Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

kinka555
21. bře 2012

@maximka33 tak bola som vcera u dr. vravel ze mam stale vysoku hladinu hormonov, pichol mi vyvolavacku tak uz len cakat ci zabrala... ak nie za 2tyzdne mi pichne druhu. Inac je vsetko v poriadku.. uz sa snazis dlho otehotniet?

maximka33
21. bře 2012

@kinka555 tak ti držím palce. dlouho, už rok a půl...

hrustik1
29. bře 2012

No takze som sa dnes rozhodla trosku sa tu vyrozpravat z mojho "trapenia" ☹ Mam doma 4-rocnu dcerku a velmi by sme druhe babatko, ale nedari sa nam. Prvu dcerku sme vobec neplanovali 🙂 Proste to nejak prislo - brala som HAK a zaroven i antibiotika, lebo som bola chora. Nasledne dalsi mesiac mi neprisla mrcha a necitila som sa velmi dobre, ale pripisovala som to crevnej viroze a jarnej unave. Ked ma vsak zacalo napinat nad kazdym jedlom, vedela som, ze sa nieco deje. Urobila som si test a tam dve //. Tak som plakala ako male decko ( avsak nie od nadsenia, ale od toho ako to oznamim vtedy este priatelovi a rodine). Buduci manzelik to zobral v celku pohode i ked ho to riadne zaskocilo a moji rodicia sa potesili. V maji som zostatnicovala, juli sa vydala a v novembri sa narodila Karolinka 🙂 Mala som vcelku bezproblemove tehotenstvo az na tie sustavne nevolnosti ☹ Ked mala Karolinka necele 3 mesiace, zistili mojmu muzovi nador na semenniku . Nasledovala operacia a ozarovania. Vtedy som bohuzial prestali i kojit, lebo sme behali po nemocniciach a mala bola u mojich rodicov ☹ Po manzelovej liecbe nam neodporucali minimalne 2 roky otehotniet ☹ Takze sme to nejako neriesili. V lete 2010 sme si povedali, ze by sme sa mohli o nieco pokusit - popri praci a stavbe domu sme nesledovali plodne ci neplodne dni. Po roku snazenia som otehotnela minuly rok v septembri 🙂 Nasa radost vsak netrvala dlho, lebo hned na prvom sone sa doktorovi nepacil nalez, tak som sla o tyzden na kontrolu. Tam mi povedali, ze maju podozrenie na anembryomolu. To sa bohuzial i potvrdilo a ja som koncom oktobra podstupila kyretaz ☹ Odvtedy sa snazime o dalsie mimi, ale nejak sa nam nedari.
Najviac ma teraz mrzi, ze prichadza cas, kedy zacinaju rodit mojej kamosky, ktore boli tehotne tiez v tom case ☹ A ja nemam nic - ani brusko, len prazdnu naruc ☹ Ja nikomu nezavidim tehotenstvo ani dietatko, ale je mi z toho velmi smutno ☹ Problem je i v tom, ze sa nemam o tom s kym poriadne porozpravat. Takmer vsetky moje kamosky su momentalne tehotne alebo su cerstvymi maminami. Mojho muza s tym nechce sustastne zatazovat ☹ Tak si mnohokrat sama doma poplacem a poobede nahodim hviezdny usmev a fungujem dalej. Proste neviem plakat pred cudzimi ludmi alebo znamymi ☹ Uz som z toho celeho strasne psychicky unavena ☹ Moj gynokolog mi po povedal, ze problem moze byt na strane manzela kvoli tym ozarovaniam. Ozarovanim sa meni geneticka informacia buniek a preto moze byt problem s pocatim alebo nasledne so zdravotnym stavom dietatka. Akurat buduci mesiac sa manzel chysta na komplexne vysetrenie plodnosti - tak uvidime ako dopadneme. Ja som podla vysetreni uplne v poriadku, pripravena na tehotenstvo (ktore vsak nechodi). Tesi ma len to, ze uz doma mame krasne sikovne dievcatko 🙂

31era31
29. bře 2012

@janik8774 ahoj .ja tiež mám taký istý problém.nedarí sa mi otehotnieť.už som brala aj clostilbegyt,duphaston ale zatial žiaden výsledok.teraz som bola u jedného liečitela a poradil mi piť čaj ALCHEMILKU po dobu 28 dni..tak som velmi zvedavá 😨

31era31
29. bře 2012

@hrustik1 ahoj,tak my sme asi na tej istej lodi.tiež mám problém s otehotnením,a už neraz som sa pýtala samu seba že prečo práve ja nemám to štastie aby som mohla priviesť na svet našu malú princezničku na koho už tak čakáme.ja tiež neraz sa poplačem hlavne ked som sama doma.takže viem velmi dobre čo prežívaš.

berucka
29. bře 2012

Ahojte, dievčatá, chvíľku som to nebola. Tento mesiac mi doktorka robí na moju žiadosť hormonálny profil. Bola som už na odberoch krve a dnes UTZ. Robím aj ovu-testy a dnes už druhý pozitívny. Doktorka videla na UTZ vajíčko a odhadla ovulku na sobotu. Ale mám málinko prehodený pomer LH a FSH, no rozdiel je asi zanedbatelný, tak snáď vajíčko dozreje! Na konci cyklu ma čaká ešte jeden odber, aby bola istota, že ovu prebehla.
Inak, k tej nemocenskej... ja myslím, že je platená, ak máš zmluvu na dobu neurčitú. Mám teraz známu takto, len s tými vychádzkami je to horšie, lebo to nejak sprísnili a máš ich len v určité hodiny. No ale asi lepšie, než byť bez peňazí úplne... hypotéka je tiež náš "(ne)priateľ" 😒
Takže nasledujúcich pár dní ideme na to 😉 To by bolo, aby nebolo!!!

kinka555
29. bře 2012

@maximka33 takze bola som u dr. pichol mi vyvolavacku pretoze som mala vela hormonov este z kojenia, mrcha dosla, tak uz sa treba len dalej snazit... budem ti drzat palce!!! 😉

maximka33
29. bře 2012

@kinka555 tak at to brzy dorazí. dnes jsem byla na kontrole, je tam teprve malá fazolka. na srdíčko si teda ještě počkám.

kinka555
30. bře 2012

@maximka33 jeeeeeeej takze sa podarilo? joj dufam ze to uz tentokrat vyjde 😉

lenny84
30. bře 2012

Ahoj holky, snad se k vám můžu přidat, taky bychom chtěli druhé miminko 🙂 A prosím o radu, koupila jsem si poprvé ovu testíky a 13.DC vyšla druhá čárka o poznání silnější a a další den už byla slabší, takže jsem předpokládala, že to byla ovulace, no a treď k problému 😉 zůstal mi jeden ovu testík a tak jsem si jej dneska 23DC ze zvědavosti udělala a ono ta druhá čárka je zase silnější.....tak teď nevím, přece nemůžu mít ovu dvakrát během jednoho cyklu?! Nebo jsem měla smůlu na nespolehlivý test? Máte s tím někdo zkušenost? Díky za odpovědi....

ivanajelinek
30. bře 2012

Ahojte 😉 Tak mne uz treti den meska mrcha. Tak neviem ci mam urobit testik, alebo mam este pockat. Normalne mi doteraz mrcha dorazila vzdy presne na den. Normalne mam teke zmiesane pocity.
@maximka33 Drzim palceky 😵

jolly84
30. bře 2012

@hrustik1 moja, Tvoj pribeh je velmi zaujimavy, ale urcite nie smutny. nevesaj hlavu, este nie je vsetkym dnom koniec. Priroda vie co robi, manzel ta potrebuje optimisticky naladenu. Manzela to mozno este viac hneva a mrzi.....

Tes sa doma z nadhernej sikovnej dcery a uvidis, ze druhe babatko pride, ked si priroda povie, ze ste pripraveni 😉 .

Viem, ze to tak bude, si mlada a druhe Vam urcite bude dopriate 😉

berucka
30. bře 2012

@lenny84, a aký máš test? Na mojom sa píše, že tam tá testovacia čiarka kľudne može byť viditeľná, ale pozitívny je až v prípade, že je silnejšia, než tá kontrolná. Minulý mesiac som si tak robila 4 testy a až ten posledný deň bola testovacia silnejšia. Tento mesiac som si robila zatiaľ dva (dnes bude tretí) a obidva boli mierne pozitívne (ale nie až tak ako tá minulomesačná čiarka).
@ivanajelinek Testni to 😀 Ja by som už dávno nevydržala. Ale ja to mám vždy tak tri dni hore-dole, takže u mňa by to ešte nič neznamenalo.
@hrustik1 prepáč, nejak som si včera nevšimla Tvoj príspevok (nechápem, lebo nie je najkratší ;)). Nevešaj hlavu a nebuď smutná. Každú z nás to iste čas od času dostihne, poplačeme si, ale my už aspoň máme tých malých drobcov. Sú také, ktoré majú podobné trápenie (i horšie) a ešte ani jedno dieťatko. Ale ono sa to podarí, len nie hneď... a trpezlivosť nie je ani moja silná stránka, ale treba veriť a užívať si okamihy bežného dňa. 😵
@maximka33 a Ty už teda áno? Tak to na Teba trikrát pľujem 😀 ...a nie zo závisti, ale pre šťastie, nech to vydrží!!!

ivanajelinek
30. bře 2012

@berucka No asi pojdem dnes kupit test. Ale mam hrozne zmiesane pocity 🤐

maximka33
30. bře 2012

@ivanajelinek díky. určitě testni, už máš nárok. jen bych počkala na ráno.

amona
30. bře 2012

@maximka33 jůůůů tak to čtu, takže ty jsi už těhotná? 🙂 Držím pěsti ať se miminko udrží a ať vše klapne! 🙂

maximka33
30. bře 2012

@amona ano, vyšlo to přesně před IUI: ale zatím v 6tt, takže na úplném začátku.

amona
30. bře 2012

@maximka33 Tak to je super!!!! 🙂 No já jsem snad jediná, komu to tento měsíc opět nevyšlo... 😒

kinka555
30. bře 2012

@amona budeme sa dalej snazilkovat spolu 🙂

maximka33
30. bře 2012

@amona to určitě ne. ale je vidět, že s jarem roste plodnost. viděla jsem diskuzi holek IUI a tam se to fakt množí pozitivními testy 😀

amona
30. bře 2012

@maximka33 jj, já si tady taky minulý měsíc psala s holkama a snad všechny teď našly //.... Hrozně moc vám to všem přeju, ale zároveň je mi o to víc smutno, že mi to nevyšlo... ☹
@kinka555 jasan, a tentokrát snad jsme na řadě my!!! 😀 Jak starou máš holčičku?

ivanajelinek
30. bře 2012

@maximka33 No rano pojdem kupit nejaky testik. A potom dam vediet. Som strasne zvedava 😵

maximka33
30. bře 2012

@hrustik1 ahoj, máš tedy smutný příběh... můžeš přijít i do tématu potrat... je nás tam víc, kdo si prošel trápením.. žádná z těch holek nedostane těhotenství zadarmo... taky jsem těhotná potřetí, ale mám jen jedno "miminko". kdyby ses chtěla svěřit, určitě se můžeš ozvat. manžel už je v pořádku?

silente
30. bře 2012

@maximka33 - potichu blahopřeji! 😉 A ať je vše ok!
@hrustik1 - neboj, vše bude dobré! Mám také 2 děti ze 3 těhotenství 😉

maximka33
30. bře 2012

@lenny84 jejda, tak tohle se mi nestalo. jen jsem měla dvakrát za sebou pozitivní test. tak jsme to prubli okolo. no a třetí měsíc to vyšlo.
@silente Moc děkuji 😵

kinka555
31. bře 2012

@amona dufam ze sa nam podari, moja princezna bude mat teraz v maji rok, ale ja som vzdy tuzila aby moje deti mali medzi sebou maly vekovy rozdiel 🙂 ja som 10mesiacov kojila tak som ani kramy nemala, preto sa nam nedarilo otehotniet, minuly tyzden mi dr.pichol vyvolavacku tak dufam ze uz sa nam zadari 😅

raduzek
31. bře 2012

ahojky,Můžu se přidat? Taky plánujeme druhé mimčo.V lednu jsem vysadila prášky.V únoru jsem zjistila, že jsu těhu.Bohužel se mimi nakonec neuchytilo ☹ teď bysme se chtěli snažit dál, jen musim počkat až mi klessne HCG...Pořád potvora stoupá nahoru i když už těhu nejsu. 😠

maximka33
31. bře 2012

@raduzek ahoj, tak to je mi líto... jenom jestli nemáš nějakou hormonální poruchu, to bych ti nepřála...

raduzek
31. bře 2012

u malého bylo vše ok. Ale teď...Když sem byla poprvé na krvi, tak bylo HCG 19 (to jsem vlastně začala krvácet) za další týden bylo HCG 20.Doktor si myslel, že je to ještě hormon z toho těhu.Za další 2 týdny sem byla zase na krev s tim že to už bude negativní a ono to stouplo na 30.Ve středu jdu zase ne krev a ve čtvrtek na ultrazvuk.Tak uvidim co mi dr řekne

maximka33
31. bře 2012

@raduzek tak to je nepříjemné. určitě ti doktor dá něco, aby ses toho zbavila... kolik měsíců má malý?