Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mikijana
25. bře 2010

Ahoj holky, mám na vás dotaz.. Jak poznat ovulaci, když mám cyklus cca 40 dní?☹ Podle hlenu to nepoznám, mám pocit, že teď žádný nemám a s ovulač. testy nemám zkušenost, nechce se mi z toho zase dělat moc věda a každý den se měřit, ale když nebude zbytí☹
Snažíme se od ledna a zatím pořád nic☹Taky chceme druhé mimčo, aby se narodilo do 2 let prvního, jinak v únoru příštího roku nastupuji do práce.

brumdinka
25. bře 2010

ahojte holky, já včera začala pít ten kontryhel a vypadá to, že snad se mi cyklus konečně umoudří, dnes sem dostala ms - v sobotu jedeme do tropical island - no ještě že mám kalíšek

chtěla sem se vás zeptat, jak se vlastně počítá cyklus na těch 28 dní je to od prvního dne mensesu do dalšího prvního dne mensesu nebo jak - měla sem ho po HA děsně rozházenej a ted´se to uklidnuje, tak snad se pak časem podaří i to druhé mimi, ten kontryhel se má pít jenom do ovulky a pak když jste těhotné tak se zas pít nesmí, až od 3 .měsíce - no tak fakt nevim, abych tim čajem neudělala víc škody než užitku

http://zdravi.centrum.cz/prirodni-medicina/2007...

makijana - zkus tyhle stránky:
http://www.tehotenskakalkulacka.cz/ nebo
http://babyweb.cz/Ovulacni-kalendar.aspx?utm_so...

no a já sem se tu zas zasekla a to mám práce 😝 no nic mějte se a užívejte si dnešní sluníčkový den 😎

lucie.krajcarova
25. bře 2010

ahoj Makjana, vidím, že rozestup dvou let u dětí je moc žádaný, to jsem moc ráda!!! Myslím si, že cyklus se počítá od prvního dne menzes do posledního dne před další menzes 🙂
Teda s tím kontryhelem jste mě navnadily!!! mám ho schovaný u babičky, jdeme tam v sobotu, ale možná si koupím další už dnes, aby to třeba zafungovalo dřív..

vendulka
25. bře 2010

ahojky, jo jo zacatek cyklu se pocita prvnim dnem MS a konci dnem kdy zacala dalsi MS..tj prvni den DC
teda kalisek jo?Jake s tim mas zkusenosti?Ja o tom slysela,ale nejak jsem se o to vic nezajimala...
vekovy rozdil 2 let mezi detmi mi prijde malo 😀 jako ze je to brzo, ja bych brala tak ty 3 roky 😎 😀

brumdinka
25. bře 2010

díky, ted´aspon vim, že mám cyklus 30 dní, teda jestli se to takhle ustálí a třeba se pak mimi líp povede 😀

s věkovym rozestupem sem vždy chtěla děti max.od sebe 5 let - což už nestihnu, jelikož Jiříkovi je už 6 let 🙂 - uteklo to nějak moc rychle ani sem se nestačila otočit 😀, takže věkovej rozdíl neřešim, já mám 2 starší sestry starší ode mne o 10 a 12 let a sme naprosto v pohodě, můj manža je od bráchy těch 5 let a nemůžou se ani cejtit 😀

s kalíškem je ms pohodička, ani nevim že jí mám kdyby mě malinko nebobolívalo břicho - je to jen o cviku, ale jde s tim dělat uplně všechno včetně sportu 😉

no nic, tak se mějte fajně, já tu trošku smejčim a za chvíli musim pro malýho do školky, pak vyrazíme ven - je tam nádherně 😎

vendulka
25. bře 2010

no taky sjem ze zacatku tvrdila, ze 10 let bude tak akorat...ale kazdej me od toho odratoval, myslim, ze to neni o tom, jak daleko jsou od sebe deti,ale o vztahu v rodine a mezi sebou

brumdinka
25. bře 2010

vendul - já ted´naopak mám pár kamarádek co maj mimi, když je první dítě v první třídě a nemůžou si to vynychválit 😎 - maj tak víc času na obě děti i na to starší, který v té 1.třídě, což je pro něj sakra změna a potřebuje pomoct - takže jelikož jde náš Jiřík v září do školy, tak doufám, že nám se to taky takhle povede 🙂

vendulka
25. bře 2010

jo to jsem taky slysela, ze je dobre takto...clovek si aspon poradne uzije obe deti...no ale ja bych rada navazala na amterskou, teda ted uz na rodicak, dalsi amterskou,abych pokud mozno mezitim nemusela do prace 😝

vendulka
25. bře 2010

brumdinka a ty jsi doma nebo chodis do prace?
ja teda mam docela obavy, jak to bude pak se mnou a se skolkou, kdyz do te doby nebudu tehule...mala je v breznu, takze do skolky ji vezmou AZ v zaria to jako budu toho pul roku doma zadara nebo jak?Do prace asi tezko bo kam bych dala malou, ze kdyz vsichni delaji...jak jste to resily Vy?

mikijana
25. bře 2010

brumdinka: díky za odkaz, plodné dny jsem zkoušela počítat přes různé kalkulačky na netu a pokaždé mi vyhodily něco jiného a taky to není 100%ní, že no tak nevím

lucie.krajcarova: no mám 2 roky proto, že chceme děti po sobě a vzít to jedním vrzem ať se nemusím vracet do práce, tak snad to vyjde🙂 jinak bych to musela pak řešit nějak dočasně babičkama, kdyby náhodou to nevyšlo a musela se vrátit

jinak já beru listovku a hořčík, ještě mě tady zaujal ten kontryhel, o kterém píšete,asi se po něm taky kouknu

brumdinka
25. bře 2010

vendulka - my máme naštěstí hlídací babičky a dědy; malej je narozenej v lednu, tak se školkou problém nebyl

blbý je, že momentálně sem od ledna doma, bez práce a hledání práce je trisktní - půlka nabídek co najdu jsou starý, na další část se berou jenom známý a na těch ostatních mi říkaj at se nezlobim, ale nevezmou mě, jelikož mám vš a určitě bych jim utekla 🙄 a ještě bez peněz 😝 jelikož jsem po mateřský stihla málo odpracovat, takže nemám nárok na jakoukoli podporu od státu 😖

no nic, jdu radši pro malýho

vendulka
25. bře 2010

mikijana, no ono nejpresnejsi kalkulacka je ta, kdyz se meri BT a zaznamenava se to do grafu, to pak funguje na 100% 😉 ,ale chce to aspon dva, tri cykly,aby z toho clovek tak nejak poznal, jak mu telo funguje 😉

vendulka
25. bře 2010

jakto, ze enbyl problem se skolkou, kdyz je v lednu,to ti ho vzali v tom lednu?Ne, v zari, ne?
no ja mam snad odporacovano dost, po skole jsem si nez jsem sla na MD odpracovala (i s prestavkama, kdyz jsem nemala praci) asi 6 let a v posledni praci jsem byla pres dva roky, takze nastesti narok sjem mela,lae ted nevim, jak to bude, kdyz to bude jak jsem psala...skolky narvany k prasknuti ☹

brumdinka
25. bře 2010

vendul - no já s nim byla kvůli tomu, že sem si dodělávala tu školu doma do 4 let (ty měl v lednu) a od září roku předtim chodil do školky jen na ty 4 hodinky - pak jak sem chodila do práce, tak tam i spal a ted´když sem doma, tak ho tam taky nechávám jen ty 4 hodinyky, aby byl s dětma, navíc má povinej rok před vstupem do školy 🙂 a nic už musim mmazat 😉

vendulka
25. bře 2010

tak to jsi mela super v tomto... 😉

mikijana
25. bře 2010

vendulka: no asi až bude nejhůř tak do toho půjdu, ale zatím jsem líná 😝
a co ovulační testy, je to k něčemu?

vendulka
25. bře 2010

to nevim, ja s ovu testama zkusenosti nemam,ale prej jsou dost drahy...

mikijana
25. bře 2010

aha tak to asi nechám zatím na přírodě🙂

lucie.krajcarova
25. bře 2010

HOlky, pěkně jste se rozjely 🙂 dnes jsem si dala kontryhelový čajík. není špatný. jen doufám, že jeden šálek denně postačí.. jo s tou školkou, to bude problém hlavně u druhého dítěte.. Martínek to bude mít dobré, pokud budu doma s malým. jinak bych vážně nevěděla, kam ho dát. on je dubnový, do září je spousta času, než by mi ho vzali.

veruska007
26. bře 2010

taky jsem si dnes dala kontryhel. Zacinam se smirovat s tim, ze tehu nebudu a spis to bude nejaka porucha, z cehoz teda nejsem vubec rada ☹. No, za dva tydny jdu k doktorce, snad poradi. BT mam uz mesic nad 37... skoda tech falesnych nadeji.

Jinak potrebujeme, aby se nam mimco podarilo, tak nejpozdeji cca za tri mesice. No, kdyby se povedlo v cervnu, narodilo by se stejne jak nas maly a unosilo by stejne oblecky 🙂.

Kdyz by druhy nevyslo, tak bych musela dat malyho do jesli. Nebo uplne v nejhorsim do soukrome skolky, tech je tu ted plno. Akorat berou v prumeru cca 50 kc/h, takze skoro vsechno, co bych vydelala, by padlo na tu skolku. Financne bychom sli rozhodne hodne dolu. Ale porad lepsi nez Urad prace.

lucie.krajcarova
26. bře 2010

Verusko, nebuď smutná. pořád přemýšlím, proč bys nemohla otěhotnět třeba na podzim? když budeš těhotná, tak přece do práce nemusíš a budeš s malým doma.

brumdinka
26. bře 2010

verus - to máš pravdu, vše je lepší než úřad práce - tam sem bohužel ted´já ☹ a nebud smutná, však se povede 🙂

a odkud seš, že tam máte tolik školek - já totiž děsně dlouho uvažuju, že nějakou založim - tak potřebuju info 😀

lucie - já piju dle návodu 2 šálky denně - ráno a večer

veruska007
26. bře 2010

Ahoj, jsem z Brna. Kdyz chodim s kocarkem, koukam, ze v rodinnych domcich jsou soukrome skolky, jinak bych o nich nevedela. A sem tam najdu letaky apod.

Luci, kdyz budu tehu, budu muset do prace. Na rizikovem me doktorka jen tak nenecha, navic bych mohla ven jen dle vypsanych vychazek, a to by se zrovna nemuselo libit starsimu ditku. A taky financne by to nebylo nic moc. No, ja bych sla klidne na dva mesice do prace a malyho dala na tu dobu do jesli. V praci bych asi moc nepracovala, nez by me zaangazovali do projektu, sla bych na materskou, takze bych sedela u netu a maximalne psala nejaky odborny clanky. A odpocinula bych si tam vic, nez pri behani kolem malyho 😉.

Ja nejsem smutna, ani mi neva, ze nejsem tehu. Jen mi vadi a znepokojuje, ze to vypada na nejakou hormonalni poruchu, kterou neznam, hormonalni lecba s sebou vzdycky nese riziko naladovosti, pribirani na vaze aj. komplikace, coz je mi nemile ☹.

lucie.krajcarova
26. bře 2010

Veru, aha tak to je.. už to chápu.
Brumdi, vážně to píšou na návodu? na tom mém taky něco píšou, ale nepíšou, že to je vyloženě na úpravu cyklu. takže nevím.
Dnes mi je vážně blbě, slabo, na omdlení.. ach jo. a nic nezabírá..

vendulka
26. bře 2010

veru a co si nexhat napasat neschopenku od obvodaka?

vendulka
26. bře 2010

lucie, no me snad na vse zabira paralen, teda krom zlucniku

lucie.krajcarova
26. bře 2010

Verusko, můžu se zeptat, kolik ti je? mám asi výhodu, že jsem starší, všichni mi hned nabízejí rizikovku, tak si můžu vybrat. Vendu, díky, dávám si portské, snad to nějak spláchnu a zítra bude líp.

dadaga
26. bře 2010

ahojte..mozem sa pridat... my chceme tiez druhe.. ale zaciname az v maji so snazenim... snad? uvidime?

lucie.krajcarova
27. bře 2010

ahoj dadaga 🙂

lucie.krajcarova
28. bře 2010

ahojky, jste tu?