Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
31. říj 2010

@nlenka no to tak bývá, kdo nechce má a opačně 😅 Jináč ano bude asi veselo jak hrom 😵
@tyrisa no na zadním okně vajíčka a věnec a hurá na cestu, na tachometru 30 a v očích smrt... Tento víkend nepřeje řidičům... 😅

tyrisa
1. lis 2010

Dnes jsem volala na gyndu,ale moje dr tam nebyla,byl tam zástup......tak jsem mu vše řekla a on,že ted nemám brát tři měsíce nic,mám si zapisovat ovu,pokud bude a vše kolem a pak přijít s tím k mé lékařce nejlépe v termínu ovulky at se to potvrdí.....jsem zvědavá co doktorka na to.....jestli nebude nasraná,že mi to naplánoval jinač.....ale aspoň nebudu brát tu chemii chvilku a snad se zadaří 🙂

mataharyy
1. lis 2010

@tyrisa tak to budu držet palce ať k ní jdeš jen pro potvrzení těhu 😉

tyrisa
1. lis 2010

Děkuji...bylo by to fajn.Už máte nějaká jména pro budulínka ?

mataharyy
1. lis 2010

no jmen máme hafec, pro holku no a u kluka se nemůžeme nějak dohodnout, ale ono něco vymyslíme, ještě je čas 🙂

tyrisa
1. lis 2010

Hadraplán doufám není skutečné jméno vašeho prvorozeného 😅 To bych si potom dokázala představit.že se nemůžete dohodnout 😀

mataharyy
1. lis 2010

Není 😀 ale je velmi rozšířené 😀

wjerushka
1. lis 2010

tak já nevím,jeslti mimi o rok neodložíme. Dnes mi volali z práce, jestli bych nechtěla od Nového roku zpátky 😒 A jsem z toho zase rozhozená, už jednou jsme se s nima na nástupu domlouvala - na částečný úvazeka pak mě vyšplouchli. Už jsme měla domluvenou fajn školku, zaplatila zápisný apak jsem sama volala, kdy mám přijít podepsat smlouvu a oni no ono se to zrušilo 😒

vendulka
1. lis 2010

Ahojky holky, my měli dneska trošku náročnější den, dopoledne jsem byly v nem. na vyšetření očí N. a má je v pořádku, závěr je že tam není žádná refrakční vada, což jsem velmi ráda, pak jsem byli na obídku, koupit věnec a jeli jsme na hrob babičce, 60km od Brna...

@wjerushka záleží co vív chceš, jestli mimčo a nebo chodit do práce 😉

@tyrisa tak to je paráda a uvidíš za ty tři měsíce jak se to bude mít a co na to tvoje mudr, držím palečky

wjerushka
2. lis 2010

@vendulka No to je těžký co víc chci. Jasně, že Krýša nezůstane jedináček. Druhý bychom odsunuli o rok, takže místo 2,5-3 roky by byl rozdíl tak 4-5 let. Véíc už bych asi nechtěla. Taky bych nemusela být streslá tím, že bych měla otěhotnět dokonce mateřský, ale bylo by to jedno měsíc sem měsíc tam. A co si budeme vykládat, prachy se vždycky hodí. Škoda, že nejde částečný, to bych neváhala

wjerushka
2. lis 2010

@vendulka Jo a gratuluju k dobrýmu výsledku u očního 😉

vendulka
2. lis 2010

@wjerushka já bych se možná stresovala tím, že bych to musela stihnout do konce mateřský...i když teď to taky řeším, jestli už teď teda a nebo počkat,ale zatím mně to nechává chladou ještě do těch jejích 3 let, to mi stačí být pak těhu a nechala ybch si napsat neschopenku, i kdžy by to nebylo taky nic moc parádního jelikož bych asi nikam moc nemohla chodit...no nechávám to zatím koňovi 😀
i když já stejnak nevím, jestli v jejich třech letech budu moct nastoupit jelikož je v březnu a do školky půjde až v září, takže asi budu msuet být toho půl roku doma, pokud se nenajde někdo na hlídání....
a děkuji 🙂

wjerushka
2. lis 2010

No krystof je v unoru, jenze muj zamestnavatel stejne zadny volno nedava. Proste bychmusela v unoru nastoupit nebo podespsat vypoved 😒

mataharyy
2. lis 2010

Na tom je blbé jedině to že když si nepořídíš mimčo do konce mateřské tak musíš odpracovat 270 dní, no a pokud se vrátíš do práce a něco se stane (zaměstnavatel tě vyhodí atd...) tak jsi v háji a dostaneš mateřskou rovnou na čtyři roky 😅 Tak uvidíš jak se nakonec rozhodneš a co pracovat a zůstat na mateřské, teda pokud máš možnost nějakého hlídání... 🙂

vendulka
2. lis 2010

@mataharyy prej ne, je to trošku jinak, nárok na zvolení mateřské, té tříleté a stejné peníze máš nárok do čtyř let prvního dítěte a když si do skončení mateřské nepořídíš další mimčo nemusíš odpracovat těch 270dní, můžeš jít na mateřskou i po dvou měsících a počítá se ti to stejně jako u první mateřské

nlenka
2. lis 2010

Ahoj holky.
Wjerushko,byla jsem úplně ve stejné situaci.Ono se to nějak vyřeší,já sem taky chtěla navazovat druhým a příroda mě nějak vyšplouchla,takže dneska jsem nezaměstnaná 😖
. Ale taky mám dilema,mám slíbené místo od prvního ledna,což sem ráda,ale co když otěhotním a budu muset asi na neschopenku.To by asi zaměstnavetel nebyl moc rád co? 😒
Docela se toho bojím.A co když otěhotním ještě než nastoupím?To bych zůstala úplně bez peněz? Úplně mi běhá mráz po zádech,jen na to pomyslím.

wjerushka
2. lis 2010

@nlenka No upřímně toho se trochu bojím. Já bych se totiž mohla vrátit i na stejný místo, což by nebylo špatný, 20 minut od baráku pěšo a celkem pohodička, nic náročnýho přesčasy by hrozily zcela vyjímečně tak do 5ti hodin za měsíc. Takže ta nabídka není špatná.
@mataharyy No to jako jo, rodičák bych pobírala dál, Krýša by stejně musel do soukromý školky, tady by ho do státní nevzali ve dvou letech je to bez šance. A ta školka je vážně dobrá, je tam pár děti a hodně se jim věnují. Rodičák by pokryl ty poplaty za školku, ale i tak si myslím to jde
Spíš teda řeším to, že se budeme snažit o mimo teď s tím rizikem, že se třeba nezadaří a za rok bych do práce stejně musela. Nebo to odložíme. A budeme mmít mezi dětmi větší odstup. I když mě napadlo, že nevím, jesltli by se mi pak po druhý chtělo zase z práce na mateřskou a opět z toho vypadnout a dostávat se pak složitě do pracovního procesu. No nejsem rozhodnutá

mataharyy
2. lis 2010

@wjerushka tak to nějak nehroť pokud máš tu možnost a chceš jit do práce tak jdi a když se zadaří mimčo tak bude, když ne bude práce 😉
@vendulka aha tak to se omlouvám za zavádějící info, mě totiž tvrdili, že když mám dvouletou variantu tak buď porodím než budou malému dva nebo musím na 270 dní do práce, případně budu mít smůlu a dostanu čtyřletou... 🙄

vendulka
2. lis 2010

@mataharyy tak nevím jak je to u dvouleté varianty, ale ptala jsem se jedné holčiny tady na MK co spolu chodíme do jedné diskuze, má stejně ca staré dítě a řešíme to stejné, tak se ptala v práci účetní a ta ji řekla, to co sjem napsala, takže to taky nemůžu tvrdit na sto procent...chce si to někde pozjišťovat
@wjerushka tak pokud by jsi dala dítě do školky na vís jak 4 dny v měsící, tak o rodičák přijdeš

wjerushka
2. lis 2010

@vendulka To jo, ale to se týká státních školek, ne soukromýho zařízení
@mataharyy No kámoška to měla taky tak, do dvou let věku stačí myslím nastoupit na další mateřskou rodit úplně nemusíš. právě to u tý dvouletý varianty taky řešila.

vendulka
2. lis 2010

@wjerushka jo?tak to je dobrý...ale ty soukr. jsou drahý to je hrozný 😒

wjerushka
2. lis 2010

No právě tady je to 6 tis./měsíc. Není to teda úplně nejlevnější, ale pokryl by to rodičák, takže v podstatě by nás to nestálo nic navíc. 😉 A myslím, že to na soukromou školku ještě docela jde

vendulka
2. lis 2010

@wjerushka tak to je prima cena, tady v brně se to pohybuje kolem 10 tis. minimálně a to bez jídla

pajjaa
2. lis 2010

ja chci taky druhe miminko!!!!🙂

pajjaa
2. lis 2010

@tyrisa proc by ti to mela provera blokovat?

tyrisa
3. lis 2010

No,všude to píšou,že provera blokuje ovu,pokud je nasazena moc brzy ☹

tyrisa
3. lis 2010

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...
Tak třeba na této stránce MK si to přečti - spoustu názorů,že provera blokuje ovu...já ji mám 21 den a brávala jsem ji 16-26 den.
Ale ted nebudu brát tři měsíce nic a chci měřit i BT tak uvidím jak na tom jsem.

mataharyy
3. lis 2010

Ahojte,
tak se musím pochlubit naším dítkem, je to tvor vskutku chytrý. Včera po koupání jsem ho nechala běhat jen v župánku a najednou koukám že si vzal malou mističku, postavil si jí na zem a s velkou pompou se do ní vyčůral. No nočník to sice není ale radost byla obrovská, tak jsem ho šťastně pochválila a říkala jsem že příště do nočníku... Nepřešli ani tři minuty a koukám vzal si bedničku od hraček a opět se vyčůral, ještě mi to přinesl ukázat, opět byl pochválen dostal za odměnu kinder čokoládku (což byla chyba večera), bedničku jsem umyla a koukám za chvíli zas do ní čůrá, tak opět pochvala, vyžádal si i čokoládku, znova opakování že příště do nočníku, no a tak se to opakovalo dobrou půl hodinu, čůral snad stokrát 😀 Pak musel doplnit stav tekutin, neb už jen s velkým tlačením ze sebe vymačkával po kapičkách... No každopádně jen jednou to zkusil na nočník, sice uznávám že máme asi blbej nočník a ze stoje se do něj trefuje špatně, ale teda nevím jak zamezit vstupu do skříňky, abych se nedivila že máme načůráno v hrncích 😅 Jináč včera ráno jsem s ním bojovala hodinu aby seděl na nočníku a ani náhodou, už se mu kroutili nožičky jak se mu chtělo čůrat, ale vyčůral se až když mi z toho nočníku vzal roha, prostě asi musí čůrat jako táta ve stoje, jinak nebude čůrat vůbec... A dnes budu mít dilema, nechat ho bez pleny za cenu toho že budu asi mít večer hodně počůranejch tepláčků, nebo mu dát plenu a riskovat že zapomene jak čůrat do nočníku, nebo jinejch "vhodnejch" nádob?? 😕

wjerushka
3. lis 2010

@mataharyy Dobrý, skoro by se chtělo říct tvor až vyčůraný🙂 Já bych to zkusila bez plínky a uvidíš. Když tak mu ji vždycky můžeš vznout, kdyby tepláčky docházely

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy teda to je chytrolínek a vyčůránek, to u nás nočník dkepak, jen si přijde říct o čistou plínu a to je všechno, nočník třeba donese, že aaa,ale nic tam neudělá