Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

petronelie
29. črc 2010

Lucko,
my jsme se stěhovali, když jsem byla v 8. měsíci, den před porodem jsme zkolaudovali 😀 si na to Davídek hezky počkal. Jo a na rizikovce jsem byla taky od 6. měsíce, ikdyž v 8. měsíci jsem na tři týdny utekla do práce 🙂 A jinak příští týden tu máme babidědu a vy jste pryč, ale ten další vás ráda uvidím!!!

starhys, mě parfémy taky nedělaly dobře na začátku v těhu. A když mi bylo špatně, musela jsem se do něčeho zakousnout....pořád jsem měla u sebe jídlo.....a nejradši jsem měla chleba s olivovým olejem 😀 Co se týče utrogestanu, taky mi po něm nebylo nejlíp, já jsem hrozně citlivá na hormonální výkyvy.....😀

vendulko, já jsem ráda, že můžu na gyndu s Davčou, pěkně si s dr. pokecáme, minule mi říkal, že se těší, až zase budu čekat mimi. Fakt je děsně fajn, dokonce jsme dostali dárek z Floridy - čepičku pro mimi. Nevěřím,že to je jen kvůli penězům, ale je hodně holek, kterým ten můj dr. nesedl....je to o tom, co očekáváte.....a taky o tom, jak si s dr. sednete. On třeba vůbec nenosí bílý plášt, je krásně oblečený a upravený, distingované vystupování....příště bych si opět zaplatila nadstandard. Škoda, že takoví doktoři nejsou v porodnicích, ikdyž já jsem nešla rodit do Prahy a udělala jsem dobře, vyhovují mi menší porodnice s osobnějším přístupem.

Tak já jdu zas něco dělat,joooo 😀

P.S. kytí ať máte krásný den 🙂

petronelie
29. črc 2010

nlenko, já jsem prapůvodně přemýšlela,že bych dala holčičce jméno Zuzanka. Jmenovala se tak první holčička manžela rodičů, tj. jeho sestřička, byla by o 4 roky starší. Zemřela v necelých 3 letech na meningokoka.Ale pak mi někdo říkal,že se nemá pojmenovávat po mrtvých.Tak jsem myslela na Denisku, ta se zas nelíbila manželovi.....ale teď kdybych měla holčičku, tak Ester na 100%.

vendulka
29. črc 2010

@petronelie taky jsme rodila v male nemocnici, porodnici, ja ty velek nemam rada, je to tam jak na bezicim pasu, i kdyz ted v tom babyboomu je to asi vsude,ale i velek spitaly mi nahaneji husi kuzi...
ja jsem zmenila gyndarku, tak uvidim jaka bude do budoucna, zatim jsem u ni byla jen jednou, predstavit se a pro prasky a byla super, uvidime jaka bude na rpohlidce a pak kdybych nahodou byla nekdy tehulka 😀

vendulka
29. črc 2010

ja sjem po jidle ,mam uklizeno a cekam az se mi zbudi beruska,abych ji taky dala nabastit a pujdeme se podivat do mesta co tam je noveho 😀 tata nas pak nekde vyzvedne a zaveze dom 🙂

mataharyy
29. črc 2010

@starhys to je po tom utrogestanu normální, já třeba byla naprosto KO, jak jsem si ho vzala tak jsem měla půl hodinky na to dostat se do postele a hotovo 😉
s těma příznakama si poradím, horší je že malej po mě pořád hopsá... Ale neva 🙂
Jináč já měla v ČR taky soukromého doktora a naprostej luxus, ještě jsem si platila nadstandard a měla jsem taky utz při každé návštěvě a 3d byl k tomu "zdarma" a když jsem pak už chodila s Hadrošem tak nebyl problém, sestřička po něm házela očkem, když jsem šla do ordinace. No a tady jsem zatím byla u dr jednou a to jsem donutila manžela ať si vezme volno a příští pátek má taky volno 🙂

mataharyy
29. črc 2010

@petronelie a kde je ten tvůj doktor?? Jináč ani já nerodila v praze, z motola mám hrůzu od dětství a jináč ty "velkovýrobny dětí" jsou hrůzostrašný, takže to jistili hořovice, navíc ani jsem v praze rodit nemohla měla jsem rozdíl termínů tak velkej že mě už v praze nikde nechtěli zaregistrovat, protože podle MS jsem byla dávno po třetím měsíci a podle utz jsem byla v 7tt 😒 Tak jsem se s jednou sestrou pohádala, poslala jsem jí do háje a bylo po starostech 😎

wjerushka
29. črc 2010

No kvůli tý registraci jsem fakt ráda, ž enebydlím v praze nebo Brně. Tady, když přijdu do porodnice, tak mě vemou, nejhorší, co s emůže stát je, že nedostanu nadstandrat, když si o něj zažádám. Zase teda dětský sestry na šestinedělí jsou některý pěkný jeziny. Já měla malýho na JIPce, narodil s eskoro o měsíc dřív a tam byly sestřičky v pohodě a Krýša největší kápo 🙂
Mám za sebou maraton vaření, uvařila jsem i na zítřek + ten největší hnec vývaru, ten musím ještě rozlít a dát zamrazit. Krýšovi se ot moc nelíbilo a tak se v deset rozhodl, že by radši spal. Spal do 12, kdy jsem zas byla KO já a chtěla mít poobědní klid, takže jsem klimbala na gauči a Krýša "uklízel" prádlo sebraný ze šňůry. Teď jsem ho zase zkusila dát na chvíli do hajan, do večera by asi nevydržel. Za půl hoďky půjdem pro taťuldu do práce

lucie.krajcarova
29. črc 2010

Petro, a jak se Ester bude jmenovat příjmením, bude se to hodit? mně se to jméno zhprotivilo, když ho dali jedné holčičce - která je nakonec hodně postižená, a volali na ni Estero, Esťo ☹(( To já bych radši tu Denisku, to je moje ségra.
Mataharry, jak je možný takový rozdíl v tt? měla jsi tak opožděnou ovulaci?

holky, budete si někdo objednávat ty ovulační testy, jak tu psala ráno ta holčina?
holky, máme poměrně stejně staré děti, všimly jste si? akorát starhys a nlenka trochu starší, ostatní od 1 roku a 3 měs do 1+6 měs. tak mě napadlo, spí vaše děti už jen jednou denně? chodí na nočník? mluví??

mataharyy
29. črc 2010

luci ne to bylo tak že jsem ms měla třeba měsíc v kuse a pak například čtvrt roku vůbec 😅 proto takovej rozdíl
Jináč moje dítě si spí jak chce, teď mu rostou první zuby (pět naráz, takže paráda 😖 ), na nočník nechodí, neb ho odmítám nutit, ač to někteří (tchýně) nechápou a mluví jak hrom, pravda ne vše mu je rozumět, ale kdo chce pochopí 😵

lucie.krajcarova
29. črc 2010

mataharry, tak to jo, to tě měli brát jen podle utz, já to tak měla.
teprve první zuby? my jich máme už 12, akorát žádnou stoličku, prej jsou to všechno 1,2 a 4, říkala zubařka 😀 spí dvakrát denně celkem 2-3 hodiny. z nočníku zdrhá 😠

nlenka
29. črc 2010

ahoj,všechny zdravím.
ještě že tyhle starosti už mám za sebou.Ale byli to vážně nervy 😀

petronelie
29. črc 2010

Lucko,

Ester se hodit bude 🙂, ale to je stejně předčasný...jen a pouze úvahy.

ovulační testy kupovat nebudu, abych nezblbla...nejsem moc zastáncem těchto věcí....ikdyž kdo ví.

Davídek spí 1x denně, ale my vstáváme pozdě. Když jdu do práce, vstává se mnou po 7 hod. a pak jde tak v 11 a spí do 13. Pak už neee, max. si dáchne v autě. Když jsem doma, tak v 7 dostane mlíčko a pak ještě chrupeme. Spát jde buď v těch 11 a nebo na chvilku odpol.Prostě když je unavený.

Nočánek používáme, někdy jsme více úspěšní, jindy méně 🙂

mataharyy
29. črc 2010

no je po mě, já měla taky zuby až po roce 🙂

nlenka
29. črc 2010

holky,poraďte mi prosím.Po jaké době by měla čárka na TT sílit?Mě to moc nepříjde,nějak je to stále stejný. 😖

mataharyy
29. črc 2010

záleží na testu, některé nesílí 😉

lucie.krajcarova
29. črc 2010

Petro, tak to je Davídek šikulka.
nlenka, moc bych se na to nespoléhala. porovnáala jsem testy poprvé a podruhé (u druhého těhu) čárky byly výrazně jiné, a přitom jsem u obou byla už v 8tt.....

nlenka
29. črc 2010

už asi blbu.
dělala jsem mamatest,ale odpoledne jsem asi za dvacet minut vypila 1,5 litru vody a pak si dělala test. Jenže jedn byl negativtní a na druhém slabá čárka. Je možné,že ta moč byla hodně zředěná.Teď mě pálí žáha jako bych spolkla horké železo 😖

vendulka
29. črc 2010

@lucie.krajcarova nase mala spi jen jednou denne a to vetsinou po obede,ale kolikrat uz pred obede, zavisi to na tom, kdy rano vstava...ale spi vetsinou tak 2-3h, ale pokud spi venku v kocarku, tak je to max 1h 😀
ja si ovu testy nikdy nekupovala a ani to enmam v palnu, myslim, ze je lepsi si merit BT, ja to tak i delala a aspon jsem vedela, jestli mi telo funguje nebo ne 😉

mataharyy
29. črc 2010

Já nikdy nic neměřila ani ovu testy nekupovala, pravda posledních pár týdnů už jsem nad nima uvažovala, ale stejně by mi to bylo na dvě věci, akorát bych byla nakvašená když bych měla oulaci a manžel byl v práci... V koutku duše jsem si říkala že když to klaplo jednou, co by to neklaplo znovu 😉

snehurka11111
29. črc 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Taky bysme chtěli druhé miminko a teď mám trošku hlavu zamotanou - třeba poradíte....jsem 30 DC (cyklus mám 28-30) a MS nikde, žádné příznaky blížící se MS taky...ale test je dnes negativní. Nemáte některá s tímto zkušenost? Myslím, že "to" asi někde toulá, ale zajímalo by mě, jestli se některé z Vás pozitivní test neobjevil taky až po dni očekávání MS. Moc děkuju za jakékoliv info.

ewwusska
29. črc 2010

@snehurka11111 Ahoj. Já jsem si byla jistá, že jsem těhu a měla jsem to dostat 5. září 2009 a nic, tak jsem testla a nic. Pak každý den celý týden a já fakt naštvaná a to bylo na dovči, Chtěla jsem to MM říct na Sněžce, ale bohužel taky nevyšel. Dojeli jsme z dovolené a 13. 9. tam byly dvě. Měla jsem ten měsíc nějak později ovu. Pak byla podle ultrazvuků i Markétka menší o týden.

snehurka11111
29. črc 2010

ewwusska - tak asi ještě nebudu házet flintu do žita, jen mě právě zaráží, že "to" přišlo vždycky přesně....takže i o 8 dní se ten testík dokázal posunout, mrška jedna.... 🙂 Oni píšou, že se dá dělat "již v den očekávané MS", ale asi fakt, jak u koho, no....Moc díky za info...A jak jsi si byla jistá, že to tenkrát vyšlo? 😉

wjerushka
29. črc 2010

Hojky, tak malej je v ložnici ticho, pohádkujsem mu přečetla a snad brzy usne. Jinak má 10 zubů, všechny stoličky , dole 4 nahoře dva. Horzně dlouho měl jen dva spodní snad do 13 měsíců. Pak se mu začaly prořezávat ty dva horní, ale to byl boj. Ony s emu prořezaly, pak zalezly a prořezávaly se ještě jednou. Všechny ostatní zuby v pohodě, najednou se mu v puse zasvítilo něco bílýho a on dlaší zub. Z nočníku mi taky utíká, ale ví, že když mu řeknu uděláme čí, tak tím myslím sednem na nočník. Leda když je teleshopping, tak na něm vydrží sedět. Nemluví, jen slabiky ba da ma ve te dě a různě je spojuje, slova zatím moc ne. Ale třeba už týden se mnou spolupracuje při vyslíkání, umí si rozepnout zip na mikině, jeden rukáv sundáme spolu, pak už se dovyslíkne. A taky zkouší jak by se najedl. Se lžičkou mut o nejde, ale naučil si napichovat brambůrky takovou umělohmotnou vidličkou

@mataharyy téda 5 zubů najednou chudě

mataharyy
29. črc 2010

@snehurka11111 no mě to test u prvního těhu ukázal v 5tt a ti hsen testovala co dva dny 😉
@wjerushka no nevím či on je chudě, bude to mít rychle za sebou, ale já jsem z něj naodstřel. Je mi zle a on je protivnej 😅
Jináč s tím jedením to znám, jenže mé drahé dítě sabotuje plastové náčiní, takže když jí vyžaduje velký příbor, jináč ani sousto... vidličkou baští parádně, lžíce mu taky problém nedělá (tedy úměrně jeho věku), prostě když dostane něco co mu chutná tak sní tak třičtvrtě, ostatok končí na břiše a klíně 😉 horší je že nechce jíst maso pokud si ho sám nenakrájí, víc než o maso mu jde o nůž, kterej nevím proč miluje 🙄

bobsove
29. črc 2010

@snehurka11111 to je to, že ovulka se mohla posunout. 😉 Takže místo např. 15.DC přišla 21. a to se pak musí počkat i s těhu testem. 🙂 Přeju hodně štěstí.

snehurka11111
29. črc 2010

Holky, díky moc za info a za držení pěstí.

mataharyy
29. črc 2010

Ještě taky vaše děti drahé opakují vše co zaslechnou?
Manžel čistil sekačku na trávu a vesele si tam nadával a malej mu stál tiše za zády a potom začal chodit a říkat koko... No ještě že mu tam to t schází, pač nevím nevím kdyby tak někomu řekl 😅

lucie.krajcarova
29. črc 2010

asi se taky na ty testy vyprdnu, když to 3 měsíce nepůjde, tak třeba později. ,..,

lucie.krajcarova
30. črc 2010

dnes je to 14 dní, co už nejsem těhotná... je to hodně nebo málo? docela to letí a jsem ráda, přece jen čas je teď náš nepřítel... teoreticky bych se už mohla koupat a sexovat 🙂 asi to prubnem.
jinak jsme už vybrali dovču - pojedem na mallorcu jako loni. oběma se nám tam moc líbilo. akorát jsem nejdřív nechtěla, že jsme tam byli tak bezstarostní a teď je to tak jiné.. ale manžel mě překecal a navíc, když se mě psycholog ptal na nějaký příjemný zážitek, vzpomněla jsem si na tu dovču, takže to je asi dobré znamení.

vendulka
30. črc 2010

Ahojky holky

@lucie.krajcarova my jedeme letos na fuerteventuru na kanary, uz se siiilene tesim bo jsme 2 roky nikde nebyli,ale zaroven se i trosku bojim toho 4,5h letu s malou 😅 ...teda mne dva tydny neprijdou moc 😕 ,ale zalezi, jak se citis 😉
ty chodis k psychologovi?taky jsem myslela, ze zajdu, troslku si urovnat myslenky,ale nevim jestli se za to plati a nebo kdyz je to treba na doporuceni obvodaka,tak je to zadarmo....