Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
17. led 2011

@dana3262 Co na spadnutí v sobotu už jsem prohlašovala že rodím a pomalu můžeme startovat 😀 Pak to teda přešlo, ale asi jen díky tomu že manžel vzal malého a já celej den doslova prochrápala 😀 Jináč čert vem zvěrokruh i měsíce, stejně to pořádně nejde naplánovat a znáš to člověk míní... 😉 Pro mě bylo důležité aby se zadařilo a aby mimčo bylo OK, nad ničím jiným jsem si hlavu nelámala... Když už jsem byla těhu tak jsem doufala že se mi podaří porodit v den kdy nikdo nemá narozeniny nebo svátek, u prvního se to zadařilo, více méně no a u duhého záleží jak se mu bude chtít ven, ale obávám se že se trefíme na něčí narozeniny 😀

mataharyy
17. led 2011

@maxi.smile Ahoj, fíííha to tě celkem obdivuji, já věděla hned že chci další mimčo, ale takhle brzo bych do toho asi nešla 😅 Říkala jsem si že ty dva roky jsou tak akorát a snad i budou, ani ne moc rozdíl a ani moc blízko... 🙂

lucie.krajcarova
18. led 2011

@dana3262 jj já taky odcházela z porodnice s tím, že se tam brzy vrátím, starali se o mně suprově 🙂 je to zvláštní, kolem roka Martínka jsem už strašně chtěla druhé... kolem 18 měsíců bych šla nejraději do práce, jak zlobil!!!! ale teď se to lepší, víc si rozumíme, poslouchá, hraje si, komunikuje... myslím, že už pomalu budem připraveni na sourozence všichni 😅 náš malej se kolem roka odstavil sám - pil jen na noc a postupně už u toho kojení nechtěl ležet - vydržel dvě minuty. ale u flašky ležet chtěl, tak jsem mu ji nechala. no a od té doby spím docela dobře 😉 dnes jsme vstávali po 8. hodině 😀

dana3262
18. led 2011

@lucie.krajcarova my vstavame tak v 9, ale malej usina po 21:00, takze pak zbyva malo casu (koupel, vareni, uklid, prace-privydelavam si z domova), s nim neudelam nic ☹ ale v noci jsou 4 kojeni minimum. Vetsinou 5, casto 6. Hlad nema (nepije, jen si chce zadudat) a tatinem se neda utisit a dudlika nechce. Jeste tak tyden a zabednim se do druheho pokoje a tatenek ho zkusi oblafnout flaskou. Jsem uz jak prastena. Vcera jsem varila jidla, co bezne delam a 3 z 5 jsem pokazila. Uplne nesmyslne. Rikam tomu vykojenej mozek 😅
Taky se trochu bojim porodu. Mela jsem ho tak pohodovej a v podstate bezbolestnej, ze asi po druhe budu cucet.

@mataharyy nemam zkusenost, ale take si myslim, ze ty 2 roky jsou akorat. Diteti se da uz leccos vysvetlit, ji normalni stravv, je mozne uz ho odvykat od plinek atd. Je to tak akorat. I kdyz asi 2 leta holcicka je dost rozdil oproti 2 letemu chlapci, ne?

wjerushka
18. led 2011

No holky, co si myslíte, že dva roky je akorát, tak klobouk dolů. Já si to teda nemyslím, i když každý rozdíl má asi svoje klady a zápory. Mazec je rozdíl míň jak rok a půl, to jsou v podstatě ještě dvě miminka, ale každý už má úplně jiné nároky na rodiče. Jinak kolem těch dvou let má rozdíl švagrovka i kamarádka a mají teda pěkně náročný dny. ALe co je zase plus, že jejich starší děti absolutně nežárlí na ty mladší miminka. Vůbec, ani náznak.
Jo a dnešní noc naprosto horor. kryštof se někde nachladil, takže celou noc hucal a asi měl ucpanej nos. Lítali jsme k němu co hodinu anedal se nijak utišit. A o půl šesté už vstával. Teď přes den se mu spustila rýma, což je fajn, že se čistí od těch hlenů, taky kašel pomalu přechází. Teď jsem ho uložila a doufám, že se trochu prospí, fakt to potřebujej ako sůl. A já vlastně taky. I když bych měla šprtat. Ve čtvrtek jsme se musela ze kzoušky odhlásit, tak musím dát aspoň tu v sobotu
@dana3262 To bylo hezký, kdy člověk vlastně nemá pochybnosti... s tím sto pro souhlasím

innes
18. led 2011

Ahoj holky, můžu se přidat?
Sice usilovně nepracujeme na druhém, ale už tomu necháváme volný průběh 🙂 Od porodu ještě nedorazila MS, tak vidíme jestli se zadaří.

maxi.smile
18. led 2011

však já psala, že jsem to ještě ani nedostala 🙂 Taky se vůbec nemusí dařit..měsíce, rok, dva...tohle se prostě naplánovat nedá....kdyby jo, bylo by to super a hned bych si řekla po dvou letech, hezky konec léta, jako s Terezkou a ještě bych si objednala stejně libový porod... 🙂 Záleží i na povaze dětí..když je první raubíř, tak si jistě mamka ráda odpočine...manžela teta měla děti dokonce ve stejném roce..jedno na začátku a jedno na konci..neplánovaně...samozřejmě první dva, tři roky psycho....ale pak????Naprosto úžasné...a to jsou její slova 🙂 Vše má svoje pro a proti...asi jako všechno 😉 A zdravím Innes🙂

innes
18. led 2011

@maxi.smile viděla bych to stejně. U mě je to asi i tím, že malá zatím nechodí, neřádí tolik apod. Možná za půl roku budu mluvit jinak 😀 Ale radši bych to "sfoukla" najednou 😅 Po víc letech by se mi nechtělo se zase omezovat, nevyspat se apod., takhle bych nevyšla ze cviku. Každé dítě potřebuje péči a je to, si troufám říct, vždycky náročné, každý to máme jinak a podle toho se zařídíme 😉

maxi.smile
18. led 2011

@innes moje řeč!Takhle to taky beru..když už, tak už...divočina to bude i s jedním, tak by byla o trošku větší 😀 Z plínek do plínek 🙂 Nejsem nějak zvlášť kariéristka, ale zase bych nechtěla doma být 6 a více let...i když to třeba tak vyjde, kdo ví...pak všechny ty věci...vše jsem posehnala, nakoupila..děti by byly věkově blíž, tudíž i záliba ve stejné hračky a tak...a prostě ve dvou se to lépe táhne...já jsem se ségrou o 7 a je to hrozný, dodnes si moc nerozumíme...byla ze mě ,,chůva" a po určitém věku jsem byla ,,trapná" a to zatím zůstalo.. 😀 Prostě z plínek do plínek 😀

vendulka
18. led 2011

@dana3262 taky myslím, že když člověk přemýšlí o prvním tak jo u druhého pochybuji 😀 , nemám strach z toho co mě čeká jako těhu a porod, to vím zhruba do čeho jdu spíš potom, jak zvládnu dvě děti a to že nebude už takovej čas,peníze a pohoda a to je to co proč váhám a pak bych chtěla i toho jednoho rozmazlenýho jedináčka co dostane vše nač si ukáže, envím, jestli bych u dvou dětí byla schopná toto dopřát oběma...a pak jsou tu dovolené u moře což už pro 4-člennou rodinu musí být ranec a člověk musí počítat s né moc lukrativníma lokalitama...možná to je sobecké takto přemýšlet a já taková jsem a ať se to někomu líbí nebo ne....chci mít taky svoje a nějaký ten standart a ne vše objetovat dětem

maxi.smile
18. led 2011

@mataharyy taky jsem chtěla, aby jsem se s porodem netrefila na něčí narozenina, či svátek..to bylo pořád: ,,Jéé, tak poroď v pondělí, to mám svátek" apod., ale já chtěla, aby měla malá SVŮJ den... 🙂 Vyšlo to 😀 I Tobě držím palce 😉

mataharyy
19. led 2011

@dana3262 No já jsem na ten druhej porod taky celkem zvědavá, první byl více méně procházka růžovou zahradou, minutu po půlnoci mě přijali do porodnice, no a v pět deset byl malej na světě, mezi tím jsem se zvládla i trochu prospat, nikdy bych nevěřila že dvě a méně minut dokáže být tak dlouhých že člověk usne 😀

Jináč u toho rozdílu mezi dětma je to o povaze dětí i rodičů... Někomu je pět let málo, někdo by byl si klidně děti pořídil do roka po sobě... 😎 Já mám dva bráchy, jeden je o dva, druhý o čtyři roky mladší a to na měsíc přesně, všichni v červnu 😀 A více méně si naši nestěžovali, ale třeba už mezi mnou a nejmladším bráchou byl ten rozdíl "velkej" a srovnalo se to až celkem nedávno... Ale asi bych neměla odvahu snažit se dřív, zvlášť s prvním je to takové že člověk neví co ho do budoucna čeká 😀 Já šla na rodičák na dva roky s tím že jsme věděli že by jsme do té doby rádi druhé a klaplo to... No a uvidíme za rok jestli se rozhodneme ještě zkusit tu holčičku, nebo ne 😎
@vendulka to není sobecké, jen máš svůj náhled na věc, proč ne? Já jsem vše do teď dělala pro to aby se budoucí děti měli dobře, aby měli vše co potřebují v určité míře i věci co chtějí... Jsem zas taková že nepotřebuji jezdit na luxusní dovolené, neb v českém ráji je taky pěkně 😀 Ale je to o tom že každý to vidí jinak a není důvod si kvůli tomu myslet že je někdo sobeckej, možná jsem sobecká já... 😉

vendulka
19. led 2011

no u nás s tím věkovým rozdílem to je tak, že jsme nejdříve chtěli vždy jen jedno dítě, pak jsem já říkala, že až po deseti letech,pak po pěti a teď nevím 😀 , přemýšlím i nad dvouma variantama, která by byla lepší 😀 jestli mít děti po sobě,když jsem na rodičáku, čili s rozdílem věku +-3 roky a nebo si druhé pořídit až půjde Nathy do školy bo stejak na prvňáka je asi potřeba nějaký ten čas a věnovat se mu a měla bych i čas a klid aspoň trošku na to druhé mimi jako jsme měla na malou...aspoň ty dopoledna 😀

vendulka
19. led 2011

@mataharyy jo tady v čechách je taky krásně, taky jsem byli na dovolené v Čechách a od tama jsem si dovezli ten náš poklad, takže pro mě to byla velice nádherná dovolená (a to i kdybych tam neotěhotněla) 😉

mataharyy
19. led 2011

@vendulka No těžko říct kde je ta zlatá cesta s tím věkem... Já bych asi nechtěla moc velkej rozdíl, právě proto že vím jak u nás bylo znát ty čtyři roky, ale zas když je pak větší i to musí mít dost kladů, za jedno finanční zátěž si pěkně rozložíš, takže neplatíš dvěma dětem naráz střední a tak... No těžko říct, můžu poreferovat za pár let 😀

vendulka
19. led 2011

@mataharyy no tak nevím, jestli budu čekat pár let 😀 .Kdyby se to dalo aspoň probrat s MM,ale ten je an tom úplně stejně jako já 😅 😀
ono oboje má své + i -

kolebka
19. led 2011

@lucie.krajcarova Ahoj to je podle mě rychlejší způsob,já to taky chtěla zdát a nechat to osudu a říkala jsem si na Jaro a ono to v posladním tažení vyšlo 😉

kolebka
19. led 2011

Výtam všechny nové tváře,pěkně se nám to rozrůstá 🙂 Jinak s těmi věkovími rozdíli mezi dětmi to prostě každý vidí jinak.Mě se do toho po pododu nechtělo vůbec,chtěla jsem zhubnout nabrala jsem 16 kg.No a pak jsem si říkala že je pro mě ideal mít děcka po 3 až 4 letach.To se mi boužel nakonec nepovedlo,vinou osudu.No a ted mi vychází rozmezí 4 a tričtvrtě roku,někdy to člověk nenaplánuje.. Přece jen si myslím že malinké miminko potřebuje větší péči než 4 leté děcko,jsou už samostatní,chodí do školky a nebudu mít pak pocit že druhé zanedbávám.Simča už bude taková ta opečovatelka a nebudu se bát že mimču něco udělá. 🙂

mataharyy
19. led 2011

@vendulka Jo to chápu, u nás to bylo jasný, já chtěla manžel byl na vážkách a pak prohlásil jen si uvědom že domu jezdím jen o víkendu, tak pokud jsi přesvědčená že to ten týden zvládneš... No tehdy jsem byla, ale poslední dobou má Adrián takové akce že je za zavraždění, tak hádám to ještě přejde 😅

vendulka
19. led 2011

@mataharyy no taky to je ten jeden z důvodů...manžel dělá do noci a doma je taky jen o víkendu, někdy jen v neděli, takže si to taky právě neumím představit, těhu nevolnosti(u prvního i žlučníkové záchvaty) a k tomu N., a pak ještě miminko 😅 .Jenže je asi pravda že by člověk nad tím takto neměl uvažovat bo by druhé nebylo nikdy 😀 Mylím, že když už napadne ta myšlenka druhého potomka, že by se asi do toho mělo jít ALE... 😀 😀 😀 😀

mataharyy
19. led 2011

@vendulka No povím ti za pár měsíců, jak to u nás bude (ne)fungovat 😀 Ale je to jak říkáš, u prvního jsme pořád počítali budou peníze, nebudou peníze, teď zas krom peněz ještě zvládnu to nezvládnu... Ono je asi pořád něco a pokud by nad tím vším člověk měl polemizovat tak si nepořídí dítě ani do stovky a jak poslední dobou zjišťuji, ono se to vždy nějak vyřeší, ne zrovna samo, ale vyřeší 😎

vendulka
19. led 2011

@mataharyy jj asi tak nějak 😀

wjerushka
19. led 2011

Tak já mám o dva roky maldší sestru (no teda o necelé, ona je v září, já v listopadu) a pak o pět let maldšího bráchu. Se ségrou jsme si hrály, když jsme byly menší, ale spíš proto, že bráchu panenky jaksi nebraly. Pak když jsme povyrostli, takjsme si hráli všichni dohromady, třeba sázky a dostihy. S bráchou si rozumíme, nepřijde mi to tak daleko. Je fakt, že do těch 5 let od Kryštofa bych to druhý stihnout chtěla. Ono to teda chvíli vypadalo, že bude mít děti po dovu letech od sebe a dost těžkojsem si to dokázala představit. No to nedopadlo. A možná zatím, že si přece jenom dáme ještě rok odstup je i strach, aby případné další těhotenství nedopadlo stejně.
Jinak já třeba na dovolenou jezdit taky chci. Je mi jedno kam, ale aspoň na ten týden nebo 14 dní v roce vypadnout všichni z domu. A Český ráj je srdcová záležitost 😉

lucie.krajcarova
19. led 2011

Tak my jsme se ségrou o rok a půl a klapalo nám to suprově. i naše děti jsou od sebe malinko - jen 5 měsíců. ale bohužel ségra bydlí v Irsku, tak se nevídáme často... no a brácha je o 7 let mladší a to už je dost..
@wjerushka a co se stalo, proč to druhé těhu skončilo?

vendulka
19. led 2011

tak já mám ségru o necelé 4 roky a jako vztah mezi náma, takovej normální, nic světobornýho ani nenávidihodného...ono asi nejde ani tolik o to jak velký je věkový rozdíl ,ale o to,jak se vychovají, jak se mají k sobě a druhým chovat, pak je asi jedno jaký je věkový rozdíl..
ale co tak vídám ty pubertální výrostky a to jak se vyjadřují a i o svých sourozencích, tak mě to docela i děsí 😀 ale takto je v tomto věku asi normální a každej sme si tím prošel...
u mě je spíš to se rozhodout jestli jíd do dlašího -ať už teď nebo někdy a nebo zůstat u jednoho, věk. rozdíl je mi putna 😀

kolebka
19. led 2011

@mataharyy souhlas 😉 s penězma je to na draka ale čekat na lepší časy už jsem přestala,to by jsme se nedočkali 😀 Ono je to ve finále jedno hlavně že jsou zdraví.Já jsem se ségrama o 8let a z druhou o 10let.A rozumíme si dobře.Moc jsme si spolu nehráli jen na mé přání,v pubertě jsem ale měla výhodu mohla jsem s prostřední chodit na disco,dřív než osratní. 😀 Ale je fakt že já bych takoví rozdíl nechtěla.Prostě by se mi už do toho nechtělo..

vapetka
19. led 2011

Holky zdravím. nemáte některá zkušenost s prášky UTROGESTAN? je to prý aby se rychleji otěhotnělo. já nemám ale sousedka mi řiká ať si pro ně jdu na gyndu že když nám to nejde tak s těma práškama by to bylo raz dva. co vy na to? už jsem fakt zoufalá. všichni co chtěli druhé tak už jsou těhotné. z našich známích a mi stále nic ☹

vlnkax
19. led 2011

@vapetka jen jsem nakoukla a viděla tvou otázku - utrogestan pomáhá zahnízdění vajíčka ve sliznici, musí se brát až po ovulaci jinak jí naopak zamezí. Rozhodně to ale není vyloženě na otěhotnění - spíš to srovnává cyklus. Na otěhotnění je třeba clostilbegyt nebo clomhexal - ty podpoří ovulaci a tvorbu vajíček, utrogestan už pak jen dokoná to zahnízdění. Bere se to často zaráz - začátek cyklu clostilbegyt, pak ke konci utrog.

vapetka
19. led 2011

@vlnkax moc děkuji za info.

Tak nevím jestli jít na gyndu že nám to nejde. Byla jsem tam na kontole v září a všechno v pořádku a řikal mi že když do roka neotěhotním tak mám přijít a budeme pátrat proč to nejde. Nebo jěště vydržet?

vlnkax
19. led 2011

No oni to většinou dávají fakt až po roce, ale třeba mě tou druhýho dali hned, když jsem si řekla, protože i porvé nám to trvalo dýl a mám nepravidelný cyklus, tak jsem se domluvila s doktorem že není nač čekat. Možná bych si nechala vyšetřit tu ovulaci - popřípadě ovulační testy sis asi dělala že? U těch prášků bys měla v půlce cyklu jít na kontrolu jak rostou vajíčka, někdy to může zposobovat cysty, tak se to raději kontroluje.