Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

meleri
20. srp 2009

čauec Janik,

tak to je fakt rychlovka ten KET! No třeba už za chvíli tady budu taky psát jak čekám atd...a kolik si dáváte? určitě jenom jedno embryo? já sem v poslední době dospěla k tomu že víc jak dvě děti asi nakonec ne....poslední dva týdny to začíná fakt být náročné s malým..

tak to je krásné, že už tak pěkně mluví!
já sama jsem zvědavá jak to půjde dál.

janik8774
autor
20. srp 2009

ahojky Meleri,
samozřejmě že jenom jedno.Jen to nejlepší.Dvojčata bych nevzládla jak psychycky tak i finančně.Minule jsem měla pětidenní embryo a tak doufám že ted to bude tak.Necháma si udělat as.hatching - naříznutí obalu aby se lépe embryjko zavrtalo.
Zítra jdu na kon.ultrazvuk - měření sliznice.

meleri
20. srp 2009

čauec!

aha tak už máš za sebou tu stimulaci, tak to je super, držím palce a´t je sliznice v poho! jo ani mi nemluv..ještě před měsícem sem měla takové tendence jako že dvojčatka klidně, že bych chtěla tři děti apod..ale tedkom zjištuju že už je to fakt náročné! malý spí málo ted a sem ráda že žiju..🙂

janik8774
autor
20. srp 2009

proto mi jsme čekali až do 3let Vojty.Nedovedu si představit jak bych vzládala těhotenství a roční dítě a nebo novorozence a dítě 1,5leté.Ještě počkejte,malej tě ještě potřebuje mít pro sebe.
S Vojtou je to ted pohoda.Oblíkne se,nají se,vyčůrá,usne sám.Prostě akorát jít do školky - 1.11.2009
Odkud ty jseš?

meleri
21. srp 2009

Janik,

jo já tady o tom furt píšu, ale my na to půjdem až v lednu..dřív stejně nemůžu kvůli jizvě po císaři, ale chceme tam jít v září se poptat co a jak..tý jo tak to mě uklidŇuješ, je vidět že větší dítě už je fakt pohoda....malý prostě ještě nechodí a tak s ním musím pořád být, ale teoreticky jestli nám to vyjde např. příští březen, tak by malý měl mít 2 roky a 2 měsíce a to už je snad poho..já myslím že nejlepší bude jak už nebude mít plínky, to už bude pohoda...🙂) největší drbačka je asi s tím.. 🙂

janik8774
autor
21. srp 2009

Tak na 1,5 roce už začne bez plín přes den.Pak na odpolední spaní.To už začíná být pohoda.
Kolem 2let už se nají sám a pak se to už jenom zlepšuje.To se už i postýlka může dát pryč a může spát na velké posteli.
Hlavně není kam pospíchat.Ta práce neuteče.Já to i dělám kvůli penězům,protože bych ted od listopadu měla být na neschopence a tak budu mít i víc peněz.
Jinak sliznice OK.V pondělí si mám volat kvůli trnsferu. 🙂

meleri
21. srp 2009

Janík,

dík! ty brďo tak to by bylo super.. s těma plínkama! já ho začla dávat po jídle na nočník nebo když je po spánku plena suchá, ale sedí tam a nic, pak se začne zlobit tak ho dám hned pryč...ale on je rozumný a myslím, že když se tam jednou vyčůrá tak to pochopí...
on už mě i volá mama, a když řeknu ukaž krtka v knížce, tak ho ukáže, a taky kupy lupy rozumí (jako že půjde do vany), aji hamy papy, atd..no není chytrý? 😵 a to se narodil v 35 tt. tak snad to s nočníkem poradím..
to nechápu jak na neschopence, jako že už ti bude končit mateřská? tady je to taky myslím jenom dva roky nebo co...(žiju ve Francii)..

tak to je super! držím ti palce, ať je to v poho! ted budou rozmražovat embryjo že? tak ať to dobře dopadne! a pak si můžem klidně psát těch 14 dní jestli budeš mít nervy...🙂 budeš brát utroš asi co?

jo příští pondělí tu nebudu až do neděle, jedeme k moři, ale pak se vrátím, budu na tebe myslet!

a holky, Fialinko, a ostatní, kde jste?? 🙂

janik8774
autor
21. srp 2009

Já jsem Vojtu začala dávat na nočník až když si začal uvědomovat že něco dělá do plíny.Nejdříve mi začal hlasit " ee" až když to bylo v plíně a pak se to otočilo.Volal mě před tím než se počural.Jenom kakání jsem si musela ohlíhat.Jakmile začal tlačit tak jsem ho posadila na nočník.Oni k tomu časem dojdou.Já jsem tomu nechala volný průběh.Nevím jak ty na to musíš pospíchat,ale já bych to nějak nehrotila.Ale jestli už ted to vzládáte s nočníkem tak to je šikulík.
Já ted bojuji s plínou v noci.Asi 8dní ji měl suchou a budil se sám a tak jsem 9.den jí nedala a on se počural a ted zase je s plínou a je suchá.Plín mám ještě dost a tak mě to nějak netrápí.

Já mám 3letou mateřskou (do 31.10.09) a pak od listopadu bych měla jít do práce.Kdybych byla těhotná tak místo práce nastoupím na neschopenku.Mateřská se mi bude počítat z platu před Vojtou takže si trochu polepším.
Ano, budu brát utrogestan.Nervy nemám.Je mi to fakt jedno,nějak mě to nebere.Ono to ale přijde. 🙂
Jéééé ty se máš,že jedeš k moři a že žiješ ve Francii.Kam jedete k moři a v jakém městě žiješ?
Jak je to u "vás" s mateřskou? kam potom dáš Šamšulku?
Omlouvám se za tolik otázek,ale všude je to jiné.

dicinka1
21. srp 2009

ahoajte..tak ja sa pripajam..malinka ma skoro 3 mesiaciky a uz rozmyslam nad dalsim babom...prve babo mame po 2 ivf...a mame este 6 zmrazenych babetiek..tak po roku ...po roku a pol ideme na to zase🙂)))

meleri
21. srp 2009

Janik,

aha...no já k tom u přišla jak slepý k houslím..🙂 teda mamka mě řekla, ať to zkouším..ale malý tomu zatím nerozumí, sedí tam asi minutu a pak ho dám pryč..ještě se nevyčůrám..je chytrý a myslím si že když tam načůrá tak mu to dojde...ale zatím jsme ještě nevystihli moment..no dávám ho tam jednou denně jenom...🙂

aha, možná spí tvrdě a pak se počůrá? slyšela jsem že jsou jakési kalhotky na trénování či co.. ale třeba už se nepočůrá!

jo já vím...nejhorší je pak to čekání...ale ono už to asi člověk tak neprožívá když jedno mimčo už je...🙂
žijeme poblíž Lyonu, mateřská je tu šest měsíců a pak je rodičovská dovolená, beru tak polovinu toho co máte v česku...ale porodné bylo slušné a i toho půl roku jsem měla kompenzaci platu, jinak bych neměla nic...jo a sociální případy tu taky vedou, takže mají prachů nejvíc..🙂) jedem na Azurové pobřeží..už se těším..ale jsou tu ted už druhý měsíc děsná vedra....Sam bude chodit do školky asi od tří let, jenom n a ráno a jenom jestli tam bude chtít..rodičovská jetu myslím do dvou let, jestli se nepletu..

Dicinko,

vítám tě tu..tak to jsi na tom jak já, taky máme šest...taky na to chcem jít! držím palce, a zas napiš!
🙂

dicinka1
22. srp 2009

meleri..a kedy planujes na to ist? 😉

fiallinka
22. srp 2009

Ahoj holky, tady jsem, byli jsem na 4 dny na Pálavě 🙂

Janik - ahoj, to su ráda, že ses ukázala a držíme palce! Kolíkátý to teda bude KET? A rozmrazilo se ti vždycky embryjko bez problémů?

Dicinka: vidím, že jsi další podobný případ jako my, taky bysme chtěli jít do ivf co nejdřív, ale po císaři je potřeba rok čekat a hlavěn pořád nemám po porodu menstruaci... no reálný bude taky asi až začátek nového roku. Mám tři mražáčky, ale jsou myslím zmražení dohromady, tak uvidíme, kolik se jich rozmrazí, jestli všechny.. Znám holku, která měla zamražené čtyři a při rozmražení to nepřežilo ani jedno, to mne děsí...

fiallinka
22. srp 2009

A jinak Juráš teda ještě nemluví, ale brblá dost a teď jak začal stoupat, taky je to náročné 🙂, nicméně pořád si myslím, že bych zvládla i ty další dvě - stejně nemám žádný čas pro sebe, tak to se nezmění 🙂

meleri
22. srp 2009

dicinka,
asi v breznu nebo v unoru, uvidi,e jeste co rekne doktor.

Fiallinko,

to je des to sem netusila, no doufam ze se nam to holky nestane a rozmrazi nam krasna a zdrava embryjka....ja sice bych byla schopna to ivf absolvovat znova ale je to narocne a doufam ze to vyjde s tim KETem.

janik8774
autor
22. srp 2009

fialinka -
to je dost že ses ukázala 😀
Je to vlastně druhý KET ve druhým IVF.Vojta a eventuelní sourozenec jsou z jednoho vrhu. 😀
Ani nemám myšlenky na nějaké mimi.Doma zase řešíme peníze.Manžel má práci,ale každý měsíc se ho ptám"už víš kdy přijde výplata" termín je vždy neurčitý.Jsou to snad větší nervy než čekat na krev na hcg.
Jestli mimi bude a nebo ne tak nám to stejně finanční situaci nevyřeší. ☹ Ach jo. ☹

meleri -oni ty babičky to vnímaj jinak.Mě taky mamina řikala kolem roku at ho začínám dávat na nočník at si zvyká,ale nějak se mu to příčilo a výsledek byl nulový.Tak jsem to vzdala a počkala až si o to řekne sám.
Kalhotky na trénování jsou,ale je to vlastně něco jako plína v provedení kalhotek.Místo aby si odlepovala suché zipy na plíně tak ji jenom stáhneš jako kalhotky.Je asi lepší ho dát hned bez plíny než mu dávat naději že když se počurá tak to někam steče a né jemu do bačkůrek.Je to takový mezičlánek.Já jsem je ani nekupovala.Jsou i dražší než plíny.Prostě v tomhle učícím období se stále pere počůrané.Třeba za dva dny jsem měla pračku jenom tepláčku,ponožek.

janik8774
autor
22. srp 2009

fialinka - já jsem neměla problem s rozmražováním,ale ted nám rozmrazí jenom dvě a tak mám trochu i strach. ☹

fiallinka
22. srp 2009

janík: jako že už jenom dvě zbyly nebo jak to myslíš? Nebo předtím rozmražovali víc a vybrali to nejlepší....? I když ono u nás je to celkem jedno - rozmrazí tři a kolik bude ok, tolik si nechám dát...

janik8774
autor
22. srp 2009

Mám celkem 13,ale v Pronatalu rozhodli že se rozmrazí pouze 2.Oni to mají nějak "nasáčkované" a pak rozhodují.
Minule rozmrazili 5 a vybrali 1.

fiallinka
22. srp 2009

janik: aha...tak naštěstí jich máš moc, tak můžeš vybírat...my máme jen tři a ty byly o trošičku horší kvality než ty dvě, které dávali předtím...vím jen, že jsou zmražené dohromady 🙂

meleri
23. srp 2009

čaute holky,

no konečně někdo píše! a já zas nebudu když jedu na týden na dovču.

Janik,

13 tak to je super! tak držím pěsti! s tím nočníkem je to naprd...nic tam neudělá..a navíc je to otrava.v poslední době nějak nestíhám, furt vařit ty příkrmy, být s malým uklízet, atd..je to fuška teď..
né myslela jsem takové kalhotky jsou vlněné, takže když se počůrá tak to zůstane v té vlně a nemusíš převlíkat oblečení jenom ty kalhotky..já uvažuju že jak bude větší že třeba dvoje takové gaťky pořídím, no ale uvidím jak to půjde..možná je fakt lepší s tím nočníkem počkat až z toho bude mít rozum...

Fiallinko,
a jak bylo na dovči? a co tak jdete tam v září? a jak to máš s císařem? já mám celkem furt velkou rudou jizvu ale už to nebolí jenom když je změna počasí...🙂

ahojte!

janik8774
autor
23. srp 2009

fialinka-
co čtu tak jestli je horší a nebo lepší kvalita tak je to uplně jedno.
někdy se chytne dvoudenní a někdy se nechytne pětidenní.
Juráška máš taky z IVF?
Ty se chceš v září pokoušet o druhé mimi? Chápu dobře dotaz Meleri? Není to brzy?

meleri
23. srp 2009

janík,

ne Fialinka se tam jde poptat co a jak...ohledně kojení...já se taky objednávám na září...u nás je to ještě tak že určitě po mě budou chtít krevní testy nebo gyn. prohlídku tak a´t se to všecko zvládne...
já si myslím že to snad brzo není, s tím že to třeba vůbec nevyjde napoprvé..tím teda nechcu nikoho strašit, spíš mluvím za sebe!
nakonec si říkám, že těch naších šest vajec bude akorát aby to vyšlo!
holky přeju pěkný večer..🙂

janik8774
autor
23. srp 2009

aha. 🙂

fiallinka
23. srp 2009

meleri: ahoj 🙂, neboj, v září už žádné dovči nebudou a hezky tu budeme plkat všechny najednou... jinak taky radši straším sama sebe a nejsem moc velký optimista...při minulém ivf jsem to brala spíš pesimisticky a jak hezky to dopadlo 🙂 🙂 🙂.. no a s tou jizvou - vlastně o ní nevím, jen asi před měsícem bylo takové období, kdy jsem ji cítila - no ještě je taková dočervena, ale ne všude - ale nevím, jak to vypadá u ostatních, tak vlastně nemůžu říct, jestli je malá nebo velká 🙂

janik: jj, jdu se vlastně jen poptat, jaký bude postup při tom ketu a kdy to připadá v úvahu - hlavně čekám, až dostanu ty krámy a zatím pořád kojím, ale chci být v obraze, taky si budu muset píchat léky na ředění krve a to už taky budu vědět co a jak, tak jsem se objednala na konec září, protože čekací doby jsou dlouhé, tak to nechci zdržovat 🙂. Ale jinak mi to po tom roce už připadá OK - i můj gynekolog říká "radši nečekat", protože mám ještě jiné zdravotní problémy a fakt radši mít dítě co nejdřív, dokud se něco nezhorší...

no jinak Juráš je po ivf, povedlo se to napoprvé - čekala jsem dvojčata a jedno mi těsně před porodem umřelo, a přiznám se, že jsem pořád naprogramovaná na ty dvě a chtěla bych druhé co nejdřív (holky ten příběh znají - a píšu to i na začátku diskuze), navíc taky moc nevěřím, že se ten ket povede, tak radši začnu brzo...

janik8774
autor
24. srp 2009

fialinka - tvůj příběh jsem četla v albíčku.Při čtení mi běhal mráz po zádech.Bohužel se to stává. ☹
Tak máš alespon Juráška. 🙂
Kolikrák za den ještě kojíš? Vojta se odstavil na 14měsících,ale od roka už to flákal a já jsem měla MS.
Ket je vlastně rychlý.Bereš estrofem na růst sliznice,pak je 13. den ultrazvuk a pak transfer.
Kolik jich máš zamraženo?

fiallinka
24. srp 2009

Janík: no právě se mi podařilo přestat kojit přes den, takže zůstavá večer a dostkrát v noci 🙂. No ale už se pomalu pokouším ho od toho nočního buzení odnaučit, je to spíš zlozvyk...do toho roka ho zkusím odstavit, pokud to půjde 🙂, úplné násilí používat nechci 🙂.

Tys tu MS dostala teda po roce? Setkávám se spíš s tím, že ji holky mají mnohem dřív, tak už si říkám, jestli nejsem divná...

Zamraženo mám tři, jsou dohromady, takže je to na jeden pokus...

janik8774
autor
25. srp 2009

fialinka - v noci v tomto věku je to už zlozvyk.Několik nocí mi to trvalo než malej pochopil,že nedostane.
Prostě ho nechat brečet.Jenom si to vynucujou.Když v noci se vzbudil tak jsem šla k němu a snažila se ho utišit.
nebrala jsem ho do náruče,jenom když třeba potřeboval přebalit a šup zpátky do postýlky.Jsou to nervy,ale dá se to.Jakýkoliv jiné kojení ano,jenom v noci né.Ráno,večer,ale né v noci.Ve 14 měsících se odstavil sám - zbylo nám ranní kojení a to už taky nechtěl.Mlíko mi nepřebývalo takže bylo vidět že si jenom cumlal a tulil se k mámě.
MS jsem dostala v roce Vojty.To bych neřešila,že ji ještě nemáš.Alespon máš klid.
Pokud odebereš noční kojení tak je velká pravděpodobnost že to už můžeš dostat.Uvidíš kolik se ti ještě dělá mlíka a podle toho poznáš jestli je realná šance to dostat.
V roce jsem kojila jenom ráno a možná odpoledne,ale vždy za tím následovala snídaně a nebo svačina.
Když se Vojta narodil tak jsem kojila přes den snad každou 1,5 hodinu. ☹ Psychycky jsem to nějak nevzládala a pak se to uklidnilo.

ludmila007
25. srp 2009

Ahojte baby! Aj my mame doma malu potvorku a uz zaciname rozmyslat o surodencovi. mame este 8 mrazacikov. sancu chceme dat vsetkym, co preziju. uz cakam len na kramy... plne kojim, tak neviem ako dlho to este bude trvat.

fiallinka
25. srp 2009

janik: včera jsme to zrovna zkoušeli a po hodině hrozného hysterického řvaní jsme to vzdali, fakt nevím, jak na to - on se tak rozeřve, že ani dýchat nemůže, byla jsem z toho fakt mimo...ta hodina byla tak dlouhá...

ludmila: ahoj, vidím, že jsme na tom všechny podobně - no já taky čekám na krámy a nic 🙂, když je člověk nechce, tak je pořád má, že...

janik8774
autor
26. srp 2009

fiallinka -
tak třeba zkus ho nechat chvíli brečet a pak třeba mu dát.
Né jako po narození kdy jsem vždy vystartovala z postele a byla u postýlky.
Zkus si třeba něco najít na netu.