Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

caira
25. čer 2009

hedvika..ja mela teplotu dneska rano 37.0 a hodinu na to jsem to dostala...a to jsem predtim vyplacala zbytecne tehu test ☹ a opet negativni....takze si myslim, ze 36.8 jeste nemusi znamenat tehu...

hedvikaa
26. čer 2009

CAIRA-Aoj no dobře ale když takle mám BZ 36,8 36,9C a už druhí týden tak jsem si myslela že se to už povedlo.Tak já teda nevým. ☹

fiallinka
26. čer 2009

ahoj holky, taky se přidávám (zdravím meleri 🙂, taky bych co nejdřív chtěla jít do dalšího těhu, máme Juráška po IVF a ještě tři mražáčky. Jsem po císaři (v říjnu), takže o tom můžu uvažovat až zase tak v tom říjnu a předpokládám, že víc jak do toho roka kojit nebudu, tak uvidíme, jaký bude postup

janik: dík za vysvětlení toho KETu

Denka: a jak je na tom malý, když se narodil tak brzo? Přišlo se na příčinu? Jak vidíš, strach tady bude mít víc z nás, ale už tím, že ses tu mrkla je jasné, že to děcko chceš...

Já jsem čekala dvojčata a jeden z kluků nám umřel v 36. týdnu...mám z těhu taky hrozný strach, ale jsem rozhodlá do toho jít, akorát nevím, jak to budu prožívat, bojím se do toho moc citově investovat a stejně budu...

Mám ještě Crohnovu chorobu, navíc cytologie mi teď nevyšla příliš dobře, ale na jedné konizaci čípku už jsem byla, tak zatím se to bude jen hlídat, protože další by byla už dost riziková. Čili nakonec i závěr mého doktora byl - radši těhu co nejdřív, než se zas něco nepodělá. Zatím jsem si sehnala odborníka - gynekologa, který se zabývá i trombofilií, vzal mi krev na všechno možné a v září jsem tam zas objednaná, aby jsme věděli, jaké léky píchat v těhu -ž e je píchat budu každý den, to je jasné.

meleri
26. čer 2009

je super že se to tu trochu rozjelo!

Hedviko,
to je mi líto..možná si aji trochu z toho rozhozená, pak si tělo možná dělá co chce...

Fialinko! 😵
zdravím zas po delší době...
já bych do toho taky už nejradši šla, ale bohužel u nás to je až do listopadu a to kdoví jestli..

já mám taky hrůzu z těhotenství ale nadruhou stranu se strašně těším a věřím že to tentokrát dopadne dobře..

taky si myslím že to budu prožívat stejně jako dřív...ale zas když už jedno dítě máme tak aspon víme že to jde! 🙂

ale stejně se bojím že to hned tak nepodaří..:(

držím ti moc moc palečky, a jinak v září sme objednaní na prohlídku u doktora, problém je že já chtěla ještě kojit fakt aspon ten rok a půl...

fiallinka
26. čer 2009

meleri: já se taky bojím, že se to nepovede, i právě proto chci jít do toho těhu co nejdřív, jednak už mi vlastně taky táhne na čtyřicítku 🙂 🙂, zítra mám 31 🙂 a hlavně kdo ví, co se zas podělá a jak to dopadne. S tou konizací jak jsem ti předtím psala to dopadlo tak, že kontrolní výsledky ještě nevím, ale asi fakt se s tím nic nebude dělat, takže tohle mi bránit nebude.

A s tím kojením - stejně třeba už v roce budeš kojit asi jen večer a v noci, takže možná se ti hormony už "znormalizují" a budeš na ten ket jít i dříve - spousta ženských při kojení normálně otěhotní...

caira
26. čer 2009

ahoj kocky, nevim jestli se muzu pridat nebo je to jen pro holciny co maji deti po IVF atd? 😅

Ja bych druhe taky rada, malou zbozjuju a rikam si, ze by bylo bezva kdyby mela sourozence co nejdriv aby mela "partaka", ale tehu se taky strasne bojim...tady u nas je tehotenska pece docela mizerna a o porodu ani nemluvim..mam kliku, ze s malou to dopadlo dobre a porad si rikam, ze co kdyz podruhe uz tolik stesti mit nebudu.. 😅

Fialinka: Jurasek je nadherny, je mi moc lito, ze jste o druheho chlapecka prisli 😢 takove veci se proste nemaji stavat

fiallinka
26. čer 2009

caira: hele, můžeš otěhotnět i přirozeně a jít nám příkladem 🙂, Kde bydlíš... a byly v těhu problémy? Víš, ono fakt 99 procent těhu je bez větších problémů, jenže pak to někde dopadne tak debilně jak u nás - ale sama si říkám, že na to nemůžu až tak myslet, ta šance je malá... já jsem se i v těhu hodně bála, hlavně, že porodím moc brzo, to je u dvojčat největší riziko - a když to riziko bylo za mnou (Juráš je narozený až 35+6), tak se to stalo a nikdo nemohl nic udělat - ale jak říkám a sama si uvědomuju - šance, že se něco podobného stane, je minimální... a díky za pochvalu, Juráš je slaďoch, to jo 🙂 a tvoje malá je taky úžasná, ty kukadla 🙂... a jak se to čte, fí bí?

caira
26. čer 2009

fial: bydlim v anglii a zdravotni pece je tu jak za doby kamenne, za cele tehu nevidis doktora, pouze p.asistentku ( cca kazdych 5-6 tydnu ) a jedine co delaji je moc a krev, utz za tehu jen 2x ve 12tt a 20tt a pak fakt nic, jen pres doppler poslech srdicka ale naprosto zadna prohlidka spodku nebo velky utz, kontrola pupecniku atd atd, proste suma fuk nic ☹ nam mala trosku zlobila, nejdriv jsem v prnim trimestru krvacela, pak ke konci jsem ji zase nemohla poradne "rozhybat" takze jsem musela do nemocnice na monitor a moc se jim nelibilo, ze je lina a nechce se hybat..no nastesti 4 dny na to se narodila, i kdyz porod taky sila, myslela jsem si jak mam vyhrano, kdyz jsem 4 hodinach slysela tu vetu jde se tlacit a ja si rikala, ze to nejhorsi mam za sebou, ale male se nechtelo ven+ plus se stacela porad zpatky, obmotavala si tak snuru kolem krku takze si ubirala kyslik, ja pry mela moc pevne svaly spodku takze jsem ji nemohla porad dostat ven a po trech hodinach neuspechu ji pak museli tahat pumpou...no proste celkove mam takove smisene pocity, ze na jednu stranu strasne chci druhe a na druhou mam desny strach...

(jinak mala se cte Fíbí 🙂 kazdy si mysli, ze to mame podle pratel, ale mame to podle manzelova byvaleho kolegy, ten ma dceru Phoebe a manzovi se to moc libilo..a me taky ( hlavne 5ty pad je v cestine i anglictine stejy a lehce se to vyslovuje nasim- i kdyz se to slozite pise 😀 )

fiallinka
26. čer 2009

caira: jj, tak o UK jsem to už takhle slyšela z hodně zdrojů..a nemůžeš přijet aspoň rodit k nám? Víš, ale stejně ta touha po děcku asi časem všechno přebije, i ten strach, podívej se ne mně...já už bych se na to asi měla se všema problémama vyprdnout, ale nedá mi to...

caira
26. čer 2009

fiali: no asi bych i rodit v CR mohla, ale znamenalo by to, ze manzela neuvidim a musela bych v cr zustat alespon x mesicu ( od 30tt uz vetsina aerolinek nechce brat) a dost dlouho trva vyrizeni papiru jako rodny list, pas, atd na cestu zpatky a ja bych bez manzela nechtela byt..hlavne bych malou od nej nechtela brat, je to tatuv mazanek, vzdycky je mi lito i kdyz trebal letime do cr na 2 tydny, ze ona po nem dost breci a chybi ji

ale mas pravdu, ze touha po diteti fakt v cloveku premuze i ten nejvetsi strach, ja si po porodu rikala, ze uz nikdy a podivej, dceri neni ani rok a pul a uz bych byla nejradeji zase tehotna 🙂

Moc te obdivuju, ze mas porad energii a chut to zkusit znova, musi to byt takove zvlastni vid, videt Juraska jak vyrusta a rikat si co by bylo, co? Doufam, ze se nezlobis, ze to zminuju, nekdo o takovych vecech nerad mluvi, nekomu to naopak trosku ulevi, kdyz muze mluvit..tak klidne rekni a budu ticho 😵

meleri
27. čer 2009

ahojte holky,

četla jsem to všecko co jste napsaly.

Cairo,
o Anglii jsem to taky slyšela, je to škoda, že to tak je. já bych už taky byla ráda znovu těhotná, taky sme měli v těhotenství problémy, musela sem ležet v nemocnici celkem dlouho. Já jsem ve Francii, tady je to co se týče porodu a gynekologie fakt dobré...

jinak cesta do česka nás čeká tuto středu, a taky mám dost strach jak to bude, manžel má syna moc rád, budu bez něj 12 dní a to je fakt pro něho dlouho..

já se přiznám že mám taky celkem strach Fialince něco psát o tom co se stalo, páč to musí být taková bolest, že si to fakt nedokážu představit..je to hrozné a myslím daleko horší než když třeba umře dospělý člověk..takové věci by se fakt kruci neměly stávat..

Já přišla o dvojče v 9 tt ale co to je oproti Fialince...ale už taky mlčím...

ale někdy si taky říkám, jaké by to bylo kdyby byly dvě...

ale dost už, chce to fakt optimismus i když je to někdy těžké...hlavně a´t nám to s druhým mimi vyjde!

fiallinka
27. čer 2009

caira, meleri: holky, to vůbec neřešte, kdybych o tom nechtěla mluvit, tak o tom sama nezačnu - mně naopak pomáhá o tom mluvit, stejně na to nejde zapomenout a je to ve mně pořád, tak nemá cenu to někam "zazdívat". Ale čím je to dýl, tak je to nějak tak víc "normálnější" a lepší. Samotné mluvení o tom mi neubližuje, horší než to bylo to být už nemůže 🙂.
caira: vidíš, mne tyhle časové souvislosti vůbec nenapadly, jenom vím, že občas někdo tady rodit jede, tak jsem to tak plácla... a jinak s tou chutí a energií - já bych spíš řekla, že jsem měla lásky, sil i energie nejméně pro dva a to prázdné místo v náruči je potřeba vyplnit - ne nahradit, to ani nejde, ale místo tam je 🙂 🙂 🙂
Zrovna teď mi jedna holčina, co má podobnou nemoc jako já psala, že podel posledním výzkumů snad fakt i ta Crohnova choroba může souviset s tvorbou krevních sraženin, což byla příčina úmrtí Ondráška, navíc mám ty trombofilní mutace, takže já celé další těhu budu prostě asi počítat s tím, že to nemusí dopadnout dobře, ale nic jiného mi nezbývá. Když tady vidím toho malého záškodníka, jak mi okusuje židli 🙂, tak vím, že nechci zůstat jen u jednoho. Ale zas nechci být neskromná - už teď mám hodně a kdyby už další dítě nebylo, nezblázním se 🙂. Ale i kvůli němu by bylo lepší, kdyby nebyl sám a nezaměřovala se na něj tolik moje paranoidní pozornost 🙂

caira
27. čer 2009

holky musime myslet jen a jen pozitivne 🙂 cervenec nam vsem bude prat, nebojte 🙂 v lete se urcite zadari 🙂)) a budeme mit dubnatka, nebo kvetnatka, nebo cervnatka...proste neco mit budeme, nebojte 😀 delam na nas vsechny velke tfuj tfuj tfuj

Jinak my dneska byli ve meste, za tyden mi prileti na tyden nasi tak jsme byli koupit nove polstare do hostovskeho pokoje ( no, asi ty nove uzmeme my a ty nase stare pujdou tam 😀 ) taky jsme koupili takovy ten "party" stan na zahradu, ani to neni srahe 3x3 metry za necelych 30 liber ( cca tisicovka), zahradni gril snad dorazi v pondeli a male jsme poridili takovy ten UV stan na zahradu, myslim, ze by se ji mohlo libit tam kramovat s hrackama az my budeme vegetit u grilovani 🙂 Jo a jeste jsme poridili zrcadlo nad krb, mluvime o tom uz rok a porad jsme to nejak odkladali a tak jsme ho dneska poridili taky 🙂

fiallinka
27. čer 2009

caira: no, mně se zadaří nejdřív tak v listopadu, ale to neva 🙂

caira
27. čer 2009

fiali; libi se mi jak jsi Juraska nazvala zaskodnik..ja zase o male mluvim jako o teroristce 🙂 ale jsou to nase zlaticka, co???

Hele a treba nejake leky, ktere by jsi brala v tehotenstvi neexistujou? jako aby se predchazelo ten srazeninam atd? treba by te tenktokrat hooodne sledovali aby se ujistili, ze se nestane to same co Ondraskovi. A chapu jak to myslis s tim vyplnenim naruce, clovek nikdy nemuze nahradit miminko, o ktere prisel, ale ma lasky dost na to aby ji dal dalsim detickam.

Ja si taky rikam, ze bych nemela byt neskromna, ze mam krasnou zdravou dceru a kdyz se nepovede dalsi tak budu dekovat bohu za to, ze mam ji, ale presne jak rikas, ja si proste rikam, ze mam lasky alespon pro dve tri deticky a tak doufam, ze se to podari 🙂

jinak ja jsem docela paranoidni matka, za vsim vidim nebezpeci, mam o ni porad desny strach, rob rika, ze ji musim nechat at si proste ten cumacek obcas natluce ( akorat se uci chodit tak jeste porad docela pada) ale ja bych ji nejradeji porad chytala.... 😀

fiallinka
27. čer 2009

caira: jo, já už teď vím, že si celé příští těhu budu píchat léky na ředění krve. Našla jsem si odborníka v FN Olomouc - víš, paradox je, že já už před IVF byla kvůli tomu na hematologii ve Zlíně a primářka mi řekla, že nic píchat nemusím, že OK, naši doktoři to tím pádem ani nevěděli, přitom jsem ležela měsíc v nemocnici, rodila císařem, čekala dvojčata, pak byla na operaci žlučníku - to jsou všechno rizikové faktory vzniku trombózy. Až po porodu jsem se po tom začala pídit a když mi už tři doktoři řekli, že jsem si ty léky píchat měla, začla jsem hledat někoho, kdo tomu rozumí. Ještě ale existuje možnost, že to bylo spojené s Crohnovou chorobou, kterou trpím, ale to nikdo neví jistě, ale není to úplně vyloučené. Nebo to prostě byla náhoda.

meleri
27. čer 2009

ahoj holky,

já už nějak nemám síly..jsem ráda že se to tu rozjelo..

hlavně a´t to vyjde...

jinak u nás je to marné s tím zkoušením...my jsme prostě neplodní napořád....aspon to je můj názor...prostě spermie k vajíčku nechtějí jít, proč to fakt nevím, takže u nás jedině ICSI..

jdu už spát nějak mě chytá bolení hlavy..mějte se krásně!

hedvikaa
28. čer 2009

Ahojky Holky tak se to teda nepovedlo dneska sem dostala MS já sem už stoho fakt hotová jooo prosím co to má bejt když my Dr řekl že se podívá jestly my fungujou vajíčka byl nekdo zvás na tom bolýto děkuji 😢 😢 😢 😢 😢

caira
28. čer 2009

hedvika nevim.... mam dotaz..ty jsi cizinka nebo ceska?

adusaa
28. čer 2009

ahojte zienky,

nebudte smutne. ja som velmi rychlo otehotnela akonahle som zacala uzivat vitaminy: zinok, E-čko a Magnex. Užívala som ich asi mesiac-dva a s manželom ani nevieme ako a som znovu tehu.

Zelam vam vela sil a hlavne sa nesnažte za kazdu cenu otehotniet. Psychika robi vela. U nas to prislo velmi, velmi necakane 😉

meleri
28. čer 2009

Hedvikaa,

jestli myslíš průchodnost vaječníků, tak se to dá přežít..bolí to trochu jako mencky..neboj, není to nic hrozného...

Adusoo,

no u nás je to trochu horší...no.

panther
28. čer 2009

Caute holky! Tiez patrim medzi vas, ale ked tu citam vase prispevky, tak sa mi ani nechce verit, ze my zeny tak znasilnujeme prirodu. Nechcem tu viest ziadne reci o nejakej viere, alebo o tom, ze dieta je dar z nebies (to by som bola urcite zle pochopena), ale mne moj zdravy mozog hovori, ze tie vsetky doktorske tlacenice chemie do organizmu a technologicke IVF a neviem co vsetko... NIE! NIE! a este raz NIE!
Kedysi zeny plodili ako jablone a nevedeli ani o nejakej ovulacii ci si pamatali kedy mali sex... proste dieta pride samo a nemame tu moc mu to nadirigovat! Ja tomu verim, aj ked sa tiez snazim uz dlhsiu dobu. Nas mozog a strasna snaha vsetko riadit a ovplyvnovat tu konci. A verim, ze to tak aj nadalej ostane! 🙂
Fandim vede a medicine, ale nie v reprodukcnej genetike.
Vsetkym vam prajem vela stastia, ktore jedine vam pomoze naplnit vas vytuzeny sen! 🙂

fiallinka
28. čer 2009

každý z nás je jiný a každý z nás se k tomu jinak staví...s tím znásilňováním přírody bych s tebou ale trochu polemizovala - není obecně vzato naší vinou, že plodnost se rapidně snižuje - ale rozmnožovací pud naopak zůstává jeden z nejsilnějších, co máme - ať nás stvořil Bůh nebo příroda nebo kdokoliv jiný, každý ať si vybere, co chce, tak nám zároveň dal tenhle pud a zároveň jsme ve vývoji tak daleko, že máme takovou úroveň vědy, kdy je možno počít dítě i jinak než přirozeně. Svým způsobem je tedy i tohle přirozený vývoj, že saháme k těmto metodám. Nejsem příznivce tlačení na pilu za každou cenu, do ivf jsem se nijak extrémně nehrnula, ale za situace, kdy vím, že šance na přirozené otěhotnění je naprosto minimální, není dle mého názoru na co čekat. Ale je to můj názor a nikomu ho nevnucuju. Nicméně pokud jsi narazila na tohle téma s tímto názvem, je asi jasné, že tu asi nenajdeš moc těch, které tomu nechávají naprosto volný průběh...

Adusaa: no, u nás je to taky prostě o dost horší...

Hedvikaa: možná se na tebe podívá je na ultrazvuku, jestli se ti vajíčka tvoří, tak to by nebolelo vůbec. A jak dlouho už se snažíš o druhé, když tě to tak bere?

zuzka.l
28. čer 2009

ahojky 🙂
caira taky jsem z Anglie a vim presne o cem mluvis,dokonce jsme jedni mimco ztratili a dalsi tehotenstvi,aby se vic starali se nedalo rici,ale touha po mimi byla vetsi a vse jsme prekonali 😉 Ted mam doma dva,je to teda prace,ale stoji to urcite za to 🙂

hedvikaa
29. čer 2009

FIALLINKA- Ahoj my se smažíme dva a pul roku

fiallinka
29. čer 2009

hedvikaa: aha, tak to je dost - a první mimčo šlo rychle?

meleri
29. čer 2009

Panther,

víš my už toto máme za sebou, všechny tyto etické otázky, už jsme se s nima každá vypořádala podle svého, takže už to řešit nepotřebujem..prostě už jedno dítě po IVF máme a tedkom chcem jít do druhého zase pomocí IVF. tady je to spíš tak pokec o tom co nás čeká atd...a doufám že jak to zase přijde tak si můžem být vzájemně oporou..

myslím že člověk by neměl soudit něco čím si vůbec neprošel..nemůžeš všecky neplodné nebo snažící se házet do jednoho pytle..

Zuzko,
ahoj...je to krása dvě děti... 😵 je to asi dřina, ale fakt se už na to těším!

Fialinko,
zdravím..🙂)

lyndus
29. čer 2009

panther

podla mna by nikto nemal druhych sudit za to, co vsetko su ochotny urobit preto, aby mali dietatko...moj nazor je, ze kazdy by mal preto urobit maximum podla svojho svedomia, aby si raz nemusel vycitat, ze nieco mohol urobit a neurobil...okrem toho su zeny, alebo muzi, kotri s danou diagnozou, ktoru maju, prirodzene proste dieta nepocnu...a vsetky tie zazracne pribehy o tom, ako lekari povedali ze je neplodna a teraz ma doma 3 deti su sice mile a fajn, ale to je tak jedna z miliona a to mozno este prehanam...
ja to beriem tak, ze pan boh skusa, kolko som ochotna urobit a obetovat preto, aby som dietatko mala...podstupila som IVF a urobila by som to znova bez rozmyslania... takze take vyroky ze IVF NIE, je tvoj osobny nazor a ja ti ho neberiem, ale nemyslim, ze niekoho ako ja o svojej pravde niecim takym presvedcis...kym niekto tym procesom nepresiel, nema ani tusenie co vsetko to obnasa a kolko bolesti a sil to stoji... takze vsetkym vam zienky zelam krasne a zdrave babatka akoukolvek cestou, ktoru ste ochotne ist 😉

denka28
29. čer 2009

PANTHER, no konec.... tento prispevok si si mala nechat vo svojej hlave, lebo mna si s nim nastvala ako hrom!!! a radsej ani nenapisem komentar, lebo by ho asi admini aj tak vymazali...

caira
29. čer 2009

ahoj kocky, tak se tu chvili neukazu a ctu takove s prominutim blbiny co panther pise...souhlasim s holkama 😵

mela sis to nechat v hlave, myslim, ze o takove nazory tu nikdo nestoji...tahle diskuze je, ze chceme druhe miminko, ale jestli to znamena, ze budu muset sezvykat s prominutim treba soboli hovno tak to udelam..a jestli to u jinych znamena IVF, nebo nejakou jinou pomoc doktoru tak nikdo nema pravo je tu soudit!