Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

janik8774
autor
8. zář 2009

já nemůžu přirozeně.Nemám vejcovody - srůsty.

janik8774
autor
8. zář 2009

meleri -
od roku 2002 co jsem musela začít nový život tak vše co se děje je vždy to nejlepší co mě mohlo potkat.
Ikdyž ted nevyšlo mimi tak to že to nevyšlo bylo lepší řešení než kdyby to vyšlo.Zní to asi blbě,ale věřím že za pár měsíců si řeknu,že bylo dobře že to nevyšlo.Ted jsme v nějaké finanční krizi a tak musím jít asi dělat aby jsme se z toho trochu dostali a přišla jsem na jiné myšlenky.Vše má nějaký důvod.Můj život je takový povedený příběh na dlouhé vyprávění.

meleri
9. zář 2009

Janik,

taky někdy cítím, že všecky ty neuspěchy co jsme měli s IUI a IVF tak to nakonec bylo dobře, protože u nás si to dítě asi vybralo ten nejlepší okamžik..jak jsme byli přestěhováni do svého, žádný podnájem už, kdy mě manžel víc peněz, kdy jsem byla vyrovnaná, atd...možná to bylo i tou mou psychikou.

to chápu, peníze vytvářejí fakt dost stres, a člověk má hned trochu obavy, jak by to zvládal..chápu to jak to myslíš, no přeju ti ať zvládnete tu krizi.

meleri
9. zář 2009

jo ještě jsem chtěla dodat, mrkla jsem se ti zase do alba, a máte super vyřešený ten jeho pokoj, s tou postelí že má hračky jako pod ní, to je fakt supr nápad..
jinak je mi to líto s těma vaječníkama..u nás zase trochu psycho - spermie se nespojují s vajíčkem..a navíc je jich málo.... ☹

janik8774
autor
9. zář 2009

Tak to my máme spermii dost a jsou pohyblivé.
Kamarádka( u manžela) měla stejný problém a už má dvě děti přirozeně.Po dlouhém snažení.První asi 6let(přirpzeně) a druhý po 4letech.Máš pořád naději že otěhotníš i normálně než já .
Ted to nechám uležet.Dnes jsem to dostala a jsem ráda,že se tělo očistí od těch hormonů.Začátkem října jdu na preventivní prohlídku a tak tam ty neuspěchy s doktorem proberu.Třeba mi řekne něco nového a nebo mě pošle na nějaké vyšetření.

zdenka83
9. zář 2009

Ahojky
tak informuju o svém stavu, ve čtvrtek jsem vysadila HA a v pondělí jsem TO dostala. Dneska je mi příšerně ale fakt jo, hlava, ´žaludek, motá se mi hlava. návaly no děsny!!!

fiallinka
9. zář 2009

janík: asi máš pravdu, možná je dobré dát si pauzu, když to tak cítíš - ono se to asi nějak vyvrbí...a co ten tvůj dlouhý příběh, zní to zajímavě...

a jinak taky díky složité cestě k dítěti mám pocit, že jsme si oba zažili něco, co nás dost spojuje, a toho dítěte si hodně vážíme...

a dnes jsem začala špinit, uvidíme, co z toho bude...

janik8774
autor
9. zář 2009

fialinka -
můj život je zajímavý příběh,ale to je opravdu na dlouhé psaní.Při krátkých letních večerech se to nedá psát 😀

fiallinka
10. zář 2009

janik: tož počkáme na zimu 😉

meleri
10. zář 2009

čauec baby,

tež to tak vidím...🙂))no teda uvidím co řekne doktor..bez tak nemám ani žádný cyklus..

janik8774
autor
10. zář 2009

V zimě třeba vše uvidíme v lepším světle a budeme vše zvažovat s chladnou hlavou.

fiallinka
10. zář 2009

ale zas já jsem včera aspoň po 11 měsících od porodu dostala tu ms, tak aspoň něco 🙂

janik8774
autor
10. zář 2009

fialinka -
já též.Ale ne od porodu,ale od posledního měsíce 😀 😀

meleri
10. zář 2009

Janík,

😀 😅 .

No já furt nic.... 🙄 myslím že se mi ten doktor pěkně vysměje, jo tak vy chcete další dítě, a mencky máte kde? 😝

fiallinka
10. zář 2009

meleri: no ale tys říkala, že už jsi to dostala, ne? Nebo se pletu? Nejsi ty náhodou těhu? 😀

janik8774
autor
10. zář 2009

meleri -
máš 9měsíční prtě tak nikam nepospíchej.Užívej si ho.Vše má svůj čas.

fiallinka
11. zář 2009

janik: ty nás pořád odrazuješ 😀, ale my se nenecháme 😉. Samozřejmě máš pravdu, ale každý to cítí trošku jinak...navíc já to vidím tak, že zas pak bude pro děcka možná lepší, že jsou blíž u sebe. Pro nás možná ne, ale třeba to oni ocení 🙂

pajinka111
11. zář 2009

Ahojky,tak se k vám taky přidám..už několi´k let se snažíme o druhé mimi..Před 14 lety jsem se začala léčit na neplodnost,dlouhé cykly bez ovoluce,nakonec jsem otěhotněla 3x a 2x skončilo to samovolným potratem,ze 3 těhotenství mám 10letou dcerku.Nejdřív sme to nechaly jen tak přírodě,co kdyby náhodou,ale ono nic..tak každý měsíc pravidelné kontroly,beru clostilbegyt 3až 7 den,pak od 17 dne utrogestan.Někdy ovulaci mám,někdy zase nemám,někdy mám cyklus jen 24dní,někdy 32 dní.Už jsem z toho zoufalá..sice si říkám,když už jedno dítě mám,že se to musí podařit zas,ale nějak to nejde,navíc je mi už 37 let a čas mi mooooc utíká..právě čekám na ovulaci,bohužel 14 den folikul jen 12mm,tak se uvidí jestli do pondělí vyroste nebo zanikne..ach jooo

janik8774
autor
11. zář 2009

fialinka -
já vás neodrazuji,ale když Meleri nemá MS tak stejně nemůže otěhotnět.Tak tohle má svůj čas.To by musela ze dne na den přestat kojit a pak by měla MS a může mít další dítě.Toto se nedá uspěchat.

meleri
11. zář 2009

fiallinko,

jo měla sem to v květnu, pak červen nic, pak v červenci, a od té doby nic....až do dneška! 🙂 zrovna ste o tom včera psaly, a já jsem to dneska dostala...ale pohoda, žádné bolesti..tak bych byla ráda kdyby jak dokojím tak mi takové super mencky zůstaly... 😎

Janik,

já bych to ráda při jednom, já si nedokážu představit že třeba za 6 let znova a pak chudák Sam, kdo by s ním pak jezdil na kole, chodil na výlety, atd, když bych musela sedět s mimčem a manžel v práci...bohužel má takovou práci že v budoucnosti bude makat i o víkendu... 😖 😒

jasně, však těch dětí deset mít nebudem, tak pro ně musíme něco obětovat..

Pajinko,

to je mi líto..:( hlavně ty potraty, to musí být strašné... ☹ držím ti palce, ať to vyjde, je to dlouhá cesta..

Janik,

já vím, ale chci tam zajít a zeptat se jak to půjde dál...prý se dá otěhotnět i když člověk kojí...

adrim
11. zář 2009

Ahojky,
jsem tady poprvé a mám dotaz. Jak to děláte vy,které máte jedno dítě (ať už přirozeně,IUI,IVF) a chcete druhé a navíc to první je takové živější? 🙂 Máme chlapečka. Myslím to tak, jestli se nebojíte dvojčat a vícečetného těhotenství...Já bych u prvního dvojčátka neřešila,ale teď se bojím abych si ty dětičky mohla užít a vychutnat...Druhé dítě hrozně moc chci. Jsem po 2. IUI bez stimulace clostilbegytem - čerstvě,výsledek budu vědět za 14 dní a budem zvažovat jestli už začít se stimulací anebo si dát zase měsíc,dva pauzu...

adrim
11. zář 2009

Ještě upřesním,že chlapečka máme přirozeně ale spíše zázrakem,měli jsme katastrofální spermio (i azoospermie...),takže jsme byli rovnou zasláni na IVF a když jsme začínali otěhotněla jsem. Nyní je spermio lepší než tehdy o dost,ale pořád podprůměr, u mě zatím nebyl zjištěn problém,snažíme se přes rok - skoro rok a půl.

adrim
11. zář 2009

Jo a já už teda nekojím,malý má dva a půl roku 🙂

fiallinka
11. zář 2009

adrim: ahoj 🙂, no víš, tady jsi natrefila přinejmenším na tři lidi, u kterých to vlastně nejdřív měly být po ivf dvojčata a nebyly. Já jsem to s dvojčaty dotáhla až do 36. týdne a pak mi bohužel jeden chlapeček umřel. Nejhorší je, že znám všechna rizika dvojčat (neumřel ale díky ničemu, co může být spojováno s dvojčaty) a chtěla bych je znovu. Hrozně.... je to celkem iracionální pocit, vím, že by to bylo na mašlu 🙂, ale jsou holky, které to takhle mají i přirozeně a holt se to zvládnout musí, ten první rok je asi kritický... No ale u IUI se asi zas tak bát nemusíš a u ivf si zas můžeš nechat zavést jen jedno 🙂. Víš, ale u dvojčat to mají všichni stejně - nejdřív jsou v šoku a jak to překonají, tak už si nedokáží představit, že by to bylo jinak - ta hlava to rychle zpracuje 🙂

A jinak držím pěsti 🙂

adrim
11. zář 2009

Fiali já právě znám z IUI i trojčata 🙂 Ale máš pravdu, šok to být musí a zvládnout se to musí taky. Já snad nejsem člověk,který by se z toho složil, ale je fakt,že v tomhle bychom řešili i takové ty existenční záležitosti. Jako bydlení prostorově máme už tak tak pro ty dvě dětičky + kdo je déle na mateřské tak asi ví,že ty finance už docela dochází 🙂 Ale děti jsou priorita a než si vybrat jestli nemít žádné anebo rovnou dvě,tak beru druhou možnost,to je úplně jasné 🙂

chiwule
11. zář 2009

ahojda holky, copak je nového v naší "snažilkovské" skupince? jak se daří? nezvládnu všechno přečíst , ale doufám, že dobře. Po dovolených a prázdninách zase všechny zpět? Tak zatím, zas juknu, dobrou 😉 😵

meleri
12. zář 2009

adrim já teda doufám že s doktorem bude rozumná řeč, já prostě do víc jak do jednoho embrya nejdu..i tak může dojít že se to jedno rozdělí..

já se přiznám že když jsem čekala dvojčata tak jsem byla z toho v šoku a upřímně jsem si to nijak nepřála...ale jak jsem o jedno přišla, tak jsem toho strašně litovala, a dodnes lituju...jasně musí to být šílený pakec, ale je to "přijednom" a pak už je to super, já bych to týpla spíš tak od tří let že to musí být super...🙂))dřív to musí být pěkná makačka...ale zas pak rostou spolu, můžeš pak už plánovat co budete dělat za dva za tři roky, a né řešit ok, za dva roky přijde další dítě, to budu muset být doma, atd....

Nazdar Chiwul,
no Janík tady zkoušela KET ale bohužel nevyšlo, jinak nic moc nového...mě čeká kontrola příští týden ale nic moc si od toho neslibuju, myslím že budu muset přestat kojit a pak řešit těhotenství..a jak ty? uvažuješ taky o druhém, nebo zatím jste spokojeni jak to je?

chiwule
12. zář 2009

mel, uvažujem, uvažujem, i když jsme zatím spojení jak to je 😉 ale už mi není dvacet ani třicet, takže musím přemýšlet víc dopředu. Navíc ani to moje zdraví není nic moc...Říkali jsme si, že po Novém roce když bude vše ok zkusíme první KETík, ale spíš to vidím tak druhej kvartál nejdřív 😒
Jooo, jinak jsem někde četla, že největší úspěšnost oplodnění je květen až září, tak uvažuju, že počkáme 😉 😅

meleri
13. zář 2009

Chiwule,

jo nápodobně..teda já jsem na tom zdravotně dobře, ale když máme zčásti tu nevysvětlitelnou neplodnost tak radši čím dřív tím líp, dokud to jde...takové ty zázraky typu nemohla otěhotnět a pak otěhotněla za 10 let jsou sice fajn, ale tak dlouho se mi na zázrak čekat nechce...

Jinak zajímavé s tou úspěšností, je fakt že přes zimu se nám to taky nepovedlo, naopak březen byl super..no možná to zkusíme v březnu, nebo i dřív, jak se nám podaří přestat kojit a zvládnout všecky ty formality..tady ve Francii je to mazec to papírovaní s tím...

janik8774
autor
13. zář 2009

chiwule -
ty si mě rozsmála tím,že nejlepší uspěšnost oplodnění je květen -září. 😀
Já jsem byla v červnu a v srpnu a nic.