Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

silente
15. srp 2011

@nlenka - blahopřeji ke Kubíčkovi a přeji Vám oběma hodně zdravíííí! Držte se a brzy domů! 😉

nlenka
15. srp 2011

@silente ,děkuji,zítra dodám fotky,je to taková malá chlupatá opička 😀

wjerushka
15. srp 2011

@nlenka veliká gratulace ke Kubíčkovi, hodně zdraví. Ať to Kubáček brzy dožene a můžete být doma 🙂

micha.bello
15. srp 2011

@nlenka: Ahojky, blahopřeji k malému Kubíkovi. Zároveň posílám povzbuzení. My při váze 3500g taky měli žloutenku, začala naskakovat ten 3. poporodní den a bohužel jsme musely být i na fototerapii s hodnotou 297 jednotek. ☹ Domů nás pustili 7. poporodní den s hodnotou 203. Nyní má Simonka 5 týdnů a po žloutence ani stopa. 😉 A jak se tváří sestry na to dokrmování? Ve spoustě nemocnicích tohle berou jako hotovou tragédii když maminka nekojí. 😒

nlenka
15. srp 2011

@micha.bello ,děkuju za gratulace.No,sestry prskají,ale já je mám úplně naháku.Přece nenechám dítě hlady,prostě mu k nim chodim pro nutrilon a hotovo. Do papírů si stejně napíšou,že je částěčně kojený.Zatím teda je,ale nevim jak dlouho

micha.bello
15. srp 2011

@nlenka: Taky jsem si byla k sestrám pro dokrmení, tu poslední noc v porodnici jsem se totiž téměř nevyspala, malou jsem měla celou noc u prsu aby neplakala... pak jsem si byla v 5 ráno pro dokrm protože už jsem to nevydržela a chtěla si chvíli odpočinout... Teď už jsme ale delší dobu plně kojeni bez UM. Příští týden jdeme do poradny na 6týdenní prohlídku tak jsem zvědavá kolik nám za ty 4 týdny přibrala... Jak si to měla tehdy u Jiříka s kojením?

vendulka
16. srp 2011

ahojky

@nlenka to se poddá, já v porodnici taky dávala malou dokrmovat bo nějak nechtěla sát, mlíko asi bylo bo ze mě teklo,ale jak byla droboučká (2950g) tak prostě nechtěla sát a pak taky s tou žloutenkou děti prý taky moc nechtějí papat 😒 ...držím palečky

doufám, že já si tímto neprojdu opět 😒

wjerushka
16. srp 2011

Holky já nevím. Jako u Kryštofa jsem se snažila rozkojit a to fakt hodně. Když jsem pak v půlroce přešla plně na UM, tak se mi tak ulevilo, Kryštof se bez hysteráků najedl a já měla najednou hafo času než pořád přikládat, dokrmit odstříkat, vyvařit a to i v noci. Takže u druhýho kojení zkusím byla bych ráda, kdyby klaplo. ale hodlám tomu věnovat mnohem menší úsilí a šetřit si nervy. A jestli budou takový komplikace jako s Krýšou, tak s klidným svědomím ho nechám na UM

mataharyy
16. srp 2011

@nlenka Jé leni jakej skřítek malej 😵 No koukám že samotnej porod fofr. Moc vám gratulujem a držíme palce ať je brzo po všem a můžete šťastně domů. Ještě jednou gratuluju 😵 😵

nlenka
16. srp 2011

Ahojky.
@micha.bello , Jiříka jsem se taky snažila kojit,ale byl ještě o trochu menší než Jakub a prostě se to nepovedlo.Měl taky žloutenku a musel brát antibiotika. Takže byl neustále v sesterně a tam ho cpali hned UM a navíc s dudlíkem co měl velký otvor.On zlenivěl a nechtěl sát.Takže jsem se plně nerozkojila.
No a u Jakuba jsem se snažím mnohem víc,i když vím že nutrilolen je pro mě vysvobozením.Na každé kojení si ho přikládám,předtím samozdřejmě vážím.Nëjvíc ode mě vypil 10ml a pak se v klídku dotáhne nutroušem.Nějaké mlíčko mám,ale asi hodně slabé.Takže si myslím,že jen co nás pustí tak bude plně na umělým.Prostě se u mě laktace někde zapomněla nebo co.
A abych řekla novinky.Dneska padla naděje žebychom mohli jít domů. Dětskej doktor mi to zhatil,ráno nabrali malýmu krev a má stále vysoké hodnoty na žloutenku.Dali ho hned pod modré světlo,nakonec ho odnesly přímo do sesterny a bude se tam slunit i přes noc.Snad to klesne,další test je zítra ráno.Ale ještě nepřibírá,dokonce to kleslo z 2400 na 2380.Vypije kolem 50 ml za jedno "kojení",takže je to v normě.
Zítra nás ještě asi nepustí,ale na víkend to vidím docela reálně.

wjerushka
16. srp 2011

@nlenka na svoji váhu vypije dost. Tak hlavně ať se zlepší ta žloutenka a na víkend jste doma 😉

nlenka
17. srp 2011

Nazdárek.
No tak dneska jsme byli skoro jednou nohou doma.Kubíček od včera připral z 2380 na 2450,což mě překvapil.Žloutenka nám taky klesla,jsme pod normou 200 na 194. a Přesto nás to hovado doktorský nepustilo!!!!! 😠
Prý že se mu nelíbil včera,takže ho dneska nepustí.Projistotu mu vzali moč a tam zjistili nějaké vyšší hodnoty.Takže inkubátor mám na pokoji a dítko se sluní.Zítra budou dělat kontorolní odběr a snad už nás pustí. Pokud je doktor vůl jako tenhle,tak si vždycky něco najde.

Jen pro představu.Domů pustil dítě,který mělo ty hodnoty na žloutenku ve výši 208 a nás se prostě rozhodl nepustit ať by byli výsledky jakékoliv.

vendulka
17. srp 2011

@nlenka tak záleží jak to vidíš ty, kdyžtak můžeš podepsat revers, já to tak udělala
ale tak hlavně ať je malej v pořádku a můžete konečně domů

silente
18. srp 2011

@nlenka - tak snad Tě pustí dnes. Držím palečky! 🙂

nlenka
22. srp 2011

Ahoj holky.

@wjerushka ,tak jakpak se ti vede pár dní před porodem?Já už sem tak ráda,že to mám zasebou,že ti ani moc nezávidim. 😅
Kubíček se rozvaluje v lehátku,pořád se protahuje a je jak malá opička.Tohle počasí je vážně děsný,nedělá dobře ani jednomu z nás.
Od příchodu z porodnice jsem se nezastavila,nejdřív úklid domácnosti a než jsem se nadála tak k nám v pátek přijela tchýně s tchánem a byli tady až do včerejšího večera.V sobotu jsme oslavovali narození Kubíčka,chválema tady bylo kolem 30 lidí a ani nebylo kde sedět.Ale přežili jsme to a už to máme zasebou. Dneska jsem byla mrňouska přihlásit do pojišťovny a zařídit si na sociálce mateřskou 😝
Teď bych se potřebovala ještě tak den v kuse prospat,Kuba v noci někdy pěkně řádí.Nají se a nechce se mu usnout,takže houpu a houpu. Jo a kojení se nekoná,úplně jsem přešla na nutrilon 😎 .

kutcher
22. srp 2011

Teda @nlenka moc ti gratuluju🙂

nlenka
22. srp 2011

ahojky @kutcher ,moc děkuju,ale jak vidím,tak brzo budu mít taky důvod ke gratulaci. 😀
Tak si těhotenství zatím užívej,poslední týdny jsou fakt mazec,ale když se zbavíš bříška tak máš pocit že ti pořád něco chybí. 😒
Mě můj syn řekl,když za mnou přišli v den porodu a měla jsem ještě břicho nafouklý,tak mi povídá:Maminko a proč máš velký břicho,ty tam máš ještě jedno miminko? A já mu řikám,né nemám,už máme Kubíčka. A on:Ale já bych chtěl ještě jedno miminko 😀 😀 😀 .Jsou prostě sladký.

wjerushka
22. srp 2011

@nlenka Díky za optátní dneska s emi teda vede fakt příšerně. Ráno jsme jela na KO a křivky k doktorovi a neustála jsem to. V trolejbuse nalezlej nějakej bezďák, takže jsem se domotala do rodinace audělalo s emi nevolno a málem jsem s sebou švihla. Sestřička o mě měla strach, tak mě doprovodila blinkat a dala mi mokrej hadr na zátylek abych se trochu sebrala. křivky a ko v pořádku za týden bude i UZ. Ale upřímně, raději bych už do prodnice, ať s enemusím tento týden trápit celý. Jenže mám pocit, že tomuhle maldýmu pánovi se asi moc chtít nebude

silente
23. srp 2011

Helou ženy!

@wjerushka - holka, drž se. Obdivuju, že jezdíš ještě MHD 😕

Hele a co říkáte na změnu názvu našeho témátku? Já z něj tedy odvařená nejsem.
Jak bychom ho mohly navrhnout změnit?

Mně se nejvíc asi líbilo to původní (jestli si to přesně vybavuju):
"Chtěla bych druhé miminko."

kutcher
23. srp 2011

@nlenka hah tak to je mladej dobrej...😀 no... já už to chci mít opravdu za sebou - břicho óóbrovský, záda křivý od skoliózy a úžasnej karpální tunel v pravý ruce:-/

vendulka
23. srp 2011

ahojky, co to máme za novej název? 🙄

kutcher
23. srp 2011

@silente ahoj😉 vůbec jsem si nevšimla, ten název je fakt divnej😀

wjerushka
23. srp 2011

ahoj ženy, co to je zase za vylepšováky? Kdo s tím zase jako přišel????

fiallinka
23. srp 2011

Název je šílený, pište adminům, nám taky změnili ☹

mataharyy
23. srp 2011

Tady řádí nějakej šotek, či proč mám přejmenovanou dobrou polovinu témat v oblíbených? 😠

wjerushka
23. srp 2011

@mataharyy šotek ne, to vypadá, že admini mají nějakou kreativní

mataharyy
24. srp 2011

@wjerushka No tak to je paráda, jen teda že ten nový nadpis stojí opravdu za to a tak strašně "odpovídá" na dané téma... 🙄

wjerushka
24. srp 2011

@mataharyy ale Ty nadšence jeden 🙂 😀 A jak vůbec žiješ? o Tobě neslyšet, jak dlouho u PC vysedávám 😀 Já teda taky nevidím nic, co by to téma vystihovalo. Když už chtěli měnit, tak snad stačilo třeba durhé dítě ne?

mataharyy
24. srp 2011

@wjerushka Neměli to měnit, byl by klid 😀 mě se takhle v oblíbených změnilo více tém 😖 No o mě slyšet, to je těžké, moc dětí, málo času a venku přes třicet, tak u počítače až tak nejsem 😀 Navíc Benovi rostou zubáky a oba dva dostali nějako rýmu (no jsou po mě 😎 ) Takže veselo

mataharyy
24. srp 2011

No a co ty jak se ti v tomhle počasíčku těhotní? Mě je na exnutí i bez těhotnění, vzduch se tu nehne a žít se tu pořádně nedá 😖