Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

sluninka
11. led 2010

mirip.. ☹ teda tak to potom chápu... snad se brzy zadaří..a rodila jsi normál nebo císařem?

mirip
11. led 2010

preto chceme skúšať dec. jan. febr. ak sa zadarí náhodou marec pauzau a ak, tak tak riadne od apríla ved ktovie ako dlho budeme čakať teraz, už dnes je jasné že december padol tak ak sa nohodou zadarí v januári tak nech ale do toho apríla to bude ozaj len náhoda

tesinka
11. led 2010

Ahojte,
vítám tu mirip 😉

U nás klasika 😀 , ale aspoň jsem ho ráno přiložila a hoďku jsme si ještě oba chruply, takže fajn.
Jinak hlásím, že od včera se regulérně obracíme na bříško. 😀 Zatím to dělal jen na sedačce a včera už i na hrací dece, šikulín malej a to mu ještě nejsou ani 4 měsíce 😅 .

Sluni, no, tak na to se už docela těším, už taklhe je to sranda, když si tam vypráví s hračkama okolo a my ho s mažou posloucháme 🙂

meleri
11. led 2010

jej to je super co je tu nových holek...my se teda snažíme ale u nás to bez KET nepůjde..zatím pořád kojím, jednou v noci..tak asi uvidím, ale půjdem do toho asi až na jaře...pořád měním názor, jednou až po létě pak zas co nejdřív, no asi to za mě rozhodnou okolnosti..🙂

tesinka
11. led 2010

mel ahoj, 🙂
tebe si pamatuju z jedné diskuze, ale už nevím název 😅 , kam jsem chodila, když jsme se začínali snažit, byla zrovna na ET a čekali jste na výsledek 😉

fiallinka
11. led 2010

mirip: já se ti nedivím, že chceš druhé tak brzo 🙂, je to sice drsné prý, ale zase jak ti obě děti trošku odrostou, vyhrajou si spolu...uvidíš, třeba to fakt bude hned...náhoda je blbec 🙂

jani2
11. led 2010

Mirip – teba si pamätám aj z nejakej inej témičky, len ma teraz nenapadá z ktorej 😎 ....a nemyslím si že ste sa s manželom zblázneli...nikdy nevieš, kedy sa zas zadarí, treba skúšať čo najskôr...ja som tiež chcela skôr, ale mala som ťažký císarak, tak gyndoška do 2 rokov zakázala 😒
Tesinka – blahoželám Kubíčkovi k otáčaniu, je to fakt šikulka, zvyčajne je čas s pretáčaním do 6 mesiacov....čo nevidieť, vám žačne aj chodiť 😉
Meleri – je nás tu viacej KETáčiek, rada by som tiež prirodzene ale vďaka bohu aj za túto možnosť..inak by som sa bábätka asi nikdy nedočkala!
..tak je nás tu dosť, som zvedavá kto to tu začne, ja dúfam, že do roka si tu budeme dopisovať len samé tehulky 🙂 🙂 🙂

tesinka
11. led 2010

jej jani, děkuju, fakt mě to překvapilo, že už se začal otáčet, byla jsem malinko v šoku, máme totiž bratránka, kterému je 6 měsíců a začal se otáčet asi před 14 dny. 😅

mirip, já se ti taky nedivím, já bych taky ráda byla zase těhu, jak jsm ti psala, když se to pdaří dřív nevadí 😉 Taky mám známou co má mezi dětmi 11 měsíců a přežila to 😀

No, jedna to tu musí nastartovat a pak tu doufejme pojede těhulkování jak po másle 😉 Už se na to těším 🙂

tesinka
11. led 2010

Holky, zeptám se, chceme Kubíkovi pořídit ohrádku, když už se otáčí, v postýlce být nechce. Od jakého věku je doporučeno ohrádky používat, je to nějak věkově omezeno, mám strach, že mi žuchne ze sedačky na zem.

evulina77
11. led 2010

ahojte, taky čekám, kdo začne 😀
Jinak malá se taky začala obracet brzo a tři dny před 9. měsícem začala chodit a rovnou utíkat. Měla sem z toho šok. Na 10-ti měsíční kontrolu k doktorce už šla hrdě sama. No a od té doby nesnáší kočárek (né že by ho do té doby nějak milovala). A najednou to nebylo miminko ☹ 😀

evulina77
11. led 2010

Tesinko, ohrádka je zatím ještě zbytečná. Dokud se neplazí, tak bych dala na zem. Dobrý sou ty pěnový puzzle, je to teplý a dostatečně měkké na jejich zkoumání.
jinak ohrádka podlě mě, když se začne plazit a věkové omezení? No až když se mu tam přestane líbit.

veruska007
11. led 2010

Holky, dnes se mi stalo neco hroznyho 😨 .
Misto drndani v kocarku jsem vzala Honzika do sanek, jeste po me mamince, takove bytelne, drevene, lyznice maji pobite zelezem, Honzik tam krasne sedel, dokonce z kopce sjizdel uplne sam a vubec se nebal... tak jsme si to uzivali. Pak mi usnul, tak jsem ho tahala po uslapanych chodnicich... a najednou proti mne vybehl pes a vrhnul se na Honzika v sankach ☹ ☹ ☹ . Hned jsem Honzika zvedla i s tema sankama skoro az nad hlavu (dohromady tak 25 kg, ani nevim jak jsem to udrzela, ruce jsem mela od tech zelez uplne do krve rozrezane), ten pes po mne skakal, chnapal a vrcel... to bylo fakt hrozny. Pak prisla lazo plazo nejaka zenska s voditkem v ruce a rvala na psa, ze je blbej, ale ten na ni kaslal a porad se mi sapal po sankach. On je pry ten pes normalne hodny, ale sanky nezna, tak na malyho v nich utoci. A sla dal, ani si psa neodtahla. Nastesti kousek dal sli nejaci manzele a zacali na tu pani kricet, ze je to baba pitoma, ze ma mit psa na voditku, at si ho okamzite vezme. Tak pak se teda zas ta zenska otocila a volala na toho psa, at jde za ni. Trvalo to tak pet minut. Jinak mi vubec nikdo nepomohl a ta zenska toho cokla taky nedala na voditko. Pak jsem teprve polozila sanky, Honzik se mezi tim vzbudil, pak jsem se cela klepala a brecela stresem a jak me bolely ruce... doma jsem dopila zbytek fernetu a jeste porad to vydychavam. Neskutecne jsem se bala, hlavne teda o malyho. 😕 .

tesinka
11. led 2010

evul, no já myslela jako na začátek, od kdy ho tam dávat, jak píšeš od toho plazení. No, my máme hrací deku, ale taky starý byt a od země dost táhne, takže na zemi být delší dobu nemůže. Myslela jsem, že akhle by byl malinko od země a já v klidu 😕 .
Jinak teda evul, to máte teda pěknou čiperu 😀 😉
Jako já bych klidně začla, ale tělo nějako stávkuje 😠 😖

evulina77
11. led 2010

jinak do ohrádky můžeš dávat už teď, klidně
já myslela ohrádku bez podlahy 😀, ale nejlepší bude dořešit to táhnutí a zimu od země, protože dřív nebo později bude na podlaze trávit většinu času, ať užplazení, lezení nebo chození a padání a sedání apod.

tesinka
11. led 2010

evul, já si to myslel, ale manža chtěl abych se zeptala 😀
No, ono do toho bytu se nevyplatí moc investovat, máme to v pronájmu a nikdy nebude náš. D třech až čtyřech let se chceme stěhovat a vzhledem k tomu, že je to starý barák ve středu města (historické centrum) ani to jen tak řešit nejde 😒 .
Né, samo myslela jsem ohrádku s podlážkou 😉 .

sluninka
11. led 2010

verus... teeeeda, až mám husí kůži...některý lidi jsou vážně uplně blbý...nechápu proč ta ženská nepřišla k Tobě, nepleskla psa a nedala ho hned na vodítko a ty kolemjdoucí-hlavně chlap, místo řvaní na tu ženskou Ti mohl pomoc...
😠

veruska007
12. led 2010

No, taky jsem doufala, ze mi aspon nekdo pomuze ☹ .

lucie.krajcarova
12. led 2010

Veru, to je hrozné!!!! jsi fakt dobrá, jak jsi tozvládla!!!!!! v sáňkách byl malý fakt v ohrožení.. v kočárku by si žádný hafan netroufl ☹
Tesi, s ohrádkou můžete chvíli počkat. my ji dávali kolem půl roku. ale stejně v ní moc nechce být.. samotný..
Mirip, držím palečky 🙂 ale hlavně ať máš někoho k ruce ke dvěma miminkům 😉

chiwule
12. led 2010

veru, to je hustý! k tomu není co dodat, úplně mi běhá mráz po zádech! Lidi jsou děsný 😠
Když jsem četla tvou historku, hned jsem si vzpoměla na jednu svou i když ne tak dramatickou příhodu. Chodíme na procházky ke škole a tam je i obrázky na chodníku nakresleno, že psi musí vodítko, že tam nesmí běhat volně. A co si myslíte, bába tam sedí na lavičce a kolem běhá takovej vořecho-čokl naprosto neposlušnej, samo že bez vodítka. No a Anetka se zrovna naučila slovíčko pro pejska tak na něj hned haf haf a hrnula se k němu... Tak říkám dostatečně nahlas - Anet nechoď k němu, pejsek tě nezná, není na vodítku a mohl by se tě leknout a pokousat tě. Bába to naštěstí pochopila a vzala psa na vodítko a odkráčela...
Jinak Anet nakonec to očkování dostala, zatím je v pohodě, žádná vyrážka ani teploty. Mudra říkala, že se to může projevit kolem 7-10tého dne, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Držte nám palce.
Jo a říkáme dvě nová slovíčka 😵 koukat a oli - jako oliva 😀

mirip
12. led 2010

dík lucka, hej mám aj teraz k malej v noci vstávame obaja s mužom a na prízemí u nás bývajú moji rodičia a nikde nie je napísané že sa hned zadarí, prvý mesiac nič uvidíme teraz druhý aký bude či bude január zase šťastný ako minulý, ozaj zajtra máme 3mesiace 🙂

tesinka
13. led 2010

Hezké středeční ráno maminy 🙂,

Verus, to je fakt děsný, ta ženská by si zasloužila nafackovat a lii kolem teda taky. Je vidět, jak jsou k sobě lidi lhostejní 😠 Hlavně, že je malý i ty OK.

luci, no, zatím ji nakonec kupovat nebudeme a uvidíme, zatím zvládáme v oblečení polštářů 😀. Když ji objednáme přes net, může tady být prakticky stejně hned, tak počkáme a uvidíme 😉

mirip, držím palce, třeba zrovna ty zahájíš naši těhu vlnu, a gratulka ke 3 měsícům Bianky 😉

evulina77
13. led 2010

ahojte holky, kde jste?
Sem si myslela, že to tady bude živější 😀
Jinak já se musím pochlubit (a taky trošku namotivovat) začala jsem chodit na spinning (2x týdně) a aerobik (1x týdně). Je to sice darda, protože kvůli malé chodím na brzo ráno, ale pokud neotěhotním, aspoň snad do léta zhubnu. Mám ještě zhruba 10 kilo víc, něž před těhulákovstvím. Na objem to sice tak strašný není, vlezu se téměř do všeho, ale určitě mi to neuškodí. Sem zvědavá, co udělá váha až se odhodlám k úplnému odstavení 😀. Doufám, že to půjde dolů a že se vrátí moje původní a rozhodně příjemně menší velikost prsou 😎
A jak jste na tom vy?

fiallinka
13. led 2010

evulina: já jsem zdechlá jak to prase, cvičím akorát doma Mojžíšovou a nic jiného se mi nechce...ale předtím jsem na spinning dost dlouho chodila a bavil mne, snad s tím zase začnu. Já mám teď sice asi o dvě kila míň jak před těhu, ale stejně mám BMI tak 28, řekla bych 🙂. A postava se mi stejně trochu změnila, zvětšilo se břicho a trochu zhubly nohy, takže hodně oblečení na mně teď vypadá divně, i když se do něj vlezu...

Verunka: to je drsný zážitek, já jsem takhle chodila s naším malým čoklem na vodítku a třikrát se mi stalo, že po nás skočil velký pes bez vodítka i bez pána...taky jsem ho zvedla nahoru, co to šlo, ale bylo to hrozné, naštěstí se nic nestalo. CHápu, že se to nedá srovnávat s dítětem, ale když vezmu, jaký jsem měla strach o psa, o sebe, a pak ještě to rozdýchání situace, tak tě naprosto chápu, muselo to být stokrát horší.

A mimochodem, stimulace na KET zahájena 😉

evulina77
14. led 2010

fialinko, takže teď všichni čekáme na tebe, aby bylo jasno.
A bereme jenom plán splněný na 100 případně na 200 %, nic víc, ale ani nic míň 😀

fiallinka
14. led 2010

evulina: jasně, chápu 🙂

evulina77
14. led 2010

Chiwule a jak to pokračuje u vás? Holky máte to teď v rukou, pak se rozjedeme my ostatní.
Aspoň doufám, nechci už moc dlouho čekat 😀

jani2
14. led 2010

Evulina - tak ten spinning vôbec nepoznám...čo to je?...a tiež by sa mi to veru zišlo, po tehu ostalo na mne 2 kila navyše...ale ja na cvičenie nemám moc pevnú vôlu 😒
fialinka - tak zahájenie tehulkovania je na tebe, nesklam!!! 😉
chiwule - mňa tiež niekedy vytáčajú psíčkari...psíkov mám rada, ale tie hovienka po nich!!!...ešte na jeseň som ledva-ledva Janke zabránila aby si jedno dala do pusy..no fuj!....kam chodíme na prechádzku tam sú samé hovienka 😒

lucie.krajcarova
14. led 2010

čau kočky, Evulinka, tak to budeš brzy super fit, když takhle často chodíš cvičit. já jdu dnes na aquaaerobic a snad to půjde každý týden. manža bude hlídat, ale malý už bude spát.
Jinak mám teď o dvě kila míň než před těhu, to je určo díky kojení. ale už to moc dolů nejde 😢 přihlásila jsem se kámoškama na redukční pobyt v čechách. bude to v červnu. tak si říkám, jestli v té době už nebudu těhu 😀 ale jestli ne, tak budu mít aspoň zpevněnou postavu a budu se cítit líp 😉 😉
s těmi psy je to hrozné, jejich páni by fakt zasloužili 😠

lucie.krajcarova
14. led 2010

jo a jinak v pondělí jdu na gyndu, tak uvidím co a jak s tou menstruací. snad to bude v pořádku.včera se mi zase zdálo, že jsem těhotná 😀

veruska007
14. led 2010

😢 Caute, ja chodim dvakrat tydne na bodyforming, ale od porodu jsem nepribrala ani gram, spis jsem jeste neco nabrala. Pritom jim malo, jim zdrave, pohybuju se hodne, nejim vecer, dostatecne piju... proste behem kojeni jsem nezhubla vubec. Ted prestavam kojit, tak uvidim, jestli se to spravi.

Meli jsme ted dalsi super vec... bracha mi v utery drndal a rozlomil podvozek, bohuzel jsme meli trojkombinaci a podvozek samostatne se neprodava. Takze kocarek na vyhozeni, zkouseli jsme ho nechat spravit, ale neslo to. Dva dny jsem byla bez kocarku, to bylo sileny, dnes jsme koupili aspon sportak...no, a jestli budeme cekat druhy, tak asi budeme muset koupit jeste hluboky. Akorat jsme brachovi rikali, zda by nam prispel na novy kocarek, kdyz nam stary rozbil, a ted mi pisou vsichni clenove rodiny a dost nevybirave mi nadavaji, ze po nem chceme, at nam prispeje, ze jsme si meli koupit bazarovy kocarek do dvou tisic a tak... ach jo 😢 .

Jinak jsem tak 35 DC, ms nikde, delala jsem si test a taky nic 😖