Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
3. lis 2010

No tak po dnešku jsem zjistila že ne vyčůránek, ale tvor normálně vychcanej 😠 Dnes jsem mu nedala na podruhé čokoládu tak se třikrát počůral, ač ráno normálně čůral, ale opět ne do nočníku, ale oblíbil si tu krabičku od kostiček 😀

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy tak to bude asi problém ho odnaučit tam čůrat, co? 😅

mataharyy
3. lis 2010

@vendulka už dlouho jsem měla dojem že s náma pěkně vyčůrává, teď mi to potvrdil, takže ano asi to bude problém, ale co, nebudeme se nudit 😀 😀 Já myslím že když ho bude zábst plína a začíná zima a to on trpí na opruzeniny, tak ho bude i kousat zadek, tak si rychle rozmyslí kam že to vlastně bude chodit čůrat, navíc i toto je úspěch, prostě zatím asi budu uplácet čokoládou a postupně jí odbourám, sice to není úplně ideální postup, ale nikdo není dokonalej 😅

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy no tak není to to pravé, odměňovat čokoládou,ale co, svět se nezboří 😉
jsem zvědavá na nás teda no...ale zatím to nijak moc pravidelně nezkouším, v tomto jsem líná a pohodlná 😔

mataharyy
3. lis 2010

@vendulka tak ono sladké jsme mu dost omezili a když bude dostávat čokoládu za odměnu a časem se to taky odnaučí, tak co no... 😅 Já bych to taky nehrotila kdyby s tím včera sám nezačal, jináč jsem ho vždy jen po ránu posadila na nočník a nic, tak uvidíme jak to bude pokračovat 🙂

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy však jo, taky občas dám malé čokoládku tu tyčinku kinder a nebo dostává brumíky, což je taky sladké jako prdel 😀 občas potřebují trošku té energie v podbě čokolády,ale vše s mírou 😉

mataharyy
3. lis 2010

@vendulka tak to určitě, ono nadbytek sladkého, tedy cukru nepůsobí příliš blahodárně při pokusech o spánek 😀

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy tak se spánkem problém nemáme 😀
spíš mám strach,aby se ji nekazily zuby a nemělo to pak následek v pozdějším věku tloustnutí

mataharyy
3. lis 2010

@vendulka to nezáleží jen na tom kolik toho jí ale hlavně jak... Tělo si nebude ukládat tuky když bude mít určitá pravidla v přijímání jídla jako celku 😉 No a zuby, tam záleží na čištění a tak, ono to strašení sladkostma je trochu víc nafouklá bublina než by bylo třeba 😉

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy to je možný,ale sladkám se cpát nebude, moc teda...
no já sama mám rpoblém žít zdravě a mít vyváženou stravu, tak se aspoň snažím u malé, i když tam mi to taky moc nejde, jelikož nevím si rady u sebe, tak potom u ní ,že?

mataharyy
3. lis 2010

@vendulka no to je pravda, já mám sice nastudováno o zdravé stravě kde co zaškolená jsem taky na kde co a teda kámen úrazu je dodržování, v tom nějak propadám 😅 Tak je jasný že cpát do dětí sledké horem dolem den co den není dobré, kdyby jsi to zkusila u sebe tak už po třech dnech máš takovej "cukrovej" záchvat že až strach, ale zas úplné zakazování (znám nejednu takovou rodinu) nic neřeší, akorát to děti dlabou jak za trest když je nikdo nevidí 😨 A to je ještě horší než určitej přehled 😉

vendulka
3. lis 2010

@mataharyy tak já ji to nezakazuji, jen to má střidmně 😉
nic, jdu koukat na seriál, tak hezký večer 😉

mataharyy
3. lis 2010

@vendulka tak pěkný večer u nás nic nedávají budu koukat na pohádku, asi 😀

wjerushka
4. lis 2010

@mataharyy tak já si včera pustila přešlapy přes internet a nemělajsem to dělat. Bulela jsem jak želva a manža siklepal na čelo 😒 Pořád se mnou ty hormony pěkně cvičí

mataharyy
4. lis 2010

@wjerushka no hormony jsou pěkné svině 🙄 Teď už je to lepší, ale já bych byla snad schopná se rozbrečet i u Maxipsa Fíka 😀 😀

lucie.krajcarova
4. lis 2010

@wjerushka máš teda dilema s tou prací.. já bych šla do práce hned, ale nemám pro malého žádné hlídání..

@pajjaa ahojky, jak staré máš dítě? řekneš něco o sobě?
@mataharyy skvělý zážitek s čůráním!! ale neporadím. martínek si už říkal ee a 2x se vykadil do záchoda, ale to už bylo tak před 3 týdny..

lucie.krajcarova
4. lis 2010

@wjerushka a jaké hormony myslíš? jako premenstruační?
já si včera četla diskuzi o vrozených vývojových vadách, no neměla jsem to dělat, nemohla jsem spát, pořád se mi vracelo, co se nám stalo....

wjerushka
4. lis 2010

@lucie.krajcarova Fakt takový diskuze nečti, pak z tohomáš zbytečně těžkou hlavu. Prožila sis svý, tak je zbytečný si to připomínat. Jinak nemám na mysli nějaký konkrétní hormony, od tý doby, co sme porodila, jsem hrozně ubulená. Čekala jsme pořád, až to přejde v šestinedělí, po prvním roce... a ono pořád nic. Jinak já pro malýho hlídání taky nemám, ale je tu soukromá školka, je moc pěkná, nová, paní v ní je hodná a celkem to jde, pokryl by to rodičák. Je to 6000/měsíčně sjídlem, bez plínek teda. Takže to by byla alternativa.

mataharyy
4. lis 2010

@lucie.krajcarova netrap se tím co už nemůžeš změnit 😉 Bude ti jen mizerně a na co...? Soustřeď se na věci které ještě můžeš ovlivnit 🙂

pajjaa
4. lis 2010

@lucie.krajcarova Ahojky Martinkovi budou ted v prosinci 2.roky,ale narodil se e 32tt 🙂

lucie.krajcarova
4. lis 2010

@pajjaa taky Martínek, to je krásné 🙂 a nechceš si ho napsat do profilu?
@wjerushka teda, tak to ti trvá docela dlouho.. ale já třeba brečela u reklam i dřív, teda slzely mi oči. no a teď je to ještě trochu horší, jen se objeví děti, už se mi orosí oči..

wjerushka
4. lis 2010

@lucie.krajcarova No já právě dřív skoro nebrečela, to musela být fakt síla, aby mě něco rozslzelo. Zato teď fakt bulím pořád a nemůžu to nijak ovlivnit

pajjaa
4. lis 2010

@lucie.krajcarova zatim jsem tu nova,takze se rozkokavam :D

wjerushka
5. lis 2010

@pajjaa tak doufám pak přidáš foto aspoň sem, ať s ena toho Tvýho fešáka podíváme🙂
Jinak jsme dnes byla sKrýšou na kontrole, zase ječel jako ztrhanej, už mě to fakt unavuje. Ale před tím i potom byl moc hodnej, v čekárně nezlobil, pěkně si stavěl komín a hezky došel tam i zpátky pěšky 😉

lucie.krajcarova
5. lis 2010

@wjerushka a je malej v pořádku? náš je divočák, i když je nachlazený. ale komín stavět nechce 😠

wjerushka
5. lis 2010

@lucie.krajcarova No uvidíme, vypadá, že jo, ještě v úterý budu volat na výsledky výtěru, ale ten by sand měl být taky OK. Krýša je docela stavař, vyhraje si s kostkama i legem, když jsme někde na návštěvě, takže mu duplo donese Ježíšek pod stromeček 😉 Snad ho to do tý doby nepřestane bavit

lucie.krajcarova
5. lis 2010

@wjerushka to je paráda. my ještě nepřišli na to, co by malého mohlo bavit... teda knížky, to jo, ale musí si s ním někdo číst 😀

vendulka
6. lis 2010

ahojky holky, tento týden je tak nádherně, že si užíváme převážně venku
dneska se vrhnu na okna, když má být pak už škaredě, tak ať trošku vypadají, už to potřebují....
nám se nemoce zatím vyhýbají, já sice měla trošku rýmu a bolelo mě v krku, ale už je to dobrý, malou naštěstí nic nepostihlo..ťuk,ťuk..

haannka
6. lis 2010

ahojte mamky, aj ja by som véééééľmi chcela druhé bábo...spolu sme s manželom 15 rokov, z toho 10 rokov manželia, Adamko sa narodil po7 rokoch a máme za sebou 3.IVF a 2.KET, žiaľ zázraky sa u nás asi nedejú ☹

nlenka
7. lis 2010

Ahojky holky,všechny moc zdravím.
Tak já jsem na den přesně po 28 dnech opět dostala MS,takže pátý den začnu brát ten Clostalbegyt nebo jak se to jmenujeme a uvidíme co bude příští měsíc.Radost z toho sice nemám,cpát se hormonama nebo co to je zač,ale snad to pomůže.
Poslední dobou jsme dělali Jurkovi pokojíček.Konečně je hotový,dodám fota.A naštěstí se osamostatnil a už nespí s námi v ložnici,taky bylo na čase.Doufám,že tu prázdnou postýlku do roka naplníme jiným uzlíčkem.
Mějte se hezky, jinak @mataharyy ,jak se ti vede 🙂 ?
Lucko,opravdu nemá smysl nad tím přemýšlet,ale taky si občas vzpomenu,že jsme s mataharyy mohly být stejně těhotný ,ale bohuže ☹ l.
Ahoj