Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mikijana
7. pro 2009

no já už nekojím, ale cyklus budu mít rozhozený určitě taky, tak ještě radši budu vyčkávat.
a k tlaku se přidám, já mám také nízký tlak, při prudkém pohybu se mi zatočí hlava a taky omdlívám, ale v těhotenství se mi to spravilo na normální tlak, ale ja jak jsem porodila tak jsem měla zase ten svůj nízký

janana
7. pro 2009

Ahoj holky!
Po delší době Vás jdu pozdravit. Teď jsem měla takový blbý odbdobí. Minulý týden mi doktor řek, že mimčo je mrtvý, že musím na revizi, ale naštěstí se vše v dobré obrátilo a srdíčko se ukázalo. Dneska sem byla na kontrole a vše vypadá OK. Radši teda Ťukám.
A co vy? Nějaká nová dvojnásobná mamča?

chiwule
8. pro 2009

tý jo janano, to jsou zvraty! tak hlavně ať jste daál zdraví a v pořádku!
u mě nic, musím čekat na úpravu tlaku, tj. min čtvrt roku, spíš ale půl...

meleri
9. pro 2009

caute holky,

Janano,
nápdobně ti přeju ať je vše v pořádku, hlavně teda že si to ten doktor rozmyslil! tak se opatruj, a ať miminko krásně roste..

ne u nás furt nic, já pořád kojím, vidím to až po vánocích, že přestanu s kojením a pak uvidíme, ale KET nás nemine..🙂

janana
10. pro 2009

holky díky. Přeju Vám, aby Vám t vyšlo co nejdřív a vše bylo v pořádku. Já sem pořád dost unavená a je mi blbě. Při prvním mi vůbec nic nebylo a teď hrůza. Už aby byl ten první trimestr za mnou.

fiallinka
10. pro 2009

čau, tak já už nekojím týden 🙂

meleri
11. pro 2009

Ahoj janano,

dík moc, no my se nakonec rozhodli že ještě počkáme možná dýl než do února..chtěla bych si užít normální léto, chodit s malým na bazén, jezdit s ním na kole, a né se trápit s břichem a tak...uvažovala sem že to přesunem po příštím létu..tak už tady asi nemám co dělat! 🙂 no přecejen občas mrknu jak se vám daří! hlavně at je už líp, a at nezvracíš..

Fiallinko,

gratuluju! tak to je super, a jak se cítíš, co prsa? a chystáte se na ten KET hned nebo co vám řekl doktor?
měj se!

veruska007
11. pro 2009

Caute, tak ja tehule urco nejsem, ted mi po 3 mesicich dojela ms, silene silna, zvracim kudy chodim, boli me bricho jak pri porodu, no fuj.

Doufam, ze se mi brzo spravi cyklus. Piju kontryhel, ale mam pocit, ze nic nedela ☹. Zkusim jeste drmek nebo sarapis. Brala jsem ho pred otehotnenim s Honzikem a zazrakem se nam povedlo miminko, tak treba pomuze zase. Ale zas nechci moc tlacit na pilu... no, porad pocitam, kdy je nejlip, aby se nam druhe mimco povedlo 😉

chiwule
14. pro 2009

ahojda, tak mi dnes přišel domácí tlakoměr, budu si psát sešit a zapisovat hodnoty do deníčku... Mudra mě přeměřila a říkala, že pokud se tlak udrží na hodnotě, co jsem ho měla dnes při kontrole, tak můžeme do půl roku zkusit mimíska, hurá!

fiallinka
15. pro 2009

meleri: prsa vypadají úplně normálně, nic neteče, nebolí, netlačí, tak snad to bude ok. Dnes jsem dostala krámy, ale přes vánoce mají v CAR zavřeno, tak KET, pokud bude vše ok, vidím na leden - za měsíc můžu začít stimulovat...

chiw: super

chiwule
15. pro 2009

tý jo fial, vy mě holky všechny předběhnete, ach jo 😖 néé, to je v dobrým, jen trošičku závidím 😅 musím měřit alespoň 3 měsíce aby to bylo průkazné co se vývoje léčby týče...nejraději bych otěhotněla v někdy v létě, to by se další mimísek narodil někdy v dalším roce...

fiallinka
16. pro 2009

chiw: pochybuju, máme jen tři mražáčky a na úspěch hned napoprvé to nevidím, ale chci začít už co nejdřív, aby se druhé dítko stihlo do Jurášových tří let, jinak nevím nevím, jak to udělat s prací...navíc ta mateřská je jen do jeho dvou, tak pak budeme na mizině 🙂

maxinka
16. pro 2009

Ahoj, ja se take chystam na dalsi- 3.IVF, doma mame uz 13.mesicniho chlapecka z 2.IVF. Mrazacky zadne nemame,takze musim celou proceduru podstupovat znovu ☹ V lednu nas cekaji krevni testy a vstupni pohovor...je tu nekdo komu se podarilo pocit druhe dite treba uz na 3.pokus IVF? Diky za reakce.

maxinka
16. pro 2009

Ahoj, ja se take chystam na dalsi- 3.IVF, doma mame uz 13.mesicniho chlapecka z 2.IVF. Mrazacky zadne nemame,takze musim celou proceduru podstupovat znovu V lednu nas cekaji krevni testy a vstupni pohovor...je tu nekdo komu se podarilo pocit druhe dite treba uz na 3.pokus IVF? Diky za reakce.

fiallinka
16. pro 2009

maxinka: ahoj, my jsme tu zatím myslím všichni, co máme jen jedno dítě po ivf, a další před sebou...ale třeba se někdo najde 🙂. My máme tři mražáčky, tak v lednu zkusíme KET.

meleri
16. pro 2009

Fialinko,

tak si pěkně odpočiň dej tělo dopořádku a v lednu teda hurá na to! 😵 taky máš pocit že ty prsa jsou jak prázdné měchy... ☹ a to všude psali že kojení s prsama nic neudělá.... ☹ ale co!

Chiwule
určitě všecky ne! Já to zatím nechávám ještě tak, říkám si pokud znova ležet v nemocnici tak radši v zimě než v létě! 😝 ne ale dofám že podruhé se mi to už nestane! i když kdo ví že...tak ať je to s tlakem dobře!

evulina77
20. pro 2009

Ahojte holky,
ráda bych se k vám přidala. Mám doma roční holčičku a moc bych chtěla další miminko. Malou ale stále ještě docela dost kojím (5-6 x přes den a 2 x v noci). Malá je takový malý závisláček. Kojení mi vyhovuje, ale nevím, jestli nebude bránit dalšímu těhotenství. Menstruaci jsem už 2 x dostala. Nevíte, jak je to s ovulací při kojení? Dají se pít nějaké bylinky při kojení na podporu ovulace? Malá nám trvala skoro rok a tak se bojím, že se to bude zase trvat 🙂 ...

fiallinka
20. pro 2009

Evulina: znám dost holek, co otěhotněly při kojení, takže z tohohle pohledu je to možné 🙂, ale je pravda, že zvýšená hladina prolaktinu můžu otěhotnění bránit, hlavně, pokud kojíš hodně. JENže každý to má úplně jinak... Já musím na ivf, takže kojit jsem musela přestat, aby se hormony při stimulaci nedostaly k malému a navíc přece jen je ten prolaktin zvýšený... Jinak při kojení bych to s bylinkama nepřeháněla, spíš si myslím, že bys měla malou přes den odnaučovat pomalu pít...ale možná otěhotníš i při tom kojení, nebyla bys výjimka.

lucie.krajcarova
20. pro 2009

😀 ahojky, můžu se připojit? taky bychom rádi měli druhé mimi. stále ale kojím a zatím jsem neměla menzes, tak ani nevím, jestli to teda půjde

lucie.krajcarova
20. pro 2009

Evulina, vidím, že ještě dost kojíš, a kolik kojení už máte nahrazeno příkrmy? U našeho je to asi 5-6x kojení vč. noci a 3 příkrmy.

evulina77
20. pro 2009

No malá je tak trochu závisláček. Normálně snídá, svačí, obědvá, svačí a večeří. Ale mezí tím taky chce často kojit. U nás je problém, že nechce moc nic jinýho pít. Ani čaj, ani šťávičky, pije jenom vodu a té taky moc nedá.
Říkala sem si, že ji to budu muset nějak začít omezovat, ale nevím jak. Protože jinak toho moc nevypije.
Menstruaci jsem už měla dvakrát, sice po 37 dnech, ale tak uvidíme.

veruska007
20. pro 2009

Ahojte, jsem na tom podobne. Kojim, ale uz jen 2x denne. Mesicky mam od zari, ale super dlouhe cykly. Piju uz mesic kontryhel, tak jsem zvedava, jestli to pomuze. Druhe mimi bychom taky moc chteli.

fiallinka
20. pro 2009

lucie: no, dokud nemáš menstruaci, šance na otěhotnění je minimální, ale zase ne vyloučená - ovulace většinou předchází ms, tak šance vlastně být může 🙂. Já jsem ms dostala po 11 ms od porodu.

Evulína: to jsme tu řešily skoro všechny, nepití, rozhodně nejsi sama 🙂...ale pokud postupně nezačneš kojení omezovat, tak ji ani nic jiného než mléko pít nenaučíš - většinou se doporučuje odstavovat tak, že když dáváš nový příkrm, tak postupně přestaneš místo toho "jídla" kojit...nabídneš pití a když nechce, tak nic...ale samozřejmě můžeš kojit jak chceš dlouho a hodně, akorát když chceš druhé, je to pro tebe dost zátěž, i fyzicky a proto, že malá je na tobě fakticky závislá... na druhou stranu v roce se ještě klidně může kojit hodně. Já jsem ho teď odstavila v necelých 14 m, ale předtím cca od toho roku už pil jen večer a v noci a byl to spíše rituál než žízeň..

S tím pitím jsme to tu dost probíraly s Meleri 🙂

jabluncanka
20. pro 2009

Verusko,

mně pomohl Wobenzym...měla jsem taky cykly 37 dní a po využívání Wobenzymu,pro mě krásných,30 dní... 😉

lucie.krajcarova
21. pro 2009

krásné mrazivé ráno!!
verusko, odkud jsi? máš podobně staré mimi jako já 🙂
Mikijana, pocházím taky z ostravy. kde tam bydlíte?
jabluncanka, k čemu přesně je wobenzyn? je to b ez receptu?

veruska007
21. pro 2009

Ahoj, Lucko. Ja jsem z Brna. Zrovna zazivame s Honzikem souzenni zoubku - mne strasne bolely od ctvrtka zuby a Honzika taky, mel horecky a stale plakal. A vcera mu vykoukly jednicky nahore a ja dnes byla vrtat zoubek u zubarky 😉 .
Ja piju kontryhel a premyslim nad Sarapisem.

lucie.krajcarova
21. pro 2009

Veru, ani mi nemluv! malý má teprve jeden maličký venku,, druhý vedle bude brzy.. a mně včera začala bolet dáseň 🙄 držim palce, ať je to přes vánoce v klidu.

fiallinka
21. pro 2009

lucie: wobenzym je myslím hlavně na podporu imunity, má to ale spoustu efektů, dokáže srovnat celé tělo - ale bere se delší dobu a je hodně drahý, podle některých ale stojí za to 🙂

jabluncanka
21. pro 2009

Pravda je,že Wobenzym je drahý nebo dražší 😉 ,ale když si vezmu kolik člověk utratil a utratí za všemožné potravní doplňky,tak to vyjde prakticky nastejno...
Jinak ano,je to hlavně na podporu imunity,ale já ho brala hlavně kvůli kvasinkám a ekzémům...to srovnání cyklu přišlo tak nějak samo a tak nějak navíc...jako bonus... 🙂 😉

chiwule
21. pro 2009

ahoj holky, koukám, že se rozrůstáme 🙂 😉 dostala jsem od mudry novou medikaci na tlak, k Ježíškovi jsem dostala tlakoměr a měřím si několikrát denně tlak. Podle mudry mi ta nová medikace dobře funguje, takže by mohlo být možné pokoušet se o mimi dřív. JENŽE ty léky se nemůžou v těhu a navíc když je neberu, tak mám tlak hodně špatný. No uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Zatím nic pozitivního.
Naštěstí nám Anetka dělá velkou radost tak nemáme moc čas myslet na další... teď se třeba naučila říkat "Dík." a podle všeho dobře chápe, v jakých situacích se to používá 🙂