Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

meleri
20. led 2010

Jani,

ajaj, a můžu se zeptat jak brzo? já porodila v 35 týdnu kvůli blbé placenty..taky mám strach..navíc sem mohla mít dvojčata, no ale o to jedno jsem přišla fakt brzo, nějak v 9 10 nebov 12ctým? už si to nepamatuju. jo taky bych si přála bezproblémové těhotenství konečně si to užít až do konce! 😵

no asi v březnu, protože v dubnu chci jet ještě k našim do česka, tak aby to zas nebylo nějak moc pokročilé těhotenství..taky bych chtěla aby se narodil zas o vánocích to má mamka šanci tady přijet a vidět ho..jinak je to marné...

evulina77
20. led 2010

Jani, v podstatě už na tom pracujeme. Nebrala sem teď po porodu žádnou antikoncepci a nechránili a nechráníme se. Jen jsem neměla hodně dlouho menstruaci a teď mi právě skončila třetí. Ale protože stále kojím, tak nevím jestli už správně funguju. Chci si začít měřit bazální teplotu, ale ještě jsem si ráno nevzpomněla, jó s tou mojí pamětí to není nic moc 😀

jani2
20. led 2010

Meleri - no bolo to veľmi skoro, v 26tt, kvôli infekcii...prišla som o jedno dievčatko z dvojičiek, našťastie Janička je zdravá...dúfam, že už som si všetku smolu vybrala a čaká ma Ďalšie tehulkovanie ale tentokrát už so slzami šťastia na konci 😉
..tebe asi predčasne stárla placenta, alebo?... 35tt je už oproti mne krásny týždeň, avšak verím, že si to tiež chcela dotiahnúť až do konca, teraz to už zvládneme, neboj! 😉
evulina - treba skúšať, ak už dieťatko papá aj iné okrem mliečka, tak to kojenie nie je časté a k ovulkam môže dochádzať...no už sa len do nej trafiť 😉 🙂 😉

fiallinka
20. led 2010

Jani, to je super úspěšnost, kam chodíš? Chci tam taky...já to mám k vám kousek 😀

meleri
21. led 2010

Cau Jani,

jej tak to je mi líto. 26 tt to je fakt brzo, hlavně že je tvoje dcerka zdravá.
Ne měla jsem placentu praeviu, takže sem musela od 23 tt ležet v nemocnici.
taky doufám že to zvládnem.

Evulino,

aha tak to já nevím jak to s tou bazální teplotou funguje..já na sobě poznám ovulaci podle hlenu a bolesti. snad už ti tělo funguje jak má být..

zdravím Fiallinku.

tak já nevím vůbec ta procenta, ale říkám si že když už nám to vyšlo jednou tak to snad vyjde zas! 🙂

evulina77
21. led 2010

určitě to dopadne, musí a navíc, všechno bude v pořádku 😎
O bazální teplotě jsem toho už hodně přečetla a tak si myslím, že podle toho poznám, jak na tom jsem
Jinak ovulaci asi těžko poznám, nějak nemůžu trefit ty správný příznaky, když se nepozoruju, tak to nepoznám a když začnu "vědecky bádat", tak mám pocit, že ji mám snad furt 😀
Prostě potřebuju to ještě nčím podložit a proto si myslím, že ta BT bude ok

fiallinka
21. led 2010

meleri, taky si říkám, že když už to vyšlo, mohlo by podruhé, ale kdo ví...někdy propadám depce, někdy naopak...

meleri
21. led 2010

Ahoj Evulino,

já sem si ovulace začla všímat až právě při tom IVF a IUI, dřív mě to taky nenapadlo. no nebolí tě třeba trošku vaječníky nebo nemáš ten hlen?

Fialinko,

taky tak..někdy mám depku někdy si říkám když jsem se trápila při první těhotenství tak to druhé snad už bude veget..snad si to tělo bude pamatovat ... 😅

cathy77
21. led 2010

ahojte baby, v tejto teme som nova, zaujal ma nazov. mam 32 rokov, 5 ročneho krasneho chlapčeka a veeeľmi od minuleho roka tužim po druhom. s otehu vcelku problem nebol. podarilo sa to v sept2009,po dvoch mesiacoch snaženia. ale dalej to už nie je tak idylicke. momentalne som v 20tt, pred mesiacom boli zistene važne VVV plodu, sposobene geneticky, je na tom asi tak, že každou chvilou može odumrieť, ale aj potiahnuť ešte par týždnov, Kyret som odmietla, nenecham ho vyrvať, kym mu ešte bije srdiečko. Je to taky stav, že potratim bud v 2.trimestri ešte alebo až v treťom ale jednoducho k tomu dojde. som s tým už viac-menej vysporiadana(ak sa to tak da vobec povedať, ved to bolo vytužene babo), ale treba chapať realitu a žiť dalej. len sa modlim, aby porod, pravdepodobne predčasny,prebehol normalne a bez komplikaxii, aby sme sa čím skor mohli začať snažiť a dalsie. Dnes som sa dozvedela vysledky z genet. vyšetrení mna a manžela(kde nas automaticky odoslali) a SU SUPER 😀 😀 😀 Bohuvdaka, toho som sa najviac obavala, keby tam niečo našli,tak by som už nemala odvahu skusať. ale je to v poriadku a to ma nesmierne teší!!! ešte dve detičky by som chcela....

cathy77
21. led 2010

inak, je veľmi zvlaštne, že to moje babo to ešte ťaha. Drviva vačšina takýchto poškodených zárodkov(viac ako 95%)je potracana v prvom, druhom týždni, ked žena ani nevie že je tehu. potom dalšie percenta v kritických týzdnoch 6 až 9 tt, a nejake to promile to taha dalej ☹ Mimi je ale maaaaalinkate velmi, bruško mi od okt-novembra ani nenarastlo, ale srdiečko ešte bojuje tak nemam ja to srdce to nasilim ukončiť. to len na dokreslenie mojej situacie ☹ držte mi palce, aby som sa už na jar mohla tešiť zo snažilkovania, aby sa nevyskytli komplikacie... snad by som si potom aj vyčitala niečo. neviem, len nech to dobre dopadne a nech ešte tehulkujeme všetky ktoré po tom tužime...

dijanka
21. led 2010

ahojte kočky, aj ja som v tejto téme nová a chcela by som ešte aspoň jedno bábo. mám 7 ročnú dcérku 😉 a už rok sa snažilkujeme ....bezúspešne. 😠 S dcérou som otehotnela ani neviem ako 🙂ani v tehotenstve som nemala žiadne komplikácie, no pôrod bol blbý. Placenta mi nevyšla sama, museli mi ju pod narkózou trhať. Moja dr. ma od septembra začala liečiť.povedala mi, že placentu mám tenkú, vraj sa obáva, či budem ešte nejaké deti mať.teda od septembra mi nasadila hormon.liekmi clostylbegiť a duphaston, vraj to na 95% zaberie...no nezabralo, v pondelok mi zistila, že na pravom vaječníku mám 6 cm cystu, ktorá môže hocikedy prasknúť...vraj mám dve možnosti:buď pôjdem pod nože, alebo to skúsi kľudovým režimom na PN až do mrchy no a potom uvidí.vôbec neviem, čo mám robiť...už mi z toho začína zašibkávať.

jabluncanka
21. led 2010

Dijanko,

ta cysta může opravdu při MS prasknout a odejít sama nebo se vstřebá...Já osobně Clostilbegyt moc nemusím = při dlouhodobějším užívání bez výsledného efektu právě dělá cysty...Spíš bych se dožadovala dovyšetření = hormonální profil.Podle hladiny hormonů v celém cyklu se dá usoudit,kde může být problém...

dijanka
21. led 2010

ahojky jabluncanka, ďakujem za radu...teraz uvidím čo bude v pondelok, či sa to nejako vstrebe alebo čo, ale dnes som mojej dr. povedala, že clostilbegyt nechcem ani vidieť...inak ty si z Jablunkova?Lebo ja som z Čadce, to je kúsok od nás 🙂

meleri
21. led 2010

Cathy,

jejda to je moc smutné to co čtu. Chudák miminko, ale co se dá dělat..takže se ani vůbec nevyvíjí? Jsi fakt silná ženská že to zvládáš, já bych se asi sesypala...takže musíš čekat až umře a potom se snažit o druhé...jo taky jsem slyšela že takové věci se stávají jenom v prvním trimestru..mi takto umřelo dvojčátko, nějak v 10 tt, už si to přesně nepamatuju, ale dost mě to vyřídilo...už bych to nechtěla zažít.

Dijanko,

tak to je taky síla s tou placentou! A to že ti tu minulou trhali, má vliv na to jak naroste nová? tomu nerozumím, vždyť je to pak úplně jiná placenta...
trochu mě to děsí, já zas měla placentu praeviu a dost mě děsí že by se to opakovalo znova! tenkrát jsem ležela od druhého trimestru v nemocnici ale ted jak bych to zvládla s malým....

chiwule
21. led 2010

ahojda všem novým babuškám a ostatní zdravím též!
Anet měla nakonec poslední dva dny teploty 39, musela jsem dávat i zábaly, bylo to děsný, ale zdá se, že je to už dole (tfuj tfuj tfuj) - dneska neměla vůbec před den až na večer teplotku. Byly jsme i mudry, zkontrolovala jí CRP, naštěstí v těle zánět neměla tak atb nedávala. Myslím ale, že jí zároveň rostou zuby, že se nám to blbě potkalo... dole v pravo dvojka... a nebo i něco chytla, smrkáme oba s manžou...
Holky, já vám taky trošku závidím, a začínám se taky už moc těšit na březen, že půjdeme do KETíku. Z CARu mi potvrdili, že tam máme naše dětičky pořád zamražený, takže už jen ta kontrola tlaku a bude hotovo. Ještě chci začít trochu cvičit, abych si zpevnila záda a břicho, abych toho mimíska dobře donosila. Chci si koupit v knižním klubu CD s cvičebními programy, s Anet se nikam moc nedostanu, páč táta chodí pozdě domů, tak chci začít cvičit doma... Doufám, že vydržím 😎

pajca
21. led 2010

Ahoj holky, můžu se k vám přidat?Taky bysme chtěli druhémiminko, první se nám povedlo po pl roce a ted se snažíme druhý měsíc.

dijanka
22. led 2010

ahoj meleri, no ja som tiež z tej placenty paf, dr. mi povedala, že keď ma po pôrode čistili, tak museli vyčistiť aj čosi viac ☹ , lebo pacentu mám len 4 mm a údajne má byť 7 mm ☹ vraj aj keby sa mi podarilo nejako otehotniť, tak má dr. blbé podozrenie, že sa mimčo nedonosí, alebo neotehotniem vôbec, keď je tenká placenta, vraj by sa vajko neuhniezdilo ☹ , tak neviem, čo bude ďalej...ale teraz, v prvom rade sa musím dostať cez cystu...

ahoj pajca,

jasné, že sa môžeš pridať.a aké staré máš prvé mimčo?dva mesiace je krátka doba, neboj všetko bude o.k. ja 😉 my sa snažíme už rok....a stále v kútiku duše dúfam, verím,...,že to raz vyjde

lucie.krajcarova
22. led 2010

ahoj kočky, právě vás dočítám!
Moc vítám nové holky. Cathy, jsi velice odvážná, držím ti pěsti, aby to dopadlo, tak jak si přeješ. a abys za chvíli mohla být zase těhu.
já byla na té gyndě. a řekla mi, že musím přestat kojit, pokud chci otěhotnět -zatím nemám cyklus.. přijde mi to dost tvrdé... jako by nestaačilo vynechat noční kojení 😔

evulina77
22. led 2010

Ale někdo otěhotní i při kojení a menstruaci k tomu ani nepotřebuje, prostě vychytá první ovulaci 😀
já taky ještě kojím a chci otěhotnět, první menstruaci jsem dostala, když bylo malé 11 měsíců. Celkem sem to měla zatím 3x. Tento cyklus si měřím bazálku, abych zjistitla jestli ovuluju a pak to když tak budu řešit.
Zkus počkat až bude malýmu aspoň rok a pak když tak přestaň kojit, třeba to do tý doby dostaneš a nebo budeš těhule. Prý by mělo být mezi kojeními aspoň 6 hodin a prý pak přestane fungovat, jako antikoncepce. Ale malej je ještě hodně malinkej, jak ti papá příkrmy?

cathy77
22. led 2010

ahojte, no nemam priliš dobre spravy, už asi tretí den ma pobolieva podbruško, je to pocit ako pri zapale a mam teda silne podozrenie že to je z tej neuspešnej amniocentezy, čo ma len doktor rozdžubal a ani kvapku vody nenašiel. bola som dnes u dr a ten mi vyslovne nakazal ist konečne na hospitalizaciu na ukončenie tehu, robil aj usg a len nado mnou kyval hlavou, čo ešte riešim, že "už som to mohla mať za sebou" 😔 Ano, viem, že keby nastali komplikacie, horučky a bohvie čo, tak by som riskovala svoju schopnosť donosiť ešte niekedy dieťa. tak po zrelej uvahe som sa rozhodla, že v pondelok nastupujem na hospitalizaciu, plod ma tep len 40-50, preboha, ved to je aj na veľkeho chlapa malo. proste, už len vegetuje,chúďa, fakt to už nema vyznam. nechcem ohroziť svoj zdrav.stav natoľko že sa budem X mesiacov zbierať a davať dokopy. sanžila som sa, ale... už mam z toho pobolievania v oblasti maternice strach a čakám, kedy bude pondelok a pozru sa na mna v nemocnici. fakt chcem začať po tom čím skor, 2 cykly a pojdem na to.

cathy77
22. led 2010

Dijanka, ved placenta sa tvorí až v tehotenstve, ked zarodok vyživuje žltkovy váčok a potom prebera tuto ulohu placenta. asi maš momentalne problemy s vystelkou maternice, nie? každopadne, len nech Ti to čím skor vyjde...

fiallinka
22. led 2010

cathy77: je mi moc líto, žes to musela zažít...ani nevím, co bych k tomu řekla...jsi obdivuhodná, žes to takhle dlouho vydržela...

CHIW, já ti nevím, ale my na tom očku byli ve středu, v neděli měl cca 38 teplotu a od předvčerejší noci horečky přes 39, teď taky, leží tu jak lazar, bobánek malý a ani léky moc nezabírají... u doktora jsme radši byli a dal nám i ty antibiotika, prý pro jistotu, takže jsou to Jurášovy první, ale nic mu vlastně nenašel... jsem z toho na vývrat...

a hlásím,že na KET jdu ve středu...

dijanka
22. led 2010

cathy, veď som písala, že som z toho paf, čo mi to natrepala dr.... 😒 ja som si toto všetko naštudovala, ale keď ona si stále tvrdí svoje, tak neviem. už som volala aj do B. Štiavnice primárovi, či by sa na mňa nekukol, tak súhlasil. vraj keď dostanem mrchu, tak nech mu zavolám a on ma objedná...uvidím, čo mi povie on...ty sa v pondelok držkaj, budem na teba myslieť. 😉 všetko bude o.k.určite si sa rozhodla správne, keď vieš, že to nemá význam a že by si si aj ty mohla uškodiť.je to hrozné, že sa niečo také stáva....ach, tá žena si ale musí vytrpieť.

evulina77
22. led 2010

cathy77 těžko k tomu něco napsat, snad jen, aby jsi to měla brzo za sebou a na všechno špatný brzo zapomněla a aby se až příjde čas zadařilo a bylo všechno v pohodě ☹

No tak to se mám na co těšit, to očkování asi nebude nic moc

Fiallinko takže ve středu 😉 , tak už se to blíží, tak ať je všechno ok. Budu na tebe myslet 🙂

lucie.krajcarova
22. led 2010

Cathy, moc a moc na tebe budeme myslet 😔 Pročpak někdo musí podstoupit tak těžkou zkoušku 😢

Evu, jj může se to stát i před první menzes, souhlas. jak říkám, nejdřív vynechám jedno noční kojo, a bude odstup 6 hodin. prozatím papá asi 18 kaši a kojo, pak ve 22, v 1, ve 4... je to ještě dost hrůza. vlastně stejné intervaly v noci jak ve dne. ale příkrmy už docela papá. ovšem jen tak 90-110 g. víc ne. navíc půlku porce sní v židličce a půlku, až ho pustím na zem.. je to trochu boj. ale když on je tak mrňavoučký, že udělám cokoliv, jen ať trochu popapká.. no v 9 měs. má jen 7570 g, před 2 dny jsme byli u doktora kvůli průjmu, tak ho i zvážil. za posledních 5 týdnů přibral jen 100 g 😢

meleri
22. led 2010

čaute holky, zdravím vás všecky..

Fiallinko,

tak ti držím moc moc palce ať to vyjde a ať má Jurášek brzo sourozence! 🙂

Jinak to je mi líto s tou teplotou, ono to určitě přejde..to se divím že mu dával antibiotika jen tak, no ale když měl podezření..

My jsme taky měli problémy s tím očkováním, a taky asi po týdnu byl navíc nemocný, možná je to pak i jedno s druhým..

holky mějte se moc hezky prožijte fajn víkend..

fiallinka
22. led 2010

meleri: no, on Juráš dost kašle a ty teploty má vysoké, tak asi proto...byli jsme tam už 3x s něčím podobným a nikdy jsme je nevyfásli, tak se mu to asi zdálo horší...

ale řeknu vám, to je tak hrozné, když je to děcko nemocné, jsem z toho úplně špatná, na ket ani pomyšlení...

jani2
22. led 2010

Dijanka - s tou placentou je to fakt hlúposť, keď nie si tehu, tak žiadnu nemáš...zrejme dr. myslí výstelku maternice, ako už Cathy písala,...tá musí byť dostatočne hrubá, aby sa embryjko uhniezdilo. Mnoho žien ju má nízku, ale to sa dá ovplyvniť aj tabletkami...alebo mohlo nastať to, že ti pri vyberaní placenty trošku poškodili maternicu a v tých miestach už výstelka dosť nedorastá...ale podľa mňa to nebude tak katastrofálne, niektorí doktori zvyknú dosť strašiť.
Fialinka - tie horúčky neznášam, mne malá pred necelým rokom dostala z horúčky febrílne kŕče (ale neľakaj sa, ak ich nemal v prvé dni, už nedostane) a odvtedy už stresujem aj pri zvýšenej teplote....nech sa mu čo najskôr polepší, drobčekovi malému...toto už ale z očkovania nebude, zrejme tiež niečo niekde chytol 😢
Cathy - moc ti držím palce na pondelok, keď už je to s maličkým takto zlé, tak radšej ukončiť...on určite cíti, že si ho chcelal....rozhodol sa byť anjelikom, tak už ho nechaj ísť svojou cestou 😔

fiallinka
22. led 2010

jani, křeče naštěstí neměl, toho se děsím...

dijanka: jj, asi myslíš sliznici dělohy - ale neboj, ono se to dost mění, můžeš to podpořit vším možným, dokonce tu je nějaká diskuze na to téma, něco jako "nízká děložní sliznice", tak to pohledej..

chiwule
22. led 2010

Fialinko, máš pravdu, je to hrozný, když jsou děti marodný. držím palce na KETík.
manža je definitivně nemocný, teče mu z nosu jak z vodovodu. Tak jsme ho vyhnaly do obýváku na kanape 🙂 snad bude brzy fit a nenakazí nás.
zítra budu vařit fazolovku, manža jí rád a taky dukátové buchtičky, ty zas ráda já 🙂 tak přeji hezký víkend a mějte se fajn