Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

nlenka
27. led 2011

Ahoj, Maty, už máš nějaké novinky?
Musela jsem si to přečíst ještě jednou abych tomu úplně porozumněla,je to dost složitý.
Mě taky šéfová totálně zazdila,neodpovídala na meily,na telefony a jiné. Ještě že existují personální a účetní,ty se mnou alespoň komunikovali.
Já jsem jednou u podobné firmy kupovala jízdu na čtyřkolkách na terenní dráze. Byli jsme někde u Jihlavy na dovolené,tak jsem to zajistila v Jihlavě,ale nakonec z toho sešlo,protože celý týden propršelo 😖 ,takže si toho moc neužil.

mataharyy
27. led 2011

@nlenka Novinky ano, ale pro mě nijak zválšť dobré. Dnes mi přišel email, že se semnou nemohou spojit telefonicky (světe div se když ta k... šéfová jim dala jen české číslo, ač ví že na něm mě těžko zastihnou a slovenské zatajila...), takže personální z jaké si další společnosti (pač jsem zjistila že už jsme prodaný podruhé...) mi psal že jsem jedinej zaměstnanec té společnosti a že z tíživé finanční situace ve které se nachází můj zaměstnavatel (asi ten prostřední 😅 ) rušejí všechna pracovní místa včetně toho mého a ře mi navrhují ukončení prac. smlouvy k poslednímu únoru a do patnáctého března by mi vyplatili odstupné ve výšce trojnásobku průměrného platu... To je fajn, jenže mě když zkončí pracovní poměr tak mi z čech nedají rodičák, zůstanu jen s tím slovenským který je nepoměrně menší a pač jsme s tím rodičákem na dva roky počítali tak v případě že nebude, jsme v hajzlu... Kdybychom toto věděli tak s druhým mimčem ještě počkáme, pač prostě nebudou peníze, jenže co teď když ta kráva mi nic neřekla teď zalezla zas někam pod šutr a nemůžu se s ní spojit ani já, ani ta společnost co nás koupila, protože ona není... Ještě vtipné je že ta firma se o tom že jsem vlastně u nich zaměstnaná dověděla včera, pač mě asi paní šéfová zatajila, když jsem byla na rodičáku 🙄 Mám sto chutí jí zahrabat pod černou zem. Takže teď jen doufám že se s tou firmou novou nějak domluvím a nechají mi pracovní poměr pač jestli ne, tak půjdu pod drn já 😔 Během dneška mi zhaslo i to malé světlo naděje...
Jináč u nás nebyl personální, jen nějakej ekonom, ale toho nikdo nezna a jen jednou se mi podařilo se s ním spojit a poslal mě tehdy do hajzlu, že bez paní šéfové on mi nic nepoví 😠

wjerushka
27. led 2011

@nlenka No nepovídej a kedpak jste u té Jihlavy byli???? 🙂
@mataharyy Ale když Ti dají výpověď k poslednímu únoru, tak jsi v té ochranné šestiměsíční lhůtě, ne? Navíc už dávno nastoupená na mateřskou, když máš termín v březnu, takže když máš mateřskou, tak bys měla mít nárok i na volbu rodičáku. Nevím teda jak to funguje, když jsi v cizině, ale tohle si ještě fakt dobře pozjisti, jak to je. Problém by to teda bylo u případnýho třetího dítěte, tam už by stopro nárok na dvouletý rodičák neměla

mataharyy
27. led 2011

@wjerushka V ochrané lhůtě jsem, to ano a u třetího tam už by jsme s tím alespoň měli šanci počítat, tak by to taky nebylo jak rovnejma nohama do zamrzlé řeky, jde o to že dle těch nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 883/2004 mi z čech rodičák nedají pokud nedoložím že mi v čechách trvá pracovní poměr, protože toto nařízení kašle na to kde jsi pracovala, odváděla daně, nebo máš trvalej pobyt, zajímá je jen to kde opravdu bydlíš... Je to pakárna a leze mi to krkem, zvlášť když jsem tak zodpovědně makala abych měla na ten rodičák nárok, měli jsme to hezky rozpočítané a takhle se to pohnojí... Teď komunikuji s personalistou té nové společnosti, ale se obávám že při vši snaze z mé i jeho strany moc možností není... Pokud bude firma končit, tak se semnou rozloučej tak jak tak a ani dle zákona nemám žádnou možnost odvolání, pokud bude firma dále fungovat, tak se snad podaří a domluvíme se že tam budu do konce rodičáku a pak mě propustějí z důvodu nadbytečnosti a já nebudu namítat (nebudu, do čech se vracet nehodlám...). Jenže dle toho co mi tak mezi řádkama říkají se ta firma bude úplně rušit a pokud tak, jdu si to hodit, sice dostanu odstupné, ale to mi na dva roky nebude stačit, zas takovej plat jsem neměla 😅

wjerushka
28. led 2011

@mataharyy Hm to je blbý, No pokud by se firma nerušila, tak by Tě tam mohli papírově nechat zaměstnanou, však na rodičáku je nic stát nebudeš. Fakt se to na vás sype jedna jobovka za druhou. Už abyste se z toho dostali

Dneska mě Krýša překvapil, jak se pěkně najedl vidličkou. Do těď ji spíš vyzkoušel apak ji zahodil a zůstal u lžíce. Dneska na něj koukám, jak dlabe vidličkou, boule za šima a smrtelný soustředění. A dařilo se mu. spadlo mu jen trochu brambůrek. A taky se dneska konečně odhodlal a vydal se sám ze schodů. On je na sebe taková cimprlína, že ze schodů chodil jen za ručičku. Dneska si to rozmyslela a šlapal úplně sám. No už to není miminko

mataharyy
28. led 2011

@wjerushka No prostě pech, tak hádám se to zas otočí... Firma se bude určitě rušit, sice se bude prodávat dále, ale už jiná firma, ta původní jde do kytek, proto mi nabízeli i odstupné... Tak snad s tím pánem najdem nějaké řešení, abych nezůstala na dlažbě 😅

mataharyy
28. led 2011

@wjerushka No rostou dítka 😵 Adrián jí vidličkou celkem dlouho, šlo mu to dřív a líp než lžící 😀 A schody doma nemáme, jen ke vchodovejm dveřím a tam jsem ho naučila že se musí držet jsou o život šeredně to na nich klouže 🙄 Ale je to děs pozorovat jak už jsou "samostatný" člověk by chvílema i slzu uronil 😅

mataharyy
28. led 2011

Tak mám momentálně radost, právě jsme se dověděli, že když do pondělí doložíme na firmu potvrzení o tom že jsem celej rok byla na rodičáku, tak manžel dostane zpět na daních kolem dvaceti tisíc, takže alespoň poplatíme nějakej dluh a bude o starost méně 😵 Tak doufám že je to impuls a teď budeme mít zas nějaku chvíli štěstí 😎 Jináč mám dojem že miminku se nechce být v břiše až do března, včera jsem ho pět hodin přemlouvala že alespoň do konce února musí vydržet 😅

wjerushka
28. led 2011

@mataharyy To by si teda miminko pospíšilo na svět, čeho se prosím Tě, nemůže dočkat. Vždyť je zima a nevlídno. Taky čekáme na vrátky daní, za mě bude sleva a něco nám vrátí i z hypotéky, tak zase bude veseleji

mataharyy
28. led 2011

@wjerushka Já ho taky nechápu kam se hrne, ale hrne... Noc na dnešek byla krušná 😲 Tak hádám ještě počká nejdřív musíme dořešit ty mateřské/rodičovské a zaměstnavatele a pak až může... No jsem každopádně zvědavá co mi sedmého řeknou na kontrole... 😅
Jo to jsou takové dobré peníze, ani jsme netušili že je dostanem, zjistili jsme to dnes a náhodou 😀 No vidíš, ještě hypotéka a pojištění to by mohli být další penízky... No jak říkám že by se to začlo lepšit... Dokonce i jináč naprosto protivní paní na SSP byla do telefonu přívětivá a slíbila mi že to potvrzení mi hned v pondělí ráno pošle, tak doufám že bude mít pěknej víkend a nevykašle se na mě 😅

lucie.krajcarova
28. led 2011

@mataharyy teda, miminko pěkně spěchá, snad ještě chvilku počká 🙂
jj s vratkami na dani máš pravdu, to asi myslíš odpočet na manželku, co si může uplatnit manžel že?
já teď váhám, jestli i mně vrátí víc peněz, když mám doklad na zaplacené úroky. mám totiž za loňský rok nulový příjem, tak se nemá z čeho odečíst ta vratka..

mataharyy
28. led 2011

@lucie.krajcarova jo něco takového by to mělo být, jen mě překvapuje že to lze i když je zaměstnanej, na slovensku to funguje nějak zvláštně, ale neva, hlavně když nám dají nějakou tu korunu 😎

vendulka
28. led 2011

Ahojky holky, dneska nemám vůbec čas, ráno po školce jsem vyrazily do kavárny, pak na vycházku a do města, nakoupit a pro dost a jsem úplně hotová, že se jdu uvelebit k TV

kolebka
29. led 2011

@mataharyy Ahoj,s čeho usuzuješ že mimi bude dřív? Jinak jak jste psali o moudrákách taky to znám,otekla mi celá pusa nemohla jsem jíst pít a tak jsem šla k zubařovi.Nakonec mi musel vytrhnout zdaví zub,protože moudrák se dral a neměl místo.Bála jsem se ale musím říct že mi dal iněkci a hned ho vytáhl.Nakonec mi moudrák zatím nevyrostl,takže hrozba je tu pořád.. 😝

mataharyy
29. led 2011

@kolebka No tak odhaduji, dle příznaků co jsem měla s Adriánem, tak mám teď... 😅 Tak uvidíme když to budu brát podle toho jak to bylo prve, tak hádám do tří - čtyř týdnů porodím... 😒 Ale doufám že si to ještě mrňous rozmyslí a zůstane tam nějaký ten pátek 😎

wjerushka
30. led 2011

Ahoj holky, včera jsme dala matiku, tak jsem gigaráda. Už mi chybí jen dvě zkoušky, ale ty když si přetáhnu příští rok, tak o nic nejde, nejsou vyhazovací. Celkově na to, že se učím po nocích, tak jsem spokojená, ale už hrozně unavená a tady to vypadá jako ve chlívě.
Večer jsme si domluvili hlídání a vyrazili s manžou na večeři ve dvou. Bylo to moc krásný, pohodový, jídlo vynikající, dobrý vínko i celkem příjmený prostředí. Jen ta zamilovanost se nám jaksi vytratila a včera jsme pozorovala, že jsme se k sobě chovali spíš jako přátelé. No ale co by člověk po deseti letech nechtěl, že 🙂

mataharyy
30. led 2011

@wjerushka Tak gratuluji ke zkoušce. A ber to tak že po pár letech člověk může být rád že je s partnerem kámoš, prý to je pak pevnější svazek, tvrdí vzdělaní 😀 Hlavně že vám večeře klapla 😉

vendulka
31. led 2011

Ahojky

@mataharyy tak snad se bude pořádně mrňousek dopékat 🙂

@wjerushka gratuluji k amtice a závidím hezký večer ve dvouch...

vendulka
31. led 2011

dneska by měla dojet tchýně, zítra máme cvičení a ve středu miniškolku...a taky lampionový průvod, tak máme týden celkem nabitý 😵

wjerushka
31. led 2011

@vendulka No Ty se holka nudit nebudeš🙂
My sme byli včera manžovi koupit kufr, a ode dneška peru a žehlím a balím ho. V pondělí odlétá do Francie a bude se vracet až 28.2, takže si budeme muset s Kryštofem nějak vystačit sami. Tak uvidíme, co vymyslíme za program. Snad konečně odchodíme ty náhrady za plavání a domluvíme si pár návštěv, zajdeme do MC a ono to nějak uteče. Hlavně aby ani kryštofa ani mě neskolila nějaká nemoc, to by bylo na budku

vendulka
31. led 2011

@wjerushka jééé ty máš fotku, jsem si říkala, kdo nám semka přibil 😵 pěkná...
to se má TM, že letí do Francie,taky bych ráda někam vypadla...

vendulka
31. led 2011

holky, to je pravda?to se mi nezdá
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/co-bude-...

mataharyy
31. led 2011

@vendulka Mě taky ne a dle veškerejch informací které mám to tak není, prostě když ti vznikne nárok na PPM, což by měl pokud jdeš z rodičáku na mateřskou, tak volit můžeš, bude to nějaká poplašná informace, ptala jsem se na to a na úřadě o takové možhosti nevědí, takže doufám že je to tak jak říkám, jináč je to náš poslední hřeb do rakve 😀

vendulka
31. led 2011

@mataharyy no taky se mi nezdá, mám právě za to že do 4 let prvího dítěte máš nárok na mateřskou ve stejné výšši jako u prvního a tudíž i o volbu rodičáku

mataharyy
31. led 2011

@vendulka Tak za ty čtyři roky ruku do ohně nedám, to jsem nezjišťovala, ale ptala jsem se na to že když jdeš z rodičáku na mateřskou a tam by to mělo být tak že máš normálně nárok na to co jsi měla prve, nevím jak se to váže na trvající pracovní poměr (ale snad by ani nemělo, ale jistá si nejsem), pač u mě se na něj pro jistou váže snad i vydání občanky 😀

vendulka
31. led 2011

@mataharyy no něco takového jsem tu na diskuzích četla s těma čtyřma rokama...tak snad to je pravda

mataharyy
31. led 2011

@vendulka I já jsem to zaznamenala, ale tam fakt nevím u té možnosti jak jsem psala, tak na to konkrétně úřednice říkala že budu mít nárok jako předtím. 😵 Tak doufám, ale jináč se jdu střelit 😀 to by se nám ty daně hezky vrátli 😀

vendulka
31. led 2011

@mataharyy určo to tak bude

wjerushka
31. led 2011

@vendulka Pokud Ti trvá pracovní pomět, tak nárok na mateřskou a tudíž nsa volbu rodičáku máš. I po těch 4 letech, pokud Ti zasměstnavatel al možnost zůstat 4 roky doma. Akorát po novu se musíš rozhodnout pro tří letou variantu do devíti měsíců dítěte

nlenka
31. led 2011

Ahoj holky.Musim se Vám pochlubit,dneska sem byla na screeningu a dopadlo to výborně.Mimčo roste jak má,má ideální míry a vrtělo se jak čamrda.Manža byl se mnou a byl z toho úplně unešenej.Tak jsem ráda,že je to v pořádku.Mějte se,Lenka