Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucbra06
10. čer 2009

jo,jo janik to maš pravdu 😔

lucinka1104
10. čer 2009

Ahoj my sa o druhé snažíme už polroka tak intenzívne 4 mesiace a nič teno cyklus som amla anovulačný, ale ja stale dojčím.

lucbra06
11. čer 2009

ahojky holčiny kde jste 🙂 ??To počasí je hrozný ☹ lucinka kolik je malemu?

janik8774
autor
11. čer 2009

Ahoj,
už jsem tady. 🙂 Nějak nám zlobí počítač a připojit se na net je opravdu občas problem.

lucbra06
12. čer 2009

dodréé ranko,holky berete vitamínky?já jsem si koupila kyselinu listovou.Jinak včera jsem ze zvědavosti napsala na výklad karet v novinách bylo číclo.Napsala jsem jestli do konce roku otěhotnim a napsala mi že jo,že mam šanci pokud jsem pod dohledem doktoru a to jsem ani nepsala co se mi stalo,a to že jsem pod dohledem to jsem momentálně taky 🙂 Jenže tomu věřit ,že to je pravda nevim,nevim.

eloana
12. čer 2009

ahoj holky🙂 ja byla u kartarky v unoru a rekla mi ,ze v dubnu otehotnim a ja sla na svoji prvni ineminaci. a tchyni rekla ,ze nekdo z rodiny na prelomu duben/kveten oznami prirustek do rodiny.docela jsem tomu davala nadeji a nic...............

lucbra06
12. čer 2009

ahojky,taky si z toho nedělam naděje 😉 ale aspon něká nabiječka 🙂 trošku to potěší a uvidíme zda je to pravda nebo ne 😝

hedvikaa
13. čer 2009

Ahojda holky mužu se sem přidat my se zmanželem snažíme odruhé mimčo už dva a pul roku a nic furt me cpou hormonálníma práškama a nic.

janik8774
autor
13. čer 2009

ahoj hedvikaa,
vítej v klubu 🙂 Musíme věřit že se jednou prolomí a bude i sestřička či bráška,
Jezdíš někam,do nějakého centra? Co vše máš za sebou?
Koukala jsem ,že jseš od Ustí nad Orlicí.Manžel se tam narodil 🙂

meleri
14. čer 2009

ahojte, můžu se přidat? taky máme miminko po IVF a chtěli bychom to příští březen zkusit..
můžu se zeptat, jak jste to měly s kojením a KET? Musely jste přestat? my jdem toto září poptat doktora.

my teda máme jít na KET protož e nám zbyly ještě nějaké embryjka.

jinak vám holky držím palce, ať vám to vyjde! přecejen už je to takové veselejší když už jedno dítě doma je..🙂

eloana
14. čer 2009

ahoj holky meleri -teoreticky asi nemusis sousedka taky byla na ketu kdyz kojila,ale ona radeji malou kojit prestala i kdyz ji rekl doktor ,ze to nevadi,ale v pribalovych letacichc psali ,ze by kojit nemela. ale male bylo 2,5 tak ot tak nevadilo

janik8774
autor
14. čer 2009

ahoj meleri,
no já bych měla trochu strach,přece jenom to jsou hormony a dostanou se do mlíka.Co jsem tak četla tak by se kojit nemělo.Ještě si to promysli.Zdraví je jenom jedno.
Třeba už kojit nebudeš.Malej se odstaví sám a budeš mít vyřešeno.V roce a půl si stejně už jenom pocumlávají.

kkamca
14. čer 2009

ahoj všem..

meleri
14. čer 2009

právě že já vůbec nevím jak to ještě bude..taky se přiznám že bych nejdřív ráda zhubla na původní váhu než zas otěhotním, protože jak kojím tak to prostě dolů nejde..ale děkuju za rady..právě že já vůbec nevím co se při KETu bere, já na tom nikdy nebyla..jen na IUI a IVF. a jestli je to stejné tak radši počkám než dokojím.

v roce a půl moc nepijí? už je pak mlíka míň? vůbec nevím jak to je...🙂)

dík!

janik8774
autor
14. čer 2009

Mě se malý odstavil na roce sám a přitom po porodu byl přisátý snad neustále.Dlouho jsem kojila i v noci.Snad neznám nikoho kdo by ještě v 1,5 roce kojil.
Při Ket se bere ESTROFEM a pak UTROGESTAN. Jsou to hormony ESTROGEN A PROGESTERON.
Oba dva hormony jsou v těhotenství.
Malého máš tak po IVF?

janik8774
autor
14. čer 2009

MELERI
Tohle jsem našla na jiné diskusi,něco pro tebe. 🙂
mno mam kamosku, ktore ostala tehu po prvom IVF, ma krasne dievcatko a chcu teraz druhe babatko... v centre jej vraj povedali, ze az po roku od porodu su ochotny urobit KET, viem, ze ona brala Parlodel na znizenie prolaktinu a zastavenie laktacie od malej 11. mesiacov, lebo mala problemy s vysokym prolaktinom a babatko by sa neuchytilo, takze moja rada, chod za gyndosom, aby ti zobral krv na prolaktin a on ti povie, co dalej...ale podla mna budes musiet prestat kojit, ale ja niesom odbornik

hedvikaa
15. čer 2009

JANIK8774-Ahoj snad ale syn už v září bude nastupovat do školky to tak rychle uteklo já chodím jen ke svému gynekologovy a odjednoho sem odešla a tak sem přešla k jynému a temn my taky dává ty stejne hormonální prášky a pořád nic už to bude 3roky co se snažíme.Jo já bydlým v Ústí nad Orlicí a ty bidlýš v Liberci tam se narodila moje mamka. ☹

meleri
15. čer 2009

Janik,

jo po IVF ICSI.

tak to já znám právě holek několik co kojily do 1,5 roku a všechny mi to doporučily. tak proto jsem to chtěla vydržet..vždyť do 2 nebo 3 let se snad musí pak dávat umělé mléko? nebo si to pletu..

aha a ten estrofem jsoou jako hormonální dávky?

jak ten ket vůbec probíhá? uměle se vyvolává ovulace těma hormonama a pak se rozmrazí embryjo a transfer? tak si to nějak představuju....

jinak děkuju moc! takže tak to je...jo na stopro jdeme v září za doktorem. já stejně dřív jak rok po porodu nemůžu otěhotnět, kvůli císaři..

janik8774
autor
15. čer 2009

mekeri,
nejdříve se podle rozpisu bere estrofem,13den se jde na ultrazvuk a zjistí se jak narostla sliznice dělohy a pak je transfer a pak se začíná brát utrogestan.Transfer jsem měla 17den- to už jsem měla 5denní embryo.
Já jsem taky po císaři.To jsem na tom stejně. 🙂 Já mám transfer v půlce srpna.Necháme si udělat asistovaný hatching.Nechávám si zavést jenom 1embryo.
Do jakého centra chodíš?

janik8774
autor
15. čer 2009

hedvikaa -
docela ti závidím že ti syn jde do školky,pokud neotěhotním tak můžu dát v práci výpověd,nevzali mi syna do školky,prostě není místo ☹

hedvikaa
15. čer 2009

JANIK8774-To není čemu závydet jsou kolem toho jen starosti a já zase nákou práci scháním a nic

lucbra06
15. čer 2009

ahojky,dobrý téma školky,je to děs nas taky teda vzali do školky,ale až v září.Mateřská končila v květnu.Manžel prauje v praze,babičky pracujcí.Takže taky nevím jak to semnou dopadne 😒

janik8774
autor
15. čer 2009

hedvikaa - problem s nezaměstnaností u vás znám.Tchýně tam bydlí a nic moc.
švagrová(bydlí s tchýní v domě) vlastně říkala,že by synovce vzali,ale nic jí to neřeší,protože nemá práci.

janik8774
autor
15. čer 2009

lucbra06-kdyby bylo synovi 3 roky už před zářím tak by nás taky vzali,ale nejsou a tak mám smůlu.
Takže taky spolíháš,že otěhotníš. 🙂

lucbra06
15. čer 2009

no jo no spoléham,ted v květnu jsem byla,ale boužel dopadlo to tak jak to dopadlo ☹ v zárí jedeme nanovo 😉

hedvikaa
16. čer 2009

To teda máte pravdu ale jak to ta ženská má zvládat když muj chlap má takovou práci že nikdy nevýme kdy odjede a kdy přijede tak to budu zvedavá JANIK8774-a kdepak bydlý tchýně třeba budu znát. 😒

meleri
16. čer 2009

Hedviko,

tak ten KET to je skoro jako na IVF jak to tak vidím...no zas si říkám že i kdybych toho císaře neměla tak stejně kvůli kojení bych na to asi jít nemohla..

to je mi líto s tou školkou, no teda to je fakt blbé kvůli tomuhle přijít o práci! snad se to nějak vyřeší..moc ti přeju ať otěhotníš, tedy i z toho důvodu by se to hodilo že.. 🙂
jinak co je asistovaný hatching? já právě nevím jak se rozhodnout, jestli dát dvě nebo jedno. nevím jestli bych dvojčátka zvládla..

janik8774
autor
16. čer 2009

meleri -
asistovaný hatching je když embryu naříznou obal a ono se pak lépe zavrtá.
při prvním KETu jsem to neměla a nepovedlo se a tak mi to doktor ted nabídl,ale je to za dalších 6tis navíc.Doporučují to rozmraženým embryjím a starším ženám.Třeba už patřím i mezi ty starší. 🙂
Dá se zavést dvě a pak udělat redukci,ale to mi připadá dost kruté.Píchnou do srdíčka nějakou tekutinu a ono zemře.Jsou tam i rizika,že může odejít i to druhé. ☹

janik8774
autor
16. čer 2009

hedvikaa - tchýně bydlí v Dobrouči.

meleri
16. čer 2009

Janik,

dík za vysvětlení. poptám se na to doktora jak to chodí.
já bych asi šla do dvou, ale teda žádná redukce brrrr..chudák miminko.
jinak já teda nevím kolik ti je, ale hlavně když to pořád jde! 😅
je pravda že často ta embrya nepřežijí rozmražení? no sem zvědavá jak to s náma dopadne..každopádně bych šla i do dalšího ICSI a tom sem říkala, že už nikdy.. 😅

měj se pěkně..