Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

wjerushka
27. črc 2010

@vendulka tohle nevím úplně do detailů. Vím, že když jsem se zajímala o to, kam dát Krýšu, tak mi na pracáku řekli, ž ene do státní školky, jinak bychpřišla o rodičák, takže asi by Ti ho půl roku už nevypláceli nebo by si ho musela vrátit. Určitý řešení by bylo dát malou do školky a být na mateřský s druhým 😉 Já mám malýho v únoru, tady ho ale stejně asi od září do školky nevemou, školky jsou tu dost přeplněné, takže spíš počítám, že půjde o rok později

vendulka
27. črc 2010

@wjerushka taky tomu neverim, ze by mi ji ted na pristi rok vzali...ale k zapisu to zkusime jit...no taky to tak chci, dat ji v tech 3,5letech ne-li ve 4 do skolky a mezi tim byt s druhym doma,ale vis jak, clovek mini, zivot meni 😀

vendulka
27. črc 2010

ste me tak trosku navnadily,ze si najdu asi aspon nejakou brigadu, ale az po lete, po dovolene 😀
u ans je problem ten, ze my dohromady se vsim co musime zaplatit (najem, hypo, telefony, net atd...) dela nejakych 13 tis., a asi tak dalsich 12 tis., utratime za v podstane nic, jako benzim, porad jezdime nekam na vylety, jako tudle jsme jen tak jeli do hati( z Brna) jen tak, nic jsme tam nekoupili, pak hafo nechame v Mc donaldu a a KFC a to je porad neco, korunka ke korunce a ve finale je to silena suma..a.le ja jaksi si nedokazu nektere veci odeprit 😀

wjerushka
27. črc 2010

@vendulka jj, to já půjdu s Krýšou k zápisu taky. Některý školky (třeba ta u nás), pak dává plus body za to, když už tam dítě jednou přihlášený bylo, takže v těch 3,5 letech budeme mít už docela šanci. No my bychom sourozence brali oba, poprvé to nedopadlo, tak snad se zadaří. Když ne do konce rodičáku, tak třeba i později, ale víc, jak 5 let bych mezi dětmi mít nechtěla.

Peto, tak jeslti budete rozjíždět firmu, tak mnoho štěstí. Obdivuju lidi, co mají odvahu jít do podnikání 😉

vendulka
27. črc 2010

@wjerushka koukam, ze to ame tak nejak podobne namyslene, 😀 s tou skolkou jsem to tak slysela i u nas... 😉 taky bych vic jak 5 let asi nechtela, nejpozdeji, kdyz pujde mala do prvni tridy,abych mela uz narozene miminko 😀

vendulka
27. črc 2010

@wjerushka se mi libi jak rikas Krystofovi krysa, to zni super 🙂

petronelie
27. črc 2010

vendul, tak uvidíš 🙂

jinak na nočánek chodí, sice není nadšenej, ale babičky jsou neoblomné 🙂

petronelie
27. črc 2010

vendul 13 tisíc, to bych si pískala i s rodičákem 🙂

wjerushko, my už firmu máme.....zatím to celkem jde 🙂, ale jsou to starosti

wjerushka
27. črc 2010

@vendulka Díky, to víš, já si to chtěla zkrátit, Kryštof nebo Kryštůfek je dost dlouhý. Ale spousta lidí pak slyší Ríša a myslí si, že máme Richarda 😀

petronelie
27. črc 2010

wjerushkjo, kryštof je krásné jméno. Já už od dětství chtěla mít Davida, jmenovali se tak i moje panenky 🙂 Jen holčičí bych nevěděla....a děláme si srandu,že druhej kluk by byl zase David 🙂

wjerushka
27. črc 2010

@petronelie Tak to jo, právě na ty starosti bych neměla nervy, já jsem raději zaměstanec

petronelie
27. črc 2010

wjerushko, my máme rádi adrenalin...a hlavně manžel dělá obor, ve kterém je opravdu dobrej 🙂

vendulka
27. črc 2010

aky se radeji necham zamestat,ale nerikam, ze by se mi nelibilo mit svoji firmu, peknej novej RD, zahradu, pekne auto...no sni se dobre,ale realita je bohuzel jina 😀

vendulka
27. črc 2010

@petronelie no ejnze rodicak je hendka v trapu a pak pak zijeme z manzelova platu, z ktereho se plati ten najem, hypo atd...rodicak mame tak na jidlo na mesic plus na utratu pro malou....

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Vendulko, díky za podporu. kde ses toulala? jinak když ti malou vezmou do školky, tak zůstat doma s druhým dítětem, to bych chtěla já 🙂
Petro, a jakou to máš práci a jak jsi ji sehnala? u nás to sice nehrozí, vůbec neikdo nám nemůže pravidelně hlídat, ale taky bych občas chtěla vypadnout mezi lidi.. o peníze zas tak nejde..
a je paráda, že ti David čůrá do nočníku.. u nás se z nočníku zdrhá 😖
a jaký máte bazén?

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova ale tak nejak vsude mozne, nejak jsme tady nevedela co psat, kdyz se jeste nesnazime o mimco a chci zatim jen ja 😀

lucie.krajcarova
27. črc 2010

vendulka, to máte hezké poplatky. my platíme 14 tis jen hypo 😅

petronelie
27. črc 2010

Luci, my 18 🙂

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova teda to je celekm dost teda...no asi hodne vydelavate 😀 ja si enumim predstavit, ze ybchom tolik meli platit, nam najem + hypo dela 10500,- 😒

vendulka
27. črc 2010

teda kolik ti vasi chlapi vydelavaji? 😀 😀 😀
no asi zbytecne utracime, ale nevim za co teda... 😠

petronelie
27. črc 2010

luci, práci jsem sehnala na inzerát, šla jsem do výběrového řízení. Jinak ale někdy to není jednoduché, kolikrát jsem byla unavená, pak ještě doma s Davčou. Ještě že je tak hodnej 🙂

vendulka
27. črc 2010

nic, serial skoncil obed mam udelany, tak my jdeme bastit a pak dam malou spat a budu mit opet chvilku pro sebe a jak se vyspi, tak asi skakneme nekam ven,tatu mame az do noci v praci ☹

petronelie
27. črc 2010

vendulko, u nás se z manželova a mého platu zaplatí účty a žijeme z rodičáku...my toho zas moc neprojíme, nejsme klasická česká rodina 😀

petronelie
27. črc 2010

Holky, já se taky loučím, jdu pracovat a ozvu se zítra nebo večer. PAPAPa

wjerushka
27. črc 2010

No my máme teda 11 hypo a se všemi poplatky za bydlení jsme na těch 18. Z rodičáku ted aplatíme taky veškerý běžný nákupy, jídlo, drogerku, pro malýho věci.
U nás se teda na nočníku taky moc nesedí, leda že by zorvna běžel teleshoping 🙂

vendulka
27. črc 2010

@petronelie tak my toho taky moc neprojime,ale ono porad kupovat na kazdy den jogurty (kupuji jen holandie pro amlou) ovoce no celkem to naskace a nekupuji zrovna to nejlevnejsi jidlo, ktere neni moc dobre a sem tam nejaka ta sladkost, restaurace... 😀

vendulka
27. črc 2010

a u ans docela dost taky spolkne auto a benzin...

vendulka
27. črc 2010

@petronelie tak peknou praci a vecer se tesim...

vendulka
27. črc 2010

a co by jste chtely holky jako druhe miminko?Parecek?Mne by to bylo uplne jedno,ale asi bych o kapku vic brala zase holcicku 😀

nlenka
27. črc 2010

Ahoj dámy. Jen tady člověk chvíli není,tak má o počteníčko postaráno co? 😀
My teda klasickou hypotéku nemáme,ale půjčku,kterou sme museli vyplatit strejdu z baráku. Leasing na auto a nedávo jsme si museli vzít spotřebitelskej úvěr na pračku a ledničku.Tak nějak se prostě rozhodly,že se prouchají v jeden den a bylo vymalováno. Celkem to dělá cca 19000,. .
Nemít rodiče,tak se každý měsíc paseme. 😒