Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
2. srp 2010

Mataharyy, a kdy si sem dáš ukazatel dalšího těhu?

lucie.krajcarova
3. srp 2010

ahoj holky, loučím se, jedem do pátku na malou dovču na Slovensko, tak se držte. možná se někdy večer připojím, abych věděla, co se děje 🙂

vendulka
3. srp 2010

ahojky holky...

@lucie.krajcarova uzijte si dovcu 😉

mataharyy
3. srp 2010

Jééé horolezec, to jsou hezký mužský, většinou 😵 😀 Ukazatel si dám až po pátku, když bude vše OK, není nutné spěchat, že... 😅 Jéé @lucie.krajcarova a kam jedete na Slovensko 😕 Tak si to užíte je to vesměs pěkně a vedro 😀

vendulka
3. srp 2010

tak ja mam zalusk u male na sport tenis.... 😀

vendulka
3. srp 2010

@mataharyy tak se tesim na patek

brumdinka
3. srp 2010

ahojte - no teda já nemám šanci dočítat 😖 😀 co řešíte 🙂

mataharyy
3. srp 2010

vendulko i já se těším, tak doufám že né marně 😅 Tak uvidíme
brum, to co vždy děti a děti 😀

brumdinka
3. srp 2010

maty - ty taky čekáš, no super 🙂

jinak já ted´byla na ko a vše O.k. slyšela jsem srdičko - hezkej pocit 😵

lucie - užij te si dovču a hezky si tam odpočin - zasloužíš si to 😉

mataharyy
3. srp 2010

No čekám, když jsem byla 23. na první kontrole, říkal že je tam něco vidět, ale že uvidíme, tak 6. jdu na další a prý pokud bude vše OK, že by mělo být už i srdíčko, tak dá těhu průkazku, tak uvidíme jak to bude 😵

brumdinka
3. srp 2010

maty - mě jí ještě nedal až za dalších 14 dní po 10.tejdnu 🙂 jinak jsem se zas rozčílila, já už do tý diskuze o tělesnejch trestech nepolezu - občas co tam ty holky plodí za nesmysly mi zůstává rozum stát - hlavně teda to nemá nic společnýho s realitou 🙄

mataharyy
3. srp 2010

brum, tak to jsem zvědavá co mi teda v pátek řekne, když jste je všichni dostávali tak "pozdě"... No nechám se překvapit 🙂 Jináč s tou diskusí se nesmíš nechat rozčílit, dětem to nesvědčí 😀 Jo některé příspěvky berou dech a nahání husí kůži, některé mají svou pravdu i když než jí z daného příspěvku vydoluješ je to vječnost... Ale konec konců většina diskusí na MK se nakonec zvrhne ve válku dvou stran 😉 Takže bych si z toho nedělala nic, každý rodič dělá co umí ať už tak nebo onak a nějaké zákony rozhodně neřeší mučení dětí, ti co chtějí budou týrat dále a dojedou na to právě rodiče kteří se leknou že jim dítě běží pod auto a než stihnou zapojit hlavu jednu mu střihnou a už jsou v háji... Na Slovensku prý tento zákon už platí, tak jsem zvědavá kdy mě někdo udá 😅 Neb Adrián pravidelně před každým spánkem vřeští jak o život a to se ho ani nemusím dotknout, jen spojení flaška a postel je vražedné 😎

nlenka
3. srp 2010

Ahoj holky.
Poslední dobou sem jen četla,k vašim diskuzím jsem nějak neměla co dodat.Náš Juráš je už velkej,takže hračky typu dřevěných kostek už neletí.
No ale docela mě zaujalo psaní o tělesných trestech. Někdo to prožívá hodně emotivně,já osobně si myslím,že spousta holek tam má ještě malé děti,které neotřebují ještě plácat.A myslím,že brumlinka by o tom mohla vyprávět.Její Jiřík je už velkej kluk,takže asi ví své.Ale roční dítko ještě snad neumí ani zlobit. 🙂
To Jurka je ve zlobení asi mistr.Nehraje si s normálníma hračkama jako jsou balónky,ale největší kamarád je se šroubovákem,kladívkem a různým nářadím.Upozoňuji,že jsou pravé,né dětské!!! Takže všude dělá díry,do všeho šťourá,tluče.To je fakt o nervy,takže se kolikrát taky neudržím.Naposledy když oklepával na chodbě dlaždičky.Občas na něj stačí houknout a dá pokoj,ale někdy se tomu placnutí na zadek prostě neubráním.
Další kapitolou jsou nákupy.Když se rozhodne,že zrovna něco nutně potřebuje koupit,tak je to děs.ALe na tohle zase pomáhá uplácení.Řeknu mu,že je to drahý,ale že si může vybrat něco levnějšího.Chvíli odolává,ale nakonec se nechá zlomit.

mataharyy
3. srp 2010

No kolik je Adriánovi a když se do toho dá tak zlobí obstojně... Navíc na něm je fakt poznat kdy neví že dělá něco špatně a kdy si je toho dobře vědom 😎 Prostě nejsem dokonalá a občas jí taky dostane, od pondělí do pátku jsme spolu sami a někdy je to fakt na bednu, nerada ho "mlátím" ale někdy už jiné řešení nevidím (netvrdím že není). Možná je to alibismus, prostě v tu chvíli je jednoduší praštit než dumat nad jinýma možnostma a milionté verzi jak mu říct že je to špatné. Nevím možná je to tím že mi není zrovna nejlíp, že už nekolik týdnů pořádně díky zubum nespíme, tak když se to pěkně sejde... Chtěla bych to umět řešit jináč, stále se učím, přeci jen je to první dítě a dá se říct že s každým dnem jsem o něco moudřejší v tom jak se starat a vychovávat ho, ale i on roste, takže je stále co se učit, u druhého už budu o krok napřed, takže to určitě bude o torochu jiné kávě... Každopádně se neztotožňuji s názorama odsuzujícíma maminky které takto některé věci řeší (nemluvím o extrémech) a velice obdivuji rodiče kteří to umí i bez toho.
Jenže jak praví klasika: Maminka, která má perfektní účes, dokonalej make-up a gelové nechty, co říká jak má hodné dítě že ho nemusí vůbec poučovat, že krásně spinká atd. má pravděpodobně manžela světce, co vaří pere uklízí, dvě babičky které na směny hlídají a dost volného času na kadeřníka 😀

brumdinka
3. srp 2010

ahojte - nlenka - teda z malýho bude kutil 🙂 jinak tak to bejvá, nejvíc si děti vyhrajou s obyčejnýma věcma - můj Jiřík s kamarádkou pro změnu včera kopali na zahradě díru naštěstí u nich (né u nás to by asi tchýně nepřežila 😀) a děsně je to baví - prej hledaj poklad 😀 - chtěli kopat dokonce i včera v dešti - což jsem ji nakonec rozmluvila 🙂

maty - no mě na tý diskuzi nejvíc štve, jak tam některý ty holky vystupujou, jak kdyby snědli všechnu moudrost světa a ta jejich jediná metoda výchovy o který si kde co přečetli v knížce je ta jediná správná a když jim tam někdo napíše něco opravdu ze života, tak z něj hned udělaj tyrana a já nevim co všechno 🙄 - no ale vážně se nad tim nehodlám rozčilovat 🙂 jinak to bývá přesně jak si napsala 😀

nlenka
3. srp 2010

Brumlinko, s tím pokladem si mě fakt pobavila 😀 .Jurka taky kope díru,vyhrabala to čuba a on to rozšiřuje.Když zalejvá,tak dotoho nalice vodu a cachtá se v bahne 😖 . ALe kdo to nedělal co? No a za tohle ho mlátit? Ani náhodou,spíš mi to příjde k smíchu,ale jen do té doby než vejde do baráku. 😖

Jj, jsou tam dost uvědomnělý.Nepamatuju si,jak se jmenuje,ale ta co má dvojčátka. Zatím se jí to mluví,ale počkejte až mrňousové trošku povyrostou,bude brzo šedivá. Náš mladej nadává, vzteká se a je prostě na zabití. Asi bych se nedopočítala kolikrát mu za den řeknu,že ho seřežu.Bohužel už to ztratilo výchovný účinek. 😅
Já bych to shrnula za všechny,když řeknu,že občasné plácnutí prostě nezaškodí. Nevím jak vás,ale mě ani bráchu rodiče nemlátili,dostala jsem jen jednou,ale zaslouženě.Mělo to být výchovné a svůj účel to opravdu splnilo a taky žiju,ničím mě to nepoznamenalo.
Zítra razíme do pražské zoo,takže se tu mějte a budu později referovat 😎

wjerushka
3. srp 2010

Ahoj holky, tak já do té diskuze teda raději nelezu. Krýšu totiž občas plácnu přes plínu, přes ručičky. Jen tak symbolicky, spíš naznačím. Když už jsem mu ale stokrát řekla, že kytička se neškube, tak co? Plácla jsem ho poprvé kolem 13-14 měsíců. Nikdy jsem ho neplácla tak, že by ho to mohlo bolet, spíš byl překvapenej a uraženej. A něco přes rok dítěti dlouho vysvětlovat co se má a nemá je asi bez významu. Z toho plácnutí, coje teda spíš gesto pochopí mnohem názorněji, že dělá neplechu (když ted amoc dobře ví, ž eji dělá, viz ta kytka)

My s ezítra chystáme na prochajdu a večer na opíkaní špekoňů. Má být celkem fajn, tak snad nám to vyjde 😉

mataharyy
3. srp 2010

brum, jo to chápu některé příspěvky mě taky zvedaj ze židle, ale co je to diskuse, zatím se tam držím je to docela sranda už přišlo i na Bolka a Lolka 😀
Jináč wjerus, tak to tam raději nepiš, nebo dostaneš kázání jako já a brum a kde kdo další 😅
Já mám jináč dnes diskusní den, na jiné diskusi (ne ma MK) jede bitva o otevřeném manželství a zas jsem v opozici 😀 už jsem se dověděla že jsem určitě já ta ztrhaná matka tří dětí co nezvládala uspokojovat manžela tak jí zdrhnul, paní se nelíbí že neodsuzuji manželství kde to mají hozené trochu jináč 😎 asi nějakej komplex, či co 😀
No u nás je plán na zítra jasnej, nebudeme dělat zase nic, jen když bude pěkně pohrabeme konečně tu posekanou trávu, dáme prát prádlo, uklidíme uvaříme a bude noc, pak lehnem a budeme koukat na pohádky 🙂

petronelie
4. srp 2010

Ahoj holky,
jak se máte? Nemám moc času dočíst, vrátili jsme se dnes pozdě, příjemná odpolední káva v krásné restauraci skončila v nemocnici na chirurgii,Davča spadl z klouzačky přímo na hlavu, naštěstí vše v pořádku....tuk tuk tuk.No a cestou na pohotovost mi volala kamarádka, že odtud právě jede, protože malej jí v LIDLu vyskočil z košíku. V nemocnici se dr. smála,že dnes všichni padají z klouzaček.

Jinak co se týče trestů....nečetla jsem, ale Davídek je hrozně hodnej.....pomáhá zvýšený hlas, my jinak doma totiž nekřičíme. A když si hraje s pračkou, dostane přes ruku. Když se vzteká,dostane přes plínku na prdku. Myslím,že je to správné. Ví, že když dostane přes ručku nebo prdelku, udělal něco špatně a ví moc dobře co. Ted, když začne kroutit s knoflíkem u pračky, přijdu k němu a říkám...ukaž ručičku a on utíká pryč.

Tak hezký večer, manželovi přijede kamarád, tak jdu ještě vysterilizovat lahvinky.

lucie.krajcarova
5. srp 2010

ahoj kočky, mám tu na chvíli pc, tak vás čtu 🙂 tak Martínek už umí dost zlobit, včera pořád vytahoval štětku na wc z té nádoby, až se mu to povedlo, takže dostal na zadek. no a přes ručičky dostává často, hlavně když vypíná televizi, leze na noťase a trhá kytky... prostě jinak to nejde. jako žádné facky a pohlavky neuznávám, ale na zadek je někdy nutnost!! zvlášť i kluků, ti bývají od přírody živější.
Petro, chudáček Davidek, jak je na tom????? malej se mi včera na klouzačce taky smeknul, trošku se vezl po nosíku, ale dobrý.. no a nějak se v noci bouchnul do oka, má ho oteklé a červneé..
tak jsme po hotelové snídanil, byl to horor, byla jsem tam s mlaďochem sama.. samože chtěl vylézt ze židličky, tak jsem ho musela připoutat kšírama, řval tam a tak.. až mu obsluha přinesla pastelky a papír 🙂 zítra budem snídat ve třech, tak ho jistě zvládnem líp 🙂

vendulka
5. srp 2010

Ahojky holky, ted jsem nejak nestihala, neco noveho?

vendulka
5. srp 2010

sem chtela jit dneska na premieru filmu Kajinek,ale nevm kdy MM prijde a kina jsou uz zarezervovana a plna, takze nic, dala jsem si rezervaci na sobotu,ale z toho asi taky nic nebude bo je tam Statecne srdce a ja ten film mijuji i kdyz jsem to uz videla milionkrat 😀

vendulka
5. srp 2010

@petronelie teda, tak snad je malej uz v poradku, to je tedy kaskader, to ti povim....

wjerushka
5. srp 2010

Ahoj holky, tak mi dnes udělala snad poprvé v životě radost MS, tak můžu odpočítávat ty tři měsíce 😅
@petronelie No to musel být šok, ještě, že je malej v pořádku. Možná větší pro Tebe než pro něj
@mataharyy Neboj, já to tam psát nehodlám 😉 Jak si vychovávám kluka je moje věc, pokud ho teda netýrám a to asi netýrám
@lucie.krajcarova Tak tyhle hotelový snídaně znám moc dobře z dovči. Prožívali jsme je podobně, naštěstí to nikomu nevadilo, bylo tam takovejch víc
@vendulka Jejda, já byl anaposledy v kině na avatarovi. Nemá kdo hlídat. No snad se to změní, mám kontakt na jednu holčinu, tak snad ještě bude hlídání přibárat

nlenka
5. srp 2010

Ahojky holky.
Tak my jsme včera s kamarádkou,našim dítkama a ještě i s našima maminkama navštívily pražskou zoo. Bylo tam moc fajn,akorát jsme byly ucapkaný. Do té horní části jsme se ani nedostaly,neboť naše zvířátka byla dost utahaná. Nechaly jsme je chodit po svých,takže jen co jsme nasedly do auta,tak usnuli.Někdy si to musíme zase zopakovat a projít hořejšek.
Škoda jen,že je to tam dost drahé,od vstupu až po jídlo. 😖
Taky jsem byla dneska kupovat Jukovi nové věci do školky. Je to neuvěřitelné,nedávno jsme si přinesli domů balíček který měl dvě a půl kila a od září nastupuje. Takže nové botasky,bačkůrky,nějaké oblečení a hlavně mě upozornil,že potřebuje gumáky!!! 😀
Přemlouval mě,ať mu koupím nějakého bagra za pět stovek,že ho nutně potřebuje. Ale už jich má tolik,že si ze vším nemůže ani vyhrát.
Jo a jinak poctivě dělám ovulační testy a čárka sílí. Někde sem si vypočítala,že nejvhodnější den je 6.,tak se zvědavá.Ale neponecháváme nic náhodě a poctivě denně pracujeme.Obzvlášť manža z toho má radost 😖

vendulka
5. srp 2010

@nlenka kolik u vas stoji vstupne do ZOO?u nas je to 100,- 😒 no jo, ty uz mas doma vlastne skolaka, to je parada, ne,budete delat ukoly atd 😵 ...no s tim ze pracujete denne taky neni dobre, prej je to tak optimalni kazdej druhy ne-li treti den...kvuli kvalite spermii 😉

vendulka
5. srp 2010

u nas se spi, ja mam vse hotovo a nema do ceho pichnout 😎

mataharyy
5. srp 2010

Máte to doma ale kaskadéra, hlavně že se nic vážného nestalo 🙂
Jináč u nás se slaví v noci se Adriánovi prořezali (konečně) dva horní zuby (jednička a dvojka) no a počítám že tydva z druhé strany půjdou dnes, ještě že přijede tatínek a bude s ním ponocovat on 😵
Leni takže už je úplně jasný že těhotná nejsi? Tak toho šestého to doufám klapne 😉
Já jdu zítra na tu kontrolu, tak jsem zvědavá co mi poví zajímavého 😅 A včera mi volali z úřadu, takže ještě před kontrolou jdu podepsat papír že mi na Slovensku přiznávají rodičák a dostanu peníze zpětně od května a pak hurá poslat vše do čech aby mi taky pěkně doplatili zpětně od května, čímž se nám pořeší problém s penězma a ještě uděláme dětskej pokoj a ložnici, aby bylo kde bydlet, jupííí. Už chápu proč se říká že všechno zlé je pro něco dobré 😵

vendulka
5. srp 2010

@mataharyy tak to nakonec dobre dopadne s tim rodicakem, super 🙂

nlenka
5. srp 2010

vendulko,u nás se taky spí. ..
Vstupné za osobu stojí 150,stovku za dítě, padesát za parkoviště a to nepočítám za jídlo.No,je to docela nákladné,ale sem ráda ,že to udělalo všem radost. Jurka ten to vypráví vše na potkání 🙂