Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
4. únor 2011

@zuzikboc Ahoj, vítej a nezoufej... Ono se vždy něco do toho přimotá, ale těhu budeš devět měsíců, to je dlouhá doba na to vyřešit kde co 😉
@vean No malého porod jsme fakt naplánovali. Žijeme na slovensku, ale rodila jsem v čechách, manžel byl doma na slovensku a měl přijet na prodloužený víkend (velikonoce), tak jsem všude rozhlásila že v pátek přijede a v sobotu jdem rodit... Každej se mi smál že takovejch bylo co si to naplánovali 😝 No a v pátek ráno jsem pro něj šla k autobusu (v pět ráno), přišli jsme domu, trochu jsme sexovali 😎 , odpoledne jsme jeli nakoupit a do hospůdky a když jsme šli tam tak už mi bylo jasný že do konce týdne porodím, tak jsem seděli v hospůdce a co chvíli jsem si tak zapisovala kontrakce, když si servírka všimla co počítám málem jí kleplo, že ona odmítá být u porodu 😀 Po dvou hodinách co jsme tam seděli a já měla pravidelné kontrakce po třech minutách, jsem volala mámě že kdy bych jako měla odjet do porodnice 😅 Tak když říkala že už, tak jsme pomalu razili domů (pravda tři kilometry jsme šli přes hodinu a půl 😀 ) ale došli jsme domu já domítla jet do porodnice, že to určitě je planej poplach, no byla minuta po půlnoci když mě přijali do porodnice a sobota pět deset ráno kdy se malej narodil 😎 Takže naprosto plánovanej porod, jen doufám že ten druhý taky půjde tak pěkně naplánovat a odrodit 😀

bershka
4. únor 2011

caute baby, ja by som tiez chcela druhe, ale nechce sa mi ho vynosit a vypiplat. ja by som uz chcela take polrocne... 😀

mataharyy
5. únor 2011

@bershka Teda nejsi náročná což 😀 Jináč mě by nevadilo ani to novorozené, jen teda určité těhotenské neduhy bych si klidně odpustila 🙂

vean
5. únor 2011

@mataharyy hezkou sobotu preji......ty jo.tak to je hezke co pises.jste se jeste prosli vid....tak hlavne ze vse dobre dopadlo.....tak treba budete mit dalsi prekvapko,prochazku,nakup atd......tomu clovek rekne,ze se to snad ani neda-ale asi da ze.......

mataharyy
5. únor 2011

@vean Všechno se dá 😀 A myslím že právě pro to že to byl takovej "akční" den, tak ten porod byl v pohodě (jen jak jsem jela pro manžu, tak jsem celou noc nespala, takže ke konci už jsem byla celkem unavená)... Ale asi záleží na každém, já od začátku věřila tomu že porod bude v pohodě a není důvod se děsit dopředu a "autosugesce" zabrala na jedničku, uvidím jak to bude teď 😅

vean
5. únor 2011

@mataharyy vidim ze ty se niceho asi jen tak neleknes...to mas dobre...hlavne ze vse slo hladce.kdyz jsi nespala tak tomu verim,ze jsi byla unavena........

mataharyy
5. únor 2011

@vean Ne že bych se nelekla, spíš všíchni jako by během doby co jsem byla těhu měli potřebu mě děsit hororama z porodnice (po některejch příbězích se nedivím že se spousta lidí bojí rodit v porodnici 😅 ), jenže přece nenajdeš dva stejné porody, takže těžko aplikovat porod mé tetičky na mě, navíc když ona odjakživa vše moc prožívá a ještě víc přehání... Podle jejího popisu ve mě už někdy v šestnácti vyvolala panickou hrůzu z klistýru, jako by to ještě s holením bylo to nejhorší během porodu, o pár let později začla strašit s nástřihem a nakonec s tím jak s dítě může zaseknout a kdo ví co ještě (tak ano v tu dobu jsem z toho byla naprosto KO a rozhodnutá že si snad dítě nepořídím), pak jsem byla těhotná a všichni měli potřebu mě děsit (teda skoro všichni), jenže co už, když jsi těhu tak si to moc rozmyslet nemůžeš 😀 Tak jsem všechny, s tetičkou v čele, poslala do háje a při hororech z porodního sálu se jen usmívala a říkala že si to neuměli zařídit 😀 A díky tomu jsem šla do neznáma, klistýr i holení přežila, nenastřihávali mě, o šití jsem ani nevěděla, byla jsem šťastná že malej je v pohodě a venku 😵 Uznávám ne vždy autosugesce pomůže a pravděpodobně jsem prostě měla štěstí, ale přijde mi totálně ujetý chuděru i tak vyjukanou prvorodičku děsit scénářema ke kterým ani nemusí dojít 😉

vean
5. únor 2011

@mataharyy ty jo.tak to koukam.ono ve skutecnosti to je pak jinak.i kdyz je pravda kazda je jina kazdy porod je jedinecny.nekdo je na tom lepe nekdo hure-myslim bolesti atd.....ale tehotne atd by se tedy strasit nemeli,a kdyz jde clovek do neznama nevi co bude atd......neboj urco vsechno bude dobre.......

mataharyy
5. únor 2011

@vean No teď už více méně vím co mě čeká a protože nemám hororovej zážitek tak se zas nemám čeho bát (jen toho kdo bude hlídat malého 😅 ), takže uvidíme jak to teď bude, jsem sama zvědavá... Navíc jiná porodnice, jiná zem... Tak se nechám překvapit 😎

vean
5. únor 2011

@mataharyy no snad to bude v pohode.....me nechali vybrat jestli chci umrtnit od pasu doláu nebo celkovou narkozu.....chtela jsem jen umrvit ale nemohli me napichnout-tak jsem musela byt uspana celkove....

mataharyy
5. únor 2011

@vean No já mám z těch umrtvovaček fakt hrůzu (teda jasný něco jiného je to u císaře), tak doufám že to zvládneme i bez toho 🙂

vean
6. únor 2011

@mataharyy me vadi od te dyby co jsem byla v jinem stavu s dcerkou-injekce krev.....to jsem vzdy uplne bila....nevim jake to je rodit normalne,tak jsem nerodila...
znama rodila poprve cisarem a podruhe normalne a rikala ze kazde ma sve+a-

mataharyy
6. únor 2011

@vean Tak na všem najdeš + i - ale třeba já si ndovedu představit rodit s epi, nebo císařem... no zas na druhou stranu jsem si v porodnici při příjmu vyžádala papír že v případě komplikací a následným porodem kleštěma, nebo VAXem žádám císaře, že si nenechám zmrzačit dítě 😉 No sice se jim to moc nelíbilo, ale upozorňovala jsem je že jináč přestanu rodit 😀 Tak mi nakonec doktorka něco narychlo napsala 😉

wjerushka
6. únor 2011

Čau holky, tak oslavu máme za sebou, ale kryštof byl teda mimořádně protivnej. Má rýmu, po obědě moc nespal, tak to podle toho taky vypadalo. Kdybyste náhodou chtěly, tak fotky jsou zde: http://wjerka.rajce.idnes.cz/Krysa_ma_dva/
@mataharyy Tak Kryštof je kleštěma 😅 Na císaře už bylo pozdě, byl hodně sestouplej a musel ven. V podstat ěho kleště zachránili před udušením. Taky jsme chodilina neurologii, protože ješt ěk tomu byl ve 36tt, takže ho brali ij ako předčasně narozenýho. Naštěstí se zatím zdá být vše v pořádku. Ale u druhýho porodu z toho budu mít fobii

vean
6. únor 2011

@mataharyy ja jsem musela rodit cisarem malou jsem mela zadeckem na pred.....nejhorsi bylo jak to bylo a to postaveni,zezacatku clovek jsem nemohla se ani usmat.....a jizva me semtam boli jeste ted.......ale da se to stoji to za to......

vean
6. únor 2011

@wjerushka ahojky.ty cekas uz druhe mimi?tak to moc gratulujeme.hlavne at je vse vporadku a jste vsichni zdravoucky.....cekali jste na druhe dlouho nez se vam zadarilo?

wjerushka
6. únor 2011

@vean No vidíš, na to nevím, jak Ti odpovědět. v létě jsem prodělala potrat a krátce potom mi volala šéfová, jestli bych se nechtěla dřív vrátit do práce, že jim zástup odešel. Po nějakým čase na rozmyšlenou jsem na to kývla a teď jsem 3 měsíce brala antikoncepci. Takže jak jsme k druhýmu přišli, to fakt nevím. 😕 Ale je tam

vean
6. únor 2011

@wjerushka ty jo tak to moc gratuluji......tak to je uzasne.....mate urco radost....dost kamaradek take otehotnelo pres ha........

lucie.krajcarova
6. únor 2011

@wjerushka jééé moc gratuluji k těhu 🙂 to bude zajímavé, taky mám začít brát prášky 🙂 ale ještě jsem to furt nedostalal a to jsem už 36DC:

@vean taky jsi měla císaře kvůli KP? a jaké to bylo? já jsem to měla úplně v pohodě, i jizva se hojila suprově. už o ní vůbec nevím. jak nemáš vyplněný profil, tak nevím, jak starou máš dceru. třeba je mladší, tak proto ta jizva ještě není zahojená. jinak já ji mám do půlky krásnou hladkou a od půlky tlustou s nějakými bulkami, je to zvláštní. ale nebolí to.

lucie.krajcarova
6. únor 2011

@wjerushka fotky jsou moc hezký, určo se vám to povedlo 🙂 a pak ukaž fotku odrážedla, už na něm klučík jezdí?

lucie.krajcarova
6. únor 2011

@wjerushka fotky jsou moc hezký, určo se vám to povedlo 🙂 a pak ukaž fotku odrážedla, už na něm klučík jezdí?

vean
6. únor 2011

@lucie.krajcarova ahojky.jj koncem panevnim......no ja jela do nemocnice-menohla jsem uz moc dychat-dcerka me tlacila na zebra ze spod jako by nebo jak to popsat.dali mi vybrat bud nic neciti pasu dolu nebo celkouvou-chetla jsem tu prvni ale bohuzel me nemhli napichnout museli me uspat.....

mataharyy
6. únor 2011

@wjerushka Fotky jsou pěkné a v pozadí jsem zahlédla odrážedlo, koukám velmi populární dárek k druhým narozeninám, taky budem kupovat 😀 S těma kleštěma, mám z nich hrůzu neznám ve svém okolí nikoho kdo by byl v pohodě, tak jsi mi teď zvedla váhu 😉
@vean já se bála že mě taky pošlou na císaře, kvůli operaci co jsem měla jako malá, ale v pohodě 😵
@lucie.krajcarova Nic si z toho nedělej, já mám jizvu přes celej hrudník a taky jí mám půlku pěknou a druhou půlku divnou a to jsem po operaci cca 12 let 😅
Jináč zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá co mi pěkného poví, na posledním UTZ byl mrňous taky ještě KP, ale hádám po té co na něm Adrián hopsal se i otočil 😅

vendulka
6. únor 2011

@wjerushka jéééé gratuluji, nevím kdy jsi to semak dala a nebo jestli mi něco uniklo 😔
moc moc gratuluji

vendulka
6. únor 2011

@wjerushka a máš termín jako má můj manžel narozeniny 😵 😀

vendulka
6. únor 2011

my byli dneska v zoo bylo celkem přijatelné počasí a hlavně docela teplo a pak vylezlo i sluníčko a bylo úplně jako na jaře 😵

mataharyy
6. únor 2011

@vendulka Jéé tu zoo závidím, já bych ráda šla v létě s Adriánem do prahy, musím si vyřídit doklady tak by jsme to vzali přes zoo, ale uvidíme jak to bude v létě 😅 Navíc si nedovedu představit tu cestu s dvěma dětma autobusem/vlakem takovou dobu 😖 Jináč i u nás bylo teplo, ale sluníčko jen dopoledne ☹

vean
6. únor 2011

@mataharyy no me do sameho konce dr na uz rikal,ze se mi mimi muze otoci,ze budu rodit normalne....no apak v nemocnici mi rekli ze mala je zadeckem napred a predtim jsem ji mela nozickami......

mataharyy
6. únor 2011

@vean No já doufám že se mládě umoudří, tak hádám času má ještě dost 🙂

vean
6. únor 2011

@mataharyy no a jak zatim miminko je otocene jak ma byt? jinak ja od zacatku co me na uz rikal jsem ji mela nozickami a v nemocnici zadeckem....

mataharyy
6. únor 2011

@vean když jsem byla na posledním ultrazvuku tak byl koncem pánevním... Ale i Adrián se otáčel až někdy měsíc před porodem, takže zatím ještě není důvod na stres, navíc zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme co mi řekne, já si myslím že už se otočil, nebo tam trénoval kdo ví co 😀