Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

janula123
21. pro 2010

@smolinek
Máš pravdu.
To ubehne ako voda.
🙂
Mne ešte donedávna malý spával 2x do dňa, a potom ešte celú noc, ale teraz ho už dávam len poobede, tak je večer už uťahaný a rýchlo zaspí.
🙂

kolebka
21. pro 2010

nočník máme už za sebou byla na to rychlík 😀

janula123
21. pro 2010

@kolebka
Joj, ako závidím.
🙂

smolinek
21. pro 2010

@wjerushka to přijde, Filda se někdy taky vzteká a neche. Někdy mu při tom pustím pohádku, jindy u něj sedim a ukazujumu jak má tlačit. Ze začátku jsem to zkoušela na ty gomový médi. Když se vyčůraj pochválila jsem ho a jednoho dostal, když udělal bobek tak dostal 2 médi, postupně jsem to vypouštěla: Teď dostává místo médů mandarinky 😀

@janula123 tak to jsi zatim šťastná mamina, mě nespí takhle už od roku a půl a měl by, ale prostě nechce. Aby usnul po obědě, tak to se stane tak jednou do měsíce a to s ním ráno jdu nakoupit a odpoledne jdem ven a nezabere a nezabere

mataharyy
21. pro 2010

@luckaklouzek tak razíme zítra kolem deváté na ten nákup, hádám budou všichni makat, takže tesco bude plné jen důchodců--- 😠 a ještě by mohlo být i z čeho vybrat 😎 Jináč s těma holejma zádama mě to taky dere, sotva se ploužím a děvčata v mém věku polonahé... brrr 😀

Vítám nově příchozí 🙂

janula123
21. pro 2010

@smolinek
A tak hovorí sa, že jedno dieťatko je kludné a druhé živšie.

Môj malý od svojich 6. týždňov prespal už celú noc bez papania. Takže sme sa aj vyspali. Asdi to má v génoch, bo tatinko veľký spachtoš. 🙂
kto vie, čo ma ešte čaká, keď bude druhé. 😀 😀 😀

smolinek
21. pro 2010

@kolebka šikovná holčička, kéž by jsme se to taky naučili co nejdřív

petronelie
21. pro 2010

@smolinek Davča zvládá nočánek díky babičkám, ty mají trpělivost.A říká si sám...říká "káká", to znamená kakat i čurat 😀 tak člověk nikdy neví.

smolinek
21. pro 2010

@mataharyy bůh s tebou děvče, oni ty důchodci jsou někdy dravější než mladý 😀
@janula123 asi něco na tom bude, já rodila císařem a prej ty děti nejsou takový vystreslý, je pravda že jsem o něm do půl roku ani nevěděla, za to teď, je ho všude plno 🙂

smolinek
21. pro 2010

@petronelie babičky na to mají asi větší trpělivost, navíc je tak trošičku rozmazlujou, děti pro ně udělaj první poslední. Aspoň něco do toho nočňase vypustí

janula123
21. pro 2010

@smolinek
Ja som takisto rodila sekciou. My teraz máme obdobie trucu, tak je u nás veselo. Niekedy ako plače, ma až migréna chytá. 🙂
No nedala by som ho za nič na svete, zlatino moje.
🙂

monikahoff
21. pro 2010

@kolebka Tak to jsi mě uklidnila. Jsem na Tomíka skoro sama a ještě k tomu mimo město, takže komunikace tady nepřichází v úvahu. Sice je tady mamča, která má kluka o 5 měsíců staršího, ale vůbec nechodí ven, tak je to pruda. Snažím se o procházky v jakémkoliv počasí 2x za den, ale už jsem unavená. Přistihla jsem se, že se hrozně těším do práce. Na druhou stranu si nedovedu představit den bez Tomíka. Tak snad ta chuť přijde. A hlavně i moje hodiny. Je mi 33 let.

smolinek
21. pro 2010

@janula123 měla si komplikace? Já měla prdíka obráce koncem pánevním a vůbec mi nesestoupil a nakonec se do toho přidal špatnej průtok placentou, tak jsme šli hned na sál. Vztekat se teda dokážou parádně a to pak si večer úplně vyřízená a nejlepší na tom je když ti manžel řekne, ale prosim tě vždyť seš doma odpočatá, to by se pak plácalo tou vařečkou 😀

janula123
21. pro 2010

@smolinek
No ma prijali do pôrodnice v stredu a mylý sa narodil v piatok večer. od stredy som mala už kontrakcie a vôbec som sa neotvárala. mal omotanú šnúru okolo krku a klávku mal nabok, tak netlačil na krčok. Ani po vyvolávačke som sa neotvárala. a lekár potom povedal, že aj tak by to skončilo sekciou.

U nás má zase také reči môj švagor, že šak som doma a mám čas.
To milujem.

🙂

smolinek
21. pro 2010

@janula123 samí lepší věci, co nás ještě holky čeká

janula123
21. pro 2010

@smolinek
Asi tak. 😀
Tak aby sme sa nenudili.
🙂

smolinek
21. pro 2010

@janula123 stejně nemáme co na práci viď? 😀

janula123
21. pro 2010

@smolinek
tak tak. 😀

smolinek
21. pro 2010

no děvčata já půjdu udělat hají, mějte se fajn a dobrou noc

vean
21. pro 2010

@vendulka ahojky.zdravím.a dděkujeme.na Vánoce se také těšim kvuli malé.dnes si jeden dareček rozdělala-svatek.jinak určitě nás budem bavit,hlavně dcerušku rozbalování darečku-ten papir až bude trhat.stromeček budem strojit asi23nebo24ještě uvidíme.a23 chlebíčky,atd.ten zbytek,maličkosti.darečky už mám i zabalené.

vean
21. pro 2010

@wjerushka ahojícek zdravim.děkuji.budu moc ráda,když se někdo najde na popovídání atd.

vean
21. pro 2010

@lucie.krajcarova ahojíček.zdravím.děkuji za přivítání.

vean
21. pro 2010

@lucie.krajcarova ahojky.ja si ho vyplnim,ještě pořád nevím kde co je moc se tu ještě nevyznám.omlouvám se.my se snažíme2měsíc.prejeme vám,aby se vám brzičko zadařilo a měli jste 2čárečky.

vendulka
22. pro 2010

@vean Máš Natálku?Já taky, taky jsme včera slavili svátek 😉 ,tak vše nejlepší malé

petronelie
22. pro 2010

@monikahoff Mončo, tak mi bude 33.A do práce jsem teď chodila rok na půl úvazku, a stačilo.Zase chci být s Davídkem.

@mataharyy Starosti s penězma znám a neboj, bude to lepší. Vůbec se nemusíš stydět za Tesco kartu,já vloni vybrala všechny úvěrové, a na jaře je chci mít splacené.Někdy je hůř, někdy je líp...to se stává 🙂

wjerushka
22. pro 2010

@mataharyy Tak snad jsi ty nákupy dala. My byli včera jen pro to žrádlo a stačilo. Ufff, tohle na Vánocích fakt nenávidím, plný kšefty lidí. A taky mi přijde, že jsu braný hrozně materiálně.
třeba sousedce jsem říkala, že se těším na Vánoce (myšleno, těším se, že už je bude Kryštof vnímat víc a užívat si jich) a ona na mě co prej dostanu 😒 A tchyně je taky hrozně materiálně založená, tam se vždycky namíchnu kvůli dárkům švagrovým. Vždycky si řekneme, co chceme. my si třeba říkáme o maličkosti, obě švagrový jsou sami, nemají nijak závratnej plat a táhnou samy bydlení, stravu, musí se oblíkat. No a švagrovky si zase řeknou, co si přejí ony a tchýně pak hrozně řeší,co který dárek stál a jeslti jsme jim nedali dárek za víc. Dokonce si švagrovka loni přála žehlící prkno a tchýně jí to zakázala, protože bychom se my cítili finančně poškození. To jsem teda byla vytočená tak, že jsem šla na panáka, abych tchýni něco neřekla a nepohádaly jsme se
@vean Možná jsi to už psala, ale kolik je malý?
@petronelie Tak teď zas budeš doma "odpočívat", že? 😉

vendulka
22. pro 2010

to jo lidí jako hnoja, včera jsem to taky absolvovala,ale zítra bude teprve pořádnej masakr 😀
já teda neřeším(moc) co kdo a za kolik, stejnak nejvíc peněz za dárky spolkne moje malé prďole 😀 ,ale tam je to v pořádku...já letos teda vůbec netuším(i když u dárku od MM trošku jo) co dostanu,ani to neřeším, je mi to jedno, nic nepotřebuji, spíš bych brala peníze,abychom si potom mohli třeba koupit něco dražšího (kávovar,keramické nože, Tv do kuchyně,fritézu,tlakáč)

kolebka
22. pro 2010

@smolinek Čauky to příjde samo.Malou jsem začala dávat celkem brzo,už když začala sedět nejprv neveděla co se děje a pak se jí to párkrát povedlo dostala pochvalu a bylo.Nejlépe se učí přez léto to nevadí když si cvrnkne,měla jsem vždy po ruce náhradní věci a bylo.. počase jsem jí vzala i na noc. 🙂

kolebka
22. pro 2010

@janula123 počkej na léto to se bude lépe učit 😎

mataharyy
22. pro 2010

@petronelie Tak to už patří k život, jen mě dere že se to vždy podělá ve správnej čas a nejlépe hodně najednou 😎
@wjerushka Přežila jsem, ale byl to děs plno, všichni se pomalu rvali no a co já tam s košíkem plným a břichem před sebou... Byla jsem ráda že jsem ráda a nakonec jsem hodila oko na pána u ryb a zůstal mi i losos a pán u zeleniny mi protekčně donesl pomeranče, pač z toho co měli vyložené se fakt vybrat nedalo 😎 A dokonce i slečna/paní na pokladně byla hrozně hodná i mi pomohla dát věci do tašek, popřála hezké svátky, tak jsem tam odtud neodcházela nasr... jako normálně, jen teda nakupující děs běs, bezohledný před sebe nečuměj 🙄 Jináč musím říct že od dětství jsem se na vánoce netěšila, měla jsem z nich husí kůži už od září 😀 Ale letos jsem to zas pojala jako svátky "klidu a míru" a těším se na tu dětskou radost 😎