Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

janana
6. lis 2009

To já si měřím teplotu teprve druhý měsíc. Před tím vůbec nevím, jak sem to měla. Jen vím, že když sem byla těhu, měla sem teplotu pořád tak kolem 37,2 (myslím tím normálně teplotu měřenou přes den v podpaždí).

fiallinka
6. lis 2009

veruska: já jsem měřila a vycházelo mi to v pohodě, akorát jsem to pak brzo vzdala - jen jsem chtěla vědět, že ovulace probíhá, rozhodně se mi nechtělo ji takhle zjišťovat každý měsíc. Ale tys říkala, žes měla ms dvakrát do roka, ne? Pak to měření smysl nemá, to je logické, že to bude skákat, když ta ovulka je vlastně "náhodně" a ne pravidelně...

jinak já jsem tu ovulku stejně poznala až zpětně, pak to v tom grafu bylo vidět, že teploty najednou lezly nahoru, ale že bych ji poznala zrovna, když byla, to ne, takže v tomhle smyslu to měření nic moc nebylo...

mikijana
6. lis 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? Jsem teď dostala první menzes od porodu a chceme se pomalu snažit o druhé mimi. To asi teď těžko odhadnu ovulaci, že? Obecně se říká 10.-14.den od prvního dne menzes, ale to ji musím mít asi pravidelnou, že?

mikijana
6. lis 2009

maciol.............29 let...................Tomášek 9/07
meleri.............29 let...................Samsonek 11/08
fialinka............31 let....................Jurášek 10/08
Veruska..........29 let....................Honzik 03/09
michaela80......29 let....................Robin 02/01
Pajinka.111.....37 let.....................Michaelka 07/99
gangulienka.....29 let....................Tamarka 12/07
janana............28 let....................Adélka 10/07
mikijana..........27 let.....................Klárinka 1/09

meleri
6. lis 2009

😵 🙂 pěkně se to rozrůstá!

fiallinka
6. lis 2009

mikijana: no ještě záleží, jak dlouhé máš cykly, já jsem měla spíš delší a vycházela mi až kolem dvacátého dne, ale jinak to tak je...

mikijana
7. lis 2009

fiallinka: no já jsem měla taky spíše delší a nepravidelnou☹ale mělo by to být uprostřed cyklu?

fiallinka
7. lis 2009

mikijana: no, ono to ani nemusí být uprostřed při těch delších cyklech, ale mělo by to být nejpozději 10-12 dní před menstruací, aby mělo mimčo čas se "uchytit". Ovu může být i později, ale tam právě může být s tím uchycením problém. Znám holky, co mají ovulku zas třeba skoro hned po ms...ale většina bude asi někde uprostřed 🙂

lilly21
7. lis 2009

ahojte... ja som v tejto teme asi uplne odveci, ale mne sa to s tym krpcom tak paaaci, ze by som hned brala aj druhe =)
ako je mozne, ze tolko ludi ma babatka s rozdielom neceleho roka? myslite, ze sa da otehotniet pri kojeni? mne to pripada ako strasna nahoda...

meleri
8. lis 2009

lilly,

naprosto tě chápu! já měla takové pocity taky tak brzo! 🙂)

určitě se dá brzo otěhotnět, jen je třeba mít štěstí a patřit mezi tyto plodné lidi...pokud se vám to v pohodě povedlo poprvé určitě se povede i ted!

držím palce...🙂

lilly21
8. lis 2009

ahoj meleri

lindu sme mali na prvy pokus 🙂
doktorka mi ale nanutila antikoncepciu, aby som nemusela chodit na kontroly kazde 3 mesiace...ale neviem...aj ked, mala som tazky porod, skoncilo to cisarskym, tak neviem, ci by bolo dobre hned otehotniet...

nunca
8. lis 2009

Lili, z praxe vím a rozhodně se doporučuje na takovéto zotavení organismu (zvláště dělohy v místě jizvy) raději počkat, po císaři je to cca. rok. Nechci vyjmenovávat možné komplikace, co mohou vzniknout, ale při nedostatečném zhojení hrozí riziko předčasné ruptury dělohy, i když každý organismus se hojí různě dlouhou dobu. Určitě bych to zvážila a raději nějakou dobu počkala 😉 .

meleri
8. lis 2009

Lilly,

já sem taky rodila císařem, prý je lepší počkat aspon ten rok, než se jizva zacelí...já antikoncepci neberu, a protože ma malý tedkom příští víkend rok tak to zkoušíme..

Jak to píše nunca.....rok to vydrž a pak zajdi na kontrolu aby ti omrkli jizvu, a vůbec, jestli je vše ok...🙂
divím se teda že ti to v nemocnici neřekli. ☹

fiallinka
8. lis 2009

lily: jestli jsi měla císaře, tak fakt radši nikam nespěchej, ono by mohlo být komplikací hodně a hlavně by sis to asi ke konci musela odležet a nemohla se věnovat malé - mně teda doktoři říkali, že po půl roce už by se dalo přimhouřit oko, ale radši bych počkala aspoň trošku 🙂. A vidím, že máš asi malou hodnou, mně v tomhle věku Jurča tak řval, že bych si k tomu nedokázala těhotenské nevolnosti představit 🙂

mikijana
9. lis 2009

Ahoj holky, já měla taky nakonec akutního císaře, pomalu se chceme snažit o druhé mimi, aby se narodilo plus mínus jak bude mít malá 2 ročky, tak to by už mělo být ok.

veruska007
9. lis 2009

Jo, taky chci mimi cca 2 roky po sobe... jenze nevim, jak dlouho se predem snazit... tak jsem zvedava. Zatim to nijak neresim, mozna budu pit kontryhel, tim nic nezkazim. Ani netusim, jak ted pri kojeni budu mit dlouhe cykly. Ted teprve budu mit 2. od porodu.

fiallinka
9. lis 2009

veruška: třeba se ti to tím porodem upraví 🙂...

lilly21
9. lis 2009

dik babeny...
ved mna za chvilu ta poporodna euforia prejde..ale moja gynekologicka mi neodporucila pockat. komlikacie byvaju, ale su zriedkave, nie?..zatial to nechame ak, uvidime, co bude..
tak vam ostatnym zatial drzim palce 😀

meleri
9. lis 2009

Verusko,

a ten kontryhlel cheš pít při kojení?sama jsem o tom uvažovala že bych ho začla pít, ale nevím co to dělá s mateřským mlíkem..

Lilly,

asi je to jak který doktor, mě ten můj dost strašil, a i v nemocnici mě strašili, a pořád mi vnucoval antikoncepci, i když věděl že máme dítě po IVF. myslela sem, že tak straší všechny po císaři.. 😅

veruska007
10. lis 2009

Kontryhel se pry pri kojeni muze, dokonce se doporucuje pro laktaci. Tak zkusim, za to nic nedam. Pred otehotnenim jsem mela cysty a ted me porad poboliva podbrisek, treba to pomuze aj na to. A na zpravidelneni cyklu. Ted porad nevim, kdy to dostanu... a pak neco planuj 😉.

Kamoska ma po cisari a znovu otehotnela, kdyz mel malej 8 meiscu... ted ma tesne pred porodem a je to v pohode.

meleri
10. lis 2009

verusko, tak to dík za informaci! zkusím to brát jak budu tedkom mít mencky...

mě by zajímalo jestli má každý tu jizvu stejně dlouhou nebo to záleží od případu? já ji mám teda fakt velkou..

mikijana
10. lis 2009

no já mám taky jizvu takovou hrubou vystouplou a to už ji mažu kdečím☹

meleri
10. lis 2009

jo, já ji mám dlouhou hnusnou červenou furt ještě a občas to trochu zabolí tak si říkám jaké to bude až otěhotním?

fiallinka
10. lis 2009

Lily: no zeptej se jí přímo a uvidíš, co řekne, ale ten půl rok je dost důležitý - hrozí protrhutí dělohy, fakt to neriskuj

Holky, jinak se tu málo kecá, musím vás pokárat.

No jinak já jsem oběhla doktory kvůli svému záhadnému trnutí obličeje a krku a nic na mě nenašli, tak to tak asi vypadá, že co nejdříve zkusíme ten KET. Sice ještě pořád v noci kojím, ale už málo (i když teď je krizovka - růst 4 zubů naráz), tak ještě to probereme doma... Sice si pořád říkám, že bude období chřipek, zima, atd. a nerada bych otěhotněla a dostala něco hnusného, ale na druhou stranu si tohle můžu říkat až do března... a stejně moc nepočítám s tím, že by to vyšlo napoprvé.

fiallinka
10. lis 2009

A musím se pochlubit, že já mám jizvu tenkou, bledou, HEČ 😉

veruska007
10. lis 2009

Jo, jeste kdyz jsem cekala Honzika, gynekolozka mi doporucila Sarapis - dostane se koupit v lekarne, je to myslim vytazek z materi kasicky nebo tak neco. No, a uplne zazrakem jsem do dvou mesicu otehotnela! Pomaha to ke zpravidelneni cyklu a rustu sliznice. Akorat mi v te dobe strasne poskocila vaha, ale kamosce ne, tak nevim. Ale za zkousku nic nedate.

meleri
11. lis 2009

Fialinko,

trne ti obličej, a jak, takové mrazení? jestli to není nedostatek hořčíku, stává se mi to taky. vlastně ho beru pořád..

já mám pocit že v jednom prsu už nemám vůbec mlíko...

tak to je supeer!!! tak držím palce, at se hned poštěstí s tím KETem. 😵 😵 hele tělo už je zvyklé třeba to vyjde hned!

tý jo tak to máš fajn, já to mám furt pěkně rudé, asi se mi to blbě hojí či co..fakt není o co stát..ale ten doktor mi to tenkrát scvaknul takovýma železama fuj, takže to dost bolelo.

verusko,

v té mateří kašičce jsou prý nějaké hormony, ale moc tomu nerozumím....já dycky když čekám mencky tak strašně žeru med, asi si tělo řekne co chce....🙂

jo a kecá se tu fakt málo napište víc! 😀

meleri
11. lis 2009

jinak jo malý furt ne a ne pít...už jak vidí hrnek nebo pítko tak zdrhá... ☹ tak už fakt nevím jak na to!

janana
11. lis 2009

Ahoj holky!
Tak jak se vede? U mě nového to, že včera a dne sna testu //, ale bohužel nevím, jestli je to tím, že sem těhotná, nebo od injekce Pregnylu. Minulý měsíc sem měla 13. den od injekce test sněhobílej a teď //. Vůbec nevím, bojím se radovat.

veruska007
11. lis 2009

Ty jo, tak to uvidis, treba to je malinky miminko... ja dnes mela mit dopoledne sraz s kamoskou, ale nedorazila, tak jsem ji volala a rikala, ze prisli o mimi v 10.tt ☹.

Honzik si pitko oblibil az po case, hlavne kdyz si s nim mohl jen tak hrat. On porad piti chape jako bezva hru 😉. A taky zalezi, jake mas pitko na hrnecku - kamoska tu byla s prckem, a ze ji maly odmita pit z hrnku s pitkem, ukazala ho... no, a tak ja jim pujcila nas a maly ho uz nechtel pustit 🙂. Nas hrnecek s pitkem na vrsek z mekke gumy a tri otvory, kudy tece voda - trochu tece i sama, aniz by malej musel tahnout. Ale pije se mu z toho snadno a je mu to prijemny na dasne. My nakoupili a pujcili si nekolik ruznych hrnku, sklinek, lahvi s pitky apod., nez jsme nasli jedinou vec, ze ktere maly pije.