Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

helcenka
6. kvě 2010

Hezký večer všem,
dnes jsme byli celý den mimo domov, vrátili jsme se před dvěma hodinami a jsem zralá akorát tak do postele.
Mataharyy, mně ale taky bolí asi pět dnů záda (teda hlavně v kříži) a přikládala jsem to tomu, že jsme měnili to okno a nastydla jsem, jak dovnitř půl dne táhlo. Tak to ještě úplně nezavrhuj, třeba // budou.
Jinak já měla první těhu docela v pohodě, bylo mi špatně jenom v autě nebo autobuse. Ještě v pátém měsíci jsem lezla po horách a těhu oblečení jsem nosila až od sedméno měsíce, takže super. Jenom jsem nemohla chodit na těhu cvičení, protože jsem koncem sedmého měsíce začala mít při větší námaze předčasné stahy dělohy, ale spravilo to magnézium a kalcium a začala jsem jezdit MHD místo chodit pěšky. 😀
Takže dobrou, zítra zkusím druhý test, ráno jsem se na to nedostala.

tyrisa
7. kvě 2010

Takže i druhý testík negativní. Myslím,že teď už je to jisté,ale MS nikde.....asi zkusím ten kontryhel. 😢

petronelie
7. kvě 2010

Ahoj holky,

tyriso....nesmutni...a ještě chvíli počkej, třeba se druhá / objeví.Můžeš mít zpoždění i ze stresu ...

tyrisa
7. kvě 2010

No,to asi nee,já spíš myslím,že mám ještě rozhozený cyklus po vysazení HA.Někomo se to dává dohromady i půl roku a já jsem vysadila teprve v únoru.Asi bych potřebovala zjistit,jestli mám vůbec nějakou ovulaci,zkusím na to jít nejdříve přírodní cestou,chemie už bylo dost.

lucie.krajcarova
7. kvě 2010

Tyri máš pravdu, může to být zpoždění po vysazení.

holky, jsem v šoku, malýmu vyšla úplně blbě imunologie... má snížený imunoglobin, tak nás nahnali na alergologii. prý by podle těchto výsledků měl být furt nemocný. ale on nebyl. jen jednou měl rýmu a jednou kašlal... nevím, co si o tom mysleat...

brumdinka
7. kvě 2010

luci - no to je divný, že neni nemocnej - no uvidíš co ti řeknou tam; jinak náš malej pro změnu marodí každou chvíli, ale všechny testy na imunitu má v pořádku (ted´momentálně sme na hromadě skoro všichni 😝) - no a ted´si vyber 😀

lucie.krajcarova
7. kvě 2010

Brundi, no přesně tak, je to fakt zvláštní.. a s čím te´d marodíte?

helcenka
7. kvě 2010

Ahoj holky,
dnes jsem udělala ten druhý test a opět byly //. Ale mám dost velký bolesti v podbřišku, tak to přisuzuju teď té větší námaze, co jsem měla, protože jsem ani nevěděla, že jsem těhu. Snad to nebude nic jiného.
A teď jedna jobovka, můj super doktor skončil. A doktorka , která je tam za něj je arogantní ženská, která má neskutečné chování. Tak jsem zkoumala, kam se přehlásit. Ono je u nás asi 6 gynekologů, ale není z čeho vybírat. Nakonec jsem se dneska nacpala k jednomu (nové pacientky nebere), který má výbornou pověst, všichni si ho chválí a je prý pečlivý a chová se k pacientkám dobře. Ale budu k němu muset 20km dojíždět. Co se dá dělat. Tak jsem tam poprvé objednaná na 19.5.. Jsem zvědavá. Hani, takže nakonec jdu k doktorovi dřív, třeba budeme mít podobný termín. Já si ho předběžně vypočítala na 12.1. Takže zase kozoroh!
Jinak se těším na neděli, jdeme se všichni i s babi a dědou a ségrou podívat do kasáren, vojáci tady mají nějaké výročí nebo co, takže vrtulníky, veteráni - motorky i auta, mažoretky... To bude něco pro malýho. A taky mamce zítra budu péct k svátku žloutkové řezy, už se na ně těším.
Jdu pověsit prádlo a mám chuť na nějakou mňamku, musím něco vyštrachat.

helcenka
7. kvě 2010

Teď to tady po sobě čtu, to jsem fakt blbá, já psala ještě do jednoho tématu, jsem nějak mimo. Proto té Hanky si nevšímejte... Ale jinak to všechno platí. 🤐

brumdinka
7. kvě 2010

lucie - ale malej má zas děsnej chrchel - on na to docela trpí lehce nachladne a na ty čarodějnice se rychle změnilo počasí a rychle ochladilo - tak myslim, že to má z toho, no a jak se ke mě furt tulí, tak sem to chytla taky. Jirka akorát trochu sýpal a už je v pohodě.

helci - já teda žádnou hanku nenašla 😀 jinak 20 km neni zas tak strašný 😉

tyrisa
7. kvě 2010

Jsem pekla bublaninu jahodovou,moooc se mi povedla mňam....škoda,že vám nemůžu nabídnout 😉

helcenka
7. kvě 2010

Já vím, Hanka je z jiného tématu. Když jsem psala sem, tak jsem už dopředu myslela na to, že napíšu i Hance, se kterou budeme mít pravděpodobně hodně podobný termín, no a tak jsem to napsala i sem. Jsem fakt nějak mimo. Jsem od včerejška šíleně utahaná, sotva držím oči a malej spal po o zrovna jenom hodinu, tak jsem si řekla, že pověsím prádlo a zlikviduju nádobí po obědě a půjdu se k němu natáhnout, no a on se probudil. 😖
Tak s ním zalezu večer.
20km není strašný, kdyby tam bylo dobré spojení a auto máme jenom jedno a manža ho potřebuje do práce. Ale to nějak půjde, jsem na doktora zvědavá. Sestra byla po telefonu moc milá, dokonce mě nacpala i o týden dřív, než mi původně nabízela.
Bublanina mňam, my jsme dneska dojedli tvarohový koláč s meruňkama od mamky, byl výborný. 😉

vendulka
7. kvě 2010

helcenka, tak super,ze tam porad jsou a bubalnina, hmmm, to bych si aj taky dala

lucie.krajcarova
8. kvě 2010

Heli, tak super!!! a se mnou budeš mít asi taky podobný termín 😀

mataharyy
8. kvě 2010

Ahoj tak mě dnes dorazil manžel tak to o víkendu moc na net nebude 😵
Jináč záda bolej (ale kolem dokola 😅 ), MS nikde a test z dnešního rána / 🙄 Takže na to dlabu, počkám pár dní, mezi tím by mě mohli i přepojistit na slovensko a když nic, tak si najdu doktora a dostanu vyvolávačku... Už se těším, zvlášť jestli se mi vrátil ten bomba cyklus jako před porodem, tři měsíce nic a pak měsíc v kuse 🙄
tyriso, nezoufej dovoloená to jistí, tam je člověk tak v poho že to příjde samo 😉 Jináč bych si taky dala bublaninu 😵

lucie.krajcarova
9. kvě 2010

Heli tak jak je dnes?
Matahary, tak nějaké nové zprávy?

mataharyy
9. kvě 2010

U nás nic nového, krom toho že jsem udělala svou první domácí parenou knedlu 😀

helcenka
9. kvě 2010

Ahoj holky,
včera jsom potkala kolegyni z práce, tak říkala, že to nevypadá dobře, nejsou peníze. Tak mám taky trochu strach, abych měla vůbec z práce vyplácenou mateřskou.
Jinak dnes jsme se si to fakt užili. Malej byl nadšený, byli jsme na oslavách osvobození. Akci pořádala tady u nás 25. protiletadlová raketová brigáda. Kubíkovi se nejvíc líbil vrtulník s termovizí a taky si vlezl do každého stroje, co tu byl, přehlídka motorek a aut vetránů (museli jsme poprosit majitele, jestli si na ně může sednout...), hasičská auta.... Pak jsme byli u mamky na svíčkové a vrátili jsme se domů až na večerníčka. A zítra zase obvyklý režim.
Manža má od zítra do středy nějakou práci navíc, takže se skoro neuvidíme, tak snad nebude moc protiva, protože pak ho hned zaměstnám já, už jsem si vymyslela nějakou prácičku tady doma.
Dobrou noc a hezký začátek nového týdne všem.

lucie.krajcarova
9. kvě 2010

Heli, vžďyť mateřskou platí sociálka 🙂 ne že by mi chodila včas, ale vím, od koho mi ty peníze přišly. jinak jste měli hezkej den, Kubík si to určitě užil 🙂

mataharyy
10. kvě 2010

Lucie to záleží na podniku, když je větší tak vyplácí on, když je do 25. (tuším) zaměstnanců tak sociálka 😉 ale ať tak nebo tak helco neboj, vyplatit tě někdo musí 😎 😉

lucie.krajcarova
10. kvě 2010

mataharry, není to tak. já pracovala pro podnik, co měl 150 lidí. a každý měsíc jsemse modlila, aby mi to sociálka poslala včas. nepleť si to s nemocenskou, tam to asi takto funguje, jak říkáš. jde o to, že sociálka v Praze stála za starou belu.. kdybych si tam každý měsíc nevolala, tak snad nedostanu nic ☹ jen jednou mi poslali peníze načas.

vendulka
10. kvě 2010

Ahojky, tak jaky byl vikend?My byli v sobotu na dvou oslavach narozenin a v nedeli na vylete v olomouci 🙂

mataharyy
10. kvě 2010

No mě taky platila sociálka, ale v berouně a tam mi právě paní říkala že je to jen proto že je to malej podnik (no tak se v tom světe vyznej 😖 ) ale co hlavně že platěj, mě tedy platili i v čas (mateřskou) jen když jsem byla na nemocenské tak jsem poslala lístek na peníze šéfové a ta ... ho nedala na sociálku, takže mi jeden měsíc nepřišli peníze vůbec a tři instituce mi stihli vyhrožovat exekucí...! Bomba 😠
Víkend ušle, jen ráno mi odjel manžel, do pátku jsme doma sami, je mi blbě a mám předtuchu "výborného" dne a to musím jet do města, ani to se mi nechce, och mě se nic nechce, tak lehnout a spát, to by se mi možná chtělo 😒

vendulka
10. kvě 2010

mataharyy no tak to teda nic moc no 😖 ja od rana uklizim, ted peru, pak udelat obed a jit nekam nakoupit, manzela mam az do vecera v praci, tak je to na me

mataharyy
10. kvě 2010

O úklidu a praní nemluv nahlas nebo propadnu depce, mám tam plnej koš na prádlo jen není kde sušit, když furt prší 🙄 A musím taky uklízet, včera manžel obouchl zdi v ložnici a u dveří je zas prachu jak hrom 😖 Ale prvotně musím do toho města to zas bude cesta, tady je opravdu umění dostat se s kočárkem do autobusu a v šátku ho dnes ani vzít nemůžu neb mi mě to asi zabilo 😨

lucie.krajcarova
10. kvě 2010

Tak holky, jsem v tom 🙂 jako to jsem věděla, ale že už 9tt+3 to fakt ne 🙂 manžel mi to včera říkal, že určitě nejsem ve 2. měsíci.. nevím, jak na to přišel, podle doktorky je amatérský gynekolog 🙂

vendulka
10. kvě 2010

Luci, tak to je super,gratulace a ty jo, to uz jsi celkem dost, dej si to do pasu 😵 no to budes mit deti docela kousicek od sebe 😵

mataharyy
10. kvě 2010

Lucie, tak to graruluju 😵

axi81
10. kvě 2010

Luci, moc moc gratuluji!!! A holky, mateřskou opravdu vyplácí sociálka. Helca může mít jediný problém - pokud je zaměstnavatel špatně platí - MD se vypočítává z platu. 😒

starhys
10. kvě 2010

Ahojte holky,konečně jsem vás zase našla.Moc gratuluji Lucce,to je paráda!!! 😀 Tak já jsem MS od středy ještě nedostala a na graf mi teplota pořád stoupá,tak nějak nevím co to znamená,ale myslím,že ještě určitě MS přijde,určitě bych neměla hned takové štěstí.Test si myslím,že by mi stejně nic neukázal,tak uvidím co bude 😵