Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

nlenka
2. srp 2011

@wjerushka ,ono ho vystrašilo když viděl ty kapičky mlíka,z toho byl úplně hotovej.Kéž by mi vydrželo a já mohla kojit alespoň tohodle mrňouse.
No jo,to bude jezdit ještě pět týdnů autem než porodíš? Trošku pohodlnej
Ještě že má manža služební a já svoje vlastní 😝

nlenka
2. srp 2011

@fidka79 ,taky tě vítám a hodně štěstí

wjerushka
2. srp 2011

@nlenka no bude. Ale trochu oprávněně, Kryštof byl o měsíc dřív, tak kdyby se tehle prcek chtěl pospíšit stejně, ať jsem aspoň v tý porodnici včas.I když ji máme 10 minut od baráku pěšky (teď s mým bauchem, jinak to dávám za 5 🙂 ) Kojení bych Ti přála. Sobě vlastně taky, ale poučena svým prvním dítkem hodlám tomu věnovat rozhodně méně čau a nervů než u krýši a spíš být v pohodě a't už s UM nebo jako kojící

bleelka
2. srp 2011

ahojte kocky, je tu niektora z vas, ktora kojila a otehotnela? Mam sice mrchu, ale zatial sa 4 mesiace nepodarilo, kojim cez den 3-4krat a raz v noci, mala ma uz rok a tristvrte. Neviem ci tie cykly su plodne alebo nie a ci mam patrat po inej pricine preco sa nedari... vdaka

andelka
3. srp 2011

@bleelka záleží jestli jsou ty cykly ovulační a jak dlouhá je luteální fáze. Stálo by za to aspoň jeden dva měsíce měřit BT. Jestli kojíš jen jednou za noc, tak by to mělo být směrodatné. Měří se ráno zhruba ve stejnou dobu a po aspoň 4hodinách spánku. Já jsem začala měřit necelých 11měsíců po porodu, krátce předtím než přišla první MS a taky jsem ještě kojila, 2x denně a 1x v noci a měřit se dalo.
Někdo ale nemůže otěhotnět dokud kojí, i když MS má pravidelně. Tak záleží jak moc na druhé mimi spěcháte a kdy chceš malou odstavit. Já jsem teda vydržela být nekojící a netěhotná jeden měsíc 😅 Ale mám i kamarádky, které otěhotněly při kojení ještě před první MS, nebo i už s MS.

mataharyy
3. srp 2011

Tak to bylo předčasné, dnes jsem začala krvácet, takže jdu zítra k doktorovi

nlenka
3. srp 2011

@mataharyy 😢 😢 ,uvidíš co ti řekne,může to být cokoliv.A jako při normální MS?

mataharyy
3. srp 2011

@nlenka No uvidím... Ne jak při MS, tak to vypadalo ráno, teď to zas je hodně slaboučké, jako úplnej dojezd MS... Uvidím zítra, ale jsem z toho taková nijaká... ☹ Jdu s dětma na zmrzlinu ať nejsem zavřená doma

nlenka
3. srp 2011

držte mi palce,jdu si udělat ten riciňák,když se zítra neozvu,tak je to jasný 🙂

mataharyy
3. srp 2011

@nlenka Tak to jsem zvědavá 🙂 Hodně štěstí

wjerushka
3. srp 2011

@nlenka tak at to klapne 😉
@mataharyy uvidíš co zítra u doktora no. Ale jeslti to bylojen takhle jednorázový, tak to nemusí nic znamenat

nlenka
4. srp 2011

ahoj,tak jsem tady zase. Musí uznat,že to bylo docela hnusný,ale dalo se to vypít. Vypila jsem to kolem 5 a kolem 9 jsem měla spíše poslíčky než kontrakce,ale i ty stály zato. Nejdřív to vypadalo jako silná MS,ale pak to ještě zesílilo.Takže sem se vůbec nevyspala,chodily dost nepravidelně,někdy po 2 minutách,jindy po 5.Manža přijel v půl druhý,šel si lehnout a já jsem se asi hodinu ještě trápila a pak to přešlo.Což mě pěkně štve,po tolika hodinách utrpení.
Dneska sem unavená,jen doufám,že až půjdu v půl dvanáctý do nemocnice,že mi alespoň řeknou,že jsem třeba alespoň na 3 prsty otetevřená. Už je to fakt úmorný,každý si ze mě dělá psinu kdy už konečně porodím.Ono se to lehko řekne,ale hůř udělá. 😖
Jinak je mi šoufl od žaludku 😖

bleelka
4. srp 2011

@andelka dakujem, BT meriam druhy mesiac, prva polovica 36,5, druha polovica cyklu 36,8, ale to znizenie teploty v den ovulacie som nezaznamenala ☹ takze asi neovulujem 😒 len potom nechapem preco mam 7 mesiacov menstruaciu ked neprebieha ovulka... naco je potom mrcha? vacsina zien tvrdi, ze ked zena menstruujue, tak aj ovuluje... otehotniet musime do konca roka, inak to nestihnem do 3 rokov prveho dietata a tym padom mi nebudu drzat miestvo v praci a asi nebudem mat ani matersku... 😖 a odstavit? lahsiu ulohu nemate? 😀

andelka
4. srp 2011

@bleelka ale jo, ovuluješ, ty teploty na to stačí. Rozdíl mezi předovulačníma a poovulačníma by měl být aspoň 0,2 a to ty máš. Ten pokles je mýtus, není to pravidlo. MS bývá i při anovulačních cyklech (měla jsem jeden), ale bývá slabší a většinou ten cyklus bývá i delší. Je normální ho mít 1-2x ročně.
No, obávám se, že větší šance otěhotnět budou po odstavení, nebo po snížení četnosti kojení. Může tam hrát roli prolaktin, ale podle teplot to vypadá dobře, určitě se dřív nebo později (je mi jasné že radši dřív) zadaří.

bleelka
4. srp 2011

@andelka jeej, zlata, tak to si ma teraz poriadne ukludnila 🙂 ale i zneistila, takze budto je to este tym prolaktinom nejako alebo je chyba este niekde inde... no, asi este pockam 2 mesiace, pokusim sa este zredukovat kojenie, resp. odstavit uplne ak to pojde a ak sa nepodari, pojdem na gyndu ci je vsetko v poriadku... malej prave lezu zuby trojky, tak ked vylezu, zacnem s odstavovanim, drz palce! dakujem ti velmi pekne za radu! Inak ked sme pocali malu, tak som to znizenie teploty mala, tak ja neviem... ale aj podla mna to asi nemusi byt pravidlom, to znizenie je asi par hodin pred ovulkou a ak nastane ovulka vecer, tak ak meriam ten den rano, este nemusi byt znizena... kazdopadne vdaka za informaciu! pekny den!

mataharyy
4. srp 2011

tak zatím budou jen dvě děti

mataharyy
4. srp 2011

@nlenka tak to se ti to možná pěkně rozjíždí 😵 Kdyby mic můžeš ten riciňák zkusit ještě jednou a uvidíš 😉 Držím palce

nlenka
4. srp 2011

@mataharyy ,to je škoda,a co ti řekl doktor,že si o to přišla nebo to byl jen planý poplach? 😠

To doufám,že se to rozjíždí,ale podle toho co mi řekla doktorka tak prdlajs. Monitor mám prý ukázkový,že takový dloho neviděla. Ale otevřená jen na 3 centimetry,prý se mrňouskovi u maminky hodně líbí.Je ještě vysoko,čípek polotuhý.Vím prd co to znamená,ale na porod to sotva vypadá. Z těch včerejších bolestí zůstali jen občasné.
Ale pokud ten riciňák opravdu takhle zabere ještě jednou,tak ho zase vypiju a bude.Třeba k tomu pomůžou i bouřky co předpovídají. 😢 Kéž by

mataharyy
4. srp 2011

@nlenka Ten den co jsem rodila, tak ráno mi řekli že jsem otevřená na 1,5 že malej nesestupuje, takže na druhý den mi dají další vyvolávačku a pak se uvidí, no a večer už byl na světě, takže ono to nic moc neznamená 😉 Tak uvidíš když se odhodláš dát ještě jeden riciňák tak možná porodíš, ale těžko říct 😅
No dověděla jsem se že to bylo velmi ranné těhotenství a kdybych si nedělala ten test tak ani nezjistím že to bylo těhu, že kromě nízké hladiny hormonů už nic neukazuje na těhotenství. Že prý se to stává dost často a ani se to nedovíš. To musel být ale jináč dobrej test, když normálně mi pozitivní vychází až tak kolem tčetího/čtvrtýho týdne. A to už jsme se i těšili, tak jsem to obrečela a už se k tomu nebudu vracet 🙄 Ale zas co se mělo stát se stalo a lepší takto než za pár týdnů/měsíců... Takže jsem si řekla o HA, v klidu míru pohodě doděláme pokoje a na jaře (když to bude k tomu) můžeme zapracovat na třetím 😎 .

nlenka
4. srp 2011

@mataharyy ,to je dobrej přístup,přesně jak říkáš,asi se to mělo stát.Ono toho lítání máš i tak dost a nepochybuju o tom,že třetí mimčo vám vyjde a pak to bude v pohodě. Ale test byl asi fakt dobrej,když to takhle rychle odhalil a manža je taky dobrej stopař 😀 .
Riciňák sem vypila,bouřka přišla a zase odešla a já jsem pořád dva v 1.Uvidíme za 4 hodinky 😝

mataharyy
4. srp 2011

@nlenka noo tak to jsem na tebe zvědavá 😀 😵

andelka
4. srp 2011

@bleelka myslím, že to máš dobrý plán.
No, ono po porodu se to může změnit. Mně se hodně změnily teploty, jsou teď hrozně nízko, skoro o půl stupně než dřív, poovulační se mi drží jen kolem 36. Budu moc držet palce, ono se sice dá kojit i v těhotenství, ale přece jen, je to docela zápřah na tělo, a malá už je docela velká 🙂

baterka
4. srp 2011

ahoj holky, můžu se přidat do diksuse? Máme malýho klučinu (skoro 15 měsíců) a snažíme se o druhé ...zatím tedy nic 😒 . Mám dvouletý rodičák, takže by se to fakt hodilo... Kolik čekatelek na 2// tu je?

mataharyy
4. srp 2011

@nlenka tak jak s tebou? Jsem jak na jehlách, jak kdybych to měla odrodit za tebe 😀
@baterka ahoj 🙂
Jináč jsem dnes prvně dávala Benovi kaši, to dítko je radost krmit, pěkně dlabe, když vidí lžíci otvírá pusu, no prostě paráda 😵

bleelka
4. srp 2011

@andelka a nemas problem so stitnou zlazou ked mas nizsie teploty? mne sa porodom rozvinulo autoimunne ochorenie, v podstate mi odchadza stitna zlaza a som dozivotne na liekoch 😒 pred otehotnenim a pocas tehotenstva vsetko v poriadku a porodom sa to dohasilo 😖

andelka
4. srp 2011

@bleelka to netuším. Že by po porodu? No já jsem teď zase těhotná, krátce, takže na kontrolu k obvodní půjdu, tak se jí zeptám, kdyžtak by mě asi někam poslala, že?

bleelka
4. srp 2011

@andelka jej, super, tak to srdecne gratulujem a drzim palce! Mala by ti zobrat krv na hormon stitnej zlazy, nie je to povinne vysetrenie, ale odporucane, vacsina gynekologov ho robi, lebo ak je znizena hodnota toho hormonu, teda nefunguje poriadne stitka, plodu sa dobre nevyvija mozog a su tzv. retardkovia. Vacsina gynekologov sa poistuje a ten test robia, mne ho robili tusim v 16tt, tak sa popytaj, mozno u vas je to vysetrenie povinne. Nechcem zbytocne strasit, ale tak pre istotu si pytaj test hormonu stitnej zlazy z krvi. Drzim palceky!

andelka
5. srp 2011

@bleelka děkuji 🙂 jdu k Dr poprvé až v úterý, takže mě všechny testy teprve čekají, tak se poptám. Docela jsem byla tou teplotou překvapená, že je tak nizoučko oproti dřívějšku. A moje obvodní je super, myslím že kdybych jí řekla, tak by nebyl problém. No už se na ty všechny odběry fakt "těším" 😅

mataharyy
5. srp 2011

@nlenka tááák co????? 😕 😀

nlenka
5. srp 2011

@mataharyy ,tak nic.Ale je to docela vtipný,že to za mě prožíváš. Vypila jsem tu hnusobu,do večera jsem měla pár poslíčků,ale než sem šla spát,tak úplně přešly.Každý den si dávám horkou vanu,bradavkama vrtim jak divá a mimčo prostě stávkuje.Sem rozhodnutá vypít do dneska potřetí a pak na to kašlu.Nějak to dopadne a snad si to mimísek rozmyslí sám.Strašně ráda bych si to vyzkoušela sama a né aby se ve mě zase vrtali v nemocnici a vyvolávali to.Ikdyž si myslím,že tam stejně skončím