Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
4. led 2010

Verusko, ty seš moje favoritka 🙂 máš skoro stejně starého kloučka, druhé chceš holčičku a navíc máš taky tu židličku Fabula 😅 v jaké barvě? jo já taky pořád kojím a cyklus jsem zatím neměla..

holky berete už listovku???

paajinka
4. led 2010

Ahoj holky, můžu se taky přidat? Už mám doma jednu roční princeznu a chtěli bychom ještě jednu :o)

Jinak taky ještě kojím a listovku beru.

chiwule
4. led 2010

fial, ty potvůrko, ty mě ještě předběhneš 😉 no aspoň budu vyzvídat jak na to u KETu, když budeš první 🙂
ahojda verusko, my máme židličku z IKEA s pultíkem, používáme jí bez pásů a je to zatím dobrý. Uvidíme, až bude větší, až se do ní nevejde.
lucie, listovku začínám brát teď, mudra mi říkala, že to chce alespoň 3 měsíce předem. no a když chceme začít v březnu, tak je to tak akorát
paajinka, vítej! my taky máme doma princeznu a taky bych ráda ještě alespoň jednu 😀 holky jsou prostě nejlepší 😉 😅 ale i kdyby to byl kluk, budeme rádi, alespoň by byl páreček 😎

fiallinka
4. led 2010

chiw: no, v nejhorším budeš v těsném závěsu 🙂 za mnou...ale já to fakt vidím tak nějak, že to jdu "zkusit", kdo ví, na který pokus se to fakt povede...

meleri
5. led 2010

čaute holky, tak jsem zpátky ve Fr, snad jste prožily pohodové vánoce, u nás to bylo trošku o hubu ta cesta...:(
ale jsem ráda že s tím kojením se to konečně někam posunulo..malý si dal říct a pije z láhve a z pítka, a kojím už jenom večer a jednou v noci...tak to jde nějak tak přirozeně...
Fiallinko,
přeju ať to vyjde a ať máte brzo doma zase malé miminko!

Chiwule,
at to dobře dopadne s tím tlakem!

veruska007
5. led 2010

Ahojte, Luci a ostatni holky.
Listovku neberu, spis premyslim nad Sarapisem. Brala jsem ho pred Honzikem, pul roku jsem nemela ms.... a pak se stal zazrak a cekali jsme Honzika.
Zidlicku Fabulu mame zelenou, protoze byla v akci 😉. A je super. Zatim pouzivame bez stolecku, ale brzo zacneme.
Ja kojim, ms mam od zari, ale tak jednou za dva mesice, zato poradnou.
Ted bychom si moc prali Anicku, manzel se fakt "snazi", az mi to prijde hloupy, ze to porad nejde. No, chci prestat kojit cca v roce, pak to snazenicko snad pujde lip. Honzik uz tomu kojeni stejne moc neda. Rano najednou prestal chtit mliko, vecer pije trochu lip, ale obcas taky uz nechce.

evulina77
5. led 2010

Ahoj holky, tak už jsme taky doma a je po vánočním běsnění 😉
Kyselinu listovou jím už asi měsíc, co kdyby, že jo? 😀
Ohledně malé a kojení, snažím se jí trošku omezovat a vynecháváme kojení přes den, stahuji to tak na asi 4x denně.
Někdy je to lepší, někdy horší, ale bojuju. Nejhorší je že asi víc sama se sebou. Nějak je mi líto, jak ten čas letí a že malá už není mimčo. Sem asi divná.
Teď čekám až to dostanu a začnu asi měřit bazální teplotu, ať vím jestli ovuluju. No a jestli ne, tak omezím kojení ještě víc.
Všem přeji pohodový rok 2010 a brzké rozrostení rodiny!!!

veruska007
6. led 2010

Ja kojim dvakrat denne a myslim, ze cykly mam spis anovulacni. BT mi lita uplne neskutecne mezi 36,2 - 37,5 bez ohledu na ovulku. Spis sleduju hlen.

lucie.krajcarova
6. led 2010

čau Kočky, jsem ráda, že tu zase jste!!!
veruško, a než jsi teď dostala MS, brala jsi antikoncepci během kojení? Já jo, tak nevím, jestli se mi MS hodně nezpozdí.. inormálně jsem měla cyklus tak 32 dní..
asi půjdu do té listovky, minule mě nezklamala. a co je ten Sarapis, na co přesně?
díky za tipy na ažidličku, bude to asi Fabula, i když z druhé ruky. letos je těch větších výdajů nějak hodně. židlička, nosítko, a hlavně sedačka!!!!! od 9 do 18 měsíců, to budou asi 4 tisíce 😠
Taky se pomalu pokouším malého připravovat na UM,včera dostal první UM, co mu chutnalo - hami hajaja, ale jen 50 ml, ať to zbytečně nevyhazuju. nutrilon ani beba mu nikdy nezachutnaly.
Verusko, jak dlouho se snažíte? my teprve druhý měsíc, ale zatím jsem neměla MS, tak nevím, jestli se tomu dá říkat snažení 😀
Evulina, mně včera bylo 33, to je děsné, jak ten čas letí.. a malému bude brzy rok a už je víc rozumný než miminko! teda spíš víc raubíř než mimi,furt něco vyvádí.¨
a jak budeš měřit bazální teplotu, digi teploměrem?

evulina77
6. led 2010

Jé, tak toje náhoda, mně bude 33 na jaře. Fak to hrozně letí.
Určitě digitálním teploměrem, ať můžu rychle z postele. Naše slečna totiž neumí čekat.
Já sem antikoncepci po porodu nebrala. Mesntruaci sem měla už (teprve) dvakrát a teď ji čekám každým dnem, takže ještě nevím jestli je vůbec pravidelná.
Hlen se mi nějak nedaří sledovat, sice jsem o tom přečetla kde co, ráno na záchodě se snažím o vědecký rozbory, ale nějak mi to nejde. Nemám zrovna ukázkové vzorky 😀
A co je vůbec nejhorší, že je manžel teď hodně unavenej z práce a tak je těžký ho vůbec k sexu přimět. No snad to bude lepší v novým roce 😝

lucie.krajcarova
6. led 2010

tak mě napadlo, stále beru vitamíny na kojení. mám brát listovku k tomu? nebo vysadit? a co vitamíny babyplan? asi by\ch to nemděla kombinovat...
Evulina a co víkendy 🙂 to snad do práce nechodí 🙂
Já jsem otěhotněla, když jsme stavěli barálk... normálně kažtdý den do práce, víkendy na stavbě.. pak chodil manža na stavbu i po práci. když to jde, tak to jde 🙂

fiallinka
6. led 2010

lucie: já myslím, že bys mohla brát jen ten babyplan třeba, ony i ty vitamíny na kojo mají podobné složení a v tom bp je navíc ta listovka apod...ale nekombinuj to, to už je moc...

lucie.krajcarova
6. led 2010

fiali, taky si myslím. nejradši bych se na to zeptala doktora..

veruska007
6. led 2010

Cauky, Luci a spol. HA jsem nebrala, prvni ms po porodu jsem dostala v zari, od te doby dvakrat, mam hodne dlouhe cykly. MS cekam kazdym dnem, ale to klidne muzu cekat i nekolik mesicu, toz nevim. Dnes jsem si otypovala, ze bych podle hlenu mohla mit teoreticky plodny den (ale ono to typovani je taky jak sazka do loterie), tak jsem se tesila na vecer a manza mel nejakou depku ci co, tak me serval a sel spat ☹. Tak ted bulim u pocitace, pripadam si sama jak Maly Princ a premyslim, zda budu ci nebudu tehu a kdy...

evulina77
7. led 2010

Člověk by řekl, že když už jedno dítě doma máme, že už to nemusíme tak prožívat, co? Ale mám stejný pocity. Nějak se nemůžu zbavit toho přemýšlení o dalším miminku, těhotenství apod. Až mě to štve.
Listovky by mělo být 400 jednotek (nevím přesně jak se to píše), tak bych se podívala kolik je jí v tom babyplánu nebo vitamínách pro kojení a když tak přidala listovku zvlášť. Dvoje vitamíny nebrat, ale listovku doplňovat do těch 400.

lucie.krajcarova
7. led 2010

Veru, jen neplač, máme ještě chvíli času, než se to povede 🙂
Evu, listovku budu brát určitě navíc, ta je potřebná. nakonec jsemse objednala na gyndu na konzultaci - vitamíny, další těhu - jsem po císaři, tak at semi podívá na jizvu.

evulina77
7. led 2010

Lucko, tak pak sem napiš doporučení pana doktora ohledně vitamínů. Ať jsme chytřejší 🙂
Jen si myslím, že tě bude asi trošku brzdit. Někde sem slyšela, že je dobrý aspoň rok po císaři neotěhotnět, někde říkaj i dva roky. Ale co doktor to jinej názor.

fiallinka
7. led 2010

evulina: většina doktorů říká rok, ale na přímý dotaz mi taky řekli, že když je všechno ok, tak ani po půl roce se nic hrozného neděje...

tesinka
7. led 2010

Ahojky, tak já jsem na pozvání fialinky tu 🙂

tesinka
7. led 2010

Veru, chlapi jsou prostě chlapi, hlavně neplač, nestojí ti to za to. Uričtě se to povede, neboj. 😉 A s těmi dlouhými cykly si skoč k doktorce a poraď se, co a jak 😉

lucie.krajcarova
7. led 2010

Evu, napíšu, ale jdu tam až 18. zatím budu brát listovku a ty kojící. ohledně císaře, žádný doktor mi nic nedoporučoval, ani gyndařka, ani operatéři, tak nevím.. a malý už bude mít 9 měsíců, s jizvou nemám žádné zásadní problémy (kromě vzhledu), tak myslím, že nebude problém.
Tesinko, vy už chcete druhé???

tesinka
7. led 2010

Luci, no já mám dvouletý rodičák a chtěli bysme to stihnout při jednom. Vzhledem k tomu, že naše první otěhu nebylo jednoduhé, chtěli bysme začít tak v létě se snažením. Stejně budeme muset navštívit CAR, tak musíme začít s předstihem 😉

sluninka
7. led 2010

ahojte..taky jsem tu na pozvání 😉 😀

jdu vás trošku dočíst, ať v tom nemám uplnej zmatek 😉

sluninka
7. led 2010

tak pár stránek mám... 🙂

my se teda ještě nesnažíme, jen tak o tom mluvíme..začít chcem nějak koncem roku, mám 3letou mateřskou,tak aby to nějak navazovala..prášky beru, nekojim... v únoru mě čeká konizace čípku, tak jsem z toho mírně vedle :-/

jinak vitamíny zatim neberu, začnu v létě určitě s listovkou, jelikože jsem byla na jedné revizi, s tim, že se mimi nevyvýjelo, tak listovku mám jako povinnou 😉 dál budu brát jeřáb ptačí..je to teda extra hnus fialovej, ale taky mi nejspíš pomohl otěhotnět 3měs. po revizi a vše bylo OK...

veruska007
7. led 2010

Tez mam materskou jen na dva roky. Dokud kojim, tak mi doktorka stejne nepomuze. Pak si vyzkousim Sarapis. Hormonalni lecbu vidim jako posledni reseni.

Jinak kamoska rodila cisarem a kazdym dnem ceka druhe mimco, otehotnela napoprve kdyz prvnimu mimcu byl 9. mesic. Cele tehotenstvi je v pohode, a to ma velike brisko, jizva nezlobi, rizika pro porod pry nejsou.

lucie.krajcarova
7. led 2010

tesinko, taky mám dvouletou RD. a ségra má asi podobně staré mimi,narodilo se 14. září a taky po IVF 😀
čau Sluni, další téma, kde se potkáváme 🙂

sluninka
7. led 2010

ahojky luci 😉

lucie.krajcarova
7. led 2010

veru, tak jsem objednala taky fábulu židličku. je po jednom dítěti, ale používaná jen pár měsíců, vypadala solidně. už se na ni těším 🙂

tesinka
7. led 2010

Luci, náš Kubík se teda nakonec povedl přirozeně, ani jsme to nečekali 😀 , o to víc jsme se na něj těšili, tak uvidíme, jak se nám podaří druhý prcek 😅 . Ale s jistotou to budeme řešit přes CAR, když nám pomohli poprvé. No, my jsme 15.9. 😉 Ale když se nám zadaří dřív než v létě, zlobit se nebudeme, necháme tomu volný průběh 😉

meleri
7. led 2010

ahojte, to je fajn jak se to tu rozjelo.. 😵