Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

janik8774
autor
2. zář 2009

Když se Vojta narodil tak taky moc nespal.Třeba jenom 20minut dopoledne,pak v kočárku po obědě asi 2h,ale musela jsem s ním jezdit jinak byla konečná.
prostě si sami řeknou kolik a co chtějí.

růžový mamatest mám připravený na sobotu.Do té doby se nebudu nervovat.Jinak v pondělí jdu na krev a to bude konečný ortel. ☹

meleri
3. zář 2009

Janik,

u nás je to jak kdy, někdy spí třeba hodinku ráno nebo dvě a odpoledne taky dvě nebo někdy i tři..někdy zas spí půl hoďky ráno a hodku odpoledne...takže se to furt tak střídá...
takže až po roce ...

Fiallinko,

jo...každý je jiný..u nás je to zas jak se malý probudí tak se odvíjí program, třeba někdo to má přesně na hodiny, u nás vůbec..každý den je jiný...třeba dneska spí zase dlouho ale někdy je pak problém ho večer uspat..ale já ho nenutím, nebudím ho, jak spí tak spí...

tak když se narodil tak spal někdy i pět hodin v kuse, museli jsme ho budit na jídlo, ale on byl předčasně narozený a navíc měl i tu žloutenku.

Janik, tak jak? jak to dopadlo!

Jinak malý se včera poprvé vykadil do nočníka... 😵

fiallinka
3. zář 2009

meleri: já to taky s pevným režimem nehrotím, stejně bych to přes prázdniny nezvládla 🙂. No a dnes mi spal 3/4 hodiny a včer půl hodiny, přes veškeré snahy...nenadělám s tím asi nic. Když byl malý, tak spal málokrát, ale taky i 4 hoďky v kuse 🙂. A nočník teda ještě nezkouším, myslím, že z toho nemá rozum 🙂

janik8774
autor
3. zář 2009

Meleri,
co jak dopadlo? Test?
na to nemám odvahu,to uterý mi stačilo.
Zkusím v sobotu a v pondělí krev.Smiřuji se s tím že to bude negativní a že v listopadu nastupuji do práce.
To bude šok po 4letech.Ani nemám odvahu jít do dalšího pokusu.

petra.vavra
3. zář 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat?? Mám stejný cíl jako vy všechny tady 😉 . Mám za sebou zatím tři nepovedené měsíce, ale zatím to nějak nehrotím...

janik8774
autor
3. zář 2009

Ahojky,
teda ty máš fotek v albíčku.
Snažíš se přirozeně?

meleri
3. zář 2009

Fiallinko,

tak to máš fakt nespavce..za to ti už asi prospí celou noc? náš se pořád budí, ani nepije, prostě se vzbudí, protože vypadl dudlík, ale to je tak 8 krát za noc jestli ne víc...možná proto spí tak dobře přes den..

No my jsme vynechali bezplenkovou metodu a vymysleli jsme si nočníkovou...

Janík,

jo to chápu...takže v pondělí na krev? tak budu na tebe myslet, a jak ti je, fakt jsi si jistá že to nevyšlo...ženská to kolikrát vycítí na sobě...průser je že člověk dycky stejně tajně doufá...počkej, neblbni, i kdyby to nevyšlo, tak to nevadí, proč byste do toho nešli znova...

Nazdárek Petro,

jasně! držím palce ať se zadaří na podzim...my musíme čekat do listopadu kvůli jizvě od císaře, ale pak bysme začli..

dagina
3. zář 2009

Ahojky maminy,
my s manžou pomalu také začínáme uvažovat o druhém mimču, manža to vidí ale růžověji než já. Jelikož nemáme šikovné babičky (jen na baterky), ani jinou pomoc, třebas jen na povození, nějak si to druhé mimi nedovedu představit 😒 , přesto že bych jsme si ho moc přáli.S malou jsem pořád, nemusím snad psát jak to je vyčerpávající, když celý výchova je jen na mě. Manža, když přijde s práce tak pomůže, to je jasné, ale to je až k večeru. Večer jsem úplně vysátá. Mít cca tříleté dítě a k tomu malé mimi..., dá se to zvládnout, když na to budeme s manžou sami?? Jak to cítíte vy???

janik8774
autor
3. zář 2009

dagino,

já mám 3letého syna a je to už pohoda.Ted začal chodit do školky.Sám se oblékne,nají,občas i hraje.
Výchova je vždy na matce,otec je jenom pro zábavu.Ty jseš doma dopoledne a část odpoledne a otec jenom večer.Ty si musíš rozhodnout kdy pro tebe bude nejlepší mít druhé dítě.
Dřív bych si druhé nepořídila.To se pak nemůžeš věnovat žádnému na 100% a vlastně obě šidíš.
Já též nemám babičky.Moje mamina je pracující a přijde jenom když chce vidět vnoučka a druhá babička bydlí za Ustí nad orlicí.

janik8774
autor
3. zář 2009

meleri -
já vím že to může být jenom pocit a do těla nevidím.Když by to bylo přirozeně tak taky čekám až to dostanu a pak by byl test.Možná že panikařím zbytečně,ale lepší s tím nepočítat a pak být překvapená.

fiallinka
3. zář 2009

dagina: no jak to vidím u známých, tak pořídit si mimčo k tříletému dítěti je úplně v pohodě, resp. tak v pohodě, jak to může bez pomoci být - nicméně já v tomto docela zázemí mám a jsou různé důvody, proč bych to druhé chtěla už dřív než s tříletým intervalem...je ale pravda, že ten začátek je docela síla, vidím to u více kámošek na jednou... zrovna dnes jsem s jednou byla a říkala jsem si, že bych měla otěhotnět co nejdřív, než si to rozmyslím 😉

petra.vavra
4. zář 2009

Ahoj holky, jo jo snažíme se normálně, ale zvhledem k tomu, že Terka nám trvala skoro dva roky, tak nemám nijaké velké představy, že teď to bude hned.

janik- koukala jsem na Vojtíka, vypadá jako anděl, ale jak tomu většinou bývá je s čertíkem v těle 🙂, mohla bys mi prozradit odkud máte postel v pokojíčku, my chceme Terce nějakou koupit, alle vůbec se mi nikde nelíbí. Jinak držím palečky, ať vše vyjde pozitivně 😉 .

fial- já mám kamarádku, která má stejně narozenou holčinu jako já a má příští týden termín s druhým a sama říká, že vědět, jak bude unavená už teď apod., tak by s druhým ještě počkala. Já myslím, že ten interval těch tří let je asi optimální. Jedno jde do školky, kde má už kamarády a druhé si vychutnáš doma, alespoň v relativním klidu 😀 . Mě by se to takhle líbilo, ale uvidíme, zda to vyjde...

jinak já mám teď období, že to druhé straně chci, tak nevím zda to je další tlukot bio hodin, ale občas mě z nich až bolí hlava 😀

janik8774
autor
4. zář 2009

petro -
postel je na míru od truhláře.Je to buk a nebo dub(já si to pletu,musela bych se zeptat) a stála 6tis.On je Vojta trochu raubíř a skáče na posteli tak jsme chtěli něco hodně pevného aby se to počase nerozložilo.I postýlku jsme museli sešroubovat ze všech stran.Je fakt postel hezká proto jsme si jí nechali udělat.Máme ve stejném stylu i manželské postele.

Vojta je andílek ale né s čerty v těle.Občas je na "odstřel" ale když to srovnám s jinými dětmi tak je pořád hodný.

Každé dítě je kus odpovědnosti,nervů a tak si taky neustále kladu otázku jestli ano či ne.Ani ted nejsem 100% rozhodnutá.Mám chvíli kdy říkám ano a pak zase že by to byla pohoda s jedním,ale nakonec zvítězí to že si řeknu,že tady Vojtu nemůžu nechat samotného.Rodina nejsme moc velká a ješte rozházená po republice.

mateta888
4. zář 2009

zdravím ve spolek
Náhodou jsem vás našla i já jsem čekala až malá bude soběstatčná, ptotože jsem v těhu zvracela celodnně do 7 měsíce, taky se nezadažilo hned . . . .no a když se zadařilo tak jsem potratila. Trochu jsme se oklepali a dali se dohromady a zkusily to znovu, přesně na rok jsem otěhotněla znovu radost rumfla opatrnost a přesně před 14 dny jsem byla opět na revizi, protože to bylo zamlklé thotenství ☹ . nevzdáváme to a určitě vás nechci odradit.
Když jsem čekala malou ani mě nenapdlo, že by se mohlo cokoli stát, ale jen jsem chtěla říct, že když máte první bezproblémů neznamená, že to další bude to samý. . . .
já jsem na to připravená nebyla. Omlouvám se jestli jsem vás otarvovala nebo vpadla s jiným tématem, ale jen jsem vám to chtěla říct, že opravdu nikde není psaný že to bude hned a tak radši moc nečekej. Nikomu to nepřeju, ale vám přeju at se zadří co nejdřív a bez jakýkoliv problémů mají ty vaše zlatíčka krásný sourezenčky. 😀 😀 😀 😀 😀

dagina
4. zář 2009

Janík, tak to je štreka, to by asi jen tak povozit nejezdila 😅 , viď, jsem od Ústí n.O. U nás si nejsem jistá, zda by mě vzali dítě do školky, když jsem doma, školky máme přecpané k prasknutí, mamina musí potvrzení že nastoupí do práce, pak ji dítě eventulelně vemou do školky, ale i tak dávají přednosti předškolákům. Natož kdybych byla doma s druhým mimčem, to by to starší už vůbec nevzali do školky ☹ .
No právě z toho mám obavy, že bych je šidila oba, vím jaký to je teď šrumec, natož když budou dvě 😒 . Ale zvládnout to asi jde určitě, jen si momentálně nedovedu představit jak.

janik8774
autor
4. zář 2009

dagina -
u nás je to totéž se školkama.Taky jsem si řikala co když nevezmou Vojtu do školky tak to druhé už tuplem ne.
Proto jsem nechtěla jít s břichem k zápisu a čekala až jak se to vyřeší.Všude mi řikali,že nám ještě nejsou 3roky v září a že neníí vůbec šance nás vzít a nakonec mi volali ze dvou školek jestli nechci místo.

mateta - to je uplně jasný že každý těhu nemusí být stejný a že není nikde dáno že se to vždy musí donosit.
Musíme holt přemýšlet pozitivně a řešit problem až nastane.Kéž by to šlo tak hladce jak se to říká. ☹

fiallinka
4. zář 2009

mateta: no já mám přesně stejný názor jak ty - první těhotenství bylo díky ivf, ještě mi dvojčátko umřelo, mám různé zdr. problémy, takže vím, že i když to budu zkoušet zrovna, můžu se dočkat za hodně dlouho nebo taky nikdy. Takže vím, že to bude náročné, ale neváhám - vím, že víc dětí chci, no a mám 31, to taky není nejmíň. Ale taky se mi zdá, že už je s Jurčou větší pohoda než když byl mikromimi, i když ho musím pořád hlídat - a když budu čekat moc dlouho, tak si na to zvyknu 🙂.

meleri
4. zář 2009

Dagi,

jsemna tom bohužel podobně jako ty...s tím že občas můžu odjet do česka kde bydlím u našich a mamka mi pomáhá...takže v tom jsem na tom asi líp..

já to cítím tak že to bude masakr, a to doslovně, ale musím to pro ty děti obětovat, víc než dvě max tři jich nebude, a třeba za to jednou budu ráda že jsem ty nejtěžší roky zvládla...jedno dítě mi přijde jako pohoda, ale dvě budou fakt mazec..

Janík,

myslím na tebe, v ponděli tu nakouknu..já vím že je to ze všeho nejhorší to čekání...

jinak jsem ráda že se to tu rozjelo a že sou tu aji nově příchozí..

jo ještě mě napadlo, že jsem kdysi hlídala jednu 2,5 -3letou holčičku, (byla sem tam rok)jako au pair, a fakt záleží na tom jak je dítě chytré..ona byla fakt vyspělá, normálně už mluvila a to dvěma řečma, a to tak že se domluvila, chodila na WC, najedla se, jasně měla své mouchy jako že třeba byla dost rozežraná, ale fakt si říkám, že když je dítě vyspělé, tak je samostatné a dá se to...

já sem se setkala s kámoškou tady z netu ta má 2,5 letého syna, který nemluví, nosí plínky, moc nekomunikuje, prostě s ním nebyla moc velká zábava..takže asi záleží, já si myslím že jak se člověk věnuje tomu dítěti na maximum tak se mu to pak krásně vrátí..

meleri
4. zář 2009

tak mě napadá jestli napodruhé už to dítě ze zkumavky jde líp...
jedna kočka tady byla, co měla podruhé dvojčata....takže má teď tři děti.. 🙂

meleri
4. zář 2009

Dagi

ty to máš super, že máš holčičku, ony jsou takové "mateřské" takže jak budeš mít miminko, tak ona se o něho bude zajímat, bude ti třeba i pomáhat, pozorovat...to u kluků fakt nevím...
ale už končím

fiallinka
4. zář 2009

meleri: no ono to může být tím, jak se mu věnuješ, ale víc to bude spíš osobností toho dítěte...hlavně ti kluci se často "rozjedou" až později, s mluvením a se vším, jde to vidět na holkách, které mají dvě děti a každé je fakt jiné... jinak ani moc nemyslím, že druhé ivf - ket jde líp, navíc už takových lidí až tak moc nebude...

petra.vavra
4. zář 2009

Zrovna dneska jsme probírali s Terkou miminko a když jí vidím, jak s hvězdičkama v očích říká, že chce mimi, chce se mi až brečet....jen aby jí to vydrželo 😀 . Jinak jsem holky asi praštěná, ale už jsem včera koupila první dárek k vánocům.
janik- tak ta postel to je darda, ale je moc hezká a pokud je i funkční, jak píšeš, tak prachy jdou stranou. no uvidím, jestli na něco nazazím co by se mi zamlouvalo a kdyžtak to zkusím taky u truhláře.
Jinak tak na sobě pociťuju, že ani tentokrát to nevyšlo, chjo chjo 😖

janik8774
autor
4. zář 2009

petro -
když se podíváš na net tak masivní postel je 5-6tis.Jestli máš nějakou představu a nikde nemůžeš sehnat tak jedině truhláře.Já jsem chtěla aby bylo trochu vyšší aby se pod postel vešly krabice z IKEI s hračkami a aby měla 3 bočnice.
Já jsem dnes kupovala dárek nejdříve k Vánocům a pak mi došlo že manžel má nejdříve narozky.A malý prdola též.
Myslíš si že roční dítě ví co to je miminko? Já ani u syna si nejsem uplně jistá jestli chápe co mu říkáme o miminku.

petra.vavra
4. zář 2009

janik- já právě taky chci, aby byla vyšší, tak teď snad bude trochu času, po těch prázdninách, obejdu nějaký obchody s nábytkem a rozhodnu se. Jinak Terce jsou za měsíc dva roky a co je mimi chápe moc dobře. Mám dost kamarádek co mají zrovna druhé nebo čekají, tak myslím, že to úměrně svému věku chápe. To víš, že to byla spíš legrace 😀 , je jasný, že chce skoro všechno co jí nabídnu, hlavně bonbon... 😀

fiallinka
8. zář 2009

janik, tak co?

zdenka83
8. zář 2009

Ahojky
jsem tu nová jmenuju se Zdenka měli jsem svatbu 25.7. v Teplicích a máme dcerku 2roky a 2 měsíce starou a ted se snažíme o druhé .

meleri
8. zář 2009

Janík tak jak to dopadlo?

Zdenko,
ahoj! tak držím palce a´t to vyjde! My jdem příští týden na kontrolu, tak uvidím co mi řekne. jenže furt kojím tak nevím no. ☹

janik8774
autor
8. zář 2009

meleri -
blbě.Krev negativní.V listopadu jdu do práce,přijdu na jiné myšlenky a v lednu to zkusím asi znova.
Možná že zůstaneme jenom při Vojtovi.ještě nějak 100% nevím co chci a co by bylo pro mne nejlepší.
Chci mimi,ale zároven mě už láká ta "volnost" stálý příjem,Vojta ve školce.

fiallinka
8. zář 2009

Janik: tak to je škoda... a u vás není žádná šance třeba přirozeně?

meleri
8. zář 2009

Janik,

to je mi líto...ale jak to píšeš, třeba není nejvhodnější doba, když podvědomě cítíš že bys chtěla mít zase víc svůj život, pracovat atd...možná že to mimčo čeká na vhodnější okamžik...možná budeš pak veselejší, nebudeš na to moc myslet, a v lednu se zadaří...🙂

já to taky vidím spíš víc na ten příští rok než teď, co se dá dělat.. ☹