Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

hanka_k
8. lis 2011

@vejula jasně, každý má na to jiný názor a já to beru

@wjerushka vím to i od něj, že mě moc miluje i mi to dává najevo, třeba když byl loni pracovně v Americe na 5 měsíců a měli jsme v té době 2.8. dva roky výročí od svatby tak mi nechal poslat kytici 19 růží, 19 jako každý týden co byl bez nás a nechal si mě vyfotit.....

maximka33
8. lis 2011

ahoj holky, tady to nějak ožilo, tak se taky znova přidávám.. nejde to už 14 měsíců..

mataharyy
10. lis 2011

Tak jsme byli dnes u doktorky a nemáme neštovice, ale ještě po dobu cca deseti dní je můžeme dostat, pač jsme se nacházeli v kontaktu s nimi 😎
Jináč jsem Adriánovi našla kurz angličtiny, v pondělí a středu vždy po 45 minutách a cena 26€ když si připočítám cestovné tak to je plus cca 16€ a jsme na nějakých 42€ za měsíc (když budu tu hodinu čekat mimo kavárnu 😅 ), tak nevím je to palba jak hrom na těch osm hodin za měsíc, včera jsem byla rozhodnutá dnes už zas nevím... To je děs 😅

nlenka
16. lis 2011

@mataharyy ,ahojky.
My se neštovicím zatím taky úspěšně vyhýbáme,uvidíme jak dlouho. Je to za anglinu celkem dost peněz,ale pokud je možnost tak proč ne. U nás ve školce vede angličtinu maminka jedné holky,ona je přímo rodilá angličanka takže to dělá jako "sponzorský dar". To je asi problém,má malý mimčo (rok) a proto málo času.Já sem se tam snažila Jurku dostat hned jak minulý rok nastoupil ale prd. Zatím mají přednost předškolní děti,uvidíme příští rok.Ať alespoň někdo z rodiny umí kváknout cizím jazykem.
A jak se daří malému?

vendulka
16. lis 2011

ahojky

vendulka
16. lis 2011

@hanka_k pěkné fotečky, kdo vás fotil?

wjerushka
16. lis 2011

@mataharyy tak co, jak o vypadá?
ach jo, já jsme pernamentně naštvaná na chlapa. Má svoje dny, na co sáhne, to podělá a mě to vytáčí. Navc nedostatek spánku se na mě fakt podepisuje.

hanka_k
16. lis 2011

@vendulka Vendul fotila nás Blanka a je to v Lužánkách....

hanka_k
16. lis 2011

@vendulka Vendul fotila nás Blanka a je to v Lužánkách....
@mataharyy kolik má syn, že ho dáváš na angličtinu???

mataharyy
16. lis 2011

@nlenka Tak neštovice ještě nemáme, ale zas máme potencionálně inkubační dobu 😀 No peněz je to dost, ale včera jsem mu domluvila od ledna školku, tam mají taky nagličtinu, jen je otazné jakou, když vezmu v úvahu za co tady stojí ta školka... 😒
@wjerushka Otazné co myslíš? Na angličtinu jsme se nezvládli zajít juknout, pač já jsem KO, mám teplotu, rýmu jak hovado, bolí mě v krku a děti jdou ve stejných stopách 🙄
@hanka_k Dva a sedm měsíců. Ta angličtina je od dvou a půl. A myslím co soukromá akademie by mohli mít dobrou výuku, navíc on se strašně rychle učí, baví ho to a já chtěla aby šel mezi děti, když už se tak rozhodl... Teď to klaplo s tou školkou, tak uvidím jak se nakonec rozhodnu... Jináč jsem mu začla pouštět pohádky v angličtině a ten hajzlík normálně rozumí, narozdíl od mé maličkosti 😀 Jo a taky jsem četla článek jenž psal dětský psycholog a učitel v jedné osobě a tvrdí že pokud se dítě do šesti let naučí padesát slov, tak pak nemají problém s přízvukem a dokážou v dané řeči i myslet... Tak uvidíme 😎

hanka_k
16. lis 2011

@mataharyy hm zajímavé, ale přijde mi to brzy, podle mě by dítě nejdřív mělo umět svůj jazyk a pak se učit cizí jazyky...ale je to jen můj názor, tak at se líbí malýmu

mataharyy
16. lis 2011

@hanka_k Tak on nemá na svůj věk problém s jazykama, má solidní slovní zásobu a zatím se neprojevuje žádná logopedická vada (která teda i tak nemá na naučení více jazyků vliv)... Tak uvidíme, on mluví velmi dobře slovensky, dost dobře česky, tak když to bude prokládat ještě angličtinou, tak je v obchodě trefí šlak 😀
Ono je to spojené s tím že malé dítě se všeobecně dobře učí (je jedno jestli jazyk, nebo něco jiného), je jak houba natahává do sebe informace a pokud mu je podáváš pro něj srozumitelnou a zábavnou formou, tak se učí neuvěřitelně rychle a navíc si (pokud to dobře ošéfuješ) k učení buduje kladnej vztah a "učí se učit" děti které od mala podporuješ ve zvídavosti a vědění jsou pak ve škole na tom mnohem lépe, protože jsou hladný po informacích 😉 Dost jsem o tom četla a zajímala se o to jak dítě učit aniž by mělo dojem že se učí, je to celkem zajímavé čtení a zjišťování, tak pak uvidíme jakej vliv to na ně bude mít v životě 🙂

hanka_k
17. lis 2011

@mataharyy tak to je šikula když u tak mluví, náš malej bude mít ted v prosinci dva roky a ví víc a víc slov, ale ještě jako nemluví že by řekl slova dohromady....ale hodně se snaží opakovat tak uvidíme...

mataharyy
17. lis 2011

@hanka_k Ono je potřeba brát každé dítě takové jaké je a nechtít po něm kdo ví co... Když sám nechce, nebo mu to tak nejde, netřeba to hrotit, zas určitě bude šikovnej v jiných věcech, navíc u tak malejch dětí je to těžko, pač jeden den něco neumí a druhý den jen koukáš, jdou strašně rychle dopředu 🙂 Takže uvidíš, co bude za těch pár měsíců 😉 Navíc ono to je možná dost dané i tím že už teď má dva mateřské jazyky, ač podobné

wjerushka
18. lis 2011

no já někde četla, že do 6ti let se utváří řečová centra, takže právě dětěm z vcejazykových rodin nedělá problém zvládnout oba jazyky a na tom právě zakládají ty jazykové školičky pro malé děti. Ono to asi stejně není o ničem jiným než opakování slov a ukládání do paměti, přesně jako se učí svůj jazyk

maximka33
2. pro 2011

jéé tady je mrtvo... asi žádné nové těhulky..

vendulka
4. pro 2011

Ahojky, zdravím po delší době a oznamuji, že dne 30.11.2011 ve 4:10 se nám narodila TEREZKA 3150g a 49cm, už sme doma 😵

wjerushka
4. pro 2011

@vendulka krásné datum si vybrala 🙂 Veliká gratulace a hodně zdraví oběma

silente
4. pro 2011

@vendulka - welcome home 🙂

nlenka
9. pro 2011

Haló holky,chodí sem ještě někdo?
Zachvíli by jsme mohly založit novou skupinu s názvem :Máme dvě děti.Silente nám taky brzo rozšíří řady.
Jak se vám daří?Před Vánocemi je to docela heztické co?
Kubula vstává druhý den kolem pátý hodiny,popovídá si s tatínkem,pomazlí se,pak se nacpe a usne v lehátku.No a já mám takový ranní budíček 😖

vendulka
9. pro 2011

@nlenka no už nemám tolik času jak bývalo

nlenka
9. pro 2011

@vendulka ,bude hůř 😀

wjerushka
10. pro 2011

Ahoj,

@nlenka hele to není špatná myšlenka s tou skupinou, já bych byla i pro 😉

Jinak Krýša dnes odjel za babičkou a dědou, takže budu mít týden na hrbu jen Vojtu a snad už začnu chystat něco na Vánoce. Letos na mě advent nemá absolutně žádný vliv, jeslti to není i počasím

mataharyy
10. pro 2011

Čaute, tak na mě vánoční atmosfera taky nějak ještě nedolehla 😒

silente
10. pro 2011

Ahojte!
Na mě dolehla akorát těžká chřipka ... dovedete si představit ten výběr léků, co mám ...... takže si dám .... třeba zase čaj 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀

wjerushka
11. pro 2011

@silente tak to je nepříjemný. Snad čajíčky zaberou a bude Ti brzy lépe. I když mě pak lezl čaj i ušima, stejně ako teď kojící 😝

wjerushka
11. pro 2011

@hanka_k vše nejlepší Matějovi k narozeninám

hanka_k
11. pro 2011

@wjerushka moc děkujeme

maximka33
14. únor 2012

tady je nějak mrtvo, nějaké nové zájemkyně o druhé dítko?