, tak zatím nevím. 🙄

makoush
autor
21. lis 2007

A od jaký firmy chlorellu mate? Na trhu je snad x vyrobcu a cert se v tom vyznej..

lopka
21. lis 2007

ja ji mam od firmy odkaz viz prvni prispevek 🙂 🙂 davaji 3 beleni,stoji tech 1600kc a mam ji uz pres 3 mesice a porad ji mam dost,jedno baleni by melo byt na jeden mesic,ale je to hodne individualni,podle davky kterou potrebujes denne.Tahle firma ma tu vyhodu,ze ti klidne zavolaji a vsechno ti vysvetli a muzes s nimi vsechno probrat 🙂

grej
21. lis 2007

HOlky můžete mi říct jak to berete? Přesně podle návodu? U mě to vychází tak 20 tablet denně 😕 A to k tomu nepočítám ten ječmen (mám ho doma taky v tabletkách). Zatím neberu ani jedno, nemohla jsem se rozhoupat čím začnu, ale když vy berete oboje dohromady, tak to možná zkusím oboje...

lopka
21. lis 2007

Grej mne to bylo vysvetleno od disributoru takto,
1.den jedna tbl.chlorely,2.den 2tbl.chlorely atd.kazdym dnem zvysis o jednu do te doby nez uvidis v zachode zelenou stolici a to bude tvoje individualni davka.
Davku si muzes rozdelit behem dne,muzes tbl.rozkousat nebo nemusis,kdyz je rozkouses,tak chlorela zaroven brani vzniku kazu a leci vsechny defekty v puse.
Kdyz te boli v krku nebo jsi nachlazena muzes davku zvysit i na 50-100denne,protoze chlorela je zaroven prirod.ATB.
ja osobne chlorelu kousu a nechavam si ji v puse,jelikoz mam rada med a ten mi zpusoboval krvaceni dasni,s chlorelou se to nedeje
🙂 postupem casu si davku upravis sama a vycitis kdy si chlorelu vzit,kdyz potrebujes povzbudit atd.
Jecminek mame v praskua delame si z nej napoj a berem ho 2krat denne i trikrat,s tbl.ti bohuzel neporadim.

len
21. lis 2007

Já ji brala asi 3-4 měsíce po vysazení HA a vůbec nic to se mnou neudělalo (pozitivně ani negativně), tak jsem s tím sekla, docela to lezlo do peněz 🙂

karla6
21. lis 2007

Lopko, já asi beru tu co ty. Je to od firmy GW (Green ways). Ty lidi v té firmě znám osobně (jsou z našeho města a přímo s majitelem té firmy si tykám). Tím se nechlubím, v tomhle případě mi to spíš dost vadilo a dlouho mi to bránilo, abych to brát začala. To z toho důvodu, že vím, jakou má povahu a jaké jsou jeho pohnutky tohoto prodeje; rozhodně ne zdraví lidí. Ale před tím jsem brala spirulinu, a ta vyšla v konečném efektu ještě dráž, tak jsem si řekla, že na ty lidi kašlu. O těch výrobcích si myslím, že jsou dobré.
Distribuuje to i kámoška, tak si to beru od ní.

grej
21. lis 2007

Díky Lopka! Takže to znamená, že budu mít pořád zelenou stolici?
No jsem na to zvědavá. Mám docela problémy se zažíváním , hlavně se střevama, tak snad mi to pomůže🙂

lopka
21. lis 2007

Grej jasan,uprav ti to zazivani a ta zelena stolice je dobrym znakem toho,ze mas v tele uz dostatek chlorofilu atd.Proto je docela dobry si tyhle pripravky koupit od nekoho kdo o tom neco vi a muze to kdykoliv poradit.Jelikoz muze nastat prechodne zhorseni priznaku,tak je treba trochu zvolnit.Mne to jeden casek docela nadymalo,tak jsem zmensila davku a asi po tydnu zase zacala pridavat po jednom dalo.Ted abych ti rekla pravdu sahnu intuitivne do misticky ,kde ji mame kouknu zhruba na mnozstvi a rozkousi ji a postupne ji spolknu.Je dobry u techto pripravku zvednout i prijem tekutin.

makoush
autor
22. lis 2007

Tak jsem se včera odhodlala a jedno baleni si koupila. Bohuzel, v lekarnach je k dostani pouze 250tablet of firmy Favea. Pro zacatek zkusim toto baleni a uvidim. To baleni na 3mesice obednavate pres internet?

lopka
22. lis 2007

Mohla bych ti poslat cislo na moji distibutorku,nebo mi pisni ty a ona by ti zavolala sama i s celkovym vysvetlenim naco to je atd.Posila to pak na dobirku.Kdyz tak mi posli cislo do IP adresy,kdyz budes chtit.
papa jsem dneska po punkci vajecniku,tak jdu hajat. 🙂

mila30
22. lis 2007

Ahoj holky,
já beru Mladý ječmen, doporučila mi ho paní, u které jsem byla na Dornově metodě. To je rovnání stydké kosti, kostrče a vůbec všeho. Pokud chce žena otěhotnět měla by určitě rovnání kostrče a stydké kosti podstoupit. Znám hodně holek, které nemohli otěhotnět a po rovnání jim to šlo jako na drátku 🙂 .
Mně ječmen hodně pomohl co se týče pleti, hodně jsem trpěla na akné a během 1 měsíce se pleť tak moc zlepšila, že i okolí žaslo. Mladý ječmen, jsou vlastně rostlinné enzymy, které pročišťují organismus a dávají unaveným orgánům sílu. Není v tom žádná chemie jak např. ve Wobenzymu(to jsou živočišné enzymy)a tím pádem je ječmen absolutně čistý tzv. košer 🙂 .Jedinou nevýhodou je, že pokud bereš nějaké léky, musíš mít odstup mezi podáním prášku a vypitím dávky ječmenu minimálně 1 hodinu, ječmen by to totiž v tu ránu " sežral" a z léků by ti v těle nic nezbylo. Jelikož já teď beru nějaké hormony a několikrát denně, raději jsem ječmen na doporučení vysadila a počkám až léky doberu a pak začnu opět ječmen pít. Doporučená dávka je 1 týden 1 lžička denně, další 2 týdny 2 lžičky denně, prášku do vody nebo džusu. Někdy se doporučuje i 3 lžičky, ale mě to nedělalo dobře. Samozřejmě dávkování je individuální, to vám musí prodejce přesně "ušít" na míru 🙂 .
To je asi tak vše, já sama jsem pro Mladý ječmen i pro chlorellu 🙂 .

makoush
autor
23. lis 2007

mila: Ty byla na Dornove metode? A jaký z toho máš pocit? Ja ji absolvovala cca před měsícem kvuli bolestem SI skloubení a doted z toho mam takovy "zvlastni" pocit. Prislo mi to docela dost drasticke až jsem se bála,jestli mi to spíš neuškodilo...

mila30
23. lis 2007

Makoush, drastické to svým způsobem je, ale mě to moc pomohlo. Já měla několik let bolesti na pravé straně vedle stydké kosti. Při MS jsem se mohla zbláznit. Při Dornově metodě mi stydkou kost rovnala a bolelo to moc, až mi tekly slzy, ale od té doby nic 🙂 a když tak jen troškua chvíli. Také záda mě nebolí a při MS nebolí vůbec 🙂 . Moje tchýně se budila v noci bolestí kyčle, šla tam a už vstává ze židle normálně, spí jako dudek a vše je ok. Takže já jsem pro Dornovu metodu 🙂 ,

prami
31. bře 2009

dobrý večer,

máte ještě někdo zkušenosti s chlorelou?Beru ji asi týden a jsem zvědavá na co se mám těšit 😀
díky za info 😉

eiram
13. črc 2011

@mila30 může se mladý ječmen a chlorella i v těhotenství?
začala se mi hrozně horčit plet, už mi na to vůbec nic nepomaha :(

mila30
13. črc 2011

@eiram to ti neporadím, opravdu nevím, zkus se mrknout na net jestli to tam nevyčteš.

misula.g
10. srp 2011

Ahoj, dlouhodobě užívám chlorellu. Zajímalo by mne, jestli vy, které ji také užíváte, berete i jiné vitamíny? Např. Calibrum Babyplan. Teprve plánujeme početí. Děkuji 🙂

salot
12. pro 2016

@eiram "Ohledně těhotných se názory liší. Chlorella jako zdroj živin, by těhotným ženám měla pomoci předejít zdravotním problémům – otokům a chudokrevnosti. Měla by také chránit plod před toxickými chemikáliemi (dioxiny). Na toto téma nebyl ale dosud proveden dostatek výzkumů, které by přesný vliv prokázaly. Těhotným ženám se všeobecně nedoporučuje užívat jakékoliv doplňky stravy. " Odpovídám dost pozdě, ale třeba to přijde vhod ostatním. https://www.blendea.cz/chlorella-nezadouci-ucinky/ - text/doporučení jsem vzala tady.

kakamilca
12. únor 2017

Zdravim je tu někdo se zkušenostmi s Chlorellou či mladým jecmenem? Pomohlo x nepomohlo popř do jaké míry?

verena
12. únor 2017

Já to jednu dobu brala, bohužel jak se člověk čistí, tak vyjedou najevo jeho "skryté vady" a já měla po dobu, co jsem to brala, lehké, ale nepříjemné a hlavně neustálé bolesti hlavy. Každopádně mi to srovnalo cyklus, normálně to mám tak jednou za cca dva měsíce a s chlorellou mi běhal fakt 28-30 dní. (Neuváženě jsem to zmínila před gynekologem a ten se mi vysmál, ale vidím tam jasnou souvislost, když jsem vysadila, okamžitě se to vrátilo.) Manželovi hodně ječmen pomáhal na žaludek, trpí na pálení žáhy. Ale chtěli jsme tím řešit synovy zdravotní problémy, to tenkrát nepomohlo, tak jsme se na to potom vykašlali. Ale každému bych i tak doporučila to zkusit.

kakamilca
13. únor 2017

@verena Aha tak moc děkuji za zkušenost. 😉 Určitě to vyzkouším. 🙂