Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
30. črc 2010

Vendulko, jo, chodím, myslela jsem na to hned, jak se potvrdila diagnoza, že to budu potřebovat. můj ošetřující lékař v nemocnici mi to schválil a doporučil mi odborníka přímo u nich. je to úplně zdarma. zatím jsem byla 3x a opravdu to pomáhá. potřebuji víc relaxovat a myslet a vzpomínat na hezké věci, co mě potkaly. takže u mně je to spojeno s tím potratem...

nlenka
30. črc 2010

Ahoj holky.
Jdu se sem trošku vyplakat. Těhotná asi nejsem. Dělala jsem si dneska další tři testy (každý jiný) a ukazuje se jen slaboučká čárka. Bohužel to bude asi poblázněnýma hormona 😢

petronelie
30. črc 2010

Ahoj holky, tak jsme vstali a já si u snídaně zapla notebook, pak už nebudu mít čas, pojedem se s kamarádkou někam číhnout a nakoupit do DMka.

nlenka: to je mi moc líto, pokud nejsi těhulka....ale neházej flintu do žita, třeba je vše jinak. Já myslím, že všeobecně není moc dobře, pokud někdo nemá problémy dlouhodobě s otěhotněním, takhle brzy testovat ovulaci nebo těhotenství.Vím,říká se mi to, a v nějaké diskuzi jsem dostala za uši, ale myslím,že je na tom špetka pravdy. Já jsem testovala až po nedostavení se ms, psala jsem pak mudrovi a ten mi říkal...v klidu, už netestujte, za dva týdny doražte na krev a jukneme na utz. Spousta testů prý je falešně negativních či pozitivních.
Leni, budu držet palce,aby čárka zesílila a když nezesílí, nevěš hlavu, vyjde to příště!!!

Lucko, myslím, že je super,že jedete na dovču. Ted si to neumíš představit, ale na dovolené člověk chtě nechtě vidí vše nějak lépe....tím nemyslím,že na to, co Tě potkalo, zapomeneš. Ale přijdeš do jiného prostředí, na jiné myšlenky, budeš tam mít svoje milované chlapy, nebudeš mít povinnosti s úklidem a tak.....je to prostě super.

A psycholog je , myslím, taky fajn. Já ho vyhledala jednou a hned první sezení mi pomohlo, . Byla jsem v té době workoholik a začala jsem trpět nespavostí. Styděla jsem se o tom mluvit, došlo to tak daleko, že jsem třeba celou noc oči nezamhouřila. Vyhledala jsem odborníka bez doporučení obvodáka a moc mi pomohl.Změnila jsem práci, pořídila jsem si pejsunku, začali jsme hledat pozemek.....jeli jsme na výlety....a brzy se vše spravilo.Né hned,ale brzy.
Vím,že ztrátu miminka z hlavy nikdy nesmažeš, ale za rok, dva....budeš mít tolik starostí s dalším děťátkem, že Ti pomůže pomalu na tuto ztrátu zapomenout. Teď je ještě moc brzy a bolí to.....držím palečky, aby Tě smutek brzy opustila a byla jsi už jen šťastná 🙂

lucie.krajcarova
30. črc 2010

Nleni, to je mi moc a moc líto.. možná to bylo brzo... 😢 taky jsem si řekla, že ovulaci testovat nebudu, stejně se ted musím spíš hlídat. a testy až po vynechané menzes, dřív ne, až tak 5. týden..

Petro, na dovču se těším už teď, naštěstí i do té doby nás čeká spousta příjemného, 4 dny na slovensku, víken d na horách, návštěva ségry. je to fajn, že se zas mám na co těšit. 🙂 napsala jsi to moc krásně, díky moc 😉

nlenka
30. črc 2010

Luci,jenže podle té předposlední MS by to mělo být tak 6,7 týden.
Já vám tu dovču závidím, to mi pojedem do ............ . 😒

wjerushka
30. črc 2010

@lucie.krajcarova Luci, já si teda myslím, že by sis vyrazit měla. Úplně změnit prostředí a třeba i na chvíli zapomeneš a vysadíš. A jestli se Vám tam líbilo, tak s chutí do letadla. Jedete i s Martínkem?
@vendulka Já myslím, že to nebude tak strašný, děti to většinou snašejí dobře, akorát přistání a vzlet, rptože je to změna talku a ránus, tak to křičí. Uvidíš, že nakonec budeš mít větší strach Ty než malá 😉
@mataharyy Hihi, no jo takový slova se děti učí nejlíp a nejrychleji, to se nedá nic dělat. My jsme se byli podívat na tatínka na fotbal a od tý doby malej opakuje kuva 😀. Tinmáš teda šikulu, že se sám nají, to ten náš to zatím jen zkouší a když něco dopraví do pusy, je to spíš náhoda. Tou vidličkou mu to jde líp, než nabrat lžící a nevybryndat po cestě do pusiny

wjerushka
30. črc 2010

@petronelie Tak to je fajn, že Ti psycholog pomohl zvolnit, přece jenom práce není vše. U nás byl kolega taky workoholik, do poráce chodil na půl sedmou a odcházel až kolem osmé večer. On teda hodně myslel na povýšení, dost dřel, aby to byl on, koho pak povýší. No a skončil s crownovou nemocí na tři měsíce v nemocnici. Tam se přesně neví, jak nemoc vzniká, ale spouštěcím faktorem právě bývá stres.

Já ted ana ovu testy prdím. Sex má být pro radost ane povinnost, navíc by mě to asi nebali, kdybych "držela" jen proto, že mám ovu a nemám zrovna náladu. Myslím pro mě bude už tak stresující čekat každý měsíc na MS. Teď čekám první MS po revizi, je to tak 5 týdnů a nic a jsem z toho na nervy

nlenka
30. črc 2010

wjerushka,ovu test jsou akorát stres. Já sem na ně taky moc nevěřila,ale po takové době snažení a nic sem je zkusila. No a jak to dopadlo? Jako nezkušená mi připadali pořád nějaké světlé,jako že to ještě ztmavne a nakonec sme to asi propásli. A taky ta cena,děs 😠 . A o bazální teplotě ani menluvě,to je španělská vesnice 😝

wjerushka
30. črc 2010

@nlenka No to jo, jak člověk asi čeká dlouho, tak vyzkouší všechno možný. Já jsem právě četla, i gyndař mi to říkal, že hodně dělají nervy. A když člověk sleduje kdy má ovu a tak, tak je podle mě hrozně ve stresu a vůbec to ničemu neprosípvá. No my máme stopku, tak pak uvidíme. Když to klapne, měli bychom začít durhej pokus někdy na podzim. Tak snad se do tý doby dostanu nějak do pohody, zatím mám spíš depresi, asi dneska i z počasí...

lucie.krajcarova
30. črc 2010

jo jo wjerushka má pravdu.. ono když se chce moc a moc, tak to prostě nejde.. 😠 teď jsem si zas našla novou zábavu, budu chodit na zumbu!!! s malým už jsem opět přihlášená na plavání, pak bych chtěla občs vyrazit na tenis. jo a už mám lístky na chinaski, jsou až v říjnu, ale je to bezva 😀 holky, to je tak pěkné si takto dělat radost 😅 dřív na takovou zábavu nebyl čas.. jako peníze jo, ale říkala jsem si, nemám hlídání atd... ale teď se snažím pro sebe udělat hodně a taky pro nás dva s manžou, abychom z toho života taky něco měli 😉

wjerushka
30. črc 2010

jé chinaski mám ráda, tak to bude bezva. Na plavání s malým chodíme taky, jsme přihlášení od září. Cvíčo stále hledám a testuji, co mě bude nejvíc bavit a pásne mi. A taky sháníme někoho, kdo by nám byl ochotný Kryštofa pohlídat, chtěli bychom se Standinem do tanečních pro dospělé. Teď mám tip na jednu holčinu, tak snad to klapne.
Kryštof mi právě předvádí parádní hysterák, zavřela jsem ho do ložnice do postýlky, aby se uklidnil. Pak už leda studenou sprchu, jinak nevim 😒

lucie.krajcarova
30. črc 2010

wjerushka, taneční, to jsme taky chtěli chodit, ale pak jsme začali stavět a pak jsem byla těhotná 😀 jojo taky jsem ho tento týden zavřela do postlýlky a odešla, abych mu neublížila 😖 občas se umí pekelně vztekat!!!! ale to koukám, že vaše rybička taky 🙂

wjerushka
30. črc 2010

Luci, on je to vodnář 🙂 Ryba měl být původně, ale tak nějak si hodně pospíšil a je vodnář. Vztekat se asi umí všechny děti, asi na to mají přirozený vlohy. Naštěstí ta ložnice zabírá, strčit do sprchy, na to prostě nemám srdce. Tohle mi přijde takový míň drastický. Taneční bych právě teda chtěla stihnout podzimní, když už máme tu nucenou pauzu.....

lucie.krajcarova
31. črc 2010

ahoj, dobré ráno, u nás je pěkně!!! odpoledne nás manža bere na výlet, je to překvápko, tak jsem zvědavá.

wjerushka
31. črc 2010

@lucie.krajcarova Luci, tak co výlet?
My jsme s malým odstěhovaní u mýho taťky. Kryštofovi se od pondělka začne dělat pokoj, v tom prachu bychom s ním steně být nemohli, tak si užijeme týden na zahrádce s pískovištěm, skluzavkou a dá li počasí i bazénkem

lucie.krajcarova
31. črc 2010

jo bylo to super, jeli jsme na Pražský hrad, krásně jsme se prošli, dali si drahé kafe a pak jsme jeli kousek od letiště pozorovat letadla. suprové 🙂)))
Wjeru, tak to máte jako u nás doma, taky pískoviště a bazén a ještě houpačka.

petronelie
31. črc 2010

Ahoj holky,
já jen na skok.....

Luci, mám velkou radost, že jste měli tak krásný den!!! Zasloužíš si to 🙂

Jinak my jsme dneska ostříhali Davču,moc mu to sluší 🙂

Papa a hezký večer .

lucie.krajcarova
1. srp 2010

ahojky! Petro, my budem malého střihat asi podruhý, taťkovi se zdá, že to má dlouhé. a bere to i strojkem, malému se to líbi 🙂
dnes se snad dosstanem do bazénu, aˇž tam manža vyluxuje. vypadá to na horký den 🙂

nlenka
1. srp 2010

Dobré ráno holky.
Tak mi jsme dneska vzhůru už od 4.Probudila nás požární siréna,hořelo v nedaleké vesnici,takže manža klusal k zásahu. My jsme ještě usnuli,ale už to za moc nestálo. 😒 Manža se vrátil kolem půl deváté,převlékl se jak had a mazal zase do práce.
Takže nás čeká opět den o samotě. 😖
Včera jsme byli na pár hodin u kamarádky která má holčičku,tak si Jurka pořádně vyhrál,až když se začali prát a hádat,tak jsme jeli domu.Ale bylo to fajn,my jsme si pořádně podrbaly a dítka si vyhráli.

wjerushka
1. srp 2010

ahoj, my právě pískoviště nemáme. Bydlíme v bytě, v cihláku. Ale kousek máem úplně suprové dětské hřiště, takže to nemáme k pískovišti daleko. Jen ten bazének nám chybí, na ten jezdíme k dědovi 🙂

Holky, jak to dělátě, že vám dítka u stříhání drží. Kryštof vždycky rhozně ječí, jako by mu stíhali uši, ne vlasy a je pak na mě nafučenej
@nlenka Tak to je drsný budíček

lucie.krajcarova
1. srp 2010

wjerushka, ani nevim, strihal ho manžel, bral to i strojkem. malý je teda extrémně živý, ale ostříhat se nechal, taky se divím.
Nlenka, tak to byla těžká noc.. třeba bude přes den líp.
teˇdjsem se pohádala s manželem, poslouchá souseda víc než mě, to mě nas..lo....

vendulka
1. srp 2010

Ahjky holky, my byly dneska dopo a pres poledne v zoo a pak jsme jeli ejste na navsetu k dedovi, takze nedele nam utekla, manzel ted dela gulasek, tak se tesim na veceri 😵
a co tady noveho?

vendulka
1. srp 2010

jinak ja jdu zitra ke kadernici a tak premyslim co si nechat vyrobit na hlave 😀

vendulka
1. srp 2010

koukam, ze tu resite strihani, tak nas se to zatim netyka...N. ma vlasy po mamince, takze toho moc na hlavicce nema 😀

mataharyy
2. srp 2010

ahoj,tak u nas se strihalo vcera, zacal manzel a malej tak dlouho zkoumal ten strojek az jsme ho taky oholili 🙂 ma to strojkem bez nastavce a jak ma svetle vlasky,tak se zda ze zadne nema. Manza ho drzel v ruce a ja strihala,neplakal jen ke konci se zacal vrtet... Ja ho puvodne strihat nechtela,ale tchyne furt prudila,tak si rikam ze vlasy dorostou a az ho tchyne uvidi,tak ji trefi,nesnasi kdyz se manzel striha takhle nakratko,natoz malej... Pak ji poslu do haje,ze nevi co chce 😉 zase bude nasr... Nejsme vycurany,ale uz se s manzelem tesime jak se bude tvarit 😀

lucie.krajcarova
2. srp 2010

ahojky.
Mataharry, tak to jste se s manžou dobře domluvili 🙂 a máš fotku malého?

petronelie
2. srp 2010

ahoj holky,
zdravím při pondělku. Akorát jsem dorazila do práce, opět jsme jeli s manželem, takže pohoda, jen Praha děsně ucpaná. Oblékla jsem se fakt nalehko a nevypadá to na pařák 🙂

Luci, byli jste včera v bazénu? U nás všichni krom mě a Davídka, byl celkem studenej 🙂

Co se týče stříhání, my vzali Davídka strojkem,ale pětkou, takže to má takové uličnické, nemůžu se na něj vynadívat 🙂 A schovala jsem si jednu lokýnku 🙂 On snad ani nevěděl,že ho stříháme, seděl a hrál si ve vaně.

mataharry, na tchýni bych se vyprdla.

vendul, tak jak si se rozhodla s účesem? Já jsem před 3 měsíci po 10 letech vyměnila kadeřnici a jsem hrozně spokojená, i po finanční stránce...klesla jsem na polovinu 🙂

Jdu něco vyřídit, tak nakouknu 🙂

Hezký den.

vendulka
2. srp 2010

@petronelie tak ja mama kadernici asi 8 let porad tu stejnou a jsem spokojena, az an ty ceny teda 😀 jak sla na materskou, tak jsem si nasla tady za barakem takvoou mladou kocenu, ceny polovicni s ucesama a napadama sjem byla celkem spokojena, pak se kamoska vratila na jeden den v tydnu, tak jsem k ni zase zacala chodit a rikala mi, ze mam slinene zhorsenen vlasy a jakoby mrtve, takze ta co sjem k ni chodila za zaskok ,asi moc kvalitni pripravky nemela a posledni dobou to i docela flaka, vidim to na amnzelovi, ktery k ni porad chodi...

vendulka
2. srp 2010

sem se chtela zeptat vas prazskych holek, ta jizni spojka co se opravuje a jsou tam ty kolony apodobne, jede se po ni na letiste od brna?Jak pojedeme na dovcu, tak mame odlet z prahy a nerada bych nekde uvizla v kolonacg i kdyz s tim tak trosku pocitam, ze praha bude dopoledne zaliskana,ale rada bych se vyhla aspoon te jizni spojce...pojedeme s navigaci, tak nevim kudma nas to potahne

lucie.krajcarova
2. srp 2010

vendulko, tudy jezdí manžel, můžu se ti zeptat. nebo to ví Petra?
Petro, ukážeš ostříhaného Davídka?
jj malý se včera koupal, ale nám se dolů nechtělo, jen jsme tam stáli, voda měla 23 st. když si nemůžeš zaplavat, tak je to málo 😀