Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

smolinek
22. pro 2010

@kolebka ahoj, v létě jsem to zkoušela, ale bylo mu to jedno, tam kde zrovna stál, tak tam to poslal 😅 kluci jsou v tomhle fakt pomalejší, ale dělá pokroky. Dneska jsem před něj dala nočník a sám si chěl sundat gatě a sám si sednul. Když se povede tak u druhého, to začnu zkošeš, tak jak píšeš, už od mala jakmile začne sedět 😉

kolebka
22. pro 2010

@monikahoff Já jsem právě uplně na vše sama dokad Simča nenastoupila do školky ve 3 a čtvrt roce byla furt semnou nebo s tatkou.Hlídání totiž nemám vůbec.. Ted pracuju bez mála rok a je to náročnější.. z práce dom,pro malou se psem uklid něco uvařit a zítra zas!Zlatá mateřská stáváníčko kdy se chtělo a tak nák si to člověk uspůsobyl podle sebe.. 😅 taky jsem chodívala každý den ven ted už to nejde.. To máte z mamkou pekně u sebe 😀 to je pekný.Tak to ti je stejně jak mé ségře.Mě je tedy méně 24 ale myslím že když už jedno dítko máš nemněl by to být problém 😉

kolebka
22. pro 2010

@smolinek No tak vidíš to půjde ale vážně je to pravda že ty kluci.. to neva 😀 Ségra má klučíka byl tedy na to rychlík taky ale do dneška ho nemůže odnaučit plenu na spaní.. jsou mu 4 a skoušela všechno.. nedává mu pít i ho nechala schválne počůrat-myslela jsi že ho to bude studit a přestane ale jemu to nevadí pak se s ním i po hodině zbouzela na záchod ale stejně nic 2 hodky do rána a zas počůranej.. začala chodit do práce a pak už to nešlo takhle stávat.. dnes je to už lepší ale stejně se stane že 2 krát do týdne to nestihne 😅 🙄 takže každý dítko je jiný at se maminy snaží sebe víc 😀

petronelie
22. pro 2010

Ahoj holky,

@mataharyy Téééda čtu zážitky z nákupu...no my večer jedeme do Tesca nakoupit na Štědrý den. Ale jedeme nakupovat za poukázky,tak to bude zadostiučinění 😀
Já jsem zas byla za kamarádem v nemocnici, malého hlídal manžel v práci a to vám povím, že průjezd Prahou v rozumném čase je nemožný!

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@kolebka to je super, jak jsi malou naučila na nočník. my ale na léto čekat nemůžem. v dubnu jdu do práce a do té doby se to pokusíme naučit... teď mi tu lítá s holou dupkou a vždy slyším, když čůrá, tak ho honem posadím na nočník... sám už si tam nesedne 🙄

souhlasím s tím, jak jsou vánoce pro mnoho lidí přízemních.. jako taky se snažím mít pěkné dárky a doma uklizeno, ale když to nestihnu, tak to nestihnu, svět se nezboří. hlavně a´t je rodina pohromadě a veselá a šťastná. a těším se na ta rozzářená očička 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@mataharyy tak to jsi měla prima nákup, když ti dali hezké zboží, to se hodí 🙂
@smolinek taky jsem měla malého polohou KP, císaře jen v anestezii a super.

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@petronelie ahojky, vítám tě zpátky 🙂 takže končíš s prací? nedalo se to? vidíš, a já v dubnu začínám.

kolebka
22. pro 2010

@lucie.krajcarova Správně hele já kdybych nebyla před týdnem poprvé s malou na paragrafu tak snad nestihnu ani vygruntovat ted ještě peču.. ale jen malinko u nás se to moc nejí jen aby malá věděla a měla zážitek s pečení.. jinak je pro me taky důležité to o čem píšeš to je na Vánocech to pravé.. Já težko můžu radit vim jenže jsem jí někdy pokárala když to neřekla včas to taky někdy zabere.. to ti malého vemou už do školky???U nás berou od 3 let

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@kolebka malého vezmou do školko-jeslí, jsou tam děti od 2 let. samo že je to soukromé zařízení.

kolebka
22. pro 2010

Tak holky hotovo upečeno muže mi ti víte co.. 😉
@lucie.krajcarova jj já si říkala. Takhle se hrneš do práce?

wjerushka
22. pro 2010

holky, pěkné svátky🙂

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@kolebka no mám dvouletou rodičovsku. chtěli jsme děti za sebou, ale bohužel to nevyšlo. tak půjdu na chvíli do práce. náhodou se tam o d října fakt těšším 🙂

kolebka
22. pro 2010

@lucie.krajcarova Aha tak to jo 🙂 Člověk si to naplánuje hezky ale někdy ta realita je jiná.. boužel.Znám..Já se taky do práce těsila už mě to pomalu opouští 😀 ale jinak to nejde hlavně že ta práce je v dnešní době..

wjerushka
22. pro 2010

@lucie.krajcarova Taky bude malej v soukromý školce. Je to tam moc pěkný, zařízená v přízemí rodiného domečku a nová. V patře potom spí. A kolem domku zahrada na hraní. Snad to zvládne dobře. Budete ho před tím zvykat? My máme v plánu ho tam tak od půlky ledna dávat tak dvakrát do týdne, aby to v březnu nebyl takovej šok. Snad to zvládne, skoro si myslím, že asi líp jak já, když budu bez Kryštůfka

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@wjerushka jj určitě ho budem zvykat. bude na mě, jak často - zaplatíme totiž za celý měsíc. a taky je to v rodinným domku, max 20 dětí všeho věku, tak to bude krásné 🙂

wjerushka
22. pro 2010

@lucie.krajcarova no tady se platí pernamentka na 20 vstupů. Tu si v lednu koupíme a když ho tam budeme dávat dvakrát týdně, tak to do března vychodíme. A v březnu už na celý měsíc. Do školky ho al bude vozit manža, nevím, jeslti bych to ustála, kdyby třeba brečel

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@wjerushka ale do práce ještě nejdeš ne?

mataharyy
22. pro 2010

Tak s vánočním úklidem u nás se to má asi tak, okna v zimě nemeju, vydržej do jara 😀 takže běžnej úklid plus nějaké porovnání nutností a mám to na háku... A pečení, letos prvně se mi zdá že jsem vše v pohodě zvládla, pravda zítra ještě budu pachtit jednu várku perníčků (já vám nevím kam to zmizlo... 😀 ), naplnív úlky, naložím lososa, udělám salát pro velký úspěch ještě sjedu pro balící papír na dárky, večer zabalíme, připravím si vývar, dezert a pak už nehnu ani brvou 😵 Budu si užívat klidné nerušené vánoce a rozhodně u nás letos nebudou s honosnejma darama, až na malého ten strádat fakt nebude a to je hlavní... Nemám ráda předhánění kdo dal víc a za kolik... 😝

smolinek
23. pro 2010

@kolebka dobré ráno holky, tak řikám si, že to zvládly všechny maminy, tak to zvládnem s Fílou taky 🙂 Příjdou pak horší věci než je nočník. S úklidem taky nejančím, to bych musela lítat pořád s hadrem a mýt. Já napekla taky pár druhů a vyprdla jsem se na to, něco stejně zas dostanem jako každý rok, tak už tohle neřešim, ale jak tady píšete, tak chci aby syn si ty vánoce užil, jen pro tu kouzelnou atmosféru 😉
@petronelie si teda odvaha, já vůbec do centra nejezdím. My jsem od Ruzyně, tak jezdíme na Zličín a je to síla taky, asi jako všude jinde, blázinec.
@wjerushka tobě také 😉
@lucie.krajcarova já v částečné a taky si nestěžuju, dokonce jsem nakonec byla i ráda.

Já dělám salát už dnes, aby se pěkně uležel, jelikož jsem ho dělala asi jen 2x tak jsem na to sama zvědavá 😀

petronelie
23. pro 2010

Ahoj holky,

tak k práci.....já chodila od února,šla jsem kvůli financím....né do své práce,ale našla jsem jinou jako asistentka na půl úvazku.Mamka střídavě s tchýní mi hlídaly,takže to šlo.Ale teď šéf chtěl,abych chodila každý den na 4 hodiny,a to já nechci...za á kvůli mamce,aby nejezdila každý den, za bé kvůli tomu, že půlden je pak naprd, za cé by se mi nevyplatilo utratit půlku výplaty za naftu.Naštěstí to už bez mé výplaty přežijeme, bodlo nám to ale opravdu hodně! A pro mě dobrá zkušenost.Mateřskou mám do tří let,takže si ten rok ještě užiju, ikdyž mám něco v plánu z domova a manželovi pomáhat ve firmě.

Soukromé jeslo-školky ----já říkám ano, možná tam zkusím dát Davídka třeba na dvě dopolka v týdnu od podzima 🙂
@smolinek kočko,já jezdila do centra do práce,takže to je zvyk 🙂 A nakupovat jezdíme na Zličín ( z Jesenice), po okruhu 15 min cesty a máme rádi Tesco. Včera to tam byla celkem pohoda,ani moc lidí nebylo 🙂

Dneska ukliduju, musela jsem Davídkovi z obýváku dát pryč stan,všude tu jsou hračky a až přibydou nové od Ježíška,asi se o ně přerazíme 😀

petronelie
23. pro 2010

@wjerushka Pěkné svátky i vám 🙂

petronelie
23. pro 2010

@lucie.krajcarova Luci,třeba ještě otěhotníš a nakonec budeš doma, nebo by si těhulka chodila do práce?

mataharyy
23. pro 2010

Ahojte, tak nám včera dorazila návštěva (můj táta s bráchou) tak máme veselo 😀 Jináč taky se dnes vrhnu na salát a poslední dodělávky a zítra hurááá pohoda 😵
Já kam se hnu tak všude narážím na "sousedky" z okolí 😀 Já taky nejraději jezdila nakoupovat na zličín, z jedno jsem to měla kousek, za druhé jsem chodila na jídlo do IKEI a je tam dost věcí pohromadě 🙂

lucie.krajcarova
23. pro 2010

@petronelie tak hlavně je fajn, že jsi našla přivýdělek, když jste to potřebovali. já nastoupím do své práce asi na 6 hodin. jeslo-školka je myslím super řešení.mám v záloze dvě. tahlencta stojí 4 tis., ta druhá 6. chůva by mě vyšla dráž a do jeslí se nemáme šanci dostat - teda do státních, široko daleko jsou jen jedny a je tam pouze 6 míst. jj bylo by to na mě, jak dlouho bych byla v práci jako těhu, jak by se to dalo vydržet. jen bych nechtěla nastupovat těhotná, to ne. no jsem zvědavá - tento cyklus bude poslední, co se snažíme. je to třetí měsíc. Martínek na třetí měsíc vyšel, tak uvidíme.
@mataharyy u nás taky veškeré přípravy dnes, zítra jen jídlo - houbový kuba, polívka a kapr, ať to máme čerstvé.
teď se mám tak fajn, manžel odjel s malým do práce a na nákupy a vraátí se asi až ve tři. tak uklízím a trochu relaxuju. oběd mám odvčera, takže paráda!!!!

kolebka
23. pro 2010

Přeji krásné svátky a ještě lepší Nový rok.Já to mám dnes náročné jen jsem si odběhla s práce na 2 hod a za chvíli jdu zas jsou pěkný honky.. 😠 a na Štědrý den jdu taky takže manžílek bude muset dělat salát nedá se svítit 🙂

smolinek
23. pro 2010

@petronelie tak teď je to okruhu rychlovka 😉
@mataharyy škoda, že je vždycky tak natřískaná, jinak bych v Ikee strávila půlku dne 😀
Holky, přeju Vám také krásné Vánoce, ať si to ty Vaše malé zlatíčka užijou a Vy s nima. Samozřejmě pohodičku a splněná přání:o) Papa

vendulka
23. pro 2010

Ahojky holky,
všem přeji krásné a pohodové prožití svátků vánočních plných lásky a do nového roku hlavně hodně zdraví 😉

vean
23. pro 2010

@vendulka ahoj.jj také mám Natálku.také přejeme vše nejlepší malé Natálce.Přejeme Vám krasné prožití Vánočních svatku,bohatého ježíska.příjemně strávený silvestr.hodně zdraví a mnoho štestí v Novém roce.

vean
23. pro 2010

@wjerushka malé v dubnu dubou3roky.
Přejeme krasné Vanoce.hodně dárečku pod stromečkem.štastný Nový rok.

lucie.krajcarova
23. pro 2010

taky přejeme pohodové vánoce v kruhu rodinném a a´t jsou děti nadšené ze všeho 🙂

lucie.krajcarova
23. pro 2010

taky přejeme pohodové vánoce v kruhu rodinném a a´t jsou děti nadšené ze všeho 🙂