Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vean
6. únor 2011

@mataharyy snaz sebyt v klidu atd....treba se ti fakt uz otocil,dej vedet jak je mimi v brisku...a hlavne at jste v poradku atd.....se ti to blizi......

mataharyy
6. únor 2011

@vean co je klid?? 😕 😀 To u nás nehrozí 🙂 Já myslím že to bude dobrý, no uvidíme a hlavně jsem zvědavá jak je velkej, když naposled měl prý 2,5 kg, pokud to tak bylo tak to teď bude mít přes tři... Budeme mít obříka 😎

wjerushka
6. únor 2011

Holky díky 😉
@vendulka Je to tady čerstvě, dávala jsem si to do pasu včera večer.
@lucie.krajcarova Dneska Krýša na odrážedlo sedl, že ho zkusí. Ono je mu trochu větší, dosáhne na zem jen tak do půlky šlapek, ale na jaře mu bude tak akorát a bude drandit. Pak ho nafotím a hodím ti fotku sem. Ale až zítra. Teď se manža chystá na třítýdenní služebku a je nervozní jak pes. Jenam tady po nás štěká

mataharyy
6. únor 2011

@wjerushka Koukám klidný odjezd 😀 Taky budu kupovat Adriánovi k narozkám odrážedlo, jen dumám zda zelené nebo modré 😀 a doufám že když ho dostane v dubnu tak to bude v pohodě... No uvidíme 🙂

wjerushka
6. únor 2011

@mataharyy Tak u nás vyhrála zelená. kryštof má ale poslední dobou zelený úplně všechno pokoj, nočník, jídelní židličku. Asi bychom měli pomalu brzdit

mataharyy
6. únor 2011

@wjerushka 😀 😀 Jo tak mě se taky víc líbí, tak uvidíme, s mou klikou poslední prodají den před tím než ho objednám a bude jen modrá, nebo lépe růžová 😀

wjerushka
7. únor 2011

@mataharyy 😀 😀 😀 Růžová je taky barva

Tak jsme sami. Manža už sedí v letadle. Ráno byl bílej, ale přišel mi docela v klidu. On se lítat děsně bojí. Kvůli němu jsme jeli do Španělska autobusem a to jsme si tenkrát řekla, že nikdy víc a jeslti nechce lítat, tak budeme jezdit po Čechách. Přiletí nám zpět za tři týdny. Snad to zpátky ponese líp jak tam.
Dnes jsme vyrazili s Kryštofem na stříhando. má rýmu, ale venkuje tak krásně, už by to tak klidně mohlo zůstat. O víkendu tu hrozně foukalo, to se moc ven jít nedalo. Tak až se vychrní, tak zase vyrazíme, stejně musím jít někam koupit plínky. Taťka na ně zapomněl, takže mám poslední tři v tašce na kočárek

lucie.krajcarova
7. únor 2011

@wjerushka jéé to jsi mě překvapila, že krýša ještě pořádně nedosáhne na zem. právě proto jsme malého měřila od rozkroku, abych věděla, a porovnávala to s výškou sedadla u odrážedla. myslela jsem, že je krýša větší. to bude našemu až tak v létě...
tak manža je pryč, snad to bez něj zvládnete! my budem bez táty příští týden, naštěstí ne bez auta 🙂

mataharyy
7. únor 2011

@wjerushka Jasně že je a když třetí dítě bude holčička, tak proč by dva kluci před ní nemohli jezdit na růžovém 😀 😀
Jnáč kontrola nám dopadla parádně, mládě se otočilo hlavou dolu 😎 no a jsem otevřená na 2.5 😀 na tolik jsem nebyla ni když jse šla rodit 😀 😀 Ale doktor je přesvědčen že za čtrnáct dní ještě určitě na kontrolu přijdu... No já doufám 😎

mataharyy
7. únor 2011

Je a potěšil mě, dnešní odhad váhy cca 2,38 kg takže to nebude obřík, asi... 🙂

wjerushka
7. únor 2011

@lucie.krajcarova Ale Krýša není nijak velikej a patičky má fakt jen trošku nad zemí, takovej list papíru. Plivne si pod nohy a bude.

@mataharyy Super, že ko dopadla tak dobře, jen to ještě těch 14 dní vydrž

Dneska bylo krásně, tak jsem Krýšu vzala ven i když je pořád nachraptěnej a šli jsme na procházku. Udělala dobře i mě, jen jsem potom byla dost unavená. Ale Kryštof byl potom doma hodnej a pěkně si hrál. Pak koupačka, ve vaně taky řádil, tak doufám, jsem ho trochu utahala a bude pěkně spinkat. Zítra máme jít na KO k doktorce, tak si asi přivstaneme. Posledně jsme šli ráno a nebyla tam skoro ani noha, šli jsme na řadu asi jako druzí

mataharyy
7. únor 2011

@wjerushka Mám to rozplánované, tak musím 😀 tak za jedno musím začít rodit v rozmezí pátek pozdní odpoledne až pondělí pátá hodina ráno, za druhé až po výplatě, aby bylo na platbu za osobu blízkou u porodu, potom 20.2. máme karneval a ráda bych aby tam Adrián šel jo a v neposlední řadě musím dotáhnout minimálně 36 tt aby nebyl nedonošenec 😎 Takže když to vezmu kolem a dokola, rodit můžu nejdříve až někdy 25.,26.,27.2. No a když už to vydržím, tak by bylo lepší rodit až v tom březnu, takže to vidím cca 4.-6.3. nebo 11.-13.3. 😀 Takže plán mám, teď jen pozorovat jestli to tak bude 😀

vendulka
8. únor 2011

Ahojky holky
konečně se venku udělalo krááásně, tak jsme pořád někde 😀

@mataharyy máš to pěkně naplánované, teď už jen,aby to vyšlo 🙂
my máme dneska cvičení a pak jedeme do města a za tátou do práce a jedeme konečně objednat dort k těm nar.

wjerushka
8. únor 2011

Ach jo, tak yjsme chtěla jít ven, ale Kryštof byl úplně nepříčetnej, když jsem ho začala oblíkat, mlátil s sebou, vztekal se, tak jsem to vzdala a seděli jsme doma. Mám já tohle zapotřebí? 😉

nlenka
9. únor 2011

Ahoj holky. To máme dneska zase hezky co? 😉
Včera jsem byla v poradně,sestřička nadávala,že jsem schodila 4 kila a že bych naopak měla přibrat. Ať si trhne,prostě poslední tři týdny bojuju s nachlazením a tak na nějaké jídlo nemám někdy ani chuť. Tlak jsem měla 115/65,což je taky mizérie,ale nato,že normálně mám vysoký,tak já jsem spokojená.
Zrovna dneska ráno jsem si při objímání umyvadla (na záchod jsem už nedoběhla) vzpomněla na sestru.Chtěla bych jí vidět nádheru. 😖 . Prostě se mnou to mimi pěkně cvičí.
Chtěla jsem se vás zeptat,jestli je možné,že bych už cítila pohyby?Doktorovi jsem se nezmínila,abych nevypadala jak magor 😀
Maty,ty to máš ale naplánované,hlevně aby to klaplo.Mimčo se nebude ptát jestli je před výplatou nebo po ní.
Jinak Jurka je od neděle opět nemocný,nějak ho trápí teploty,má neustále kolem 38.Do školky sem ho nepustila a navíc mají příští týden prázdniny.Ten bude protivnej 😠

vendulka
9. únor 2011

Ahojky, dneska je tam tak překrásně, kéž by to tak zůstalo, už mi to sluníčko chybí...

@nlenka tak možný to je, že by jsi cítila pohyby, u druhého je to prý dříve... 😉 ale nevím, nemám zkušenost 😀

my jsme byly dneska v té školce a naprostá paráda, nathy to zvládla bravůrně ,učitelka ji chválila a ani ji nemohla chytit, že jde už domů 😀 , prý ji asi 5 minut honila než ji chytla 😀 A mamince namalovala nááádherný obrázek 😵

nlenka
9. únor 2011

to je moc šikovná,holky jsou v kreslení prostě lepší. Jurka je malování chomout,má být po kom.Ani mě a ani manžu kreslení nechytlo u srdce,takže jsme hodiny výtvarky tiše přetrpěli.
Ale je fakt,že je na něm vidět lepšení,dříve postavičky nebyly poznat a dneska jim namaluje alespoň tělo,nohy a ruce. Naposledy kreslil maminku a tatínka,moc jsme se u toho nasmáli. 😀

vendulka
9. únor 2011

@nlenka tak to na jen ďupkala štetcem na papír na kterém bylo namalované letadélko, nevím jestli ji s tím někdo pomáhal nebo ne,ale mě se to moc libí 😵 ...asi jako každé mámě to co vytvoří její dítko 😵 😀

vendulka
9. únor 2011

holky myslíte, že se dá schovat matrace z postýlky pro druhé mimi?Je používaná 2 roky,tak envím, jestli si ji mám raději schovat a nebo prodat, není nijak poničená bo máme na ní chránič a proležená se mi taky nezdá, je docela tvrdá ta matrace

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@nlenka jejda, tak to máš pěkně těžké, asi často objímáš záchodovou mísu... ale snad ti to brzy skončí, když už končíš první trimestr. jak jsi to měla v předchozím těhu? a kdy byly první pohyby u Jurky? říká se, že u druhého to maminky cítí dřív tak o dva týdny 🙂
@vendulka tak to jste měli hezký den ve školce. a byla tam malá celý den nebo šla domů po obědě? my to zkusíme příští týden. Nad tou matrací jsem už taky přemýšlela a fakt nevím :.-(

vendulka
9. únor 2011

@lucie.krajcarova byla tam jen 1,5h, je to miniškolka a chodíjen jednou týdně 😉

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@vendulka tak to není moc. a kolik se za to platí?

vendulka
9. únor 2011

@lucie.krajcarova
teď chodí 3x na 1,5h a stojí to 600,- (200,-/1,5h)
pak bude buď na 3h a to je za 240,-/3hod.(80,-/h)
a nebo na 4 h a to je za 320,-/4hod.(80,-/h)

vendulka
9. únor 2011

@lucie.krajcarova my to máme místo palvání a tak, to není kalsická školka na kterou jsou všichni zvyklí...
http://www.bc-kenny-brno.cz/cz/mini-skolka/

wjerushka
9. únor 2011

@vendulka Ty jo, ta miniškolka vypadá fakt dobře, škoda, že tu něco takového nemáme, to by se asi Krýšovi líbilo víc. Krýša teda si myslím maluje na svůj věk pěkně. Pastelky jsem mu zkusila dát docela brzy a jde mu to. Už se snaží i namalovat něco, třeba kravičku, pejska. Většinou namaluje kolo (teda šíšu) a do toho se snaží trefit oči a pusu a pak to celý počmárá barvama. 🙂 😀

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@vendulka tak vypadá to zajímavě. u nás to tedy není. ale ty ceny jsou celkem vysoké. jak často chodíte? u nás to bude 2x týdně.

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@wjerushka tak to je Krýša šikovný. marťas jen čmárá a občas mimo papír. žádný tvar to nemá 😀 no ale hrozně ho to baví!

vendulka
9. únor 2011

@lucie.krajcarova 1x týdně...zatím
no ale vyjde to levněji jak kdybch platila plavání 2 tis. na 40 minut...já těch peněz nelituji, malá je nadšená a já si aspoň dáchnu a nebo něco vyřídím, zajdu na kosmetiku a tak 😉

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@vendulka na zvykání je to fajn. ale vy plánujete normální školku až za dlouho že?

wjerushka
10. únor 2011

tak já jsem nalomená, že asi školku odložíme. krýša je úplně hysterickej a skučí jak meluzína. Dneska jsem ho tam schválně nechala jenom chviličku, jenom tu hoďku a půl. I když mi paní učitelka říkala, že pak už byl klidnější. No zítra jde zase na chvíli a pak se domluvím s majitelkama co a jak. Že bych to třeba o pár měsíců odsunula. Byla bych ale ráda, aby tam od září chodil, aspoň jednou vtýdnu bych měla na povel jenom miminko. Zase nechci, aby se cítil kvůli mimu odstrčenej, takjsem si myslela, že by si zvykl dřív. Tak já fakt nevím, co dělat.