Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

nlenka
15. dub 2011

@vendulka ,jj,to já mám taky tak,ale protože bych to chtěla nějak uspořádat a hlavně mám volnou stěnu na které by to mohlo být. Někde sem to viděla,ale myslím,že to bude nadlidský úkol to sehnat.Nakonec koupím asi nějakou poličku a bude vyřešeno. Ty látkové zásobníky jsou spíše na zavěšení na postýlku nebo rovnou na ramínku,ale ty nechci.

http://www.jajaapaja.cz/product/zasobnik-na-ple...
http://www.jajaapaja.cz/product/zasobnik-na-ple...

vendulka
15. dub 2011

@nlenka aha, tak to ti bohužel neporadím, mně to takto vyhovuje, otevřu si šuplím kde mám plínky, ubrousky, krémy...prostě všechno a tahám co potřebuji 🙂

mataharyy
16. dub 2011

@nlenka http://www.baby-eshop.cz/ostatni-2/zasobnik-na-... další 😉 http://detsky-bazar.megainzerce.cz/ostatni-dets... http://www.malvik.sk/Vsetko-na-preba-ovanie/kos... http://www.pana.cz/katalog.php?produkt=12 - zde v korunách 🙂 http://detsky-bazar.inzertplus.cz/inz/-zavesny-... tu nevím či ho šije nebo jen prodává... tak šije našla jsem od ní další inzerát 😀 No je jich hafec, ale nejčastěji to hledá ty látkové 😅

wjerushka
16. dub 2011

Ahojda holčiny, rychle zdravím, než mě manža vyhodí od PC. Ve čtvrtek jsem nějak přehnala výletování s Kryštofem a od pátku odpoledne ležím, protože jsem měla břicho jak kámen a byli mi špatně. Doktor mi nakázal klid, zaměstnant manžela a přes víkend ležet.

nlenka
16. dub 2011

Ahojky,
@mataharyy to je přesně ono.Nejhezčí je ten poslední,ale za takový hříšný peníze ho kupovat nebudu.Takže by v úvahu připadal ten první. Díky moc,já jsem vážně našla pouze ty látkové. 🙂
A jak se daří malému juniorovi?

mataharyy
16. dub 2011

@wjerushka juj, tak hezk relaxuj 🙂
@nlenka jestli myslíš ten z té překližky, můžu se poptat kolik by to mohlo stát v zakázkové výrobě 😉 jináč se blbě hledají pač milion stránek je jen těch látkovejch 🙂

galigula
17. dub 2011

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Mam doma 13m raubire, ktery je z IVF a chtela bych druhe mimco. O Jirika jsme se snazili 3 roky, z toho 1 rok v CARu, takze predpokladam, ze druhe bude taky z IVF, sice nam dr. tvrdili, ze ted by to mohlo vyjit prirozene, ale od porodu neberu zadne prasky a stale nic, tak jsem si rikala, ze se na to 2.IVF asi vrhneme. Kdyby bylo po mem, tak klidne hned zitra, ale manza chce, abych si jeste uzila leto, to uz se mi nechce cekat tak dlouho, takze jsme udelali kompromis a v cervnu na dovcu a hned potom snazeni. Snazila jsem si to procitat, ale je toho hodne, tak nemam moc prehled. Je tu nektera kdo mela IVF? Jak jste to zvladli s prckem? Moc si to teda neumim predstavit, ale budu bojovat 🙂 Tak se nezlobte, ze jsem k vam tak vtrhla, ale budu rada za kazde rady 🙂

nlenka
18. dub 2011

Ahoj,všechny dámy zdravím.
@mataharyy ,to bys byla hodná jestli by ses zeptala,ale kdyžtak objednám ten první (v prvním linku). 🙂
Dneska jsem byla odvést dítko do školky,potřebovala jsem ještě mluvit s učitelkou a Jurka se vrátil s brekem,že se mu bude po mě stýskat. Pak ho to přešlo a jen co sem odcházela,tak znovu. Až si ho učitelka musela vzít do ruky,ale ještě ve dveřích sem ho slyšela,že chce k mamince. On brečel ve školce a já cestou domů. Mám z toho úplně zkažený den,každou chvíli slzy na krajíčku.Tak jsem jela do města koupit si boty a přijela s plnou taškou maličkostí pro Jurku.
Snáším to mnohem hůř než to dítě,ale zítra ho vede tatínek.,Ještě jednu takovou scénu a já to nevydržím. 😢

@galigula ,vítám tě mezi námi. Já nemám s IVF žádné zkušenosti,tak ti neumím ani odpovědět.Ale držím palce,ať vše klapne

sarias
18. dub 2011

ahojte, chcem podporit vsetky maminky ktore chcu mat druhe mimco, ze sa to da....nam sa podarilo otehotniet v oboch pripadoch velmi rychlo, na druhy pokus 🙂 dokonca mame este male babo to prve ale chceli sme to tak aby bol medzi nimi maly velkovy roezdiel a aby sa aj zahrali spolu. Ja som nato myslela ze chcem babo tak si mysloim ze nezaskodi ked zena nato mysli, aj ked vsade sa hovori ze treba mysliet na ine veci. preco? ked chcem babo tak myslim nato je to prirodzene...samozrejme ze nie pri kazdom sexe to by som sa zblaznila 😉

galigula
18. dub 2011

@sarias no jo, vy mate hodne maly rozdil, ale mam to tak taky, ze bych chtela, aby si spolu hrali. Podle me i to lip snasi ten prvorozeny, kdyz tak nejak z toho nema rozum. Svagrova mela druhe, kdyz prvni bylo 5 a ta to teda nezkousla do ted a to je druhemu rok :( Navic sla poprve so skoly a nebylo na ni tolik casu, jak byla zvykla, tak tim docela trpi. I kdyz si teda myslim, ze prvni rok bude pekna zabiracka, ale ten rok utece tak rychle a pak to ma asi jen klady 🙂 Tak drzim palce, aby vse vyslo tak jak ma a abyste byli vsichni v poradku!

sarias
18. dub 2011

@galigula dakujeme pekne ano tiez sme tak uvazovali, ze cim mensi rozdiel tym mensie superenie medzi oboma detmi a to prve si aniporiadne neuvedomi ze je na svete druhe a ze sa venujeme aj jemu a nestihne si vsimnut ze mu venujeme menej casu. A ty si natom ako? Mas deticky?

nlenka
19. dub 2011

AHoj holky,jak se vám všem vede?
Po včerejším fiasku ve školce jsem si dneska zlepšila náladu u kadeřníka.Hned sem měla lepší pocit a náladu,než přišel manža pro oběd. Ve dveřích řekl,že sem zrzavá jak liška,blbec jeden. 😠
Ale ať si trrhne,nepozná rozdíl mezi zrzavou a červenou. Taky jdu dneska konečně na manikúru,už se moc těšim.
Co je u vás nového?

nlenka
19. dub 2011

Vyndala jsem věci po Jurkovi,tak je musím roztřídit a pro Jakoubka znovu vyprat. 😉

vendulka
19. dub 2011

@nlenka ahojky, tak na to třídění a praní a žehlení se vůbec netěším 😀

nlenka
19. dub 2011

@vendulka ,mě se právě do toho taky moc nechce,ale samo se to neudělá,bohužel 😖
Já sem měla všechno čisté,zabalené a uložené v gauči.Teď sem to roztřídila podle barev a hodila jsem to do pračky na rychlopraní.Ty opranější věci asi vyhodím,stejně jich má hafo

galigula
19. dub 2011

@sarias No mam 13m raubire Jirika, je to nase slunicko, je desny pohodar, takze s nim to je fakt zabava. Jen ted je nejaky nemocny :( 2 dny mel teplotu, ale vubec nic mu nebylo, normalne fungoval jako vzdycky a dnes se osypal, na netu jsem cetla, ze by to mohla byt sesta nemoc, ale tam je, ze vyrazka neni v obliceji a malej to ma prave nejhorsi v obliceji a na ouskach, je to takova nase beruska kropenata 🙂 Ale to odbiham od tematu, takze bychom prave chteli druhe, od porodu tomu nechavame volny prubeh a stale nic, takze to budeme asi zase resit pres IVF. Jinak holky, s tema vecma to plne chapu, pri cekani na Jirika me to bavilo, porad jsem se tim prohrabavala a ted po zime jsem delala poradek a male vecy davala do krabic a to me to vubec nebavilo a uz jen ta predstava, ze to budu tahat, prat a zehlit me desi 🙂

sarias
19. dub 2011

@galigula aj to prve si mala cez IVF? hmm....tak budem velmi draz palce, nech je medzi nimi maly rodziel potom sa aj zahraju a nebud tak velmi superit tak snad to vyjde!!moja mala uz bude mat 7 mesiacov a poviem ti je to coraz tazsie ju udrzat v ramci medzi, je to namahave stale sa jej musim venovat, drzat na rukach presuvat...tak len dufam ze moje tehu je ok a ze to mimcu neublizi 🙂

evatk
19. dub 2011

@galigula a z jakého důvodu ste měli ivf?
já jsem si říkala, že by to třeba podruhé mohlo vyjít normálně, ale nezdá se... ☹

galigula
19. dub 2011

@sarias Jo jo, aj to prve bylo pres IVF, cekali jsme 3 roky. Muj gyndak mi rikal, ze jsem na IVF mlada, v te dobe mi bylo 22 a manzelovi 25, ale na tajnacku jsme se objednali do CAR a tam nas pochvalili, ze prave ze mlady, tim vetsi sance a stejne to vyslo az na druhy pokus, ale hlavne ze tak, takze ani nepocitam, ze by to mohlo vyjit prirozene :( O to to bude asi horsi, stimulovat na IVF (pichat si injekce) a starat se o prcka, ale snad se to zvladne, bude muset 🙂 @evatk u nas ma manza blbe spermie, ma jich malo a malo kvalitni :( ale i tak se tam jedna hvezda nasla 🙂 Takze budu doufat, ze se tam najde jeste jedna zariva 🙂 Vy mate prvni taky z IVF? A chcete druhy, nebo uz jste se pustili do boje? Me by prave zajimalo, jak se to da zvladnout 🙂 Nejdriv jsem si rikala, ze pokud pujdeme do druheho IVF, tak at maly chodi aspon do skolky, at mam dopoledne klid (podnikame, takze si praci prizpusobujeme situaci) a muzu se plne soustredit, ale zase si rikam, at mame kdyztak vic casu na boj a kdyby to vyslo, tak at si decka muzou spolu hrat a nemusim pak vymyslet pro kazdeho jinou zabavu 🙂

evatk
19. dub 2011

@galigula jojo první máme z ivf, vyšlo až druhé
já bych chtěla určo, manžel si není asi tak jist, resp. by mu to nevadilo, kdyby to vyšlo normálně, spíš se mu asi nechce to podstupovat znovu, vč. těch financí, teoreticky by to vyjít mohlo, ale už na to moc nespoléhám, já jsem měla endometriozu a protilátky proti embryím a skroro bezvýznamné trombofl. mutace
chci jít v dohledné době k mudrovi, se s ním o tom pobavím a uvidíme

galigula
19. dub 2011

@evatk no jo, tak vy jste to meli jeste takhle komplikovane, to je blbe no :( Finance jsou velky problem, nevim, proc to hrazeni pojistovny nerozsiri, kdyz uz to je docela bezna vec :( Ja jsem si rikala, ze at uz to dopadne jakkoliv, tak uz jednoho broucka mam a druhy by byl jako takovy bonus 🙂 Do nekonecna to zkouset nebudeme, nam zbyvaji jeste dve IVF, Jirik vysel z prvniho KETu, takze to zkusime a kdyz to nevyjde, tak holt budeme mit jedinacka 🙂

evatk
19. dub 2011

@galigula my máme 4 nanučky, ale tomu moc nevěřím, kdoví, kolik jich vůbec bude k použití, zda vůbec nějaký
pak už jedn jedno ivf a pak si vem ty pálky... to už fakt jít do práce na to vydělat 😝
a to chtěl julínek uzákonit jen jedno hrazené ivf za život!!! 😠 😠

galigula
20. dub 2011

@evatk no oni co tam vymysli za ptakoviny, to se snad ani nebudu rozcilovat, nakopat jim pr***! Tak aspon dobre za ty nanucky, my meli na 1.Ket 5 nanuku a rozmrazily vsechny a jeden jediny byl k pouziti a ten mi tady prave moc hezky "uklizi" skrin s oblecenim :D Ale budu drzet palecky, at vam to dobre dopadne!!!

kukucg
20. dub 2011

Ahoj, rada by som sa k vam pridala ak mozem ;) Mam doma cerstvo 4 rocneho drobca, a chceli by sme, vsetci traja 😀 druhe babo, zatial sa nejak sialene nesnazime, proste to nechavame len tak, ale pravdupovediac, vzdy ked mam pre menstruaciou, tak som v napati ci pride 🙂 zatial prisla vzdy 😒 aj ked naposledy tyzden meskala.. pravda je ze by sa nam to z roznych dovodov hodilo najlepsie niekedy na jesen, ale potesime sa kedykolvek 🙂

wjerushka
20. dub 2011

Ahoj holky, ak jsem čerstvě přivali z velkýh UZ ve 20tt. Miminko je zdravý roste tak jak má, akorát se naotčilo zádama k nám, takže asi se necháme překvapit, co nám to nakonec z bříška vyleze 😉

nlenka
20. dub 2011

Ahojky,
@wjerushka tak třeba se to povede příště. Vždyť budeš mít ještě tolik UTZ. 🙂
Já sem měla včerejší večer jak vymalovanej,manža musel narychlo odjet do Třeboně,takže v pět už byl v tahu. Jurka přišel ze školky,šel k sousedům,ale nějak se mi nezdál.Večer usnul už v 7 a od půl jedenáctý blije jak šakal.To byla zase dlouhá noc. 😖
Teď stále blindí,jíst nic nechce a navíc se mu k tomu přidal ještě průjem.takže asi úpal.
Já mám v pátek třídní sraz,který budu muset asi odpískat a v neděli žádná zábava. Ach jo,proč to dítě onemocní když se to nejmíň hodí? ☹ ☹ ☹

vendulka
20. dub 2011

ahoj 🙂

@wjerushka tak třeba příště, já doufám, že nám to už řeknou v tom 12tt na NT+ 😀

vendulka
20. dub 2011

@nlenka jo to je vždycky tak, taky se mi to párkrát stalo, že se něco pokazilo v tu nejmíň vhodnou dobu 😒

wjerushka
20. dub 2011

Holky mě to nevadí, že se mimi nekázalo, já jsem pro překvápko a manža to chce vědět. Takže jen ať si tajnůstkaří. Výbavu na to nejmenší máme v neurálu, sem tam něco modrýho a sem tam něco růžovýho, takže jsme připraveni na obě varianty