Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
1. únor 2011

Jináč díky za držení palců, jsem se vám tu tak hroutila, tak že jste mě neposlali 😀
@vendulka Tak bolelo, ale nevím proč mě při kontrakcích napadlo že to bolí méně než když jsem si přerazila ruku, což mě hrozně překvapilo 😀 Takže to nemohlo být tak hrozný když jsem stihla myslet na hovadiny 😎

nlenka
1. únor 2011

vendulko já mám taky nadváhu.Ale co má jako být? Někdy mám pocit,že "velký" holky nemají právo mít děti.Je o ně asi větší starost nebo co.Já mám k tomu vysoký tlak,ale nepřišlo mi,že jsem byla jiná než ostatní maminy. Jj,já jsem taky byla zašitá a prvních pár dní nemohla sedět a smát se.Ale ta mamina co se mnou byla na pokoji,tak si sedala k jídlu na nafouknutým kruhu pro děti.
Jinak sem přibrala 8 kilo,tak to zvládnu teď taky.Nemám žádný výkyvy chutí,spíš jím věci bez chutě.Nejvíc se kamarádím se suchým pečivem a maximálně namazaný máslem nebo sýrem. Prostě takový hnusy bez chuti

vendulka
1. únor 2011

@mataharyy taky jsem myslela na blbosti , halvně když začal působit epidurál a jakmile jsem cítila, že účinek pomíjí, žadonila jsem o další,ale PA že ne, že se jde rodit 😀

vendulka
1. únor 2011

@nlenka tak to jsme na tom stejně, taky trpím na vysoký tlak, nadváhu a celé těhu jsem problila a měla problémy se žlučníkem, takže jsem nakonec přibrala mínus jedno kilo...
pro yvsvětlení:
před těhu jsem měla nějakou váhu, pak jsem otěhu a od té váhy jsem shubla během těhu 9 kg a pak postupně k tomu nabrala 8kg ,takže jsem měla v den porodu o kilo míň než před otěhu a v porodnici jsem nechala 11kg...takže jsem těhotenstvím shubla 12kg 😀 ,ale mám je dávno zase zpět i s úroky 😠 😠 😠

nlenka
1. únor 2011

já jsme teda žádný epidurál nebo něco podobného neměla.Byl to ale děs,nejvíc mě ale boleli záda,to bylo k nevydržení.Taky jsem nějak nechtěla tlačit,protože vždy při kontrakci mě to bolelo nejvíc.Pak na mě hupla porodní asistentka,mačkala mi na břicho a bylo to.Měla jsem modřiny jako prase a skoro mě i udusila Takový vyžle a co měla síly

vendulka
1. únor 2011

@nlenka tak to na mě taky zkoušeli, že zavolala moje PA jinou ať mi skáče na břicho, udělala to jednou a poslala jsem ji pryč, že toto na mě praktikovat nebude 😀

nlenka
1. únor 2011

O nic si nepřišla,ale zpětně musim říct,že jak jsem byla nevyspalá a zmožená vší tou bolestí,tak jsem ráda,že mi "pomohla"

vendulka
1. únor 2011

@nlenka no mě pomohli následně tou injekcí a na první zatlačení byla malá venku, a bylo to příjemnější než nějaké hopsání po břiše 😀

nlenka
1. únor 2011

to beze sporu.
Budu muset pro mrňouse do školky,tak se zatím holky mějte 😀

vendulka
1. únor 2011

@nlenka tak hezký zbytek dne 🙂

kolebka
1. únor 2011

@vendulka Souhlas těm odhadům taky moc nevěřím strašili mě že budu mít velký děcko a nakonec malá měla 2.80kg Jinak koukám že za ty postivky jsme jen my.Samozřejmě mi šestinedělí dodrželi protože manža nechtěl aby se mi něco nestlo.Bylo to na jednu stranu ohleduplné ale na tu druhou jsem málem předčasně zešedivěla.. 😀 🙄 Po druhém porodu jsme nevydrželim a po měsíci teda..

@nlenka No mě to nevyvolávali praskla mi voda tak jsme jeli bolesti přišli celkem brzy.Po 24 hodinách mi řekli že mám za sebou půlku to mě málem kleplo.. naštestí za 2:40 byla na světě.Epidurál jsem neměla a iněkce na zmírnění bolestí nepomohla. 😝 Každá to má jinak já teda tiše záviděla když přivezli maminu a hned šla rodit a já tam hnila tak dlouho...

kolebka
1. únor 2011

@lucie.krajcarova díky za radu 🙂

mataharyy
1. únor 2011

@vendulka Jo i u prvního to tak bylo, takže není důvod myslet si že to bude jináč 😀 Postup je jasný, sex, kontrakce, porod 😀

vendulka
1. únor 2011

@mataharyy 😉

wjerushka
1. únor 2011

No my jsme šestinedělí taky nenodrželi asi o 14 dní. jenže jsme měla pocit jak Vendy, že jsem se dole nějak zúžila a bolelo mě to dost dlouho, ale pak už bylo vše v normě.
My teď tak nějak postíme, jak se učím do noci, tak jsem unavená a manža taky, takže leda víkendy to jistí.
JInak se přidávám k těm prostorově výraznějším. Během těhujsem přibrala tak nějak dvě kila, víc ne a v nemocnici nechala osm. Pak jsme hubla ještě během kojení, no už to mám dávno zpátky a něco navíc.
@mataharyy Dobrej plán 😉

mataharyy
1. únor 2011

Já jsem taky prostorově výraznější 😎 během prvního těhu jsem přibrala jen pár kilo, přesně nevím, ale víc jak pět to nebylo, jenže jsem prvních několik měsíců jen hubla, po porodě jsem neubrala na váze skoro nic, zato cca po měsíci od porodu jsem měla o deset kolo méně než před těhu 😵 pak jsem přibrala nazpět kolem pěti kil a teď jsem za své těhu zatím přibrala asi 15 kg 😨 Ale čert to vem, hlavně že je mimčo zdravé a na prskání sestřičky o tom jak se stravuju (by mě zajímalo odkud ona ví co a kdy jím 😝 ), že jsem moc přibrala jsem v klidu odvětila že jí to může být tak akorát putna, že ona to po porodu schazovat nebude 😝 tak pak už držela pusu, doktora málem strhalo smíchem a mám klid. Jináč já mám talk v pohodě i u Adriána jsem ho měla celé těhu v pohodě a stejný až při porodu se mi zvednul, teď jsem taky v pohodě, takže mi každej může 😀 Jsem se celej život snažila být jako top modelka a bylo mi to prd platné, akorát jsem si totál podělala nějakou tělesnou rovnováhu a dokonale jsem to zabila HA, jsem během necelejch tří měsíců přibrala 20kg a už jsem je dolu nedostala 🙄

wjerushka
1. únor 2011

Tak já to musím zaklepat, ale čím mě strašial sestřička, že si projdu, to s enestalo, cukrovka nic, tlak mám spíš nízkej. Na cholesterol jsme chodila v práci pravidelně a neměla jsem žádnej. Tak co. Jasně, že to vidím, že přebývám a jasně, že s tím nesjem spokojená, tak nevím, jeslti si tyhle lidi myslí, že mi musí otevří oči nebo co jako. A když jsem se tenkrát sestry zeptala, jeslti by mě viděla raději jako hubenou anorektičku, tak mám taky od tý doby pokoj

mataharyy
1. únor 2011

@wjerushka Jo tak se na ně musí, něčím je odpálit 😎 Je to choroba lidstva, jako by bylo v módě aby všichni byli jak modelky z mola, či co 😠 Já taky nejsem nadšená, ale na druhou stranu co je komu do toho 😝 a nejvíc mě vždy pobaví když mi začne někdo kdo váží dvakrát tolik co já říkat jak bych se sebou měla něco dělat, tak bych vraždila 😠 Jináč kamarádka na to má taky "recept" když někdo začne s tím jak by měla hubnout s klidem odvětí "Co si se zbláznila, víš co mě stálo se k tomu dopracovat?!" 😀

kolebka
1. únor 2011

@mataharyy Si veselá kopa,to se mi líbí 😀 😅 At každej vypadá jak si sám přeje co je komu do toho 😅 Každej prostě nemá to štěstí sníst na co příjdou a nepřibrat.No a já sem taky zvědavá kolik přiberu z malou to bylo 16kg no nadšená jsem teda nebyla,štvalo mě to ale jak říkáš hlavně že je mimčo zdravé.On to za nás nikdo schazovat nebude 😝 😝

mataharyy
1. únor 2011

@kolebka Kdybych si každou hlášku měla brát moc osobně jsem totál v háji 😉 Takže s humorem. Navíc všichni co nejvíce frflali (jak například moje drahá tetička, jejíž nejoblíbenější je "no měla by jsi něco dělat už jsi jak tvoje matka" odpovídám už několik let "no jo a čím to bude, když geny neojebeš" pardon za to slovo, ale co na to říct 😀 ) jsou teď naprosto KO z toho že jsem vdaná, šťastná a mám zdravé pěkné dítko a druhé takové čekám, oj jak mi to někteří ještě neodpustili, zato ty krásné a štíhlé děvčátka jsou většinou sólo, střídají milence jak ponožky, ta nejkrásnější co mi byla předhazována fetuje a je naprosto nešťastná, takže k čemu by mi v takovém případě bylo že mám 90 - 60 - 90? 😎 Ať mi každej trhne, nejhorší je to když nad tím člověk neumí mávnout rukou, má sestřenka je na tom tak že pomalu nevychází z domu, jen když je to nevyhnutelné, je uťáplá a každej si stěžuje jaká je, no a jaká by měla být když jí od narození každej říkal jaká je tlustá, že má něco dělat nebo jí nebude mít nikdo rád, ale jináč na ní všichni dlabali... Takže ano nadváha je nebezpečná, nezdravá, ale nikdo nemá právo kvůli tomu někoho šikanovat 😝

innes
1. únor 2011

@lucie.krajcarova pozdě ale přece,hlásím, že to nebyla taková hrůza 😀 Mám supr doktorku, takže když viděla jakej jsem cíťa, opečovávala mě jak mimino 😀 Nakonec nebolely ani ty injekce a trhání už vůbec. Akorát mi nakonec vytrhla jen jednu, že je lepší jedna strana a pak druhá, abych měla aspoň půl pusy na žvejkání 😅
Jdu chrnět, zítra se za váma podívám 😉

lucie.krajcarova
2. únor 2011

@innes tak to je fajn, že ti to dobře dopadlo! já to musela odvolat, protože mám pořád chřipku. ale objednali mě až v dubnu....

wjerushka
2. únor 2011

@mataharyy Hm, tak to mě každej z venku předhazuje moji sestru, že je štíhlá. Jenže ona měla anorexii a po pár letech pro změnu bulimii a pořád s tím jídlem není v cajku. Musí brát hafo vitamínů a léků, protože má podvyživený tělo. A není vůbec taková ta typická vychrtlina, jak má solidní základ, jako já, tak od pohledu je to štíhlá holka v normě. Takže mě takový dobrý rady můžou.

Dneska Kryštof porvé zopakoval celou říkanku. On skoro nemluví, jen tou svojí hatmatilkou nebo ukazuje zvířátka, takže to, že zopakoval jednoduchou říkanku považuju skoro za zázrak. A udělal mi ohromnou radost. I když největší zásluhu na tom má tchýně, ta ho začala tu říkanku učit

innes
2. únor 2011

@lucie.krajcarova Luci, tak jsi ráda, že jsi se tomu vyhnula? 😅 Doufám, že mi příště udělá rovnou dva najednou, bo to mám tam a zpátky asi 140km a jezdit tam pokaždý s jedním zubem se mi moc nechce 🙄 Ale nejspíš to tak stejně dopadne, protože mi teď dělala horní, příště chirurg druhou horní a obě dolní mi pak neudělá, abych měla čím kousat 😒 No ještě že jsou moudráky jen 4 😀

mataharyy
2. únor 2011

@wjerushka No tak to dopadá když má každej dojem že všichni musí být hubený... 😖

innes
2. únor 2011

@wjerushka
@mataharyy holky prďte na lidi 😉 Já to mám stejně,když jsem v klídku, spokojená, tak jdou kila nahoru, navíc mi před dvěma lety zjistili hypothyreozu a po Euthyroxu mi šla kila taky nahoru 😒 Vždycky když jsem vypadala "jako modelka" - berte opravdu s rezervou 😀 ,tak jsem měla nervy v kýblu, nešťastná apod. to mi za to opravdu nestojí. Po porodu mi sice zbylo "jen" pár kilo navíc, ale s těma nabranýma předtím bych sice brala tak 5-10 kilo dolů, ale jen za předpokladu zachování psychické pohody 😀

lucie.krajcarova
2. únor 2011

@innes moc velkou radost nemám, půjdu tam den před nástupem do práce.. nevyšlo to dobře. budu se modlit, ať mě to moc nebolí, ať jsem něčemu v práci platná...

mataharyy
2. únor 2011

@innes No říká se že prostorově náročnější lidé jsou šťastnější 😎

innes
2. únor 2011

@lucie.krajcarova já už dneska fakt v poho, s Paralenem se to dá zvládnout. Horší je to jídlo, ani ne tak žvýkání, jako to že mi pusa šla otevřít sotva na centimetr, takže jsem si večer musela dělat skoro průhlednej plátek chleba, abych ho vůbec ukousla 😀
@mataharyy navíc nemají tolik vrásek 😉 😎 😀

vendulka
3. únor 2011

ahojky...