Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

fiallinka
25. črc 2009

gejbule: ahoj - a na příčiny se nepřišlo nebo se to ani nezjišťovalo? Třeba ty trombofilní mutace ti nezkoumali? Nebo co říkali doktoři...?

gejbule1
25. črc 2009

Jo jo vše máme v pořádku.Dělali nám to proto že mám jiného manžela a ten děti taky neměl.Ale nic nezjistili a nikdo neví proč!Hlavně jsem potratila pokaždé jinak.Doktoři mi říkali že máme prostě smůlu a že to máme zkoušet.Ale to je o nervy.Jak zjistím že jsem těhu tak se pozoruju,a chodím na záchod s obavou abych nekrvácela.Prostě děs!A to máš být v klidu!

edvi
26. črc 2009

Ahoj, můžu se k vám občas přidat? Dočetla jsem jen kousek, ale koukám, že některým z vás se taky moc nedaří mít druhé mimi. ☹ Já už to zkouším rok ☹ s jiným partnerem než to první a ne a ne a ne. Tak jsem občas zoufalá a zřejmě nás čeká umělé.

fiallinka
26. črc 2009

Edvi, a už jsi to řešila s doktorem? Rok ještě není tak moc...

Gejbule: tož jestli je to smůla, tak dost velká - možná trošku může hrát roli věk, tipuju, že už ti není 18, ale stejně...

edvi
26. črc 2009

Fialinko jj už navštěvujem centrum. Vyšel nám špatný spermiogram, teda ne úplně katastrofální, ale špatný. Jinak se zatím nenašlo nic, takže ještě chtějí tu laparku a pak asi příjde na řadu IUI. Přítel ještě žádné děti nemá. A mému synovi je už 7.

fiallinka
26. črc 2009

edvi: no u nás vyšel teda úplně katastrofální, strašili nás dárcem...ale jestli tě chtějí poslat na laparku a pak na iui, tak ten spermiogram nemůže být taková hrůza 😉, to spíš nejde, protože moc chcete...víš, jak to bývá

edvi
27. črc 2009

Fialinko asi není úplně katastrofální, dr. řekl, že je to středně zhoršený spg. No tak uvidíme. Nějak se od toho soustředění na to mimi nemůžu odpouta, tak možná máš pravdu. I když ted už to poslední měsíce docela vzdávám. Byli jste tu někdo na té laparce? Mám z toho docela strach.

fiallinka
27. črc 2009

edvi: neboj, fakt to nebude tak hrozné, protože jinak by ti iui ani nenavrhli, to je jasné 😀. Já jsem na laparce byla - no první den po operaci to není nic moc, holt tě břicho bude bolet a budeš ležet jak lazar, ale pak už to bude lepší a lepší - záleží, kde ti to budou dělat - většinou jsou to zhruba tři dny v nemocnici a pak nejméně týden doma, klidně i o dost dýl. A v pupíku budeš mít ministeh a v podbříšku další dva, ale ty fakt nejdou vidět. Když tak piš, co tě zajímá 🙂

edvi
28. črc 2009

Fifinko dík, budou to dělat na klinice kde prý půjdu už večer domů. Tak to jediné mě uklidňuje. Jak dlouho to trvá ten zákrok nevíš? A hlavně mě zajímá jestli mi to nějak může rozhodit cyklus? Nebo je to všechno hned v pohodě? Hlavně mi jde o to že 4 týdny po tom se vdávám a jedem na svatební cestu. Dr. říkal, že budu v pohodě, tak snad jo, protože to by mě mrzelo. 😒

fiallinka
28. črc 2009

edvi - tak teda hned domů 🙂, to se až divím...rozhodit cyklus ti to určitě může, ale mně to nijak nerozhodilo a po 4 týdnech už určitě budeš v pohodě, ale tak ty 2 týdny to fakt i bolí a buď na sebe tu dobu opatrná... U nás by to takhle ambulantně neudělali, ale tady holt panují ještě staré postupy, chtěli si mne hlídat 🙂. Předpokládám, že jsi z Prahy 🙂.

A nejsem Fifinka, ale Fialinka, POZOR 🙂

edvi
28. črc 2009

Fialinko promiň, asi jsem se přepsala. 🙂 Ale díky za info.Snad to nebude mít žádné komplikace. Nejsem z Prahy, jsem z Beskyd. Na ten zákrok jedu do Karviné na soukromou kliniku. Doporučili mi to tam z Ostravského gyncentra.

chiwule
29. črc 2009

ahoj fial, jak se vede? tak jsem byla na KO s tím tlakem na nefrologii, vypadá to, že se to podchytilo přeci jen docela včas, výsledky relativně v normě. Jen mám pořád bílkovinu v moči a mudra nemůže přijít na to, z čeho to je. Tlak mám bohužel pořád dost vysoký, zvažujeme, jestli přidat léky nebo zkusit pod lékařským dozorem speciální dietu při vysokém tlaku, asi zkusíme nejdřív to, než do mě cpát zas další medikaci navíc. Jsem objednaná na polovinu srpna, tak uvidím co se dozvím... No a podle mudry je začátek snažení se o druhé mimi za půl roku reálný, tak snad to bude dobrý...

fiallinka
30. črc 2009

chiw: no, vlastně nic, jen jsem se objednala na konec září do CAR - jen na informativní schůzku, ať vím, jak to s tím KET bude, taky mám žádanku na Mojžíšovou (ale moc zatím necvičím), krámy pořád nikde...takže se vlastně nic nového neděje 🙂

meleri
30. črc 2009

čauec holky

dlouho jsem tu nebyla, byla jsem měsíc na dovči. ted jsem zpátky..🙂

ahoj Fiallinko,

taky jdeme v září na tu schůzku, tak jsem zvědavá co nám řeknou..ale mám celkem obavy co mi řekne..myslím že jak kojím tak to asi nepůjde...

meleri
30. črc 2009

Cairo,

opožděně gratuluju k těhotenství! huráá! 😵

dagina
30. črc 2009

Ahojky maminy,
bohužel nemám časově na to pročítat celou diskusi..., hold ta naše treperenda dá časově hooodně zabrat..., nicméně s manžou pomalu, polehoučku začínáme mluvit o druhém dítku. Já jsem zatím dost obezřetná, bo jeden brouček mi bohatě stačí, ale zase nechci aby byla jedináček...., prostě a jednoduše mám obavy jak se to dá všechno zvládnout, mít cca 2,5-3letého prcka a k tomu malé mimi. Malou jsem plně kojila, nyní kojím stále a skončit zatím neplánuji, kojení je sice krásné, ale i dost náročné, bojím se, že druhé mimi bude muset být o mateřské mlíčko ochuzené, bo to nebudu zvládat..., a je spoustu jiných strašáků... 😔
Jak to cítíte vy?????

meleri
31. črc 2009

Ahoj Dagi,

já mám z toho taky strach jak to budu zvládat, bo dvě malé děti hned po sobě je prý psycho. Ale já měla mít původně dvojčátka, a tak to kdesi ve mě asi vězí ta touha ještě po druhém dítěti...já sem aji uvažovala o třech dětech ale to už mě všichni "seřvali" že sem blázen že to sama nezvládnu..

Problém u nás je že si nesem jistá jestli to vůbec hned tak vyjde, proto to chcem zkoušet co nejdřív...navíc musím čekat přesně rok dokud se nazahojí ta jizva po císaři.

Z kojení nemám strach u nás je to tak že malý už toho moc nepopije, má už skoro 9 měsíců a tak už to vidím že bude pít čím dál míŇ. spíš nevím jestli jde kojit a jít na KET, ale jsem objednaná k doktorovi a snad mi to všecko vysvětlí..

chiwule
31. črc 2009

fial a kde jsi dostala žádanku na Mojžíšku? Taky bych jí zas chtěla začít cvičit, ale nevím, kde žádanku dostat. Cvičila jsem jen sama doma...
dagi, o kojení se neboj - malá bude postupně přecházet na normální stravu, ve 2 letech už jí určitě nebudeš plně kojit, takže nebude obírat miminko o mlíčko.
samozřejmě se taky obávám, jestli a jak to zvládnu, ale to je asi přirozené, horší by bylo, kdybychom si z toho nedělaly hlavu a měli dětí spoustu jen tak jak naši nepřizpůsobiví spoluobčané 😉 ale určo se to dá zvládnout, naši rodiče nás taky měly 2 roky od sebe a zvládli to 😉 taky bych raději, aby Anetka nebyla jedináček...

meleri
31. črc 2009

jo přesně tak...všechno jenom ne jedináčka..🙂 vidím to v rodině, že ti jedináčci nejsou zrovna štastni, i když by si to kolikrát sami nepřiznali..

a uvažujete někdo o třech..no uvidím jak to vůbec půjde se dvěma..🙂)

fiallinka
31. črc 2009

Dagi, já myslím, že to prostě zvládneme všechny - chvíli to bude záhul, ale zase mít menší věkový rozestup je dobré pro ty děti samotné - víc si vyhrajou, nemají mezi sebou takový rozdíl. Jak píše Meleri - měla jsem mít dvojčata a cítím, že bych je zvládla a tak se dalšího přírůstku nebojím, naopak. Ale hodně záleží i na dítěti, pokud má někdo šíleného raubíře, tak je možná lepší trošku počkat, až bude rozumnější, ale kdo ví, že...

Chiwule: napsal mi to můj gynekolog už poprvé a teď i podruhé, prý mne bolí záda - diagnóza neplodnost už by asi nešla, když problém nebyl u mne - ono cvičit to bez těch mobilizací nemá moc cenu...

Meleri: já bych tři klidně brala, ale obávám se, že to asi kombinace věku, zdraví, peněz apod. nedovolí, no uvidíme.

meleri
31. črc 2009

je fakt, že já sem sice měla těhotenství nahovno ale zas se mi to vrátilo u malého. je fakt zlatý je to tak hodné miminko, že si celkem v poho dokážu představit další..jestli bude taky tak "hodné" to nevím ale fakt bych nechtěla aby zůstal sám.

já bych do tří šla ale nevím jestli to už fakt není moc...spíš ta práce kolem toho teda jako vaření, žehlení praní..pro pět osob to musí být záhul...

chiwule
3. srp 2009

mel, mluvíš mi z duše - taky bych šla klidně do 3 dětí, u nás je taky docela šance že z KETíku budou zas dvojčata. Jinak Anetka je taky moje velká odměna za problémové těhu - je to zlatíčko a je strááášně moc šikovná, heč 🙂

hedvikaa
5. srp 2009

Ahojky tak koukám že se pomalyčku vracíme spátky na stránky,a jak pak bylo nadovplené atd.a co se zmenilo unás to je stejné. ☹

meleri
5. srp 2009

Chiwule,

problém je, že jak jsem v poho tak si to fakt užívám a klidně bych ty děti chtěla aji čtyři... 😀 ale stačí jak jsem unavená, a říkám si, víc jak dvě fakt ne...hlavně když mám žehlit... 😉
hlavně mám strach z těhotenství..nechci zase ležet v nemocnici!

Hedviko,

to je mi líto, snad se přecejen zadaří! jedno dítě už máte vidím tak není možné aby to nevyšlo ještě, sakryš! 🙂
dovolená super, ještě nás čeká jedna koncem srpna, na tu se mooc těším.

a holky polepšete se a napište něco! 😎

chiwule
5. srp 2009

mel, já jsem přesvědčená, že druhé těhu už budu mít mnohem pohodovější - budu mít na starosti "jen" tu naší malou treperendu a nebudu řešit - stěhování, reko bytu, dodělávání vejšky, podnikání... 😉 jasně, že jsem občas taky pěkně vyšťavená, uklízím hlavně v noci, kdy malá spí, žehlím stejně tak, obědy si často nestíhám uvařit atd. ale stojí to za to!
jinak nás dovolená čekát taky teprve až na konci srpna, moc se těším, jedeme s malou k moři, i když je to hlavně kvůli jejímu ekzému. Tak snad jí to pomůže... cesta asi nebude jednoduchá, ještě jsme tak daleko necestovali, natož letadlem, ale snad to zvládneme v pohodě.

fiallinka
12. srp 2009

zdravím po dovči 🙂...já sice mám velkou šanci, že druhé těhu bude víc v pohodě, protože už to asi nebudou dvojčata, ale přesto se budu víc bát a budou mne víc hlídat...ale co nadělám, už to nezměním..

meleri
12. srp 2009

chiwule;

jsi fakt dobrá jak to všecko zvládáš ty brďo! já tak akorát domácnost, malý, nákupy a fakt konec! já teda vařím každý den když sem doma tak to je jiná situace, ale přiznám se že ještě k tomu chodit do práce tak se fakt sesypu...
tak at se vám u moře líbí! nás to taky čeká ale mám obavy z veder..

fiallinko!
zdravím, jsem ráda že tu zas holky píšete.

jinak s tím těhotenstvím já mám strach jak blázen že prostě zas budu mít tu vcestnou placentu...:(

janik8774
autor
18. srp 2009

Ahoj všem,
tak jsem zase tady.To mě ale čeká čtení. 😀
Já jsem ted před KET.25.8. mě čeká transfer.

meleri
19. srp 2009

jé ahoj Janik,

no super, tak jste to rozjeli! KET tý jo a co ti řekli že musíš brát nějaké hormony nebo tak? držím ti palce, ať ti to rychle uteče...já ani nevím s tím KETem jak dlouho to všecko trvá.

jinak jsem fakt štastná, malý už začal volat mama mama když mě chce... a když ho postavím tak řekne pán pán...jako od pán pán stojí sám....🙂)

janik8774
autor
19. srp 2009

ahpj meleri,
KET je rychlovka - od prvního dne MS se berou hormony na růst sliznice a pak je 13.den ultrazvuk u doktora a pokud je vše ok tak do pěti dnů je transfer.Mě to vychází asi na uterý 25.8.
Abych řekla pravdu tak se mi do toho vůbec nechce,ted se mi to nějak nehodí,ale mimi chci.Mám ted zase nějaké špatné období a až skončí tak to zase bude vše ok.Kdybych zjistila,že jsem těhotná tak budu štasná,ale ted mě to nějak nebere. 😀 Spíš si užívám volno s Vojtíkem a jsem jenom jeho.
Tak to je paráde,že už brebentíte.My už jsme rozjeli ve velkém básničky a říkadla.My jsme mluvili až na 1,5roce.
Ještě na 2letech jsem byla štastná za každé slovíčko a za 9měsíců už říká básničky a mluví ve větách.