Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
28. črc 2010

tak já jsem doktorku změnila kvůli přestěhování a jsem moc spokojená, je moc milá a ochotná. navíc má v ordinaci i velký utz, tak nikam jinam nemusím jezdit.

lucie.krajcarova
28. črc 2010

jo jinak my pohlaví vědět chceme, a i kdybychom to nechtěli říct, tak bychom se možná prokecli jménem..
holky, mám takové dilema.. to mimčo, co nemáme, byla holka a manžel jí už chvíli říkal Adélko.. že bychom to jméno už neměli použít???

vendulka
28. črc 2010

@lucie.krajcarova no asi bych to jmeno nedala...
to je super, kdyz pak clovek nemusi dojizdet do nem.

lucie.krajcarova
28. črc 2010

vendulko a kde bydlíš, že u vás už pršelo?

lucie.krajcarova
28. črc 2010

taky se mi ho už nechce dávat... bylo to jméno připravené pro první dítě, což byl nakonec kluk.. ale mě už se tolik nelíbí, je jich hodně, tak si hledám i záminku...

vendulka
28. črc 2010

@lucie.krajcarova v brne, ale za dest se to nedalo povazovat, jak rikam, za 2 min. bylo po vsem

vendulka
28. črc 2010

@lucie.krajcarova to mas pravdu, je jich plno, vcera jak jsem byla s malou na pisku, tak tam byly hnedka dve adelky,ale i dve Natalky 😀 😀

wjerushka
28. črc 2010

Ta u nás byla přeháňka tzrovna když jsm vylezli ven a jeli na tu návětěvu,ale jen pár kapek.
@lucie.krajcarova Luci já nevím. Já miminu říkala Jáchyme, měla jsem pocit, že to bude kluk a už to jméno teda vyřazuju ze seznamu. Ale třeba se zadaří a pak se tam zase vrátí, uvidíme, nechám to koňovi

starhys
28. črc 2010

Ahojte holky tak jsem byla u dr. a je to potvrzené jsem v 6 tt.,ale srdíčko ještě nebylo vidět,ale bylo v děloze,tak dobrý, A napsal mi kys.listovou a 3 krát denně Utrogestan na udržení a příští týden mě chce znova vidět,protože pak má 14 dní volno a přišlo mu hrozně dlouho 3 týdny mě nezkontrolovat. Já mám opravdu super dr. usměvavého a hrozně mě pomohl,když jsem potratila a přijde mě,že je pečlivý jak mě chce furt mít pod kontrolou. U nás sprchlo docela dost,protože kluci na mě čekali venku před dr. a byli docela mokří. A já bych chtěla jméno holky Deniska a kluka asi Davídek, Dominik. Jo a Lucii já bych taky už vybrala asi jiný,když už jste ji tak i říkali,tak by vám ji u toho dalšího mimíska pořád připomínala 😕

vendulka
28. črc 2010

@starhys gratuluji!!!! 😵

lucie.krajcarova
28. črc 2010

starhys, veliká gratulace 🙂))))) jak ti vychází termín porodu? Jména máš vybrané krásné.... 😉

starhys
28. črc 2010

Moc Vám děkuji. Termín mi sestřička říkala 23.3.2011,ale mohlo by tam ještě 8 dní vydržet a dala bych si dareček k narozkám! 😵

vendulka
28. črc 2010

@starhys je ja mela termin 25.3. 😵 😵 😵 ale N. se narodila uz 14.3. 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
28. črc 2010

tak to je krásné, budeš mít jarní mimi jako náš Martínek. moc se mi líbilo rodit na jaře, akorát už příště ne berana 😀

mataharyy
28. črc 2010

Čau holky, tak to @starhys moc gratuluju, já jdu ten příští pátek, tak uvidíme, ale zatím se vše jeví jako u prvního těhu. Nemůžu nosit podprsenku, pač mě bradavky bolí tak že chvílema brečím, dnešní dopoledne jsem trávila na záchodě a do dvou jsem nemohla opustit barák, pač jsem při pohledu ven měla dojem že začnu zas zvracet, nakonec jsem musela z baráku utéct, pač jsem začala cejtit česnek, jenže jsem ho cítila všude, no blééé po návratu domu jsem ho musela dát pryč z kuchyně, jináč bych asi hned po ránu šla objímat záchod 😅 No dle příznaků a toho co jsem měla u prvního těhu, tak odhaduji nějaký cca 4 -5 tt, tak šestého uvidím jestli jsem se trefila 🙂
Jináč jen zběžně s hypotékama a úvěrama je to děs, splácíme skoro osmnáct tisíc, manžel má na zdejší poměry dobrej příjem, ale jen proto že jezdí na týždňovky, tak mu hodně dělá odlučné a ditety, kdyby zůstal doma, tak má nějakejch 15 - 16 tisíc a jsme nahraný, neb mě pozastavili rodičák od května, kvůli blbejm nařízením z EU, takže veškeré peníze jsou už v háji... No hádám už se to nějak hne a hezky mi to vše zpětně doplatí, ale zážitek...
No a s vánocema, Hadrošovi bylo na vánoce osm měsíců a měl z toho hodně, dvakrát složil stromeček a nejžádanější dar byl balící papír 😀

lucie.krajcarova
29. črc 2010

ahojky, Mataharryy, tak to jsou příznaky jak brno 🙂))) prosím tě a to ten rodičák už nedostanete??? nebo se to zatím vyřizuje????

wjerushka
29. črc 2010

@starhys Jejda, tak to moc gratuluju k těhu a držím pěsti, aby příští ko byla OK a třeba už bylo srdíčko
@mataharyy To jsou fakt příznaky pořádný 🙂 Asi taky patříš k těm, co si těhu "užijí" snvlnostma a vším. Jak jako pozastavili rodičák? 😕 To bychom byli pěkně v háji, kdybych ho neměla dostávat. Jinak náš malej si užil Vánoce podobně, akorát stromek jsme teda uhájili, ale ozdoby na dollních větvích ne 🙂 Na letošek se těším, jsem na něj fakt zvědavá, co na to všechno bude říkat

nicollka
29. črc 2010

ahoj holky mám volných 20ovu testíků, kdybyste měla některá zájem, 1ks -13kč a k těm 20ks 5 těhu zdrama.
Pisnite IP nebo na Milina123@seznam.cz

Díky a snažení zdar ;) Jen ať vám pupíky rostou

vendulka
29. črc 2010

@mataharyy no mas to pekne vesele, aj jsem na tom byla podobne a to skoro cele tehu, plus k tomu aby toho nebylo malo jsem mela i zlucnikove zachvaty, takze taky luxus 😀

petronelie
29. črc 2010

Ahoj holky,
zdravím na chvilku, dnes se v práci ponořím do tabulek a skončím odpol, celkem relax...se na to těším.
Za chvíli si jdu pro snídani, když jedu ráno s manželem, tak se nestíhám ani namalovat ani nasnídat, a pak letím k vietnamcům pro čoko croissant.

Můj gynekolog je bezva a navíc pěknej, trošku kontroverzní. Já jsem si platila a platím nadstandardní péči, takže jsem měla utz každý měsíc a pokaždé jsem se ptala, zda je to opravdu kluk. Na kontrolu pokaždé chodím s Davídkem, hlídá ho sestřička, minule si už trošku pokecali. Mají v čekárně dětský koutek, takže pohoda. Jinak já mám v péči i sono prsou každý rok a imunologické vyšetření. Navíc jsem v těhu dostávala corn flakes, tyčinky, knížky, z každého UTZ dvd. A na monitor jsem taky chodila k němu, pořád byl na telefonu, mailu...byla jsem fakt vystrašená prvorodička,měla jsem velký stres, protože moje mamka málem umřela, nakonec vše dobře dopadlo.....brala jsem to hodně špatně, protože těhotná, teď manža pořád v trapu...makal na baráku, takže jsem byla sama....no ještě že mi doma dělala společnost naše čoklinka.

Tak já jdu pro tu snídani, hezký den 🙂

petronelie
29. črc 2010

starhys: my měli pro mimi také Davídka a Denisku 😀

petronelie
29. črc 2010

a jsem úplně blbá...ani nepogratuluju.....tak držím mooooc palečky a přeju krásné těhu 🙂

mataharyy
29. črc 2010

No příznaky jsou a jestli to bude stejně jako prve, tak mám minimálně do šestého měsíce veselo... 🤐
No rodičák by měli dát, půlku na Slovensku a půlku v ČR... Jenže když mi ho pozastavili a já se to dozvěděla (pozastaven od 1.5. a dověděla jsem se to 17.5. když jsem tam volala kde mám peníze za duben, které mi náhodou taky neposlali 😠 ) tak jem jela do čech to vyřizovat a domu jsem se vrátila až začátkem června, takže jsem mohla pobyt a žádost začít vyřizovat až od 1.6. takže na slovensku mi to přiznají od 1.6. ale v čechách se jim nechce doplácet celej květen, tak jsem na to zvědavá, protože když řeknou že nedoplatí, tak příjdu o 11400,- což jsou prachy které jsem měla odložené do začátku podnikání 🙄

lucie.krajcarova
29. črc 2010

Petronelie, tak já tehdy chodila na polikliniku, takže velký utz byl v jiné ordinaci a monitor taky. ale o prcka by se mi teda nepostaralai.. když jsem šla na kontrolu po šestinedělí, tak mi ho tam nechali plakat 😠 pak jsem se přihlásila blíž bydlišti. jo a i to těhu jsme měly podob né - manžel taky dokončoval barák, tak jsem byla doma furt sama - od 6,. měsíce na rizikovce - jen kvůli stresu v práci, zdravotně jsem byla ok. a stěhovali jsme se 2 dny před tím, než se malý narodil. a kdy vy?

Mataharry, to je teda guláš.. podle toho vidím, že máš taky rodičovskou na 2 roky že jo?

mataharyy
29. črc 2010

luci jo na dva roky, otázka zda jí ještě mít budu, tajně doufám, že na slovensku se to dořeší v pondělí a desátého už pošlou peníze a z čech snad příjdou nejpozději v září, pač už jsme opravdu KO, mám poslední čtyři eura a výplata bude až 12. a mezi tím manžel odjíždí a potřebuje nějaký prašule, aby chudák v práci nehladověl 😔 Jsem na ty úřady tak nasr... že se to nedá ani popsat 😠

wjerushka
29. črc 2010

@petronelie Ty jo, to máš teda péči, za tu bych si taky ráda připlácela.
Mě teda Krýšu taky nepohlídají, jenom u zubaře, otevřeli kousek nad barákem nový zubařský centrum, tak jsme se tam nahlásili celá rodina. A tam teda mají dětský koutek a Krýšu pohlídají, když jsem v ordinaci. Nebo přímo sestřička u pana doktora. Doktor je teda kusanec, z něho jsem na větvi pokaždý 😀 Kupodivu manžovi se tak nelíbí 😅 🙂

wjerushka
29. črc 2010

@mataharyy To zní děsně složitě a chápu, ž eTě to vytáčí. No snad to brzy vyřešíš a o peníze nepřijdeš

vendulka
29. črc 2010

@petronelie teda tomu rikam pece, skoda, ze to neni standart, clovek, kdyz chce aby se o nej dobre postarali, jeste aby za to platil
ja etda vetsinou chodim k dr tak,az je manzel doma a pohlida malou,ale posledni dobou teda chodi se mnou, je velka, tak v kocare chvilku vydrzi a nebo ju zavavi sestricka 😀

starhys
29. črc 2010

Ahojte holky,moc Vám všem děkuji jste milé. My teda budeme doma i mimiskem tři berani,to bude někdy hodně náročné. 😒 no mataharyy to jsou teda příznaky to si užiješ,tak ať tě to brzy přejde. Mě bylo špatně jen dnes,když jsme jeli autobusem do města v něm seděli převoněné paničky,tak jsem chvílema myslela,že jim to hodím za krk,tak jsem byla ráda,že jsme vystoupili,ale připadá mě,že se mě po tom utrogestanu točí hrozně hlava,ale jen tak hodku po tom co si ju vezmu,tak uvidím. a petronelie to máš teda luxusní péči,to by se mi taky líbilo! 🙂

nlenka
29. črc 2010

Ahojky.
Stralys,Maty,gratuluji 😉 . To já se toho mojeho "práškaře" snad ani nedočkám.
Maty,vůbec ti nezávidím ty příznaky 😒 . Pokud sem těhotná,tak mě nic není. Akorát pálení žáhy, říhání a v puse jak když olizuju železo. Bradavky mě trošku pobolívají,ale jde to.Zatím si nemůžu na nic ztěžovat,akorát na manžela. Ten neustále otravuje ať si udělám test.Je už z toho taky malinko na nervy.

Luci,díky za včerejší předpoveď. Pochopila sem,že u vás asi neprší,když se manžel vplížil ve dvě ráno do postele.
Jinak s jménem miminka. Holka by byla Dominika a kluk asi po manžovi Honzík 🙂
Jo a Luci,já bych asi taky nedávala stejné jméno,pokud by to byla holka. Ale zase na druhou stranu,syn se jmenuje po svým strýci (manželovým bratrovi). Umřel při hrozný dopravní nehodě a tak sme si slíbili,že když jednou budeme mít kluka,bude to Jiřík. Ze začátku ho každý k němu přirovnával a docela mi to vadilo,ale postupem času byl klid. Ale takový stín se nad tím vznáší pořád 😖