• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Chtěla bych druhé miminko

4. července 2013 
@vejula jasně, každý má na to jiný názor a já to beru

@wjerushka vím to i od něj, že mě moc miluje i mi to dává najevo, třeba když byl loni pracovně v Americe na 5 měsíců a měli jsme v té době 2.8. dva roky výročí od svatby tak mi nechal poslat kytici 19 růží, 19 jako každý týden co byl bez nás a nechal si mě vyfotit.....
8. lis 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tady to nějak ožilo, tak se taky znova přidávám.. nejde to už 14 měsíců..
8. lis 2011 ve 23:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli dnes u doktorky a nemáme neštovice, ale ještě po dobu cca deseti dní je můžeme dostat, pač jsme se nacházeli v kontaktu s nimi :sunglasses:
Jináč jsem Adriánovi našla kurz angličtiny, v pondělí a středu vždy po 45 minutách a cena 26€ když si připočítám cestovné tak to je plus cca 16€ a jsme na nějakých 42€ za měsíc (když budu tu hodinu čekat mimo kavárnu :sweat_smile: ), tak nevím je to palba jak hrom na těch osm hodin za měsíc, včera jsem byla rozhodnutá dnes už zas nevím... To je děs :sweat_smile:
10. lis 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy ,ahojky.
My se neštovicím zatím taky úspěšně vyhýbáme,uvidíme jak dlouho. Je to za anglinu celkem dost peněz,ale pokud je možnost tak proč ne. U nás ve školce vede angličtinu maminka jedné holky,ona je přímo rodilá angličanka takže to dělá jako "sponzorský dar". To je asi problém,má malý mimčo (rok) a proto málo času.Já sem se tam snažila Jurku dostat hned jak minulý rok nastoupil ale prd. Zatím mají přednost předškolní děti,uvidíme příští rok.Ať alespoň někdo z rodiny umí kváknout cizím jazykem.
A jak se daří malému?
16. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
16. lis 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka_k pěkné fotečky, kdo vás fotil?
16. lis 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy tak co, jak o vypadá?
ach jo, já jsme pernamentně naštvaná na chlapa. Má svoje dny, na co sáhne, to podělá a mě to vytáčí. Navc nedostatek spánku se na mě fakt podepisuje.
16. lis 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulka Vendul fotila nás Blanka a je to v Lužánkách....
16. lis 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendulka Vendul fotila nás Blanka a je to v Lužánkách....
@mataharyy kolik má syn, že ho dáváš na angličtinu???
16. lis 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nlenka Tak neštovice ještě nemáme, ale zas máme potencionálně inkubační dobu :grinning: No peněz je to dost, ale včera jsem mu domluvila od ledna školku, tam mají taky nagličtinu, jen je otazné jakou, když vezmu v úvahu za co tady stojí ta školka... :unamused:
@wjerushka Otazné co myslíš? Na angličtinu jsme se nezvládli zajít juknout, pač já jsem KO, mám teplotu, rýmu jak hovado, bolí mě v krku a děti jdou ve stejných stopách :rolling_eyes:
@hanka_k Dva a sedm měsíců. Ta angličtina je od dvou a půl. A myslím co soukromá akademie by mohli mít dobrou výuku, navíc on se strašně rychle učí, baví ho to a já chtěla aby šel mezi děti, když už se tak rozhodl... Teď to klaplo s tou školkou, tak uvidím jak se nakonec rozhodnu... Jináč jsem mu začla pouštět pohádky v angličtině a ten hajzlík normálně rozumí, narozdíl od mé maličkosti :grinning: Jo a taky jsem četla článek jenž psal dětský psycholog a učitel v jedné osobě a tvrdí že pokud se dítě do šesti let naučí padesát slov, tak pak nemají problém s přízvukem a dokážou v dané řeči i myslet... Tak uvidíme :sunglasses:
16. lis 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy hm zajímavé, ale přijde mi to brzy, podle mě by dítě nejdřív mělo umět svůj jazyk a pak se učit cizí jazyky...ale je to jen můj názor, tak at se líbí malýmu
16. lis 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka_k Tak on nemá na svůj věk problém s jazykama, má solidní slovní zásobu a zatím se neprojevuje žádná logopedická vada (která teda i tak nemá na naučení více jazyků vliv)... Tak uvidíme, on mluví velmi dobře slovensky, dost dobře česky, tak když to bude prokládat ještě angličtinou, tak je v obchodě trefí šlak :grinning:
Ono je to spojené s tím že malé dítě se všeobecně dobře učí (je jedno jestli jazyk, nebo něco jiného), je jak houba natahává do sebe informace a pokud mu je podáváš pro něj srozumitelnou a zábavnou formou, tak se učí neuvěřitelně rychle a navíc si (pokud to dobře ošéfuješ) k učení buduje kladnej vztah a "učí se učit" děti které od mala podporuješ ve zvídavosti a vědění jsou pak ve škole na tom mnohem lépe, protože jsou hladný po informacích :wink: Dost jsem o tom četla a zajímala se o to jak dítě učit aniž by mělo dojem že se učí, je to celkem zajímavé čtení a zjišťování, tak pak uvidíme jakej vliv to na ně bude mít v životě :slight_smile:
16. lis 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mataharyy tak to je šikula když u tak mluví, náš malej bude mít ted v prosinci dva roky a ví víc a víc slov, ale ještě jako nemluví že by řekl slova dohromady....ale hodně se snaží opakovat tak uvidíme...
17. lis 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka_k Ono je potřeba brát každé dítě takové jaké je a nechtít po něm kdo ví co... Když sám nechce, nebo mu to tak nejde, netřeba to hrotit, zas určitě bude šikovnej v jiných věcech, navíc u tak malejch dětí je to těžko, pač jeden den něco neumí a druhý den jen koukáš, jdou strašně rychle dopředu :slight_smile: Takže uvidíš, co bude za těch pár měsíců :wink: Navíc ono to je možná dost dané i tím že už teď má dva mateřské jazyky, ač podobné
17. lis 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no já někde četla, že do 6ti let se utváří řečová centra, takže právě dětěm z vcejazykových rodin nedělá problém zvládnout oba jazyky a na tom právě zakládají ty jazykové školičky pro malé děti. Ono to asi stejně není o ničem jiným než opakování slov a ukládání do paměti, přesně jako se učí svůj jazyk
18. lis 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé tady je mrtvo... asi žádné nové těhulky..
2. pro 2011 ve 22:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravím po delší době a oznamuji, že dne 30.11.2011 ve 4:10 se nám narodila TEREZKA 3150g a 49cm, už sme doma :dizzy_face:
4. pro 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@vendulka krásné datum si vybrala :slight_smile: Veliká gratulace a hodně zdraví oběma
4. pro 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendulka - welcome home :slight_smile:
4. pro 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Haló holky,chodí sem ještě někdo?
Zachvíli by jsme mohly založit novou skupinu s názvem :Máme dvě děti.Silente nám taky brzo rozšíří řady.
Jak se vám daří?Před Vánocemi je to docela heztické co?
Kubula vstává druhý den kolem pátý hodiny,popovídá si s tatínkem,pomazlí se,pak se nacpe a usne v lehátku.No a já mám takový ranní budíček :confounded:
9. pro 2011 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nlenka no už nemám tolik času jak bývalo
9. pro 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendulka ,bude hůř :grinning:
9. pro 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj,

@nlenka hele to není špatná myšlenka s tou skupinou, já bych byla i pro :wink:

Jinak Krýša dnes odjel za babičkou a dědou, takže budu mít týden na hrbu jen Vojtu a snad už začnu chystat něco na Vánoce. Letos na mě advent nemá absolutně žádný vliv, jeslti to není i počasím
10. pro 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Čaute, tak na mě vánoční atmosfera taky nějak ještě nedolehla :unamused:
10. pro 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Na mě dolehla akorát těžká chřipka ... dovedete si představit ten výběr léků, co mám ...... takže si dám .... třeba zase čaj :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente tak to je nepříjemný. Snad čajíčky zaberou a bude Ti brzy lépe. I když mě pak lezl čaj i ušima, stejně ako teď kojící :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka_k vše nejlepší Matějovi k narozeninám
11. pro 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wjerushka moc děkujeme
11. pro 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je nějak mrtvo, nějaké nové zájemkyně o druhé dítko?
14. únor 2012 ve 20:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek