Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

maximka33
6. bře 2012

@discreet tak léky a na co přesně?

ivanajelinek
6. bře 2012

@discreet 😵 Super...Dufam ze sa nam vsetkym coskoro zadari 😀 😀 😀

discreet
7. bře 2012

@maximka33 Nemám ovulaci, po ukončení kojení MS opět nechodila, tak jsem byla jen na vyvolávačkách, a pak jsem brala 2 měsíce Clostilbegyt (na ovulaci), po něm máme i Radečka, jenže za ty 2 měs. jsem neotěhotněla (tím nestíhám i dvouletý rodičák 😖 ) a změnila doktora, ten mi vysvětlil, že to bylo moc narychlo a že ovu asi stejně nebyla, takže teď beru 2 měs. Proveru, na obnovení sliznice (můžu otěhotnět i teď, ale moc šancí tomu nedávám) a pak znovu půjdeme do Clostilu!
Už jsem to i obrečela, ale už si na tu myšlenku začínám zvykat, že i na druhé mimi se načekáme ☹ ale kupujeme teď domeček, tak mám trochu jiné starosti 😉

gabca84
9. bře 2012

@amona ahojky ja jsem ted taky testovala od 10DC a zatim na testu nic a dneska je to 15 DC tak nevim asi jeste ovu nemam

gabca84
9. bře 2012

@amona j JSEM SI KOUPILA PRAVE TY OVU TESTY BYLO JICH TAM 5 KUSU a jsou ruzove prave ze jsem zacala 10 DC a dneska je to 15 DC a nic mi neukazalo takze ovu jeste nemam testy mi ukazaly jen jednu carku tak nevim snad prijde

maximka33
9. bře 2012

@discreet jo tak to máš pěkně složitý... taky jsem měla dvouletý rodičák a nestihli jsme to.. ale ty to stihnout můžeš, stačí, abys šla aspoň na rizikovku -neschopenku.
@gabca84 gabi a jak dlouhý míváš cyklus? čím delší, tím bývá ovulace později. u mně to platí.

berucka
10. bře 2012

Ahojte dievčatá! Ja som tento mesiac prvýkrát skúsila ovutesty. Mala som štyri v balení, také kazetky. Začal som už v desiaty deň DC, ale bol negatívny, tak som si dala deň pauzu a potom zase testovala každý deň a posledný bol pozitívny, prúžok silnejší než kontrolný. Ale boli sme práve na cestách (ukázať zase po nejakej dobe malého starým rodičom), tak to bolo zložité. Predpokladám teda, že sme sa asi úplne netrafili. A bola som v pondelok na gynde a doktorka mi povedala, že je úplne možné, že sa to nedarilo, lebo som do januára ešte kojila (hoci mám menštruáciu už asi od 10. týždňa po porode). Takže to bolo možno pol roka "strieľania naslepo" 😠
A dievčatá, možete ma poučiť? Ako je to s tou dvojročnou rodičovskou (mám ju tiež). Ak to nestihneme (myslím otehotnieť dovtedy, porodiť už je jasné, že nie), tak sa to dá normálne predĺžiť o rok (bez peňažnej pomoci)? Ďakujem vám 🤐

maximka33
10. bře 2012

@berucka Beru, to kojení to může opravdu zastavit. mně se povedlo otěhotnět, až jsem malého nekojila v noci, delší pauzy jsou pro otěhu dobré. a co se týče toho dvouletého rodičáku,nejlepší by bylo, kdybys do dvou let Václava šla na mateřskou (6-8 týdnů před porodem), ale stačí, když otěhotníš a dostaneš průkazku. od dvou let pak budeš na neschopence. právě jsem to řešila s doktorkou, abych nemusela do práce. ale bohužel se nám to nepovedlo.

berucka
10. bře 2012

maximka33 Ďakujem za vysvetlenie! Aj som si myslela, že to tak nejak bude, no radšej sa spýtam skúsených. Tak to znamená, že máme k dobru ešte pár mesiacov. Vašíka sme mali hneď na prvý pokus, prvý mesiac po svadbe, tak teraz trochu stresujem, že to nejde. Ale musí to ísť. Keď už viem, že ovulujem (teda, ak sa dá na testy spoliehať), tak by v tom bol čert, aby to nevyšlo 😉
Nepozorujem teraz ale na sebe skoro žiadne príznaky toho, že by sa to podarilo, takže budem asi skor očakávať MS a budúci mesiac skúšať znovu. Ale je dosť oslobodzujúce vedieť, kedy asi ovulujem. Lebo predtým sme sa snažili čo dva-tri dni a to bolo už občas aj únavné 😅

maximka33
10. bře 2012

@berucka a už nekojíš? určitě by to bylo na početí lepší.. hlavně se ustálí cyklus.

berucka
10. bře 2012

Už nekojím, odstavila som definitívne začiatkom roka a Vašík to zobral prekvapivo v pohode. Ale nebolo to zo dňa na deň, ale pekne pozvolna.

gabca84
14. bře 2012

@maximka33 mam to 6 dni a jinak to dostavam po 26 dnech

maximka33
14. bře 2012

@gabca84 tak to je zvláštní, to bys měla ovulovat kolem 13. dne cyklu..

gabca84
14. bře 2012

@maximka33 cetlajsem ze to muze byt i 20 den cyklu skusim jeste joupit testy snad se povede prave ze jsem mela jen tu horni carku a ta spodni jse mi neukazovala taky jsi rikam ze je to zvlastni

maximka33
15. bře 2012

@gabca84 to může být, ale záleží na délce cyklu. čím delší, tím pozdější ovulace.

labut
15. bře 2012

maximka33:bohužel ovu test ti ukáže jen vysokou hladinu LH, to že došlo opravdu k ovulaci ti musí potvrdit zvýšená teplota. Mrcha dorazila, takže snad další měsíc. Snad nebudeme čekat 8 měsíců jako minule a nebo i dýl. 😉

discreet
16. bře 2012

@berucka @maximka33 Jen doplním 😉 taky totiž teď už nestíháme otěhotnět do 2letého rodičáku, teda teď už ani tu mateřskou, na neschopenku jít sice můžeš, ale budeš doma zadarmo, bez peněz, což jaksi u nás s hypotékou na krku situaci nevyřeší... od tohoto roku se změnil zákon a rodičák se dá "rozvolnit", jdu to vyřizovat příští měsíc, místo 11400Kč, si nahlásím cca 8tis.Kč a o pár měsíců si to nátáhnu (musím to přesně napočítat, co a jak) a pak už snad těhu přijde!

amona
18. bře 2012

@discreet Ahoj, teď čtu tvůk příspěvek... A nevím jestli sem to pochopila správně, ale když nestihnu navázat z RD na MD s dalším dítětem a v mezičase bych šla (za předpokladu že budu těhotná) na neschopenku, tak ty měsíce co budu na té sneschoponce mi nikdo nic nezaplatí?? Já myslela, že to funguje normálně, prostě nenastopím dio práce z důvodu "nemoci" takže prvních dní nebo kolik to teď je zaplatí zamestnavatel a pak mě platí OSSZ a je to vypočtené z předchozího platu.
Tý jo, kdyby to tak nebylo tak si to s naší hypotekou můžeme jít hodit...:(((

discreet
18. bře 2012

@amona Je to přesně tak, říkala jsem si, že je to nějaká ojebávka, ale rodičák se nepovažuje za příjem, takže teď co jsme na rodičáku, si nás i manželé můžou odepsat z daní a tak, prostě se to nebere jako příjem... tudíž ti ani nemají z čeho vypočítat/vyplácet nemocenskou, ta jde jen z platu... takhle to bylo vysvětleno mě a zní mi to logicky, ale pro jistotu si to ještě ověř, třeba na mzdovce nebo tak 😉 přece jen nejsem žádný ekonom 😀

amona
18. bře 2012

@discreet No tak to je mazec... ☹

amona
19. bře 2012

@discreet TAk jsem to zjištovala u kamarádek co byly v mezičase na neschopence a pokud máš stálou smlouvu v zaměstnání a dají ti potvrzení, že jsi stále "zaměstnaná" tak máš nárok na vyplacení normální nemocenské! Takhle to holky tedy měli a je to docela nedávno, takže hlavu vzhůru, zase tak hrozný to není!!! 😀

amona
19. bře 2012

@discreet Ty jsi stále zaměstnaná?

discreet
19. bře 2012

@amona Tak to zní zajímavě, pokusím se pozjišťovat... je to divný, že máme teď už 2 varianty, chtělo by to nějakého ekonoma 😀

discreet
19. bře 2012

@amona Jo jo, mám smlouvu na dobu neurčitou

amona
19. bře 2012

@discreet No mě se zdálo být divný že by nás nechali uplně bez přijmů, ale v ČR by mě to nepřekvalilo... 😒 Ale kámošky by mi nekecaly a jedna šla na mateřskou teprve nedávno, takže je to docela čerstvý...
Takže snaženíčku zdar a neschopenky se nebát! Akorát teda já nevím, jak by skloubila dohromady vycházky s denním režimem prvního dítěte...:( Švagrová v Německu je teď taky na neschopence (je těhu), má ještě více peněz než když normálně pracovala a vycházky má neomezený!!!! Vždyť těhotenství není žádná nemoc, ale to ty naše paka v parlamentu asi nepochopí!!! 😒 😒 😒 😒

kinka555
19. bře 2012

ahojte, idem sa k vam pridat 🙂 planujeme s manzelom druhe dieta, antiku som prestala brat este v januari, koncom februara som prestala kojit prvu dcerku a stale nemam menzes.. 😖 moze to byt tym ze som dlho kojila? (10mesiacov) ze by mi hormony este tak skakali? tym padom sa mi nedari otehotniet... ☹

maximka33
19. bře 2012

@amona nevím, jak teď , ale u prvního těhu jsem měla vycházky neomezeně, a bez jakékoliv kontroly. ale vím, že některé holky to mají tak blbě, že nestíhají dojít se starším dítětem do školky...

maximka33
19. bře 2012

@kinka555 ahoj, vítám tě tu. ono to chvíli potrvá s tím nekojením, tělo se s tím potřebuje srovnat. může se ale stát, že jsi rovnou těhotná. nejlepší je dojít si na gyndu, podívají se na tebe přes utz, jestli ti roste sliznice a chystá se ms. a taky ti můžou dát léky na zastavení laktace - stále se můžou tvořit hormony, které brání tomu, aby se ti spustil cyklus. tím bych asi začala. mně se stalo, že jsem otěhotněla během kojení po první ms, to bylo nečekané. ale bohužel to nevyšlo.

kinka555
20. bře 2012

@maximka33 ahoj, tak to ma mrzi ze vam to nevyslo ale drzim palceky 😉 tehotna niesom, robila som si testy a vsetky negativne, lieky na zastavenie laktacie som mala ale bolo mi z nich zle tak som ich ani nedobrala. tak uz len dufat ze sa zadari vôbec... dnes behnem pre istotu na gyndu, a uvidim..ja som este MS vôbec od pôrodu nemala, nie ze by mi chybala ale ked chceme to babatko.. 😀

maximka33
20. bře 2012

@kinka555 jj to ti rozumím, první ms je prostě znak toho, že tělo správně funguje. tak ať se brzy dostaví. nebo ti můžou píchnout vyvolávačku. ale stejně se nemusí dostavit hned..